reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

paszport
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 11 Cze 2008, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emka napisał:
mam pytanko, czy potrzebny jest paszport do pracy w Islandii? bo podobno spisuje sie jakis numer z niego?Prosze o szybka odpowiedz
Dzieki

A ja mam pytanko, czy potrafisz czytać? Cały ten wątek jest o tym właśnie. I nie trzeba. Wystarczy nowy (plastikowo-różowy) dowód osobisty Rzeczypospolitej Polskiej.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 12 Cze 2008, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj tata kiedy lecial na islandie przez kopenhage w sierpniu zeszlego roku nie mial paszportu. ani u nas ani w kopenhadze nie mial zadnych problemow,nawet jk wracal na swieta do Polski.I ajk spowrotem jechal tez zero problemow. Fakt paszport przydaje sie do wyrabiania kenitali ale i takmu wyrobili. Dluzej to trwalo bo musieli zalatwiac to przez konsulat, jakies pisma wysylali do polski. a babeczka w urzedzie mowila ze to jest pierwszy przypadek ze ktos wjechal bez paszporty. wiiec cuda sie zdazaja,ehhehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 12 Cze 2008, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załatwiałam dla ludzi wszystkie niezbędne do pracy i pobytu dokumenty tylko na podstawie polskiego dowodu osobistego kilkanaście razy. Nikt mi nigdy nie mówił, że to wyjątkowa sytuacja ani że to pierwszy raz, ani że do Polski trzeba coś wysyłać. Islandia honoruje polski dowód osobisty jako zamiennik paszportu bez żadnych ograniczeń. Ostatni raz to piszę, bo już mi się nie chce w kółko powtarzać.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SebastianZ

Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 38
Skąd: eh/reykjavik
PostWysłany: 13 Cze 2008, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili a czy potrzebuje paszport by wyrobic kenitale??
zartuje oczywiscie język
_________________
szary człowiek pomiedzy tysiącem masek

2 good 2 know U
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 13 Cze 2008, 6:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisał:
Załatwiałam dla ludzi wszystkie niezbędne do pracy i pobytu dokumenty tylko na podstawie polskiego dowodu osobistego kilkanaście razy. Nikt mi nigdy nie mówił, że to wyjątkowa sytuacja ani że to pierwszy raz, ani że do Polski trzeba coś wysyłać. Islandia honoruje polski dowód osobisty jako zamiennik paszportu bez żadnych ograniczeń. Ostatni raz to piszę, bo już mi się nie chce w kółko powtarzać.



nie wiem.moze i tak!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aga

Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 36
PostWysłany: 15 Cze 2008, 1:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisał:
Załatwiałam dla ludzi wszystkie niezbędne do pracy i pobytu dokumenty tylko na podstawie polskiego dowodu osobistego kilkanaście razy. Nikt mi nigdy nie mówił, że to wyjątkowa sytuacja ani że to pierwszy raz, ani że do Polski trzeba coś wysyłać. Islandia honoruje polski dowód osobisty jako zamiennik paszportu bez żadnych ograniczeń. Ostatni raz to piszę, bo już mi się nie chce w kółko powtarzać.
................ktos tu obrasta w piorka i zaczyna byc niemily a jesli Ci sie nie chce odpowiadac o nie odpowiadaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 15 Cze 2008, 6:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie. a tak poza tym to dziwne ze sprawy gdzie potrzebny jest dowod i paszport zalatwiasz za kogos!!
chyba ze jestes z ta osoba,bo dziwne byloby jakbys miala paszport jakiegos chlopaka!i zalatwiala np kenitalia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 16 Cze 2008, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaje sie bez bicia ze nie wiem czy juz ktos o to pytal.Nie chce mi sie szukac ,sorki brak czasu....wiec jesli ktos juz o tym pisal lub czytal prosze o link.Probuje sie dodzwonic do Konsulatu w Oslo aby dowiedziec sie jak mozna wyrobic sobie paszport bez stawiennictwa osobiscie.Bo teraz od czasu paszportow z chipem trzeba osobiscie skladac papiery.Chodzi mi o polski paszport,bo narazie nie wybieram sie do kraju a stary mi sie skonczyl.Cos mi sie przypomina ze jakis konsul przyjezdza do Ahusa i zbiera wnisoki paszportowe -czy to prawda.Do Ahusa tez nie moge sie dodzwonic. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 17 Cze 2008, 2:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
Przyznaje sie bez bicia ze nie wiem czy juz ktos o to pytal.Nie chce mi sie szukac ,sorki brak czasu....wiec jesli ktos juz o tym pisal lub czytal prosze o link.Probuje sie dodzwonic do Konsulatu w Oslo aby dowiedziec sie jak mozna wyrobic sobie paszport bez stawiennictwa osobiscie.Bo teraz od czasu paszportow z chipem trzeba osobiscie skladac papiery.Chodzi mi o polski paszport,bo narazie nie wybieram sie do kraju a stary mi sie skonczyl.Cos mi sie przypomina ze jakis konsul przyjezdza do Ahusa i zbiera wnisoki paszportowe -czy to prawda.Do Ahusa tez nie moge sie dodzwonic. Sad


Drobiazg, Milka podawała link, to łatwo znalazłam

http://www.reykjavik.polemb.net/
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 17 Cze 2008, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisał:
zgadzam sie. a tak poza tym to dziwne ze sprawy gdzie potrzebny jest dowod i paszport zalatwiasz za kogos!!
chyba ze jestes z ta osoba,bo dziwne byloby jakbys miala paszport jakiegos chlopaka!i zalatwiala np kenitalia


Aby wyrobic kenitale w cudzym imieniu nalezy byc blisko spokrewnionym (pokrewienstwi 1 stopnia), przebywac w zalegalizowanym zwiazku lub wystepowac jako pracodawca osoby ubiegajacej sie o nr ewidencyjny. Posrednikiem moze byc tez biuro pracy.
Innych mozliwosci nie ma - a przynajmniej nie bylo jeszcze rok temu. I nie sadze aby cos sie zmienilo skoro tyle osob biega do Eures po pieczatke na wniosku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 17 Cze 2008, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś mieszka daleko od Reykjaviku takie sprawy załatwia za niego pracodawca, dana osoba jedynie wypełnia odpowiednie formularze w miejscu pracy. Więc praktycznie można to załatwiac nieosobiście.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
justynaa

Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 5
PostWysłany: 24 Lip 2008, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć chciałam się zapytać jak to jest mojemu mężowi kończy sie paszport w lipcu 2009 , czy tutaj można przedłużyć paszport o jakieś 3/4 miesiące ? dzięki za odpowiedzi Smile Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Poznań Hfj
PostWysłany: 24 Lip 2008, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie rzeczy to trzeba do konsula mysle ze nie bedzie problemu
_________________
West Coast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
justynaa

Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 5
PostWysłany: 25 Lip 2008, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki , a wiesz może gdzie znajduje się konsul w centrum prawdo podobnie ale nie jestem pewna dzięki za podpowiedz . Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron