reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Landsbanki i Glitnir
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuusy
Gość
PostWysłany: 20 Cze 2008, 21:10    Temat postu: Landsbanki i Glitnir Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma jakieś informacje potwierdzające bankructwo tych banków w najbliższym czasie (ostatnio nasz konsul podał takie info co prawda nie wymienił z nazwy banków ale takie doszły mnie słuchy).
Powrót do góry
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Cze 2008, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,jasne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Highlander
Gość
PostWysłany: 20 Cze 2008, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked lol
Akurat Landsbanki jest najlepiej prosperujacym bankiem na IS, wiec jesli on padnie to padnie wszystko inne.
Powrót do góry
kuusy
Gość
PostWysłany: 20 Cze 2008, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teĹź mam nadzieje Ĺźe to ploty ale w tym kraju nic mnie juĹź nie zdziwi Shocked
Powrót do góry
Magdam

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 103
Skąd: Reyjanesbaer
PostWysłany: 20 Cze 2008, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jezeli takich informacji udziela konsul to powinien byc odpowiedzialny za to co mowi.

Jezeli to prawda to nieciekawie. Oszczednosci trzymane w bankach to chyba nie moga sie czuc bardzo bezpiecznie.

Jezeli plota to bardzo nierozwaznie i niepotrzebnie takie rzeczy opowiadac. Szczegolnie przez czlowieka na odpowiedzialnym stanowisku.
Pan konsul nie wyglada i nie zachowuje sie powaznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 20 Cze 2008, 22:45    Temat postu: Re: Landsbanki i Glitnir Odpowiedz z cytatem

kuusy napisał:
(ostatnio nasz konsul podał takie info co prawda nie wymienił z nazwy banków ale takie doszły mnie słuchy).


To Pan Konsul jest kolegą Twoim, czy po prostu mówisz to co jedna baba drugiej babie? Bo mnie słuchy doszły, że w Petersburgu rozdają samochody, radio Erewań podawało.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Cze 2008, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze koles pracuje w ktoryms z konkurencyjnych bankow i chce pozyskac klientow. Bank Glitnir to chyba bank norweski, ten raczej dobrze stoi, podobnie jak ten drugi. To ze sie tu zle dzieje to wiadomo od dawna ale zeby banki mialy bankrutowac to juz przesada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Highlander
Gość
PostWysłany: 20 Cze 2008, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Pan" "Konsul" nie jest poważnym człowiekiem, nie zachowuje się poważnie, a wielu jest jego kolegami, i nie tylko.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Cze 2008, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Pan" "Konsul" nie jest poważnym człowiekiem, nie zachowuje się poważnie, a wielu jest jego kolegami, i nie tylko.


I o to kolejny dowod ze w Polsce prace dostaja kolesie a nie specjalisci.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 20 Cze 2008, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
"Pan" "Konsul" nie jest poważnym człowiekiem, nie zachowuje się poważnie, a wielu jest jego kolegami, i nie tylko.


I o to kolejny dowod ze w Polsce prace dostaja kolesie a nie specjalisci.


A ja tak naprawde nie widze tu winy konsula, skad wiadomo ze powiedzial takie cos, szczerze mowiac rozmawialem z nim kilkukrotnie i nie wydaje sie byc az tak nierozgarniety zeby takie rzeczy opowiadac.

Kuusy powiedzial ze "konsul podal takie info" to ja sie pytam gdzie to podal, przeczytam uwierze.

A co do samych bankow to bankructwo banku to ostatecznosc, a tu mowa o dwoch na raz, to pociagnelo by za soba tak naprawde upadek calej gospodarki islandzkiej.

Pozyjemy zobaczymy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kuusy
Gość
PostWysłany: 20 Cze 2008, 23:29    Temat postu: Re: Landsbanki i Glitnir Odpowiedz z cytatem

lili67 napisał:
kuusy napisał:
(ostatnio nasz konsul podał takie info co prawda nie wymienił z nazwy banków ale takie doszły mnie słuchy).


To Pan Konsul jest kolegą Twoim, czy po prostu mówisz to co jedna baba drugiej babie? Bo mnie słuchy doszły, że w Petersburgu rozdają samochody, radio Erewań podawało.


po pierwsze primo: skoro jestem polakiem i pisze o polskim konsulu to jak mam się wyrazić ? ich, wasz, mój, szanowny pan konsul, władza konsularna czy jak może mi powiecie

po drugie primo: ja tzn. koleś jak mnie nazwał sz.p. patryk w żadnym banku nie pracuje zadałem po prostu pytanie .

Niestety niektórzy zamiast zdementować lub potwierdzić (plotki) piszą posty poniżej krytyki w których chcą jacy to są błyskotliwi.
Pozdrowienia dla lili67 i patryk23

aha i proszę nigela o wywalenie tematu po co mamy się nad tym rozwodzić sorki pana moderatora nigela
Powrót do góry
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 20 Cze 2008, 23:40    Temat postu: Re: Landsbanki i Glitnir Odpowiedz z cytatem

kuusy napisał:


Niestety niektórzy zamiast zdementować lub potwierdzić (plotki) piszą posty poniżej krytyki w których chcą jacy to są błyskotliwi.
Pozdrowienia dla lili67 i patryk23



Za pozdrowienia dziękuję. A moje posty zawsze są poniżej krytyki, bo ja zawsze chcę jaka to jestem błyskotliwa.

Jak również chcesz jaki to być błyskotliwy, musisz dalej puszczać plotki, tylko bardziej wiarygodne, może się kto nabierze.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 21 Cze 2008, 1:28    Temat postu: Re: Landsbanki i Glitnir Odpowiedz z cytatem

kuusy napisał:
Czy ktoś ma jakieś informacje potwierdzające bankructwo tych banków w najbliższym czasie (ostatnio nasz konsul podał takie info co prawda nie wymienił z nazwy banków ale takie doszły mnie słuchy).


Spokojnie, to sie tak nie odbywa, w pierwszym rzedzie jest duza wyprzedaz nieruchomosci kredytobiorcow, wyraznie ponizej ostatnich cen rynkowych, nastepnie emisje przeroznych instrumentow poprawiajacych uzyskac plynnosc bankowa, dalej to wieksze banki miedzynarodowe lub fundusze kapitalowe sa zainteresowane przejciem takich bankow, bankructwo to byla powszechna w zdrowym XIX kapitalizmie, teraz system bankowy jest zbyt ze soba powiazany aby oglaszac bankructwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 21 Cze 2008, 2:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak chyba jest jak mówi Kryspin:raczej przejęcia niż klasyczne bankructwo.Nie chciałbym mieć tu dzisiaj kredytu.Wygląda na to,że do dna jeszcze daleko.
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Cze 2008, 4:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
aczej przejęcia niż klasyczne bankructwo


Jeden Islandzki Bank ma przejąć drugi, zgody wydane, więc to tylko kwestia czasu. Ale nie jest to ani Glitnir ani Landsbanki.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kuusy
Gość
PostWysłany: 21 Cze 2008, 5:57    Temat postu: Re: Landsbanki i Glitnir Odpowiedz z cytatem

[/quote]Jak również chcesz jaki to być błyskotliwy, musisz dalej puszczać plotki, tylko bardziej wiarygodne, może się kto nabierze.[/quote]

Jęzeli umiesz czytać ze zrozumieniem to nie ja puszczam plotki Exclamation
Powrót do góry
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 21 Cze 2008, 22:09    Temat postu: Re: Landsbanki i Glitnir Odpowiedz z cytatem

kuusy napisał:
Jęzeli umiesz czytać ze zrozumieniem to nie ja puszczam plotki Exclamation


Mój błąd, przepraszam. Ty nie puszczasz plotek, Ty tylko je kolportujesz.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Cze 2008, 17:42    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

czy ja tez moge sie troche poklocic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 22 Lip 2008, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja slyszalem ze to mial byc KB, czyli kaupthing i jakis jeszcze bank - nie bylem na zebraniu z konsulem, ale obecni tam przekazali mi taka informacje, ze to wlasnie uslyszeli, a bylo to juz z kilka miesiecy temu, a poki co nic sie nie dzieje, o ile mi wiadomo, pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rositka

Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: wa
PostWysłany: 27 Lip 2008, 21:37    Temat postu: Re: Landsbanki i Glitnir Odpowiedz z cytatem

[quote="kuusy"]Czy ktoś ma jakieś informacje potwierdzające bankructwo tych banków w najbliższym czasie (ostatnio nasz konsul podał takie info co prawda nie wymienił z nazwy banków ale takie doszły mnie słuchy).[/quote]



"co prawda nie wymienił z nazwy banków" ...wiec o co hallo :> Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron