reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Koszty utrzymania
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 7 Lip 2010, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek12345 raczej opisal wszystko z realiami , tylko wyzywienie to kwestia indywidualna , mam rodzine 2+2 i wychodzi nam 15-20 tys na tydzien . Dentysta...... po co wogole pisac tu o takich cenach , naprawiac zeby w Polsce ( ale koszt 10.000 to chyba minimum za najprostyszy zabieg ).Reszte zagadnien potwierdzam.
( tanie restauracje ..... prawie fast food )
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 7 Lip 2010, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baseny sa tak tanie ,ze mozna powiedziec ,ze "darmowe" Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Trialerror

Doczy: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skd: Reykjavik 111
PostWysany: 7 Lip 2010, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisa:
Darek12345 raczej opisal wszystko z realiami , tylko wyzywienie to kwestia indywidualna , mam rodzine 2+2 i wychodzi nam 15-20 tys na tydzien . Dentysta...... po co wogole pisac tu o takich cenach , naprawiac zeby w Polsce ( ale koszt 10.000 to chyba minimum za najprostyszy zabieg ).Reszte zagadnien potwierdzam.
( tanie restauracje ..... prawie fast food )
Chodzi tu o jedną osobe a nie kto ile osób ma w rodzinie a z tym dentysta to nie masz racji niestety ,Ok są rózni dentyści i rózne przychodnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 7 Lip 2010, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

( pisalem w stosunku do wypowiedzi darka12345 gdzie jest mowa o 2 osobach ,piszac o mnie 2+2 podaje porownanie ,ze takie wydatki na jedzenie jak on na 2osoby ,ja mam na 4osoby , ukazujac ,ze wyzywienie to kwestia indywidualna . Co do kosztow dentysty ..... 3500 wzwyz za sam wstep i np przeglad , wiec ile moze kosztowac przeglad plus zabieg... chyba do roznych dentystow chodzimy Wink , tez sie nie upieram ,kazdy ma swoje doswiadczenia .....ALE CZY TY SIE CHYBA CZEPIASZ mojej wypowiedzi :prostuj sobie cos/kogos innego Smile )
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sfizo

Doczy: 26 Lis 2010
Posty: 1
PostWysany: 26 Lis 2010, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,
odświeżam trochę temat:) jestem studentką, chciałabym wyjechać na Islandię na wymianę zagraniczną.
liczę pieniądze. myślę, że na luzie mogłabym mieć jakieś 700 euro na miesiąc, jeśli bym popracowała przez wakacje i wcześniej - więcej, może z 900, ale to już jest mój maks. da się za to wyżyć przyzwoicie?
zakładam, że jeśli się postaram, dostanę akademik... wg. kalkulatora: http://www.bankier.pl/inwestowanie/waluty/narzedzia/kalkulator_walutowy/
wychodzi, że to 700 euro to będzie jakieś 107 tys koron. z tego, co widzę, to trochę mało, ale czy możliwie? w sumie nie wiem, jak zmieniły się od czasu waszych ostatnich postów ceny i warunki, ale widzę, że w 2007 roku byłoby trudno...
nie chcę wyjeżdżać gdzieś i wegetować. mogę jeść kartofla dziennie z kefirem, ale dopóki jestem na studiach i pracuję w wolnym zawodzie (niestety nie zarabiam tyle, żeby się utrzymać nawet w polsce, nie mówiąc już o oszczędzaniu - wciąż jestem na garnuszku rodziców - złe miłego początki:)) - chciałabym skorzystać z tego, co świat mi oferuje. imprezy - tak (nie musi być na umór), jakieś kino od czasu do czasu... byłoby super. jak to się ma do moich 107 tys (albo 140k przy 900 euro). jest ktoś studentem? albo samotnie mieszkającą osobą? możecie pomóc?

aaa. no i jeszcze jedno pytanie, lekko związane. jeśli tam pojadę, chciałabym zrobić sobie tygodniowy objazd. najlepiej zorganizowany przez jakieś biuro (nie sądzę, żeby było mnie stać na wynajem samochodu i paliwo do niego). ile mogą kosztować takie PRZYZWOITE wycieczki? miałam jechać gdzie indziej i mam na taką większą podróż odłożoną pewną kwotę, ale nie wiem, czy mi starczy.
dzięki za jakąkolwiek pomoc, pozdrawiam!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 26 Lis 2010, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli będziesz miała ten akademik, to za te 100 powinnaś dać radę, ale jeżeli z tych 100 chcesz coś wynająć, to po prostu nie ma szans(chyba, że w kilka osób, albo pokój w jakiejś mordowni)

pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kiki
Go
PostWysany: 26 Lis 2010, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sfizo napisa:
hej,
odświeżam trochę temat:) jestem studentką, chciałabym wyjechać na Islandię na wymianę zagraniczną.
liczę pieniądze. myślę, że na luzie mogłabym mieć jakieś 700 euro na miesiąc, jeśli bym popracowała przez wakacje i wcześniej - więcej, może z 900, ale to już jest mój maks. da się za to wyżyć przyzwoicie?
zakładam, że jeśli się postaram, dostanę akademik... wg. kalkulatora: http://www.bankier.pl/inwestowanie/waluty/narzedzia/kalkulator_walutowy/
wychodzi, że to 700 euro to będzie jakieś 107 tys koron. z tego, co widzę, to trochę mało, ale czy możliwie? w sumie nie wiem, jak zmieniły się od czasu waszych ostatnich postów ceny i warunki, ale widzę, że w 2007 roku byłoby trudno...
nie chcę wyjeżdżać gdzieś i wegetować. mogę jeść kartofla dziennie z kefirem, ale dopóki jestem na studiach i pracuję w wolnym zawodzie (niestety nie zarabiam tyle, żeby się utrzymać nawet w polsce, nie mówiąc już o oszczędzaniu - wciąż jestem na garnuszku rodziców - złe miłego początki:)) - chciałabym skorzystać z tego, co świat mi oferuje. imprezy - tak (nie musi być na umór), jakieś kino od czasu do czasu... byłoby super. jak to się ma do moich 107 tys (albo 140k przy 900 euro). jest ktoś studentem? albo samotnie mieszkającą osobą? możecie pomóc?

aaa. no i jeszcze jedno pytanie, lekko związane. jeśli tam pojadę, chciałabym zrobić sobie tygodniowy objazd. najlepiej zorganizowany przez jakieś biuro (nie sądzę, żeby było mnie stać na wynajem samochodu i paliwo do niego). ile mogą kosztować takie PRZYZWOITE wycieczki? miałam jechać gdzie indziej i mam na taką większą podróż odłożoną pewną kwotę, ale nie wiem, czy mi starczy.
dzięki za jakąkolwiek pomoc, pozdrawiam!


na tej stronce masz wycieczki z cennikiem http://www.re.is/
i tak jak przedmówca powiedział jesli w rachube wchodzi wynajęcie pokoju to kwestia około 25-35 tys za m-c, za reszte sama dasz sie rade skromnie utrzymac. Pytanie tylko co dalej...
Powrt do gry
maciejza

Doczy: 26 Gru 2010
Posty: 12
PostWysany: 8 Lut 2011, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odświeżę temat,
czy możecie napisać jak w tej chwili kształtują się ceny kilku podstawowych produktów spożywczych (pieczywo, wędlina, ser, jogurt, woda mineralna, itp.)?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pomalutku

Doczy: 20 Sty 2011
Posty: 38
PostWysany: 8 Lut 2011, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieczywo rób sam w domu - bo tutaj tylko w piekarniach i kosmiczne ceny.
O ile pamietam nawet 130 za bułkę.

Wędlina - od 1800 do 4500 za kg
jogurt - nie wiem, nie lubię
ser - chyba 1400 za kg
woda mineralna - 0 ( w kranie to samo co w butelkach )
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maciejza

Doczy: 26 Gru 2010
Posty: 12
PostWysany: 9 Lut 2011, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w motocyklu nie mam niestety piekarnika ;(
próbuje mniej wiecej okreslic koszty "wakacji" stąd tez pytanie Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 9 Lut 2011, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciejza napisa:
w motocyklu nie mam niestety piekarnika ;(
próbuje mniej wiecej okreslic koszty "wakacji" stąd tez pytanie Wink

Ale silnik się grzeje, więc możesz improwizować Wink

pieczywo -
250-400 koron za dobry chlebek z piekarni, w bonusie(taka tutejsza biedronka) jest tańszy - tostowy.

wędlina - od 200 do 600 za paczkę (5-10 plasterków)

ser - ok 1200/kg

jogurt - ok 100/szt

woda mineralna - na prawdę to samo co w kranie Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pomalutku

Doczy: 20 Sty 2011
Posty: 38
PostWysany: 9 Lut 2011, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="foo"]
maciejza napisa:
w bonusie(taka tutejsza biedronka) jest tańszy - tostowy.


Tylko, że to nie pieczywo a jakiś chory wynalazek szalonego naukowca.
Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 9 Lut 2011, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale chyba sporo ludzi to je i żyje Smile Skoro kolega planuje wycieczkę na motocyklu to znaczy, że jest twardzielem - da radę Smile

pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maciejza

Doczy: 26 Gru 2010
Posty: 12
PostWysany: 9 Lut 2011, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
Skoro kolega planuje wycieczkę na motocyklu to znaczy, że jest twardzielem


hehe, kto wyczysci moj monitor teraz Wink
zewsząd słychać że straszna drożyzna, że zabierać żarcie ze sobą, ale patrząc przez pryzmat urlopowego pobytu, nie taki wilk straszny jak go malują i zabieranie wałówki z Polski nie ma sensu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 9 Lut 2011, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:

ser - ok 1200/kg

gdzie taki tani ser kupujesz?
gouda z bonusa 1678 / kg
a w ostabudnie to sie zaczynaja od 10000 za kilogram
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 9 Lut 2011, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Az spojrzalem do lodowki ,chyba badziewiasty ser kupuje bo kosztuje 1356/kg Wink,jogurty kupuje po 79 ...tez chyba niezdrowe .Musze pomyslec o zdrowszym odzywianiu Rolling Eyes
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 9 Lut 2011, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
foo napisa:

ser - ok 1200/kg

gdzie taki tani ser kupujesz?
gouda z bonusa 1678 / kg
a w ostabudnie to sie zaczynaja od 10000 za kilogram

Ja kupuje w bonusie ten z żółtą etykietką bo nie lubię tłuszczu a on ma tylko 11%, kosztuje chyba coś ok 1200.

@maciejza:
Cena żarcie tu jest porównywalna z polskimi cenami, nie ma co zwozić ze sobą.

pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Bananus

Doczy: 20 Lis 2010
Posty: 18
Skd: Warszawa / Lublin
PostWysany: 13 Lut 2011, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żywienie w Bonusie daje radę. Dobre ciasteczka mają Smile
Jeśli chcesz zrobić sobie wycieczkę, daj spokój z zabieraniem jedzenia, lepiej w to miejsce weź coś, czego nie kupisz, a się przyda.

Podaję przykładowe ceny z lutego 2011, przy dłuższym pobycie przeliczanie na złotówki nie ma sensu, ale jeśli ktoś sobie życzy - ostatni kurs ściągnięcia z karty obecnie po około 0,02578 za 1 ISK, czyli ok. 2,6 zł za 100 ISK:


Pieczywo:
- chleb tostowy z Bonusa daje radę: 198 ISK/kg,
- normalne chleby około 400+ ISK/szt (0,6 kg?)
- kajzerka od 80 ISK w górę
- w piekarniach ceny dużo wyższe,

Wędliny:
- przy dobrych wiatrach od 1200 ISK/kg, przeciętnie powyżej 2000 ISK/kg, przy czym salami oscyluje w okolicach 4000 ISK/kg - ceny z Bonusa oczywiście, gdzie indziej drożej

Ser:
Ser żółty, tak jak napisali poprzednicy - zaczyna się od około 1300 ISK/kg, przeciętnie 2000 ISK/kg
Ser biały - hmm...?

Jogurty:
Gęsty, w różnych smakach jogurt z Bonusa (500g), którym można się spokojnie najeść: 252 ISK

Woda mineralna:
Hm? Very Happy W sklepach nie ma normalnej wody mineralnej (ewentualnie gazowana), Islandczycy głupi nie są i wiedzą, że tutejsza zimna z kranu jest lepsza niż niejedna europejska minerałka z butli.

Alkohol:
Przywieźć ze sobą z Polski.
- w państwowych sklepach (http://www.vinbudin.is/desktopdefault.aspx, innych nie ma Smile ) ceny piwa zaczynają się od 250-350 ISK / 0,5 L, np. Tyskie puszka: 359 ISK
- wino: od 1400 ISK / 0,7L
- nawet wódka oszukana (37,5%): 6500 ISK/L

Jest jeszcze opcja: zamiast picia wody i piwa oddzielnie, kupujesz niebieskie "piwo" z Bonusa: Thule. Ma 2,25%, czyli w sumie jak woda, kolor i piana jak piwo, smak ujdzie po czwartym, a cena piękna: 79 ISK. Jeden z najtańszych produktów na Islandii Smile


I inne przykładowe:
Najtańszy sok jabłkowy/pomarańczowy 1L - 127 ISK
Czekolada milka 100g - 187 ISK
Sałatka jarzynowa 350g - 179 ISK
Ciasteczka kruche (takie gorsze pieguski) - 98 ISK
Kotlety gordon blue 1500-2000 ISK/kg
Sznycel - 1500+ ISK/kg
Pringelsy 198 ISK
Cukinia 357 ISK/kg
Pepsi 200 ISK+ / 2L

A jeśli chodzi o życie studenta (umiarkowanie imprezującego język)...
Pomijając opłaty za mieszkanie i koszty uczelni (np. książki zaczynają się od 6000 ISK, a bywają i po 15 000 ISK), to w zależności od sposobu życia, 50 000 - 80 000 ISK na miesiąc jest OK.

Pozdrawiam i informacji dalszych chętnie udzielę Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pomalutku

Doczy: 20 Sty 2011
Posty: 38
PostWysany: 13 Lut 2011, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bananus napisa:


Jest jeszcze opcja: zamiast picia wody i piwa oddzielnie, kupujesz niebieskie "piwo" z Bonusa: Thule. Ma 2,25%, czyli w sumie jak woda, kolor i piana jak piwo, smak ujdzie po czwartym, a cena piękna: 79 ISK. Jeden z najtańszych produktów na Islandii Smile


Jak oddasz puszkę na Sorpie to koszt spada do 65 ISK.
lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
KasiaGie

Doczy: 08 Kwi 2013
Posty: 6
Skd: Bielsko (jeszcze ;-)
PostWysany: 8 Kwi 2013, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mógłby pokusić się o przygotowanie postu prezentującego koszty życia na Islandii w roku A.D. 2013 Wink

Myślę, że wiele osób rozważających wyjazd byłoby zainteresowanych taką informacją, a kto jeśli nie ludzie mieszkający na wyspie mogą udzielić wiarygodnych informacji Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron