reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

BIALY MIS...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 17 Cze 2008, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo dobrze ,że traktujesz Islandię jako swoją ojczyznę. Ale obrażać kogoś w ich kraju, nie najlepiej świadczy o piszącym. Oczywiście,że można mieć swoje zdanie na dany temat, a obrażania kogoś to inna sprawa. Ciekawa jestem czy ta osoba powiedziala by takie słowa po islandzku do swego islandzkiego pracodawcy, jeśli nie - to jest dla mnie fałszywy i zakłamany.Mi też czasami coś tu nie odpowiada, ale ja mogę to w oczy powiedzieć osobie, lub grupie osób której to dotyczy.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
SebastianZ

Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 38
Skąd: eh/reykjavik
PostWysłany: 17 Cze 2008, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziadek napisał:
Grazyna napisał:
Jak tak się cieszycie , to możecie go wziąść do domu - radość będzie jeszcze większa. A nazywanie kogoś " skalniakami" w ich kraju to też coś świadczy.



....o czym świadczy ? ...i w jakim ich ?! ...to taki ich jak mój !! Very Happy



z zalozenia nie zgadzam sie nigdy z dziadkiem , ale wczoraj islandczyk w pracy powiedzial ze i tak wszystko zawdzieczaja amerykanom bo inaczej caly czas by byli trolami co tylko na hodowli sie znaja oO, zatem moze okreslenie skalniaki nie jest az tak bardzo obrazliwe
_________________
szary człowiek pomiedzy tysiącem masek

2 good 2 know U
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dziadek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 149
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 17 Cze 2008, 13:00    Temat postu: ajkju Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
To bardzo dobrze ,że traktujesz Islandię jako swoją ojczyznę. Ale obrażać kogoś w ich kraju, nie najlepiej świadczy o piszącym. Oczywiście,że można mieć swoje zdanie na dany temat, a obrażania kogoś to inna sprawa. Ciekawa jestem czy ta osoba powiedziala by takie słowa po islandzku do swego islandzkiego pracodawcy, jeśli nie - to jest dla mnie fałszywy i zakłamany.Mi też czasami coś tu nie odpowiada, ale ja mogę to w oczy powiedzieć osobie, lub grupie osób której to dotyczy.


nazywając islanczyków "skalniakami" nie maiłem zamiaru nikogo obrażać....pracuje jako jedyny polak z 20 islandczkami i czasami żartuje z nimi nazywajac ich BERGMADUR i nic sobie z tego nie robią tak jak RODACY

--------------------------
ślązak,góral,leśniczy,gajowy,skalniak i miś uszatek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Cze 2008, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oby go nie zabili...szkoda piękne zwierzęSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 17 Cze 2008, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak, to zwracam Ci honor i wszystko odszczekuję o zakłamamiu Twoim.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 17 Cze 2008, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracajac do tematu

Mimo wiadomosci z wczoraj, ktore zapowiadaly ze moze byc inny koniec, w dniu dzisiejszym ten niedzwiedz polarny tez zostal zastrzelony.
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SebastianZ

Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 38
Skąd: eh/reykjavik
PostWysłany: 18 Cze 2008, 1:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered napisał:
Wracajac do tematu

Mimo wiadomosci z wczoraj, ktore zapowiadaly ze moze byc inny koniec, w dniu dzisiejszym ten niedzwiedz polarny tez zostal zastrzelony.


oO no czy oni poc.... ?? co im dolega nic totalnie nie nauczyli sie poprzednim razem??Sad
_________________
szary człowiek pomiedzy tysiącem masek

2 good 2 know U
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartek

Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 129
Skąd: Dąbrowa GĂłrnicza
PostWysłany: 18 Cze 2008, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwila widzialem zdjecie... Sad
mordercy zwierzat .... !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olow1983
Gość
PostWysłany: 18 Cze 2008, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może jest w tym zabijaniu jakiś cel?wiecie mięsko drogie,ściągać zza granicy trzeba,to czemu by nie wrzucić takiego niedźwiadka do mieszalnika, Mr. Green
Powrót do góry
aguska27

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 85
Skąd: Polska
PostWysłany: 18 Cze 2008, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek napisał:
Przed chwila widzialem zdjecie... Sad
mordercy zwierzat .... !!!


Dokladnie Mordercy juz nie wierze ze nie mogli misia przetransportowac. Brak slow Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ciekawa jestem co bedzie jak tak misie beda czesciej odwiedzac Islandie?? i jaki DEBIL zezwala na odstrzal tych pieknych zwierzat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 18 Cze 2008, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aguska27 napisał:
................
Ciekawa jestem co bedzie jak tak misie beda czesciej odwiedzac Islandie?? i jaki DEBIL zezwala na odstrzal tych pieknych zwierzat.


Debilne to sa takie poglady jak TwĂłj...
Jakoś niewielu protestuje przeciwko zabijaniu innych zwierząt z których np robi się smakowite kotleciki.
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 18 Cze 2008, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisał:

Debilne to sa takie poglady jak TwĂłj...
Jakoś niewielu protestuje przeciwko zabijaniu innych zwierząt z których np robi się smakowite kotleciki.


Wyjątkowo zgadzam się z vandallem1. Ludzie często są hipokrytami, zachwycając się jednymi zwierzętami i nie mając nic przeciwko zabijaniu innych. Zwierze jest zwierze. Zabicie ryby, wieprzka, kury czy białego niedźwiedzia ma taką samą wymowę etyczną.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 18 Cze 2008, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisał:
vandall1 napisał:

Debilne to sa takie poglady jak TwĂłj...
Jakoś niewielu protestuje przeciwko zabijaniu innych zwierząt z których np robi się smakowite kotleciki.


Wyjątkowo zgadzam się z vandallem1. Ludzie często są hipokrytami, zachwycając się jednymi zwierzętami i nie mając nic przeciwko zabijaniu innych. Zwierze jest zwierze. Zabicie ryby, wieprzka, kury czy białego niedźwiedzia ma taką samą wymowę etyczną.


nie jesli ktorys jest zagrozony wyginieciem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 18 Cze 2008, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansswis napisał:

nie jesli ktorys jest zagrozony wyginieciem


Marny argument, tym bardziej, że niedźwiedzie polarne zagrożone wyginięciem nie są. Człowiek też nie jest zagrożony wyginięciem, czyli można?
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Cze 2008, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek zaczął uciekać więc podjęto decyzje o zastrzeleniu.
To nie jest takie proste uśpić zwierze wsadzić go do skrzynki i wysłać go DHL do domu. Nawet jeżeli jest się do tego przygotowanym, a Islandia nie jest przygotowana do tego typu operacji. Nie ma tutaj ZOO w którym ewentualnie można by Miśka przechować, a trzymanie go kilku dni w skrzyni na głupim jasiu też mu nie pomoże.
Nie popieram zabijania zwierząt ale "Białe Misie" wyglądają tylko miło na zdjęciach i na Islandii gdzie 99% miejscowości znajduje się nad oceanem nie ma dla nich miejsca. Prędzej czy później doszło by do tragedii.
Ale mimo wszystko szkoda Miśka.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguska27

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 85
Skąd: Polska
PostWysłany: 19 Cze 2008, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisał:
aguska27 napisał:
................
Ciekawa jestem co bedzie jak tak misie beda czesciej odwiedzac Islandie?? i jaki DEBIL zezwala na odstrzal tych pieknych zwierzat.


Debilne to sa takie poglady jak TwĂłj...
Jakoś niewielu protestuje przeciwko zabijaniu innych zwierząt z których np robi się smakowite kotleciki.


Moje zdanie jest takie ze nie rozumiem tych ludzi i uwazam ze nie powinni zabijac drugiego niedzwiedzia w przeciagu dwuch tygodni. Dzikie, domowe czy hodowlane zadne nie zasluguja na taka smierc. Skad mozesz wiedziec jakie mam poglady na temat uboju zwierzat , nie skomentuje Twojej wypowiedzi. Misia mi i tak ogromnie zal
Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 19 Cze 2008, 3:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ręce opadają....
Może ktoś,kto chce się wypowiedzieć przeczyta najpierw te pozostałe parę stron dyskusji?

Aguska:spróbuj może zrozumieć"tych ludzi"i ich motywy.Spróbuj wyobrazić sobie swoją reakcję na misia w ogródku w którym np bawi się Twoje dziecko.Czy dalej zasługują na określenie "debile"?
"Taka śmierć"-od kuli,myslę że jest do przyjęcia bardziej niż np jakaś pułapka kłusownicza,albo smierć z głodu.
Ja również jestem przeciwny bezsensownemu zabijaniu,ale to nie ten przypadek.Nie lubię np myśliwych którzy najpierw podhodowują sobie zwierzynę by ja pózniej "selekcjonować".
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 19 Cze 2008, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat może trochę odbiegający od naszych misiów. Pewien bardzo znany na całym świecie kucharz wpadł na pomysł , który mnie powalił. Ma chłop parę uroczych dzieci w wieku około przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Postanowił zaszaleć i pokazac dzieciom jak smakuje prawdziwy indyk na świeto. Więc kupił dla kazdego dzieciaka po indyku. Każdy malec nadał swojemu imię , dbał o niego itd. Jak przyszła pora to indyki poszły pod nóż. Potem mały chłopczyk z płaczem pyta tatusia , gdzie jego indyk , a tatuś mówi ,że w piekarniku!! Potem inne dziecko płacze.: Nie będę jadł Friediego!! Jedz, bo nie dostaniesz ciasta czekoladowego!! Ja na gościa , ani jego program od tej pory nie dam rady patrzeć!!!
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 19 Cze 2008, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Ja na gościa , ani jego program od tej pory nie dam rady patrzeć!!!


rozumie gdybys nie dala rady od tej pory patrzec na mieso, ale czemu na goscia? to gosc jest winny ze pokazal dzieciakom z czego powstaja ich obiady?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 19 Cze 2008, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jeśli pozwolił dzieciom nazwać je po imieniu i traktowac jak swoje zwierzątka przyjaciele , a potem podać je na talerzu to barbarzyństwo. Ja jem mięso, ale dlatego ,że wiem że niestety jestem mięsożercą. Jak byłam mała to do około 7 lat nie mogłam jego jeść. Ale nasz organizm jednak potrzebuje tego mięsa. Oczywiście to mój pogląd. Jesli ktoś jest jaroszem to ma oczywiście do tego święte prawo. Jak kupuję szyneczkę na kanapeczkę to czasami pomyślę ,że biedna świnka za to życiem przypłaciła. Rolling Eyes
Przepraszam,żę odbiegłam od tematu misiowego. Dziwi mnie ,że właśnie teraz futrzaki podróżują ,może zrobiły sobie wakacje. Zazwyczaj przypływały one zimą.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron