reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

ISLANDZKI PASZPORT DLA POLAKA
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edIT

Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Islandia
PostWysłany: 28 Sty 2010, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ice ale ty ku...a pierdo....sz aż nie mogę tego czytać.
czytam i czytam i nie mogę pojąć jak Ty myślisz nie potrafię kur...a

idź do kuchni weź patelnie w prawą rękę no chyba że jesteś lewo ręczny i z CAŁEJ SIŁY PIER.....J SIĘ NIĄ W ŁEB !

straciłem nerwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 28 Sty 2010, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ICE napisał:
Starac sie o obywatelstwo innego kraju tylko poto ze moze nie zaszkodzi???Chyba to jest dziwny sposob interpretacji.

Nawet bardzo dziwny.
Przecież powiedziałem, że starać się po to bo się może przydać, nie po to "że nie zaszkodzi"

Wyraźnie masz jakiś problem z posiadaniem podwójnego obywatelstwa, nie rozumiem tylko jaki. Gdybym miał zgadywać to:

1)Uważasz się za patriotę w jakiś skrajny sposób.
lub
2)Żeby poczuć się lepiej. "Ja nie potrzebuję żadnych paszportów, jestem polakiem i zostanę nim do smierci czy tego chcę czy nie".
lub
3)Po prostu trolujesz.

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ICE

Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 37
PostWysłany: 28 Sty 2010, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edIT napisał:
Ice ale ty ku...a pierdo....sz aż nie mogę tego czytać.
czytam i czytam i nie mogę pojąć jak Ty myślisz nie potrafię kur...a

idź do kuchni weź patelnie w prawą rękę no chyba że jesteś lewo ręczny i z CAŁEJ SIŁY PIER.....J SIĘ NIĄ W ŁEB !

straciłem nerwy
Moze rozum. Very Happy
_________________
ZIMA '02
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 28 Sty 2010, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niektorzy wola miec islandzki paszport bo jako islandczycy maja dostep do tutejszej opieki zdrowotnej i jak beda starymi schorowanymi dziadkami, mieszkajacymi gdzies na mazurskiej wsi to nie chca czekac w 3 letniej kolejce na operacje okupiona lapowkami i ponizeniem w polsce. przyleca sobie na islandie i ich beda leczyc tutaj a jak trudniejsze przypadki to wysla na koszt trykningastofy do danii. tak robi wielu islandczykow ktorzy wyemigrowali do USA, przylatuja tu tylko do szpitala.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Creator

Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 38
PostWysłany: 28 Sty 2010, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaje sie mam obywatelstwo Embarassed
Nie czekalem na to 7 lat ... po prostu same zlecialy .Wyrobilem paszport islandzki ,po co ? Jak sie widzi 100 koron w kaluzy to niektorzy to podniosa a inni nie zamocza sobie raczki bo po co .
Paszporcik nieduzo kosztowal wiec jak jest okazja to i wzialem Smile

I juz sie przydal ,w Polsce nie dostalem punktow karnych za przekroczenie predkosci. Wyemigrowalem do Norwegii ... tez sie przydal ,zaoszczedzil mi dluugiego oczekiwania na pozwolenie na prace,znalazlem prace przyjechalem i pracowalem na drugi dzien. Przechodzac przez granice ,nie musi ,ale czasami jest lzej , wyjazdy do krajow wymagajacych wiz od Polakow tez sa lzejsze . Jak wejdzie jakies glupie prawo ograniczajace np. swiadczenia socjalne dla obcokrajowcow ,nie bede mial z tym problemow .
...... mozna by wiele wymieniac .

Moze to pojedyncze male sprawy ,ale spojrzec na to wszystko razem to dlaczego nie miec paszportu ? Jak przy okazji ? Jak i tak juz tutaj jestes tyle czasu ?.....

W Norwegii posiadanie paszportu jest bardziej skomplikowane bo musisz zrzec sie polskiego obywatelstwa, a tutaj ... nie widze zadnego przeciw co do posiadania Paszportu islandzkiego Smile
_________________
Elektro i Mechanika - Rzetelne podejscie to podstawa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 28 Sty 2010, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogole to co daje polskie obywatelstwo??
Zastanowmy sie co znaczylo polskie obywatelstwo przed 2004 rokiem??
Polskie obywatelstwo znaczy cokolwiek od niecalych 6 lat. Do tej pory nie znaczylo nic. Bida, nedza, brak perspektyw.
Po przylaczeniu Polski do UE i do Islandii mozna bylo swobodniej wyjechac i do kazdego kraju zachodniej UE. A jesli ktos ma wole jechac USA czy Australii, to mysle, ze Islandzkie obywatelstwo przyda mu sie duzo bardziej niz polskie.
ICE, mi sie po prostu wydaje, ze sa dwa typy emigrantow.
Ci, ktorzy maja w planach powrocenie do swojego rodzimego kraju, i Ci, ktorzy takiego zamiaru nie maja.
Ty zapewne zaliczasz sie do tej pierwszej grupy.
Co nie znaczy, ze po czesci nie masz racji.
Moja siostra od 18 lat mieszka w Niemczech, ma meza niemca(polskiego pochodzenia), wielokrotnie proponowano jej obywatelstwo, a jednak go nie przyjela.
Druga od 6 lat mieszka w Anglii i takze nie ubiega sie o obywatelstwo, pomimo, iz bardzo by sie jej przydalo, bo lubi podrozowac.
Takze, ja staram sie zrozumiec i jedna i druga grupe ludzi.
Osobiscie zamienilbym Polskie ob. na kazde inne z kraju zach. Europy;)
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ICE

Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 37
PostWysłany: 28 Sty 2010, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja raczej zaliczam sie do tej pierwszej grupy,czyli tych ktorzy mysla o powrocie do kraju,a moje obecne nastawienie do zmiany obywatelstwa wynika po czesci z tego ze swego czasu odbywalem sluzbe wojskowa w STRAZY GRANICZNEJ i bardzo czesto spotykalem sie z przypadkami przekraczania granicy Polski przez polakow z niemieckim paszportem(czasy przed wejsciem Polski do UE) i pamietam jak dumnie je podawali do kontroli-byli bardziej dumni niz rodowici Niemcy. Ja uwazam ze Polski paszport jest tak samo dobry jak Niemiecki czy Islandzki.Mam tez takie samo prawo jak Islandczyk do swiadczen zdrowotnych ,ulg podatkowych itd.
_________________
ZIMA '02
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 28 Sty 2010, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ICE napisał:
.Mam tez takie samo prawo jak Islandczyk do swiadczen zdrowotnych ,ulg podatkowych itd.


dopĂłki tu pracujesz...
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Creator

Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 38
PostWysłany: 28 Sty 2010, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... i dopoki czegos nie zmienia Wink
_________________
Elektro i Mechanika - Rzetelne podejscie to podstawa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 29 Sty 2010, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ICE napisał:
Starac sie o obywatelstwo innego kraju tylko poto ze moze nie zaszkodzi???Chyba to jest dziwny sposob interpretacji.


Popieram każdą z Twoich wypowiedzi.


Zawsze śmieszyli mnie ludzie którzy odliczali dni do otrzymania paszportu...

Jestem jedyną osobą z grona moich znajomych która pomimo tego, że ten magiczny krok siedmiu lat przekroczyła o lat kilka nigdy nie złożyła wniosku o paszport.

Znam też zdanie wielu Islandczyków, oni nigdy takiego "rodaka" nie będą traktować jak swojego.
Trzeba mieć odrobinę dumy narodowej, a nie chować się za paszportem z innego kraju, bo polactwo wyziera z niektórych bez względu na ilość obcych obywatelstw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Magdam

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 103
Skąd: Reyjanesbaer
PostWysłany: 29 Sty 2010, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co kogo obchodzi jakie kto ma obywatelstwo i po ilekroć zwielokrotnione?!

Polactwo wychodzi właśnie przez zaglądanie ludziom do papierów. okien i innych takich i ich ocenianie.

Nie odliczam czasu, dużó go brakuje, nie nastawiam się nawet na obywatelstwo....gdyby jednak zaproponowano mi je teraz to z chęcią bym je przyjęła, mimo tego, że Polką będę zawsze. Jeżeli jest możliwość ułatwienia sobie życia to czemu nie? A że nigdy Polak nie będzie Islandczykiem i vice versa, to prawda tak oczywista, że aż szkoda o tym mówić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 29 Sty 2010, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:

Zawsze śmieszyli mnie ludzie którzy odliczali dni do otrzymania paszportu...
Nie znam takich(szczerze wątpię czy istnieją), ale to faktycznie brzmi śmiesznie.
Cytat:

Jestem jedyną osobą z grona moich znajomych która pomimo tego, że ten magiczny krok siedmiu lat przekroczyła o lat kilka nigdy nie złożyła wniosku o paszport.
Jak widać czujesz się z tego powodu dobrze, i o to chodzi.
Cytat:

Znam też zdanie wielu Islandczyków, oni nigdy takiego "rodaka" nie będą traktować jak swojego.

Tego nie bardzo rozumiem. Jak niby mieli by traktować lub nie?
Cytat:
Trzeba mieć odrobinę dumy narodowej, a nie chować się za paszportem z innego kraju, bo polactwo wyziera z niektórych bez względu na ilość obcych obywatelstw.

Już o tym kiedyś mówiłem, ale się powtórzę: duma narodowa to jakieś pomylenie pojęć. Dumnym to można być ze swoich osiągnięć, a jakim osiąnięciem jest urodzenie się w jakiejś tam lokalizacji geograficznej?
Nie znajdę teraz ale jestem na 90% pewny, że kiedyś na forum mówiłaś coś w stylu "że czasami wstyd się przyznać skąd się jest", gdzie ta duma była wtedy?
No i na prawdę nie wiem o jakim chowaniu mówisz. Chować się przed czym?
Jeżeli można to prosił bym o definicję "polactwa". Bo dla mnie to brzmi jak pejoratywne określenie osoby pochodzenia polskiego, i nie pasuje mi do mowy o "dumie narodowej"

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 31 Sty 2010, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupełnie zapomniałam dodać, iż pisząc "Polactwo" miałam na myśli to opisane przez Ziemkiewicza,a mianowicie pokazuje on i analizuje w swojej książce przyczyny kryzysu jaki przeżywa nasz naród, którego członkowie w dużej większości charakteryzują się mentalnością parobka, wykorzenieniem i egoizmem. Ludzie ci nienawidzą własnego państwa, udają, że nie widzą polskich dokonań i wartości narodowych. Wzorcem dla nich jest wszystko to co zagraniczne. Chodzi tu w dużej mierze o kompleks polskości który mi osobiście kojarzy się właśnie z tym "potuptywaniem" i odliczaniem dni do otrzymania paszportu innego kraju. Po co?

Ale oczywiście to jest moje zdanie i jeśli ktoś ma ochotę wejść w posiadanie nawet większej ilości paszportów to proszę bardzo. Śmieszy mnie to i tyle Smile


Co do wstydu za niektórych rodaków to wstyd mi, że oni są z tego samego kraju co ja, a nie, że ja jestem z tego samego co oni Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 1 Lut 2010, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele osob, ktorzy rodza sie chorymi umyslowo, i niezdolnymi do samodzielnego myslenia tez siebie akceptuje. To, ze ktos urodzil sie obrzydliwa larwa nie oznacza, ze nie chce stac sie pieknym motylem....
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 2 Lut 2010, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisał:
A tak w ogole to co daje polskie obywatelstwo??
Zastanowmy sie co znaczylo polskie obywatelstwo przed 2004 rokiem??
Polskie obywatelstwo znaczy cokolwiek od niecalych 6 lat. Do tej pory nie znaczylo nic. Bida, nedza, brak perspektyw.


No to fajnie jesli ktos mierzy obywatelstwo przez $$$. Chyba najchetniej robia to ci co nigdy nie pracowali i na socjalu siedza ale te czasy sie koncza. Masa ludzi w Polsce nie ma bidy ani nedzy a perspektywy calkiem OK.

Scissor_Sisters napisał:

Po przylaczeniu Polski do UE i do Islandii mozna bylo swobodniej wyjechac i do kazdego kraju zachodniej UE.


No i jako obywatel Unii Europejskiej posiadacz polskiego paszportu moze sie czuc znacznie lepiej niz np. islandzkiego
bo ma rozne prawa z tego tytulu.

Scissor_Sisters napisał:

A jesli ktos ma wole jechac USA czy Australii, to mysle, ze Islandzkie obywatelstwo przyda mu sie duzo bardziej niz polskie.


To traci paranoja. Na przyklad wizy do Australii obowiazuja wszystkich i sa elektroniczne. Gdzie jest wieksza przydatnosc?
Co do USA dostaje sie wize na czas waznosci paszportu, a fotografowanie i odciski palcow obowiazuja wszystkich.

Scissor_Sisters napisał:

Osobiscie zamienilbym Polskie ob. na kazde inne z kraju zach. Europy;)


A moglbys liste tych krajow wymienic? Na przyklad obywatelstwo portugalskie jest OK? Albo greckie???

No a co z islandzkim? Chyba lepiej sie nim obecnie zbytnio nie chwalic po totalnym bankructwie kraju, braku perspektyw i rysujacej sie bidzie z nedza hehe?

Uzywajac twoich kryteriow to po prostu wszystko sie odwrocilo i jest tak: paszport islandzki to syf i malaria a paszport polski z napisem Unia Europejska jest rowny wszelkim innym paszportom krajow Unii. Bo wszyscy obywatele Unii Europejskiej maja te same prawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 2 Lut 2010, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:

Co do USA dostaje sie wize na czas waznosci paszportu, a fotografowanie i odciski palcow obowiazuja wszystkich.


Możesz powiedzieć skąd masz te informacje?
Robiłem wizę jakiś rok temu, paszport kończy mi się w tym roku. Pani w amerykańskim urzędzie która mi wize przyznawała powiedziała, że wystarczy mieć przy sobie stary paszport z wizą, bo wiza jest i tak ważna 10 lat. Czy coś się zmieniło w ciągu tego roku?

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 2 Lut 2010, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile Grecja lezy na zachod od Polski to tak;)WinkWinkWink, A co do Portugalii to dlaczego nie, piekny kraj.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 2 Lut 2010, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisał:
zatroskany napisał:

Co do USA dostaje sie wize na czas waznosci paszportu, a fotografowanie i odciski palcow obowiazuja wszystkich.


Możesz powiedzieć skąd masz te informacje?
Robiłem wizę jakiś rok temu, paszport kończy mi się w tym roku. Pani w amerykańskim urzędzie która mi wize przyznawała powiedziała, że wystarczy mieć przy sobie stary paszport z wizą, bo wiza jest i tak ważna 10 lat. Czy coś się zmieniło w ciągu tego roku?
Pzdr.


Oczywiscie masz racje. To byl tylko taki skrot myslowy, lepiej by brzmialo ze USA daja wize raz na zycie:). Tak czy owak to jeszcze lepiej ilustruje absurd 'islandzki paszport lepszy bo latwiej sie jezdzi do USA'.

Rownie dobrze mozna by twierdzic ze polski paszport jest lepszy bo w ramach traktatow unijnych jezeli obywatel unii bedzie mial klopoty w jakims miejscu na swiecie gdzie nie ma placowki dyplomatycznej jego kraju to moze zwrocic sie o pomoc do placwoki kazdego kraju unii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 2 Lut 2010, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisał:
O ile Grecja lezy na zachod od Polski to tak;)WinkWinkWink, A co do Portugalii to dlaczego nie, piekny kraj.


Znaczy sie masz takie kryterium geograficzne hehe.
Czyli Cypr to juz na pewno nie jest kraj zachodni.
Ale mozna przeskoczyc jeszcze dalej i na przyklad czy Brazylia to kraj zachodni? A Islandia to raczej polnocny niz zachodni haha.

Co do Portugalii to piekny ale z kasiorom tam nie bardzo jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 2 Lut 2010, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
niektorzy wola miec islandzki paszport bo jako islandczycy maja dostep do tutejszej opieki zdrowotnej i jak beda starymi schorowanymi dziadkami, mieszkajacymi gdzies na mazurskiej wsi to nie chca czekac w 3 letniej kolejce na operacje okupiona lapowkami i ponizeniem w polsce. przyleca sobie na islandie i ich beda leczyc tutaj a jak trudniejsze przypadki to wysla na koszt trykningastofy do danii. tak robi wielu islandczykow ktorzy wyemigrowali do USA, przylatuja tu tylko do szpitala.


Z tym ze trzeba wziac poprawke na to ze rysuje sie cienizna z islandzka kasa na przyszlosc i nic nie jest dane raz na zawsze. Ludziom sie wydaje ze jak sa jakies przywileje to juz tak beda na wiecznosc bo kasa sika z gejzerow. Tymczasem przywileje sa bo byla na nie kasa a jak nie ma kasy to wystarczy jedno posiedzenie parlamentu i ustawy sie zmieniaja. W zwiazku z narastajaca emigracja jest calkiem prawdopodobne ze to sie moze zmienic i bedzie taki system ze leczenie zalezy od placenia skladek na ubezpieczenie. No bo rzecz jasna to jest naciaganie systemu jak ktos se mieszka w USA ale leczy sie w Islandii nie placac skladek. Bo w USA jest bardzo przyjemnie dopoki nie trzeba isc do szpitala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron