reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Podwyżka VAT-u
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 4 Sty 2010, 19:54    Temat postu: Podwyżka VAT-u Odpowiedz z cytatem

I oto mamy kolejną odsłonę debilnych poczynań rządu.

Mamy już 25,5% Vat-u.

7% na żarełko nie ruszyli. Może sie boją zamieszek.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Konieczko
Go
PostWysany: 4 Sty 2010, 21:06    Temat postu: Re: Podwyżka VAT-u Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:
I oto mamy kolejną odsłonę debilnych poczynań rządu.

Mamy już 25,5% Vat-u.

7% na żarełko nie ruszyli. Może sie boją zamieszek.


Z calym szacunkiem, ale niektorzy cierpia na jakies rozdwojenie jazni.
Sa ogromne braki i potrzeby budzetowe i jakie sa podstawy by jeszcze teraz obnizac podatki ?

Wg mnie rzad mogl pojsc o krok dalej i wprowadzic nawet 50% podatek liniowy, przy zwiekszeniu personafslattur do np 60 000ISK.

A jesli komus by sie to nie podobalo to niech wyjezdza.

Wprowadzenie podatku progresywnego jako pokazania ze "bogaci beda placic wiecej" przyczynia sie tylko do dalszego poglebienia roznic pomiedzy bogatymi i malo zarabiajacymi. Bogaci bowiem i tak beda sie bogacic, a mniej zarabiajacy straca motywacje do zarabiania wiecej.

A VAT 25,5% to tez zaledwie "kosmetyczna" podwyzka.

W Polsce juz byly plany wprowadzenia 24%.
Powrt do gry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 4 Sty 2010, 21:22    Temat postu: Re: Podwyżka VAT-u Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisa:

W Polsce juz byly plany wprowadzenia 24%.


Kto to planowal i kiedy?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 4 Sty 2010, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem, ale od kiedy podwyższanie podatków wpływa na wzrost dochodów państwa.
Pozornie tak.
W ogólnym rozrachunku nie.

Temat podatków to temat rzeka. Każdy ma swoje zdanie.
Nie bardzo rozumiem co ma rozdwojenie jaźni do poglądu o debiliźmie podnoszenia podatków w czasie kryzysu.

Nie mam zamiaru nigdzie jechać. Chociaż się zastanawiam słysząc takie pogłądy o 50% podatku. Nie chodzi mi o moją kasę. Są sposoby na płacenie niskich podatków.

Współczuję gospodarce kraju która miałaby się kierować podobną polityką.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 4 Sty 2010, 21:44    Temat postu: Re: Podwyżka VAT-u Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
Konieczko napisa:

W Polsce juz byly plany wprowadzenia 24%.


Kto to planowal i kiedy?


http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/w;projekcie;budzetu;rosna;stawki;vat,123,0,37755.html

O podniesieniu stawki VAT słychać od czasu do czasu. Mówi się, że MF bada grunt :>

Co może ciekawe: UE chce zlikwidować obniżone stawki VAT na niektóre towary, a max. stawka VAT możliwa do ustalenia przez każdy kraj UE to 25% - dziś Węgry, Szwecja i Dania. Przy czym w Danii w ogóle nie ma obniżonej stawki VAT.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Konieczko
Go
PostWysany: 5 Sty 2010, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:
Z całym szacunkiem, ale od kiedy podwyższanie podatków wpływa na wzrost dochodów państwa.
Pozornie tak.
W ogólnym rozrachunku nie.

Temat podatków to temat rzeka. Każdy ma swoje zdanie.
Nie bardzo rozumiem co ma rozdwojenie jaźni do poglądu o debiliźmie podnoszenia podatków w czasie kryzysu.

Nie mam zamiaru nigdzie jechać. Chociaż się zastanawiam słysząc takie pogłądy o 50% podatku. Nie chodzi mi o moją kasę. Są sposoby na płacenie niskich podatków.

Współczuję gospodarce kraju która miałaby się kierować podobną polityką.


Co powiesz o Danii ? Tam placi sie podatki 50% i VAT w wiekszosci panstw skandynawskich oscyluje wokol 25%.

A ja nie rozumiem ludzi, ktorzy chca wiecznie placic niskie podatki (albo zadne), niskie skladki emerytalne (albo zadne) i miec darmowe sluzbe zdrowia, przedszkola, szkoly, studia i ... emeryture w wysokosci dwokrotnosci zarobkow platna do konca zycia, a moze nawet dziedziczona jeszcze przez 3 pokolenia. Smile
Powrt do gry
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 5 Sty 2010, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisa:

A ja nie rozumiem ludzi, ktorzy chca wiecznie placic niskie podatki (albo zadne), niskie skladki emerytalne (albo zadne) i miec darmowe sluzbe zdrowia, przedszkola, szkoly, studia i ... emeryture w wysokosci dwokrotnosci zarobkow platna do konca zycia, a moze nawet dziedziczona jeszcze przez 3 pokolenia. Smile

Ja też takich nie rozumiem.
Za to rozumiem takich, którzy chcą:
płacić niskie podatki(nie żadne)
płacić niskie składki emerytalne(nie żadne)
mieć prywatną, płatną służbę zdrowia(od państwa tylko dla tych "co nie mogą")
obowiązkową szkołęz zapewnioną przez państwo(z niskich podatków)
przedszkola i studia płatne
podstawową emeryturę od państwa(z niskich składek) + to co sami sobie zapewnili, jeżeli o tym pomyśleli.

hvað segirðu? ;-)

Pzdr
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 5 Sty 2010, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
Ja też takich nie rozumiem.
Za to rozumiem takich, którzy chcą:


Myślę, że w tej sytuacji łatwiej jest wyjechać do kraju posiadającego wskazany przez Ciebie model podatków niż żądać jego wywrócenia w kraju skandynawskim Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 5 Sty 2010, 18:28    Temat postu: Re: Podwyżka VAT-u Odpowiedz z cytatem

[quote="nigel"]
zatroskany napisa:
Konieczko napisa:

W Polsce juz byly plany wprowadzenia 24%.


Kto to planowal i kiedy?
http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/w;projekcie;budzetu;rosna;stawki;vat,123,0,37755.html

O podniesieniu stawki VAT słychać od czasu do czasu. Mówi się, że MF bada grunt :>


Zapomniales napisac ze wiadomosc pochodzi z 2001-09-25 lol. Zadnych planow podwyzek obecnie VAT nie ma.
Oczywiscie nie znaczy to ze nie moga sie pojawic ale na dzisiaj nikt o tym nie mowi bo problem w Polsce to porzadkowanie wydatkow publicznych.

nigel napisa:

Co może ciekawe: UE chce zlikwidować obniżone stawki VAT na niektóre towary, a max. stawka VAT możliwa do ustalenia przez każdy kraj UE to 25% - dziś Węgry, Szwecja i Dania. Przy czym w Danii w ogóle nie ma obniżonej stawki VAT.


W ramach harmonizacji rynku jest tez tak ze moga byc maksymalnie 3 stawki VAT. Natomiast o likwidacji obnizonych stawek VAT mowy nie ma. W ogole polityka podatkowa jest w gestii krajow. UE nie ma tu wiele do gadania jedynie poprzez poganianie do redukowania deficytow.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 5 Sty 2010, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisa:

Myślę, że w tej sytuacji łatwiej jest wyjechać do kraju posiadającego wskazany przez Ciebie model podatków niż żądać jego wywrócenia w kraju skandynawskim Smile

To nie takie proste.
Nie sądzę, żebym gdziekolwiek indziej na świecie mógł sobie ustawić życie lepiej niż w Islandi, więc będę sobie tylko od czasu do czasu narzekał, że chcę jeszcze lepiej, ale raczej się z tąd nie ruszam ;-)

Pzdr
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 5 Sty 2010, 19:03    Temat postu: Re: Podwyżka VAT-u Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
Zapomniales napisac ze wiadomosc pochodzi z 2001-09-25 lol. Zadnych planow podwyzek obecnie VAT nie ma.
Oczywiscie nie znaczy to ze nie moga sie pojawic ale na dzisiaj nikt o tym nie mowi bo problem w Polsce to porzadkowanie wydatkow publicznych.


Rzeczywiście, nie spojrzałem na datę.
Poprawki:
http://www.polskatimes.pl/raporty/jaknaprawicbudzet/137841,trzeba-ujednolicic-stawki-vat-pit-mozna-tknac-delikatnie-i,id,t.html
http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/modzelewski;vat;na;trwale;musi;wzrosnac;do;24;procent,46,0,567598.html

zatroskany napisa:
W ramach harmonizacji rynku jest tez tak ze moga byc maksymalnie 3 stawki VAT. Natomiast o likwidacji obnizonych stawek VAT mowy nie ma. W ogole polityka podatkowa jest w gestii krajow. UE nie ma tu wiele do gadania jedynie poprzez poganianie do redukowania deficytow.


Mówisz, że mowy nie ma?
http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/los;obnizonych;stawek;vat;nie;jest;jeszcze;przesadzony,33,0,253473.html
http://www.abc.com.pl/?cmd=problem_wiecej,240&serwis=3
http://www.euractiv.com/en/euro/eu-ministers-agree-lower-vat/article-180139
http://www.eureporter.co.uk/story/harmonisation-vat-rates

Zdaje się, że pierwsze kroki już uczyniono. Podstawowa stawka nie niższa niż 15%, a preferencyjna na uzgodnione produkty nie niższa niż 5%. I to raczej nie koniec rozmów na ten temat.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 5 Sty 2010, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisa:
79 ehf napisa:
Z całym szacunkiem, ale od kiedy podwyższanie podatków wpływa na wzrost dochodów państwa.
Pozornie tak.
W ogólnym rozrachunku nie.

Chociaż się zastanawiam słysząc takie pogłądy o 50% podatku. Nie chodzi mi o moją kasę. Są sposoby na płacenie niskich podatków.

Współczuję gospodarce kraju która miałaby się kierować podobną polityką.


Co powiesz o Danii ? Tam placi sie podatki 50% i VAT w wiekszosci panstw skandynawskich oscyluje wokol 25%.


Podatki to faktycznie temat rzeka. A kraje skandynawskie to fenomen podatkowy przeczacy teoriom ze niskie podatki sa najlepsze. Jednak na pytanie dlaczego kraje te maja wysokie podatki ale przoduja we wszelkich porownaniach rozwoju i jakosci zycia nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sa to jednak kraje o malej populacji, historycznie bardzo stabilne i bez duzych roznic spolecznych. Rowniez tzw. kapital spoleczny czyli zaufanie ludzi do siebie jest wysokie. Takze mentalnosc ludzi w ktorej ceniona jest skromnosc tez moze miec wplyw na to ze akceptuja wysokie podatki. Jest tez byc moze mentalnosc polnocnej spolecznosci: W krajach poludniowych nikt sie zbytnio biednymi i bezdomnymi nie przejmuje bo jakos sobie dadza rade a co najwyzej tak jak w Polsce troche ich zamarznie. W krajach polnocnych kazdemu trzeba zapewnic porzadny dach nad glowa i ogrzewanie bo inaczej wszyscy ci ludzie zamarzliby na smierc co by bylo nieludzkie.

Z kolei cynicy mowia ze skandynawowie akceptuja wysokie podatki bo kiedys zostali omotani przez socjaldemokratow ktorzy wprowadzili zasilki i wsparcia na wszelkie okazje i teraz ludzie boja sie z nich zrezygnowac i byc samodzielni.


Konieczko napisa:
[
A ja nie rozumiem ludzi, ktorzy chca wiecznie placic niskie podatki (albo zadne), niskie skladki emerytalne (albo zadne) i miec darmowe sluzbe zdrowia, przedszkola, szkoly, studia i ... emeryture w wysokosci dwokrotnosci zarobkow platna do konca zycia, a moze nawet dziedziczona jeszcze przez 3 pokolenia. Smile


I to jest sedno sprawy bo wlasciwie nie chodzi o podatki ale co i jak sie z nich finansuje. Oprocz tego dochodzi jeszcze chroniczny deficyt budzetu panstwa we wszystkich krajach, politycy nie tylko wydadza kazda kase z podatkow ale jeszcze robia dlugi. To wynika z kolei z wady systemu w ktorym politycy kupuja glosy wyborcow obiecujac kase na kredyt ktory zaplaca wyborcy.

Obecny kryzys moze wiele zmienic bo wszystkie kraje rozwiniete beda zadluzone po uszy. Trzeba wiec bedzie splacac dlugi, likwidowac deficyty i podnosic podatki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 5 Sty 2010, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisa:

A ja nie rozumiem ludzi, ktorzy chca wiecznie placic niskie podatki (albo zadne), niskie skladki emerytalne (albo zadne) i miec darmowe sluzbe zdrowia, przedszkola, szkoly, studia i ... emeryture w wysokosci dwokrotnosci zarobkow platna do konca zycia, a moze nawet dziedziczona jeszcze przez 3 pokolenia. Smile


Ja też takich ludzi nie rozumiem.
Chcę płacić niskie podatki i chcę płacić za służbę zdrowia.
Chcę płacić na emerytury ale na własne konto emerytalne a nie pozostawić tą kwestię Państwu.
Chcę płacić za szkoły, przedszkola i szkoły wyższe.

Jeżeli znajdę troszkę czasu poszukam danych. Są kraje gdzie VAT jest niski lub zerowy i dobrze prosperują.

Mieszkam na Islandii bo można tak zrobić aby płacić minimalne podatki.
Robiąc wszystko zgodnie z prawem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Sty 2010, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.icelandreview.com/icelandreview/daily_news/?cat_id=29314&ew_0_a_id=356068
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 6 Sty 2010, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:

Ja też takich ludzi nie rozumiem. Chcę płacić niskie podatki i


Niestety nie jest to takie proste...

79 ehf napisa:
chcę płacić za służbę zdrowia.


Ostatnim krajem rozwinietym gdzie jeszcze samemu sie placi sa USA ale i oni akurat wprowadzaja powszechne ubezpieczenia. A to dlatego ze jest pytanie co zrobic z tymi co nie placa i nie sa ubezpieczeni. Mozna powiedziec ze niech sie sami martwia. Okazuje sie jednak ze jak zachoruja to spoleczenstwo zada zeby sie panstwo nimi zajelo bo przeciez ludzi nie mozna zostawiac bez opieki. Poza tym ci nieubezpieczni i nieleczeni moga zarazac zdrowych, co z tego ze ty masz ubezpieczenie jak wokol chodza rzechy pratkujace gruzlica?

79 ehf napisa:

Chcę płacić na emerytury ale na własne konto emerytalne a nie pozostawić tą kwestię Państwu.


To by bylo mozliwe jesli jednoczesnie obowiazywal by zakaz jakiejkolwiek pomocy publicznej dla tych co nie maja emerytury. Bo jest niestety tak ze gdy emerytury sa dobrowolne to czesc ludzi nie zbiera kasy ale pozniej wyciaga lapy po zasilki a reszta spoleczenstwa domaga sie pomocy panstwa dla nich bo przeciez jest nieludzkie ludzie starzy zdychali z glodu. Zeby to jakos rozwiazac wprowadzono w wielu krajach minimalna emeryture panstwowa ze skladek, wystarcza zeby nie zginac z glodu, a reszte kazdy zbiera sam.

79 ehf napisa:

Chcę płacić za szkoły, przedszkola i szkoły wyższe.


Niestety to tez nie dziala jesli bylaby pelna odplatnosc. Spora czesc ludzi dalaby sobie spokoj z wyksztalceniem. Ty bylbys wyksztalcony ale wokolo byloby o wiele wiecej niewyksztalconej hordy ktora nie nadawalaby sie do zadnej pracy wiec pozostawalaby jej przestepczosc.

79 ehf napisa:
Jeżeli znajdę troszkę czasu poszukam danych. Są kraje gdzie VAT jest niski lub zerowy i dobrze prosperują.


To jeszcze sprawdz z czego zyja te kraje i jaki jest stan ich finansow.

79 ehf napisa:

Mieszkam na Islandii bo można tak zrobić aby płacić minimalne podatki. Robiąc wszystko zgodnie z prawem.


Mozna ale jak panstwo nie ma kasy to robi wszystko zeby ograniczyc te mozliwosci.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 6 Sty 2010, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skąd wiesz czy nie jestem takim bezdusznym skur...em i mam w xxxx czy innych stać na zapłacenie za lekarza, szkołę czy chleb na emeryturze?

Patrząc na zarazę socjalizmu na świecie ( zwłasza Europa a ostatnio dołacza w szybkim tempie i USA ) nie przemawiają do mnie powyższe argumenty.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 6 Sty 2010, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:
Skąd wiesz czy nie jestem takim bezdusznym skur...em i mam w xxxx czy innych stać na zapłacenie za lekarza, szkołę czy chleb na emeryturze?


Ty mozesz byc, i nie przeszkadzaliby ci ludzie zdychajacy z glodu na ulicy. Wiekszosc jest mniej
konsekwetna: domagaja sie zeby cos z tymi ludzmi zrobic czyli zeby na nich wykladac pieniadze publiczne. Wtedy jest jeszcze gorzej wiec w koncu lepiej niech wszyscy obowiazkowo placa, przynajmniej jakas czesc.

79 ehf napisa:

Patrząc na zarazę socjalizmu na świecie ( zwłasza Europa a ostatnio dołacza w szybkim tempie i USA ) nie przemawiają do mnie powyższe argumenty.


Przesadzasz z zaraza. Do czasu kryzysu na swiecie byla popularna idea wolnego kapitalizmu. Ta idea sie co nieco skompromitowala. No a najlepiej sobie radza komunistyczne Chiny Smile.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 6 Sty 2010, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz jest od dawna. To własnie podejście socjalistyczne w gospodarce rynkowej narobiło problemów.

Drugie: jest takie mądre powiedzenie o podarowaniu wędki zamiast ryby.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
police55
Go
PostWysany: 9 Sty 2010, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:


Niestety to tez nie dziala jesli bylaby pelna odplatnosc. Spora czesc ludzi dalaby sobie spokoj z wyksztalceniem. Ty bylbys wyksztalcony ale wokolo byloby o wiele wiecej niewyksztalconej hordy ktora nie nadawalaby sie do zadnej pracy wiec pozostawalaby jej przestepczosc.



Rozumiem, że teraz nie ma niewykształconej hordy?

Statystycznie i tak 80% każdego społeczeństwa to debile (czytaj wyborcy). I nie ma większego znaczenia czy są wykształceni czy nie. Oczywiście kasa, która idzie na ich wykształcenie zapewnia byt hordzie nauczycieli itd., itp.
Kolega zatroskany myśli globalnie, jak to polityk. A dla polityka najważniejsze są rankingi i co za tym idzie, tak mówić, aby nic nie powiedzieć.
Powrt do gry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 9 Sty 2010, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:

Rozumiem, że teraz nie ma niewykształconej hordy?
Statystycznie i tak 80% każdego społeczeństwa to debile (czytaj wyborcy). I nie ma większego znaczenia czy są wykształceni czy nie. Oczywiście kasa, która idzie na ich wykształcenie zapewnia byt hordzie nauczycieli itd., itp.
Kolega zatroskany myśli globalnie, jak to polityk. A dla polityka najważniejsze są rankingi i co za tym idzie, tak mówić, aby nic nie powiedzieć.


Na swiecie sa miejsca gdzie jest prawdziwie nieksztalcona horda. Powinienes to obejrzec np. jak ludzie kapia sie i pija wode z rzeki Ganges gdzie obok wylewaja sie scieki z kanalizacji.

Gadanie ze 80% spoleczenstwa to debile jest malo produktywne. Na pewno tam gdzie jest duzo biednych (=praktycznie mniej wyksztalconych) wyborcow sa oni bardziej podatni na glupoty w rodzaju polskiego Leppera.

Nie wymyslono innej metody postepu niz obowiazek ksztalcenia na poziomie nizszymi i szeroka dostepnosc na poziomie wyzszym.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron