reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Najpiękniejszy wodospad
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 23 Mar 2009, 21:18    Temat postu: Re: glymur Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
rafal26 napisał:
Czy moze ktos mi powiedziec jak dojechac do glymura ale bez wspinaczki na sama gore?Wiem ze jest jakas droga ale nie mam pojecia jak tam dojechac!


żartujesz Question przeciez najwieksza frajda to sie tam wspiąć Wink sprawdz na google earth czy nie prowadzi tam jakas droga Very Happy


Wiem ze cala przyjemnosc jest wspinaczce ale ja tam chce jechac z dziecmi i dlatego chcielismy go zobaczyc bez wspinaczki
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
limba

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 47
PostWysłany: 23 Mar 2009, 21:27    Temat postu: Re: glymur Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
mkwr45 napisał:
rafal26 napisał:
Czy moze ktos mi powiedziec jak dojechac do glymura ale bez wspinaczki na sama gore?Wiem ze jest jakas droga ale nie mam pojecia jak tam dojechac!


żartujesz Question przeciez najwieksza frajda to sie tam wspiąć Wink sprawdz na google earth czy nie prowadzi tam jakas droga Very Happy


Wiem ze cala przyjemnosc jest wspinaczce ale ja tam chce jechac z dziecmi i dlatego chcielismy go zobaczyc bez wspinaczki


Obawiam sie ze bez wspinaczki nie da rady... Bylam dwa razy i nie widzialam drogi w poblizu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 23 Mar 2009, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jak wrazenia?? Question strasznie napalilem sie zeby tam sie wspiac na glymur Very Happy czy szlak jest dobrze oznaczony??
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
limba

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 47
PostWysłany: 24 Mar 2009, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
i jak wrazenia?? Question strasznie napalilem sie zeby tam sie wspiac na glymur Very Happy czy szlak jest dobrze oznaczony??


Cudnie, jedno z najladniejszych miejsc na IS. Ale szlak oznaczony kiepsko, my troche pobladzilismy, no i droga troche dluga i meczaca moze byc dla tych co nie lubia chodzic (my szlismy jakies 2 godziny do gory i godzine z powrotem - w tym sporo przerw na zdjecia).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysłany: 24 Mar 2009, 12:53    Temat postu: glymur Odpowiedz z cytatem

nie ma problemu by na sam szczyt wjechac samochodem. dokladie drogi nie pamietam, ale wiem, ze na szczycie wystarczy przejsc strumien by wejsc na zwykla szutrowke.)))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
qwiat

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 173
PostWysłany: 24 Mar 2009, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niewiem od ktorej strony tam wjechac samochodem...my musielismy auta zostawic przy zagrodzie i dalej pieszo przez "las" i stara;ismy sie trzymac szlaku ale rzeczywiscie slabiutko oznaczony ale widoki ladne choc sam wodospad w pelnej okazalosci niestety niewidoczny za to rzeczka na doile pikna
mozna zejsc na dol poporzez jaskinie:) wspinaczka meczaca ale chyba o to chodzi zeby sie troche zmeczyc a nie wjechac samochodem pyknac dwie foty i koniec

polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 24 Mar 2009, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie Wink a jak z ta jaskinia??mozna podejsc wodospad od dolu??tam musi byc cudnie Wink jak sie wybiore to sprobuje podejsc go od dolu i szczytu,qwiat napisz cos wiecej o tej trasie przez jaskinie Wink
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
limba

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 47
PostWysłany: 24 Mar 2009, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qwiat napisał:
niewiem od ktorej strony tam wjechac samochodem...my musielismy auta zostawic przy zagrodzie i dalej pieszo przez "las" i stara;ismy sie trzymac szlaku ale rzeczywiscie slabiutko oznaczony ale widoki ladne choc sam wodospad w pelnej okazalosci niestety niewidoczny za to rzeczka na doile pikna
mozna zejsc na dol poporzez jaskinie:) wspinaczka meczaca ale chyba o to chodzi zeby sie troche zmeczyc a nie wjechac samochodem pyknac dwie foty i koniec

polecam

Ja tak samo zostawialam samochod przy zagrodzie. Raz szlam przez jaskinie, raz nie - obie drogi piekne choc troche slabo oznaczone. jak wjechac samochodem - nie mam pojecia. Szukalam w przewodniku i na mapie - nie widze innego wyjscia jak tylko wejsc na wlasnych nogach. Polecam bo jest pieknie. Trzeba tylko troche odczekac bo o tej porze roku moze byc slisko, mokro i poziom rzeki wysoki (a trzeba przejsc po belkach na druga strone). Ale naprawde warto!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 24 Mar 2009, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy najleprza pora na odwiedzenie GLYMURA??
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
qwiat

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 173
PostWysłany: 24 Mar 2009, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z tegpo co pamietam bylem jakos we wrzesniu...a co do jaskini w zasadzie niema sie co podniecac niejest to jakis dlugo ciagnacy sie korytarz po prostu zejscie na dol nad rzeke....trzeba uwazac bo ciemno i stromo...a idzie sie od parkanu zoltym szlakiem jesli dobrze pamietam oznaczonym na kamieniach dochodzi sie do urwiska no i trzeba szukac dziury w ziemi:)

a ze mozna dojsc od dolu rownierz limba to niemialewm pojecia wow...jak dla mnie rzeka miala masakrycznie rwacy nurt wiec o jakim kolwiek przechodzeniu po balach byc mowy niemoglo ale chetnie dowiem sie wiecej na ten temat....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 24 Mar 2009, 21:36    Temat postu: wodospad Odpowiedz z cytatem

Czy byl ktos na wodospadzie Dynjandi ale nie kolo Isafordur tylko niedaleko Reykholt-jak sie wpisuje w ja.is Dynjandi to wlasnie tam jest ten wodospad i islandczyk mi mowil ze jest tam ladny wodospad.Moze ktos go widzial
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 1 Kwi 2009, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyny znany mi dynjandi jest na polnocy a obok reykholtu jest ladny barnafoss albo hraunafoss
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hw567
Gość
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspolrzedne drogi na glymur
N 64°23' 06,3"
W 21°17'36,3"
koniec drogi na glymyr dalej trzeba pieszo
powodzenia
Powrót do góry
hw567
Gość
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 20:32    Temat postu: Re: wodospad Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
Czy byl ktos na wodospadzie Dynjandi ale nie kolo Isafordur tylko niedaleko Reykholt-jak sie wpisuje w ja.is Dynjandi to wlasnie tam jest ten wodospad i islandczyk mi mowil ze jest tam ladny wodospad.Moze ktos go widzial

jest dynjandi kolo reykholt ale ten sie tak nie prezentuje
http://ja.is/kort#x=424333&y=407558&z=7&q=dynjandi&filter=3
Powrót do góry
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 4 Cze 2009, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
kiedy najleprza pora na odwiedzenie GLYMURA??

I jaką porę szanowny kolega wybrał?

Ja byłam w marcu i w październiku, muszę przyznać, że robi wrażenie, widoki są niesamowite.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 5 Cze 2009, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:
mkwr45 napisał:
kiedy najleprza pora na odwiedzenie GLYMURA??

I jaką porę szanowny kolega wybrał?

Ja byłam w marcu i w październiku, muszę przyznać, że robi wrażenie, widoki są niesamowite.
byliśmy w maju, pogoda dopisywała, chociaż woda bardzo zimna gdy sie przeprawiac prze znia, a szlak bardzo bardzo niebezpieczny i niestety żenujaco oznaczony(przynajmniej ten z prawej strony)nasz czas to jakieś 2 godziny, na górei godzina w dół.widoki nieziemskie!!!!!!naprawde polecam, ale tylko dla ludzi niestroniacych od ryzyka,dzieci i osoby starsze zwyczajnie nie dadza rady...a na szczycie wogóle niema zaznaczonego miejsca przeprawy przez bród...szalenie ciezko bylo ale przygoda niesamowita...polecam Wink
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
monikaii5

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 17
PostWysłany: 19 Lut 2010, 23:24    Temat postu: pytanie Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanko a mianowicie zamierzamy sie wybrac na wodospady ÞjĂłfafoss Svartifoss Dynjandi i chciala bym sie dowiedziec jak na nie dojechac i czy jest mozliwosc aby w ciagu dnia objechac wiecej niz jeden wodospad ? z gĂłry dziekuje i goraco pozdrawiam;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jar

Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skąd: Lublin
PostWysłany: 22 Lut 2010, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tych 3 to pierwszego nie znam i w ogóle nie mogę rozpracować [może źle nazwę zapodałem szukajac], a co do Svartifoss [zakładam,ze chodzi o ten w Skaftafell] nieznany] i Dynjandi, to leżą one niemal na przeciwnych krańcach Islandii. O objechaniu ich w ciagu jednego dnia można pomarzyć mając helikopter.
Dynjandi jest duży i wyjątkowo piękny, niestety leży w Fiordach Zachodnich, gdzie jazda jest raczej długa i powolna [trochę fiordów do objechania, szutrówki]. U jego stóp jest parking.
Svartifoss jest popularny, bo leży w b. uczęszczanym Parku Narodowym Skaftafell u stóp Vatnajokull, mały, ale o jego urodzie stanowią kolumny krystalicznego bazaltu. Dojazd do Parku, potem godzinna piesza wycieczka.
Proponuję zapoznać się z jakąś przyzwoitą mapą Islandii, polecam strony:
www.lmi.is
dalej wersja angielska i Map Services.
Poza tym
www.nat.is
Pozdrawiam
-J.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hv567

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 67
Skąd: rvk, zamość
PostWysłany: 23 Lut 2010, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wybieram się na dynjandi najkrótszą trasą jest 380km z tym że na jeden dzień się nie opłaca, po drodze jest wiele do zobaczenia, warto też odwiedzić Látrabjarg, nocleg i kąpiel w gorących źródłach
plan jest taki, nie znam terminu wyjazdu
http://ja.is/kort#x=307237&y=588374&z=8

http://www.vegagerdin.is/vegakerfid/vegalengdir/sundurlidun?id=152-43-49-1-60-621-370_45

http://www.google.pl/#hl=pl&lr=&ei=c8uDS5mvDJWt4QaAw_X5AQ&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&ved=0CA4QBSgA&q=latrabjarg&spell=1&fp=2804a89cea128776

http://www.sundlaugar.is/index.php/en/vestfireir-hverir/215-hellulaug
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monikaii5

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 17
PostWysłany: 23 Lut 2010, 20:04    Temat postu: ;) Odpowiedz z cytatem

a jakis chociaz przyblizony plan wyjazu na kiedy przewidujesz i czy honda hr-v podola bo tam sa chyba trudne drogii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron