reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

BIALY MIS...
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Cze 2008, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisa:
Ręce opadają....
Może ktoś,kto chce się wypowiedzieć przeczyta najpierw te pozostałe parę stron dyskusji?

Aguska:spróbuj może zrozumieć"tych ludzi"i ich motywy.Spróbuj wyobrazić sobie swoją reakcję na misia w ogródku w którym np bawi się Twoje dziecko.Czy dalej zasługują na określenie "debile"?
"Taka śmierć"-od kuli,myslę że jest do przyjęcia bardziej niż np jakaś pułapka kłusownicza,albo smierć z głodu.
Ja również jestem przeciwny bezsensownemu zabijaniu,ale to nie ten przypadek.Nie lubię np myśliwych którzy najpierw podhodowują sobie zwierzynę by ja pózniej "selekcjonować".

vandall masz racje...mało, że ręce opadają to muzg się lasuje. Aguśka bravo lol "myślę więc jestem"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 19 Cze 2008, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat DV „Jednak lepiej, że niedźwiedź został zastrzelony wolny, anieżeli miałby się znaleźć w ogrodzie zoologicznym. Taka przyszłość byłaby nieszczęściem dla biednego zwierzęcia,“ powiedziała Bardot w rozmowie z DV.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 22 Lip 2008, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1558195,0,1,niedzwiedzie-zjadaja-geologow,wiadomosc.html

Tak tylko Wink
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sylwiam

Doczy: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skd: Reykjavik
PostWysany: 28 Sty 2010, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejny bialy mis zakonczyl swe zycie na islandzkiej ziemi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 28 Sty 2010, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktos bedzie mial futerko Very Happy
Powrt do gry
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 28 Sty 2010, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiam napisa:
kolejny bialy mis zakonczyl swe zycie na islandzkiej ziemi.


Pewnie samobojca, zeby tak bez wizy Schengen do Islandii sie pchac.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Sty 2010, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiam napisa:
kolejny bialy mis zakonczyl swe zycie na islandzkiej ziemi.



Dokładnie, kolejny i na pewno nie ostatni. Rozumiem że bezpieczeństwo człowieka jest najważniejsze, ale Islandia kompletnie nie jest przygotowana na tego typu sytuacje. Po raz kolejny wyszła bezradność Islandzkich służb, a tyle się mówiło po trzech z rzędu wizytach miśków.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sylwiam

Doczy: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Sty 2010, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/news/podkarpacie-oblawa-na-mloda-niedzwiedzice,1432168
jak sie chce to mozna.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Sty 2010, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiam napisa:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/news/podkarpacie-oblawa-na-mloda-niedzwiedzice,1432168
jak sie chce to mozna.


Ale na Islandii nie można. Każdy myśliwy z północy tylko czeka kiedy misiek przypłynie aby mógł dopisać na konto jakże rzadkie trofeum.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
unregistered

Doczy: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysany: 29 Sty 2010, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
sylwiam napisa:
kolejny bialy mis zakonczyl swe zycie na islandzkiej ziemi.



Dokładnie, kolejny i na pewno nie ostatni. Rozumiem że bezpieczeństwo człowieka jest najważniejsze, ale Islandia kompletnie nie jest przygotowana na tego typu sytuacje. Po raz kolejny wyszła bezradność Islandzkich służb, a tyle się mówiło po trzech z rzędu wizytach miśków.


Znowu ktos zapomina o roznicach miedzy Islandia i Polska.
I nie tylko kulturowych (mysliwi czekaja by zastrzelic misia) ale rowniez zwiazanych z wielkoscia populacji obu panstw i odleglosciami pomiedzy osadami ludzkimi.
http://www.vedur.is/hafis/hafistilkynningar/2010
W tym roku "lod morski" jest najblizej Islandii od kilku lat i rzeczywsicie te przypadki moga sie (choc nie musza) powtarzac.
Poprzednie wizyty mialy miejsce w 2008 czyli przed kryzysem. Wtedy bodajze Björgólfur Thor Björgólfsson chcial prywatnie oplacic uspienie i przewiezienie z powrotem (na Grenlandie??? niewiadomo dokad bo misie nie maja paszportow) bardziej jako akcje promujaca jego osobe. A i tak ten trzeci osobnik zostal odstrzelony. W tym roku chyba B.T.B. nie pomoze finansowo bo ma inne sprawy na glowie.
Czyli nawet w sytuacji przygotowania sluzb czasem takie osobniki sa odstrzelone i nie ma co zwalac na "mysliwych" bo zapewne kazdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 29 Sty 2010, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=D1x1whKpKTg
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 29 Sty 2010, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered napisa:

Znowu ktos zapomina o roznicach miedzy Islandia i Polska.
I nie tylko kulturowych (mysliwi czekaja by zastrzelic misia) ale rowniez zwiazanych z wielkoscia populacji obu panstw i odleglosciami pomiedzy osadami ludzkimi.
http://www.vedur.is/hafis/hafistilkynningar/2010
W tym roku "lod morski" jest najblizej Islandii od kilku lat i rzeczywsicie te przypadki moga sie (choc nie musza) powtarzac.
Poprzednie wizyty mialy miejsce w 2008 czyli przed kryzysem. Wtedy bodajze Björgólfur Thor Björgólfsson chcial prywatnie oplacic uspienie i przewiezienie z powrotem (na Grenlandie??? niewiadomo dokad bo misie nie maja paszportow) bardziej jako akcje promujaca jego osobe. A i tak ten trzeci osobnik zostal odstrzelony. W tym roku chyba B.T.B. nie pomoze finansowo bo ma inne sprawy na glowie.
Czyli nawet w sytuacji przygotowania sluzb czasem takie osobniki sa odstrzelone i nie ma co zwalac na "mysliwych" bo zapewne kazdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.


Ale co ma wielkość państwa wspólnego z bezmyślnym odstrzeliwaniem niedźwiedzi, zgadza się z finansowego punktu widzenia może to stanowić problem ale podejrzewam, że gdyby się ktoś zwrócił do organizacji pozarządowych np. Greenpeace to mogli by pomóc. Paszportu rzeczywiście niedźwiedzie nie posiadają, jednak mało prawdopodobne jest żeby nie pochodziły z Grenlandii. Jak widzę zdjęcia w gazecie tego myśliwego i jego "dumną" i "zadowoloną" facjate, to jednak wydaje mi się że dlugo czekał na taką okazje.

Widziałem jak to robią w Kanadzie, jeden myśliwy po otrzymaniu informacji, że w pobliżu skupisk ludzkich znajduje się niedźwiedź, jedzie tam usypia zwierze, wzywa helikopter, transport do specjalnego ośrodka, jakieś badania i po dwóch tygodniach uwalniają go.

Tak jak ktoś napisał wystarczy chcieć, ale trzeba się przygotować. A tu jak zwykle wszyscy zaskoczeni, zupełnie jak polscy drogowcy zimą.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Lut 2010, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe.. Greenpeace to sobie urządza protestacje za pieniądze członków, a później je likwiduje z pieniędzmi instytucji, przeciw którym protestuje Smile
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 2 Lut 2010, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto powiedział ,że życie nie jest okrutne? Mój kot morduje myszy , a mysz też jest śliczna przecież. ma serduszko i ma śliczny pyszczek i też chce żyć. To mam kota nienawidzić ,że jest drapieżcą. Co za różnica zamordować małego cielaczka , albo niedzwiedzia. W obu przypadkach działania są dla dobra ludzi. Nasi przodkowi byli mysliwymi czy nam to się podoba czy nie. Chcemy zmieniać świat to zacznijmy od siebie: ja nie jem koniny i cielęciny , bo to tak jakby mniej się przyczyniała się do śmierci cudownych istnień. A co do "zielonych" to mam mieszane odczucia, czasami to zwykli naciągacze i drobni cwaniacy. Oczywiście nie wszyscy!!!!!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sylwiam

Doczy: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Lut 2010, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy mysz,jest objeta ochrona? i grozi jej wyginiecie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Lut 2010, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...ja nie jem koniny i cielęciny , bo to tak jakby mniej się przyczyniała się do śmierci cudownych istnień...


Kiedyś gdzieś czytałem że gdyby nagle wszyscy wegetarianie, weganie itp. z całego świata zaczęli jeść mięso, to w brew pozorom wcale nie zaczęto by zabijać więcej zwierząt. Mniej mięsa by się marnowało i w efekcie lądowało w koszu.

Oczywiście Grażynko ja szanuje Twój wybór.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 2 Lut 2010, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mysz nie chce żyć tak jak inne zwierzęta? Też ma uczucia i potrafi być kochanym zwierzątkiem. To my ludzie ustalamy to cacy a to be. Ja to bym tępiła wszelkiego typu muchy, komary i kleszcze bez mrugnięcia.
Na nie już dawno wydałam wyrok nawet polubiłam ... pająki w swoim domu. Kiedyś miałam jednego zaprzyjaznionego na kuchennym parapecie. Trzymał się jednego miejsca i nawet nie uciekał ode mnie. Ale to chyba już skrzywienie? Rolling Eyes
Może masz rację z tym mięsem ,ale popyt dyktuje podaż, a może się mylę . A wegetrianie to inna sprawa.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sylwiam

Doczy: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Lut 2010, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest roznica,pomiedzy zabijaniem w celach konsumpcyjnych a zabijaniem dla trofeum gatunku zagrozonego wyginieciem, dotyczy to np sloni miśkow... i wielu innych gatunkow, a nie wszystkie one zyja w calkowitej symbiozie z czlowiekiem i czy dlatego mamy je zabic ze zadza sie troszeczke innymi prawami??? swiat zwierzat jest doskonale zorganizowany( mam na mysli lancuch pokarmowy) i czy musimy odrazu reagowac tak drastycznie jezeli zachodzi o konflikt interesow??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 3 Lut 2010, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko my ludzie jesteśmy paskudnikami w świecie zwierząt są inni co mordują bo lubią np. kuna jak wlezie do kurnika to morduje kury bo to lubi, albo anakonda też morduje dla samego mordowania. A nasi przodkowie byli myśliwymi i u niektórych to mocno widać, podnoszą przez to swoje lepsze mniewanie o sobie. Ja ie lubię myśliwych , Idą do lasu strzelają i takie cwaniaki wielkie. Niech idą z nożem na niedzwiedzia większego od nich to wtedy może chociaż będą odważni. A jak strzelają do serenek lub zająców to jaki to honor? Niedzwiedz to chociaż jakieś niebezpieczeństwo i jest duży. Więc bardziej mi szkoda tych serenek i zajączków niż misiów. Chociaż jego też mi szkoda w sumie. Ale jeśli stwarza zagrożenie to trudno. Tutaj czasami konie zabija sie dlatego, że są niegrzeczne. Więc co -będą się cackać z niedzwiedziem?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sylwiam

Doczy: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Lut 2010, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze mysliwi kontroluja popujacje zwierzat,odstrzeliwuja chore sztuki,zabijaja te zwierzeta na ktore akurat jest sezon i pozwolenie na odstrzal.zwierzeta niszcza pola uprawne i rolnicy maja z nimi nie lada klopot.a mnie chodzilo tylko o to ze zamiast zabijac tego miska mozna bylo go uspic i wywiezc tam gdzie jego miejsce tak jak to zrobiono z misiem w polsce.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron