reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Organizacje międzynarodowe i polityka zagraniczna ISLANDII

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Monika90krk

Doczy: 06 Sty 2010
Posty: 2
Skd: Kraków
PostWysany: 6 Sty 2010, 14:18    Temat postu: Organizacje międzynarodowe i polityka zagraniczna ISLANDII Odpowiedz z cytatem

Czy wie ktoś może w jakich organizacjach międzynarodowych ma udział ISLANDIA?

Chciałabym również dowiedziec się jakie są kierunki polityki zagranicznej??

Proszę o pomoc.
Monika
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
reykjaFreak

Doczy: 11 Lis 2009
Posty: 81
Skd: (mało)Polska
PostWysany: 6 Sty 2010, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na szybko totutajznajdziesz napewno coś, ale to nie są jakieś rzeczy, do których ciężko się dokopać. Internet służy pomocą
_________________
Reykjavik breeze
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
W.

Doczy: 30 Kwi 2015
Posty: 7
PostWysany: 1 Maj 2015, 12:23    Temat postu: co z marketingiem na Islandii? Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem studentką studiów niestacjonarnych i jednym z przedmiotów, który wybrałam w tym semestrze jest marketing międzynarodowy.
3 lata temu byłam na wakacjach na Islandii (piękny kraj, jestem nim zauroczona, ale nie o tym miałam pisać), to co mi się rzuciło w oczy to brak reklam i bilbordów (nie tak jak w PL oblepiony każdy płot i słup). No i postanowiłam na zaliczenie zrobić prezentację z marketingu na Islandii, ale nie takiego książkowego, ale takiego jak go odbierają ludzie. W związku z tym mam do Was pytanie...jak Wy odbieracie ten marketing w tym pięknym kraju. Co według Was Islandczycy najchętniej kupują, w jaki sposób reklamują swoje towary, jak je dystrybuują, jak dbają o klienta (jakie mają do niego podejście), jaka jest konkurencja. Będę wdzięczna za wszystkie wasze uwagi i spostrzeżenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 4 Maj 2015, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy Islandzczyk widzi napis "afslattur" (obnizka), natychmiast dostaje malpiego rozumu i kupuje obojetnie co by to nie bylo Very Happy Very Happy Very Happy , to slowo to chyba najskuteczniejszy marketing na wyspie Smile
Powrt do gry
W.

Doczy: 30 Kwi 2015
Posty: 7
PostWysany: 5 Maj 2015, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, a coś więcej, jak myślisz jaki produkt można by było wprowadzić na ich rynek, którym mogli by się zainteresować? Słyszałam, że Islandczycy lubią nowinki elektroniczne, też masz takie spostrzeżenia? A i że w ich sklepach armatura łazienkowa to gównie z PL (a z drugiej strony wskaźniki mówią, że eksport z PL na IS spada) i bądź tu mądry i pisz wiersze Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 6 Maj 2015, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

N ekonomi sie nie znam bo jej komletnie nie rozumiem, z armatura to troszke przesada, owszem jest kilka produktow polskich w ich sklepach, ale chyba na razie nic nie ma szans przebic kariery Prince Polo Smile
Powrt do gry
W.

Doczy: 30 Kwi 2015
Posty: 7
PostWysany: 6 Maj 2015, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki jeszcze raz...zawsze to coś wnosi Wink a ekonomia nie jest taka straszna..ja na pierwszym sem. też się zastanawiałam co ja na tych studiach robię, ale okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują Wink
Doceniam, że w ogóle się odezwałeś, bo po mimo moich kilu wiadomości przy innych postach, zero reakcji...a z drugiej strony się dziwić, skoro nawet ministerstwo spraw zagranicznych nie zareagowało na mojego e-maila do nich ( a zachęcają, żeby "wchodzić" na obce rynki, a oni dołożą wszelkich starań, żeby pomóc i udzielą informacji nt. danego państwa....jak na razie to tylko tak pod publikę jak widać na moim przykładzie:( Mam jeszcze pytanko nt. reklamy, czy w ich TV reklamy są nadawane i czy tak jak u nas przerywają nimi filmy, bo akurat ich TV nie oglądałam, w sumie to ja żadnych reklam tam nie widziałam, ani gazetek, ani ulotek, ale w sumie to ja wtedy się nawet za bardzo za tym nie rozglądałam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 8 Maj 2015, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Thora i Odyna , przy piatku i przy drinku zmuszasz mnie do umyslowego wysilku Very Happy Very Happy Very Happy , ale niech Ci bedzie . Tak na marginesie, do polskiego panstwa nie zwracaj sie z prosba nawet o prognoze pogody, albo Cie zignoruja albo oklamia. Reklamy w tv tutejszej oczywiscie sa, nie przypominam sobie czy sa przerywane filmy, ale chyba nie. Naturalnie sa pomiedzy programami a procz tego jest duzo reklam zanim program wejdzie na antene, bo tu zaden 24h/dobe nie nadaje. Pewnie niewiele te informacje Ci pomoga, ale niech Ci bedzie na zdrowko Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 11 Maj 2015, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach, zapomialem, ulotki i broszurki tez sa i to tyle ze nieraz zapychaja skrzynki pocztowe Smile
Powrt do gry
W.

Doczy: 30 Kwi 2015
Posty: 7
PostWysany: 11 Maj 2015, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki to bardzo przydatna informacja, bo już myślałam, że oni tak bez reklamy żyją Wink. Tak sobie myślę, że jeżeli jeszcze kiedyś wyląduję na Islandii to może zrobię jakieś małe badania marketingowe Wink, bo te 3 lata temu jak byłam to patrzyłam na Islandię tylko przez pryzmat krajobrazu i tego spokoju, który dawało się tam odczuć.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 12 Maj 2015, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokoju ? Shocked , na pewno bylas na TEJ Islandii Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron