reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

launasedill+ orlof i podatek
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spacer

Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 1
PostWysłany: 4 Cze 2008, 16:58    Temat postu: launasedill+ orlof i podatek Odpowiedz z cytatem

witam. mam problem z orlofem gdyż najprawdopodobniej szef zsumował orlof + wypłata potem odioł od tego podatyek i wyszła mi strasznie smieszna suma. szukam osoby która jest kompetentna w tym i wie dokładnie jak to funkcjonuje z milą checią pokaże launasedill jesli ktos moze mi pomuc. pozdrawiam dziekuje.. dodam że obecnie jestem w polsce i nie mam jak isć do związków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 4 Cze 2008, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz do esmerki.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 4 Cze 2008, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ci moge zrobic launasedill taki jaki powinien byc wiec mozesz porĂłwnac lub wyslij mi ten ktĂłry masz na pw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misiaczek2005

Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 10
PostWysłany: 27 Mar 2009, 13:22    Temat postu: orlof Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich-odswieze troszke temat.
Mam pytanie odnosnie orlofu-jak to z nim naprawde jest.Kazdemu nalezy sie 2 dni w miesiacu platnego wolnego a w maju zawsze placa orlof ale jesli kazdego miesiaca wykozystam te 2 dni platne to niedostane nic w maju czy tak?Pytam bo slyszalem ze pomimo wykozystania tych 2 dni i tak w maju dostaje sie orlof
Prosze o odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 27 Mar 2009, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj,oj,oj. nikomu nie nalezy sie zadne dwa dni w miesiacu, jest to taka jakby rezerwa chorobowa, jesli zle sie czujesz lub jestes chory wtedy mozesz te dwa dni wykorzystac bez dostarczania zwolnienia lekarskiego, i nie ma to nic wspolnego z platnym urlopem.
Powrót do góry
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 27 Mar 2009, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jak najbardziej te 2 dni masz placone... w sumie na to nie ma reguly, sa firmy, ktore sumuja wykorzystane badz niewykorzystane dni chorobowego, po czym wyplacaja za niewykorzystane dni, a sa takie, ktore daja Ci wolne dodatkowe, ale platne... ale oczywiscie to nie ma NIC WSPOLNEGO z orlofem, czyli z pieniedzmi wyplacanymi w maju - jest to procentowa czesc doliczana do wyplaty kazdego miesiaca (w wyplata + 10% w przyblizeniu) i z tym tez jest roznie, bo albo zostaje wyplacone razem z wyplata comiesieczna, albo na osobne konto, z ktorego na twoje wplynie w maju. jak latwo obliczyc, za caly rok pracy od maja do maja, urosnie jakby dodatkowa wyplata, lub nieco troche ponad. jesli cos pominalem lub jakis blad popelnilem, to niech mnie ktos poprawi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 27 Mar 2009, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez pierwsze 5 lat mojego pobytu tu nie wykorzystalem z tej puli ani jednego dnia, i nie mialo to zadnego wplywu ani na wyplate ani na urlop, i nie spotkalem sie z wypadkiem aby jakas firma placila za niewykorzystanie tych dni.
Powrót do góry
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 27 Mar 2009, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wy nie mowicie o tych pieniadzach które dostajemy w maju?? Nalicza sie je od maja do maja za kazdy przepracowany tydzien było w zeszłym roku 453 korony. To co innego jest?? I czy to ma jakiś związek z orlofem??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 27 Mar 2009, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ups sorki wypłaca się je do 15 sierpnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Mar 2009, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jest to procentowa czesc doliczana do wyplaty kazdego miesiaca (w wyplata + 10% w przyblizeniu)


Jest to 10,18% pensji przed podatkiem.
W ciągu roku przysługuje Ci 24 dni chorobowego płatnego przez pracodawce, 12mx2 dni=24.
Zauważyłem że większość rodaków to sobie tłumaczy po swojemu. Przysługuje mi w miesiącu dwa dni i należy mi się jak psu buda chorować co miesiąc. Jak najbardziej choruj jak masz taką wolę. Jednakże problemy się zaczynają przy prawdziwej chorobie. Okazuje się że dni chorobowego się wykorzystało na comiesięczną symulację. I zaczyna się narzekanie że Islandur mnie wyruchał i takie tam.
Należy również dodać że w przypadku nie wykorzystania tych dni w danym roku przechodzą one na rok następny, w sumie można zgromadzić 3 miesiące płatnego chorobowego. Co może okazać się przydatne przy jakiejś operacji, złamaniu kończyny i innych długotrwałych leczeniach.

Tak więc rodacy chorujcie dalej co miesiąc..........
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 27 Mar 2009, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj Viking, z tym przenoszeniem na nastepny rok to niebylbym taki pewien, a wrecz bardzo w to watpie.
Powrót do góry
dorcia_4

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skąd: ...
PostWysłany: 27 Mar 2009, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tak jak napisał Viking. Przekonałam sie o tym jak koleżanka była w ciąży, zakład puścił ją na 1,5 miesiąca wolnego bo miała tyle tych dni uzbieranych....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 27 Mar 2009, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coz, nie bede sie spieral, w ciazy nie bylem Very Happy , a 90 procent mojego chorobowego to kacowe Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 27 Mar 2009, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking ma racje,chorobowe sie sumuje. Czy ktos podpowie jesli wezme jeden dzien chorobowego to czy pracodawca moze zazadac zwolnienia? Gdzies czytalem w jakiejs ulotce ze tak ale chcialbym sie upewnic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zlotowka
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 34
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Mar 2009, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Np jestes 3 dni chory to pracodawca 3 dnia moze poprosic o zwolnienie od lekarza. Zwolnienie kosztuje 1200 kr. Zanosisz je do pracodawcy a on ma obowiazek zwrocenia ci kasy za zwolnienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Mar 2009, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pracodawca moze zazadac zwolnienia juz od 1 dnia choroby, zwlaszcza robia to gdy widza, ze ktos co miesiac 2x w piatek jest "chory" Smile

te dwa dni chorobowe to nie sa dodatkowe dni wolne w zadnym wypadku. i coraz czesciej pracodawcy patrza krzywo na tych co tak mysla i praktykuja uzywanie "weikurow" na biezaco

co do wypadkow to rekonwalescencja po wypadku nie "zuzywa" dni chorobowych z tej puli.

co do ciazy, to jesli sie jest przeziebiona to schodzi z tych dni, natomiast jesli jest to zalecenie lekarza by juz nie pracowac ze wzgl na ciaze( czy to jest 5mieisac czy dziewiaty) to nie schodzi to z tej puli

ja rowniez nie spotkalam sie z firma, ktora za niewykorzystane dni chorobowe placi
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorcia_4

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skąd: ...
PostWysłany: 27 Mar 2009, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to niestety z ciążą nie jest tak do końca. Koleżanka miała chorobowe od lekarza i najpierw wykorzystujesz dni płatne przez pracodawce a nastepnie ze związków kase dopiero.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwiat

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 173
PostWysłany: 29 Mar 2009, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie jestem po wypadku(zlamanie reki) i uzbieralo mi sie 10 dni z :weikurow" platnych 100% po tym czasie z papierkiem z pracy do zwiazkow i przez reszte wolnego zwiazki wyplacaja 80%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Kwi 2009, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jest to 10,18% pensji przed podatkiem.


Troszkę się zmieniło. Sprawdziłem dzisiaj jest to 10,64% pensji przed podatkiem.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 1 Kwi 2009, 15:39    Temat postu: orlof Odpowiedz z cytatem

a nie po 5 latach 10.64%?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron