reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Działania charytatywne rządu islandzkiego
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 24 Cze 2008, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, co to ma wspólnego z działaniami charytatywnymi islandzkiego rządu. A może SB spenetrowała rząd islandzki? A to, że korona traci na wartości jest działaniem sieci TW?

Drogi Kryspinie, powinieneś umieścić swoją (cytowaną) wypowiedź w Delirium, bo tego nie da się czytać bez kielicha. Zresztą, kogo to dzisiaj obchodzi? Tylko kolegów p. Macierewicza chyba.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 24 Cze 2008, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisa:
Wiesz dobrze lili, co ta gwara znaczy, wiec nie rob z siebie Dulskiej.


Ależ moje panieńskie nazwisko to Dulska, skąd wiedziałeś?
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 24 Cze 2008, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:
Kryspingdynia napisa:
Wiesz dobrze lili, co ta gwara znaczy, wiec nie rob z siebie Dulskiej.


Ależ moje panieńskie nazwisko to Dulska, skąd wiedziałeś?


Nic nie ukryjecie Kamińska, mamy na Was teczke towarzyszko heheheh Twisted Evil
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
unregistered

Doczy: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysany: 24 Cze 2008, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Kryspingdynia.
Czyli jednak potrafisz w dyskusji (w tym przypadku z Vandall1) przywolac jakies zrodla na potwierdzenie Twoich pogladow. Temat mnie nie interesuje kompletnie ale przynajmniej widze ze masz jakis argument.
Szkoda ze nia zdazylo sie to w naszej wymianie zdan.


Podtrzymuje moja opinie ze nie masz klopoty z ogarnieciem tekstu pisanego, zreszta Twoj ostatni post skierowany do mnie o tym swiadczy.

Dodatkowo doprecyzuje moje zdanie ze nie masz pojecia o czym piszesz.
Nie masz pojecia o sytuacji jaka jest na Islandii.

Jako przyklady niech swiadcza:
- Twoj poglad ze budowa huty tworzy dodatkowe 7 miejsc pracy na kazde miejsce pracy w hucie. Alcoa na swojej wlasnej stronie internetowej ten przelicznik na Islandii sytuuje na poziomie ~2.5-3.0.
- Twoje zapowiedzi dotyczace islandzkiej korony.
Kryspingdynia napisa:
Pisalem ze koniec na razie spadkow korony w srode teraz bedzie zabawa czyli w dol 105 i w gore 120 az w koncu ustabilizuje sie na 95.

Wypowiedz jest z konca marca. Niestety bledna.
Potem nastapila kolejna w polowie maja.
Kryspingdynia napisa:
Technicznie pasuje drugi szczyt wyklepany jedynie co pozostaje to waski przedzial czasowy konsolidacji 115-123 wiec nie spadnie z takim hukiem jaki lubie, tylko sie jeszcze draznic zechca powrotami czyli scenariusz: jedziemy na 100 odbijamy na 115 i powrot na 100 a wszystko odnedzie sie do pazdziernika.

Znow nietrafiona.
Mam tylko cicha nadzieje ze zbyt duzo osob nie sugerowalo sie za bardzo Twoimi radami bo raczej kiepsko by na tym wyszli.
- Twoja niewiedza o sytuacji na Islandii, ktora sie wykazales w tym temacie.

Dlatego prosze bys powstrzymal sie od takich wypowiedzi (i nie ma znaczenia ze akurat ten post jest w zlym miescu):
Kryspingdynia napisa:
W tym tygodniu, rynek walutowy bezlitosnie ocenia polityke socjalna tego kraju.

Twoje dotychczasowe opinie dotyczace Islandii sugeruje ze rowniez i ta opinie zapewne jest bledna.
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
unregistered

Doczy: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysany: 25 Cze 2008, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podtrzymuje moja opinie ze masz klopoty z ogarnieciem tekstu pisanego, zreszta Twoj ostatni post skierowany do mnie o tym swiadczy.


To zdanie powinno oczywiscie wygladac w ten sposob.
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 25 Cze 2008, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KO napisa:

Nic nie ukryjecie Kamińska, mamy na Was teczke towarzyszko heheheh Twisted Evil


Mój drogi KO, że też Ci się tak chce...
Zresztą, mylisz niebo z odbiciem gwiazd w tafli jeziora...
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 25 Cze 2008, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:
mylisz niebo z odbiciem gwiazd w tafli jeziora...


Nic nie mylę, to tak na potrzeby sztuki było Very Happy
Pozatym już przerabialiśmy Twoją tożsamość Cool
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 25 Cze 2008, 2:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż powiedzieć....Bardziej obecnie mnie interesuje paskudna sytuacja w Islandii niż "bolkowa afera".
Ale doceniając Twój trud-muszę napisać pare słów:
1/Niewatpliwie coś jest na rzeczy z panem W,ale wiem /raczej czuję/ to od dawna.
2/Tak jak już napisałem-polityka jest rzeczą brudną zwłaszcza w takiej młodej demokracji:panują niejasne układy i powiązania.Realizowane są czasem dziwne cele Rolling Eyes
3/Współcześni krytycy pana W patrzą na niego dzisiejszymi oczami.Nie wiem,czy pamiętasz te czasy i wcześniejsze/np gomułkowskie/-władza bezpieki i skala inwigilacji była taka,że jednym puszczeniem ploty o czyjejś "opozycyjności"niszczyło się ludzkie życie,nawet nie poprzez fizyczną eliminację,a przez wywołanie powszechnej niechęci środowiska/pijak,złodziej,pedofil,ma wujka w ameryce,pózniej narkoman doszedł/-zero awansu w pracy,jej utrata,nędza materialna,brak dostępu na studia.Krótko mówiąc totalna marginalizacja i ciche napiętnowanie/lepiej było unikać kontaktów z takim/.Jakakolwiek forma aktywności społecznej musiała być "pod egidą" i "po linii".Trzeba było być "głupim i niezyciowym człowiekiem"żeby wówczas wierzyć i propagować jakieś zmiany.Kontakt z bezpieką i mordobicie było wówczas pewniejsze od tego,że słońce wschodzi i zachodzi.Można było również stracić najbliższą rodzinę.
Oczywiście w prl obowiązywała konstytucja gdzie była wolność słowa,zgromadzeń itepe xxxx.
Wszystko to odbywało się metodami działań zakulisowych.
4/Dlatego nie dziwię się niczemu...
5/A popatrz teraz na tych co najgłośniej szczekają:na te dwa kartofle Rolling Eyes
Takich również pamiętam z tamtych czasów,bo miałem znajomości rodzinne w kręgach zbliżonych do "wadzy".To była klasa specjalna:służbowe mieszkania w dobrych dzielnicach,sklepy za firankami,wczasy na Helu,albo w Bułgarii-przywileje niedostępne dla szaraka-jakby inny świat.
6/Być może W jest umoczony w coś,ale to co się pózniej stało-stało się dobrze,niezależnie od tego jakie ciemne siły to wywołały i kto z kim pił wódkę.
7/Grzebanie w tym gównie dzisiaj nie wytworzy niczego dobrego.Dalej mamy brudna politykę i trzeba raczej pracować nad współczesnością i przyszłością.
8/W tej chwili prawdziwie antypolskim działaniem jest nadmierne rozdmuchiwanie tej sprawy.Uważam,że w imię dobrego wizerunku pl-należy to jak najszybciej zakończyć,nawet mijając się nieco z prawdą historyczną.Ten,kto zlecił napisanie tej książki-jest politykierem i zasługuje na wielkiego kopa w d.
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 25 Cze 2008, 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było oczywiście odpowiedż dla Kryspina .
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 25 Cze 2008, 2:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered, zamieszczm jak mam cos pod reka a w tym przypadku, czytam fragmenty ksiazki w zapisana na poliku wiec jest bezproblemowo.

Obawiam sie ze jestes ekonomicznym nanalfabeta a rozmowe o gospodarce prowadzisz przez pryzmat plotek w gazetach lub "informacji telewizyjnych" udowadniasz to za kazdym razem, jak chcesz sie w czyms upewnic np. w ilosci generowanych miejsc pracy w danej branzy to przeczytaj kompletne analizy bo ta na ktora sie powolujesz dotyczy uzyskanych miejsc operacyjnych branzy.

Wyciagajac pretensje walutowe trzba miez jakies minimum wiedzy a kazda analiza robiona jest w trzech przedzialach czasowych w pierwszym ocenilem trafnie koniec na 120 (watku juz nie zamiesciles tylko ten nastepny w kolejnosci) konsolidacje korygujaca rowniez zapowiadalem comialo miesjce. Jej glebokosc miala jednak byc 100-105 bylo zaledwie 113 po czym wyciagnieto z kapelusza szereg niedostepnych wczesniej danych mikro i makroekonomicznych. Na takie wiadomosci zreszta robione na zamowienie kreatorow rynku nikt nie ma wplywu, moze sie tylko pod to podlaczyc, kazdy w takiej sytuacji zmienia swoje pozycje wiedzac ze za chcwile bedzie przelamanie kursu gora tj. 123 w kierunku nawet 150.
Plytki rynek korony islandzkiej w takich kryzysowych okolicznosciach jest dynamiczny i wiele analiz trzeba modyfikowac codziennie aby miec nad tym kontrole, jest to dla inwestorow walutowych bezdyskusujne.

Post byl w dobrym miejscu gdyz dotyczyl socjalu a jak socjal to wydatki jak wydatki to podatki jak podatki to pieniadz jak pieniadz to jego wartosc.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 25 Cze 2008, 2:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:
Zastanawiam się, co to ma wspólnego z działaniami charytatywnymi islandzkiego rządu. A może SB spenetrowała rząd islandzki? A to, że korona traci na wartości jest działaniem sieci TW?

Drogi Kryspinie, powinieneś umieścić swoją (cytowaną) wypowiedź w Delirium, bo tego nie da się czytać bez kielicha. Zresztą, kogo to dzisiaj obchodzi? Tylko kolegów p. Macierewicza chyba.


Post byl kontynuacja wymiany z Vandallem wiec albo cztasz bez zrozumienia albo masz zla wole, stawiam na to drugie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Cze 2008, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ile masz lat, ale widocznie wcale nie rozumiesz realiów tamtych czasów. Każdy kto chciał mieć jakiekolwiek stanowisko i robić coś dla kraju musiał należeć do PZPR. Więc nie opieraj się jedynie na jakiś dokumentach, bo jak to się mówi papier wszystko wytrzyma. A czy był, czy nie był agentem to zaprawdę najgorsze kołtuństwo zajmowanie się takimi bzdetami teraz.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 25 Cze 2008, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak właśnie , ściganie duchów przeszłości nie buduje zdrowej sytuacji gospodarczej w kraju ...
zadowala to tylko frustratów i oszołomów ...i elektorat kat.prawicy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 25 Cze 2008, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HARRY75 napisa:
tak właśnie , ściganie duchów przeszłości nie buduje zdrowej sytuacji gospodarczej w kraju ...
zadowala to tylko frustratów i oszołomów ...i elektorat kat.prawicy


Sprawa tamtej rozgrywki ciazy do dzis na sytuacji gospodarczej, gdyz bezpieka rozkradla co sie dalo i otoczyla sie monopolami blokujacymi przemiany gospodarcze w najistotniejszych dziedzinach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 25 Cze 2008, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Nie wiem ile masz lat, ale widocznie wcale nie rozumiesz realiów tamtych czasów. Każdy kto chciał mieć jakiekolwiek stanowisko i robić coś dla kraju musiał należeć do PZPR. Więc nie opieraj się jedynie na jakiś dokumentach, bo jak to się mówi papier wszystko wytrzyma. A czy był, czy nie był agentem to zaprawdę najgorsze kołtuństwo zajmowanie się takimi bzdetami teraz.


Wiem ze komuna lamala ludzi, jadnak Walesa sie nie przyznal i wybral destrukcje obalajac rzad Olszewskiego. Trzeba rozumiec, ze nie chodzi o wytykanie tym ludziom wspolpracy, tylko lustrujac mozna bylo pozbawic bezpieke mozliwosci manipulowania tymi ludzmi dzisiaj. Jak maja haka na posla to posel grzecznie glosuje jak oni chca, ktos kto ma w tym interes i za to placi. Dlatego jest to nawet dzisiaj wazne, sprawa sie wprawdzie powoli oczyszcza w sposob naturalny, gdyz byli agenci przechodza na emeryture, jednak kosztowalo to wegetacje juz jedno pokolenie.
Przypomne ze kraje azjatyckie po przmianach z lat 70-tych w ciagu 20 lat z pozimomu 3 swiata staly sie potegami gospodarczymi zwanymi azjatyckimi tygrysami, wiec mozna bylo i nad wisla, polska stracila bardzo duzo.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Cze 2008, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to niestety walka z wiatrakami. Oprócz betonu komistycznego, jest wiele środowisk , które teraz czują się całkowicie bezkarnie w naszym kraj np. prawnicy, lekarze, a nawet zwykli złodzieje. Na pewno wiesz co mam na mysli. A demony przeszłości są po prostu nie do "ugryzienia". To cwane lisy. Zobacz na Niemcy, te wschodnie mają ewidentne skrzywienie. Nie wiem czy wiesz coś w tym temacie?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 25 Cze 2008, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Ale to niestety walka z wiatrakami. Oprócz betonu komistycznego, jest wiele środowisk , które teraz czują się całkowicie bezkarnie w naszym kraj np. prawnicy, lekarze, a nawet zwykli złodzieje. Na pewno wiesz co mam na mysli. A demony przeszłości są po prostu nie do "ugryzienia". To cwane lisy. Zobacz na Niemcy, te wschodnie mają ewidentne skrzywienie. Nie wiem czy wiesz coś w tym temacie?


Wspomniane korporacje zawodowe nie sa jednak na tyle silne aby same blokowac ich rozwiazanie wprowadzajac normalne zasady bez przywilejow, maja silnych mentorow, bezpiece taka symbioza odpowiada, gdyz w tym tkwi ich sila, otoczyli sie autonomiami zawodowymi, kieruja nimi na wzor cesarstwa rzymskiego czy imperium rosyjskiego, w ich przypadku autonomiami narodowymi.
Dawny DDR to przyklad definitywnie pokazujacy jak drogim i szkodliwym jest system socjalny. W ciagu pierwszych 6 lat po upadku muru zachodnie landy wpakowaly we wschodnie 1 bilion euro a efekty sa najgorsze w calym bloku wschodnim
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Cze 2008, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli idziemy tym torem, to zobacz co może zrobić w głowach tłumów "odpowiednia" polityka np. w byłym ZSRR wiele ludzi nadal wielbi Sxxxxn i w ich oczach jest nadczłowiekiem. To jest naprawdę przerażające!! Ale może wrócimy do tematu Islandii?
Dziś rozmawiałam z sąsiadem , on jest przerażony tym co się dzieje teraz na Islandii. Zastanawia się jaki sens jest tu dla obcokrajowców jeszcze pracować, bo ekonomiczny to raczej mizerny. On sam by chętnie wyemigrował do innego kraju. Ja jestem na tyle już starawa,że pamiętam czasy kryzysu w Polsce i naprawdę nie mam ochoty jeszcze raz to przerabiać!!!!!! Jak to mówi stare Chińskie przeklęstwo: Żebyś żył w ciekawych czasach.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 25 Cze 2008, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisa:

Post byl kontynuacja wymiany z Vandallem wiec albo cztasz bez zrozumienia albo masz zla wole, stawiam na to drugie.


Ja zawsze mam zlą wolę. Tzn. zawsze w stosunku do niektórych.

A kontynuację wymiany poglądów mozna prowadzić na priv, jeśli nie wnosi niczego do tematu wątku.

Cały ten wątek zresztą, nadaje się do śmieci, co zauważy, mam nadzieję, moderator tego działu.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 25 Cze 2008, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisa:
Sprawa tamtej rozgrywki ciazy do dzis na sytuacji gospodarczej, gdyz bezpieka rozkradla co sie dalo i otoczyla sie monopolami blokujacymi przemiany gospodarcze w najistotniejszych dziedzinach.


Kryspinie, nie ośmieszaj się, pisząc takie bzdury. Ja rozumiem, że Ty w to wierzysz, ale chyba raczej nikt normalny, nie.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron