reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Dzielnice Reykjav铆ku
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
_An铆ta_
Go舵
PostWys砤ny: 25 Lut 2005, 22:22    Temat postu: Dzielnice Reykjav铆ku Odpowiedz z cytatem

Czy kto艣 orientuje si臋 w tym ile dzielnic posiada Reykjavik Question
Powr髏 do g髍y
dragaz
Go舵
PostWys砤ny: 28 Lut 2005, 14:17    Temat postu: Dzielnice Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

Widocznie nie orientuj膮 si臋, wielcy znawcy Islandii:D
Ale na pewno centrum i Hallgrimskirkja, to ju偶 dwie:)
Powr髏 do g髍y
Sybila

Do潮czy: 18 Lut 2004
Posty: 24
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 28 Lut 2005, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dragaz, czemu taki zadziorny jeste艣 i tak brzydko od razu o naszych specjalistach? Zazwyczaj wszystko jest na stronie i tylko trzeba umie膰 poszuka膰. A jakby co to wchodzxi sie na jakas mape islandii i zczytuje nazwy dzielnic, ale trudne, nie?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
dragaz
Go舵
PostWys砤ny: 1 Mar 2005, 0:26    Temat postu: Dzielnice Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

Na tej stronie s膮 dzielnice wiekszych miast islandzkich?
Ciekawe gdzie je widzisz Sybil, m贸g艂by艣 by膰 tak mi艂y
i zapoda膰 link?
Powr髏 do g髍y
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 1 Mar 2005, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

_Aníta_ pyta艂a ile jest dzielnic w stolicy Islandii a nie prosi艂a o podanie ich nazw. Sybil ma racj臋 - taka informacja jest na naszej stronie, a wejscie jest bezpo艣rednio ze strony g艂贸wnej. Zgadnij jak zatytu艂owany jest link? Nie zgadniesz... Reykjavík Shocked lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
dragaz
Go舵
PostWys砤ny: 1 Mar 2005, 22:40    Temat postu: Dzielnice Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

Czy kto艣 by艂by tak mi艂y i m贸g艂by poda膰 mi dzielnice wi臋kszych miast
islandzkich oraz ich nazwy? by艂bym bardzo wdzi臋czny Very Happy (tzn
liczbe dzielni)
Powr髏 do g髍y
Sybila

Do潮czy: 18 Lut 2004
Posty: 24
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 1 Mar 2005, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S艂uchaj, we藕 sobie znajd藕 w internecie, bo to nie jest takie trudne, ja wpisa艂am w Googla i znalaz艂am. Mam wra偶enie, 偶e ostatnio, co tylko kto艣 ma jaki艣 problem to na forum od razu "pomo偶cie". A przecie偶 wystarczy ruszy膰 troch臋 samemu do pracy, a najwy偶ej wszelkie w膮tpliwo艣ci rozstrzyga膰 na forum lub pyta膰 naszych redaktor贸w kochanych.
Wi臋kszo艣膰 tylko "co艣" chce! Ludzie, napiszcie co艣 sami, ile jest dzielnic, jak si臋 nazywaj膮, kto s艂awny w nich mieszka艂, sk膮d si臋 wzi臋艂a nazwa itd. Przecie偶 mo偶na te偶 co艣 da膰 od siebie, a nie tylko "bra膰"...

Jak te dzielnice tak Ci臋 interesuj膮 i rzeczywi艣cie MUSISZ zna膰 ich nazwy, a nie pottrafisz sam znale藕膰, to albo tu wsp贸lnie Ci pomo偶emy, albo napisz do informacji ICELAND.PL - oni udzielaj膮 informacji (ja czeka艂am 3 dni na odpowied藕 na do艣膰 zaawansowane pytania).


Ostatnio zmieniony przez Sybila dnia 1 Mar 2005, 23:20, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 1 Mar 2005, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wi臋c: liczb臋 dzielnic Reykjav铆ku ju偶 znasz. Zauwa偶y艂em, 偶e kwestie administracyjno - urbanistyczne bardzo Ci臋 interesuj膮. Ju偶 w redakcji sp臋dzili艣my troszk臋 czasu, 偶eby odpowiedzie膰 na zadane przez Ciebie pytania, bo my艣leli艣my na pocz膮tku, 偶e to dla Ciebie wa偶ne.
Polecam Ci poszperanie po sieci. Mo偶esz np. napisa膰 do w艂adz wszystkich miast islandzkich albo infromacji turystycznych. Od czasu, gdy j臋zyk angielski sta艂 si臋 w Polsce przedmiotem powszechnym nawet w szko艂ach podstawowych nie ma ju偶 problem贸w z porozumiewaniem si臋 w tym j臋zyku. Poniewa偶 uko艅czy艂e艣 ju偶 zapewne szko艂臋 podstawow膮 to znasz ju偶 w stopniu minimalnym przynajmniej angielski i napisanie kilku list贸w do wcze艣niej znalezionych przez siebie w sieci instytucji nie stanowi chyba 偶adnych problem贸w,nie?
A z ciekawo艣ci zapytam... po co Ci informacja jak brzmi膮 islandzkie nazwy dzielnic wszystkich wi臋kszych miast na Islandii? Chyba, 偶e podejrzewasz, 偶e mamy w redakcji ICELAND.PL niezbyt zoorganizowany czas i starasz si臋 nam zaaran偶owa膰 jak膮艣 ciekaw膮 rob贸tk臋, pod gro藕b膮 pr贸by o艣mieszenia nas?
No bo zgadnij jak b臋dzie wygl膮da艂o szukanie dla Ciebie takiej informacji? Ludzie z redakcji si膮d膮 z mapami i b臋d膮 spisywa膰 dla Ciebie te nazwy lub b臋dziemy korzysta膰 z danych z internetu. Nie podejrzewasz chyba, 偶e znamy nazwy wszystkich dzielnic na Islandii... Ja np. nie znam wszystkich dzielnic miejskich w Polsce ani nawet w mie艣cie, w kt贸rym mieszkam te偶 chyba nie. Znasz wszystkie dzielnice w swoim mie艣cie? A mo偶e znasz ich kaszubskie nazwy? Szczerze m贸wi膮c powiem tak... Nie znam nazw oryginalnych wszystkich dzielnic we wszystkich miastach na Islandii. Powiem Ci te偶 jeszcze bardziej szczerze, 偶e nie czuj臋 takiej potrzeby. Ale je偶eli mi powiesz, 偶e jest Ci to potrzebne do czego艣 wa偶nego to mo偶emy si臋 um贸wi膰 - znajde je dla Ciebie, chcesz?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
dragaz
Go舵
PostWys砤ny: 2 Mar 2005, 1:52    Temat postu: Dzielnice Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

Nie no spoko Einar, kwestie administracyjno-regionalne
s膮 do艣膰 ciekawe, interesuj膮 mnie takie rzeczy. A w swoim
mie艣cie znam raczej wi臋kszo艣膰 dzielnic, i angielski tez znam,
no problem, poza tym strona iceland.pl bardzo mi sie podoba,
a Islandia to ju偶 wog贸le raj na ziemi. Ju偶 troch臋 szuka艂em
z tymi dzielnicami, raz by艂em w empiku to znalaz艂em tam
tak膮 grub膮 ksi膮偶ke o Islandii i by艂y tam mapy Reykjaviku
i innych wiekszych miast, polecam to wydawnictwo, nie
pami臋tam nazwy, chyba przewodnik po Islandii czy jako艣
tak, ale og贸lnie jest tam bardzo du偶o informacji a i ksi膮偶ka
jest dosy膰 gruba i obszerna.
Powr髏 do g髍y
dragaz
Go舵
PostWys砤ny: 2 Mar 2005, 1:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym po prostu chcia艂em wiedzie膰 Very Happy
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 2 Mar 2005, 2:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie masz na my艣li przewodnik Pascala. Z tym, 偶e to g艂贸wnie t艂umaczenie z angielskiej wersji. Ale dyskusja na temat przewodnika jest gdzie indziej wi臋c ju偶 si臋 na temat nie rozpisuje Smile
My w redakcji mamy tony materia艂贸w na temat Islandii (w 99% tych przywiezionych z Islandii) ale nie znalaz艂em tam wykazu dzielnic. Ale mo偶na siedzie膰 z map膮 i szuka膰 zawsze.
Podobno "wiedza bez czynu jest jak 艣nieg w gor膮cym piecu"... :wink:
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 2 Mar 2005, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Od czasu, gdy j臋zyk angielski sta艂 si臋 w Polsce przedmiotem powszechnym nawet w szko艂ach podstawowych nie ma ju偶 problem贸w z porozumiewaniem si臋 w tym j臋zyku.

hmmm no nie wiem :wink: niby ucz膮 angielskiego, a uwierz mi, z porozumiewaniem si臋 w tym j臋zyku z uczniami cho膰by ostatniej klasy gimnazjum s膮 raczej trudno艣ci Sad
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 3 Mar 2005, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Od czasu, gdy j臋zyk angielski sta艂 si臋 w Polsce przedmiotem powszechnym nawet w szko艂ach podstawowych nie ma ju偶 problem贸w z porozumiewaniem si臋 w tym j臋zyku.


dowcip?
poziom angielskiego w szkolach jest mniej niz sredni.

Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
_An铆ta_
Go舵
PostWys砤ny: 4 Mar 2005, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dok艂adnie... w mojej szkole nie mam angielskiego, ale w podstaw贸wce poziom by艂 wr臋cz 偶enuj膮cy. Dlatego mam w膮tpliwo艣ci, czy nie ma "problem贸w z porozumiewaniem si臋 w tym j臋zyku" Wink
Powr髏 do g髍y
_An铆ta_
Go舵
PostWys砤ny: 4 Mar 2005, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sybil napisa:
Wi臋kszo艣膰 tylko "co艣" chce! Ludzie, napiszcie co艣 sami, ile jest dzielnic, jak si臋 nazywaj膮, kto s艂awny w nich mieszka艂, sk膮d si臋 wzi臋艂a nazwa itd. Przecie偶 mo偶na te偶 co艣 da膰 od siebie, a nie tylko "bra膰"...

Wi臋c- dowiedzia艂am si臋, 偶e dzielnic Reykjaviku jest 9. Ich nazwy:
- Bessastadahreppur,
- Gardabaer,
- Hafnarfjordur
- Kjalarnes,
- Kj贸sarhreppur,
- Kopavogur,
- Mosfellsbaer,
- Reykjavik,
- Seltjarnarnes.
Mam nadzieje, 偶e nic nie przekr臋ci艂am. Przepraszam 偶e bez islandzkich liter Wink
Powr髏 do g髍y
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 4 Mar 2005, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

_An铆ta_ napisa:
Wi臋c- dowiedzia艂am si臋, 偶e dzielnic Reykjaviku jest 9. Ich nazwy:
- Bessastadahreppur,
- Gardabaer,
- Hafnarfjordur
- Kjalarnes,
- Kj贸sarhreppur,
- Kopavogur,
- Mosfellsbaer,
- Reykjavik,
- Seltjarnarnes.
Mam nadzieje, 偶e nic nie przekr臋ci艂am. Przepraszam 偶e bez islandzkich liter Wink


No bez przesady! Garðabær, Hafnarfjörður, K贸pavogur, czy Mosfellsbær, to normalne w 艣wiecie, jak na Islandi臋, to bardzo du偶e miasta a w 偶adnym wypadku nie dzielnice. Wprawdzie nale偶膮 do aglomeracji sto艂ecznej Reykjavíku i czasem m贸wi si臋 o ca艂ej takiej aglomeracji w skr贸cie Reykjavík, ale w rzeczywisto艣ci, to pe艂noprawne du偶e miasta.
Na iceland.pl jest info o tym, ile dzielnic ma stolica, a mianowicie 11. 呕eby si臋 upewni膰 skontaktowa艂am si臋 nawet w tej sprawie z g艂贸wn膮 informacj膮 turystyczn膮 w Reykjavíku i otrzyma艂am w艂a艣nie tak膮 odpowied藕. Swoj膮 drog膮 zach臋cam Was do korzystania z tego 藕r贸d艂a wiedzy - wiedzy z pierwszej r臋ki. Odpowiedzi otrzymuj臋 zawsze po paru minutach!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
_An铆ta_
Go舵
PostWys砤ny: 4 Mar 2005, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywi艣cie na stronie jest taka informacja. Musz臋 przyzna膰, 偶e wcze艣niej tylko rzuci艂am na to okiem i nie zauwa偶y艂am, 偶e jest tam podana liczba dzielnic Rolling Eyes
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 6 Mar 2005, 0:42    Temat postu: Siedmiomiasto Odpowiedz z cytatem

Wymienione miasta nie s膮 z pewno艣ci膮 dzielnicami Reykjaviku, tak jak dzielnicami Tr贸jmiasta nie jest Sopot, Gda艅sk i Gdynia.
W przypadku Reykjaviku wyr贸偶niamy natomiast tw贸r o nazwie Wielki Reykjavik - jest to swego rodzaju siedmiomiasto sk艂adaj膮ce si臋 z nast臋puj膮cych miejscowo艣ci:
Reykjav铆k
Mosfellsbær
Seltjarnarnes
K贸pavogur
Garðabær
脕ftanes (Bessastaðir)
Hafnarfj枚rður

Oczywi艣cie w tej okolicy jest te偶 wiele mniejszych farm, s膮 r贸wnie偶 po艂o偶one nieco dalej miejscowo艣ci, kt贸re pretenduj膮 dopiero do wej艣cia w sk艂ad heptacity Very Happy
Bior膮c pod uwag臋 istnienie Wielkiego Reykjaviku (Greater Reykjavik), to Akureyri jest drugim co do wielko艣ci kompleksem miejskim na Islandii.
W przeciwie艅stwie do wielko艣wiatowej i jednak ruchliwej stolicy, Akureyri (zwane stolic膮 p贸艂nocy) jest bardzo spokojnym i sielankowym miastem.
Ma ok. 15 tys. mieszka艅c贸w, co jednak pomno偶one przez wsp贸艂czynnik przeliczeniowy (x20 - patrz artyku艂) daje ju偶 spore miasto r贸wnowa偶ne naszemu miastu o 300 tys. mieszka艅c贸w.

S膮dz臋, 偶e sprawa dzielnic jakiegokolwiek miasta jest spraw膮 trudn膮. Czy kto艣 umie odpowiedzie膰 ile dzielnic jest w Gda艅sku, Warszawie, Poznaniu, Wroc艂awiu?
Oczywi艣cie ka偶de miasto ma du偶e dzielnice urz臋dowe (Wroc艂aw: Fabryczna, Krzyki, Stare Miasto, 艢r贸dmie艣cie, Psie Pole. Ale opr贸cz tych du偶ych dzielnic z oznaczonymi granicami jest setka mniejszych, kt贸re na 偶adnej mapie nie maj膮 艣cis艂ych granic.
Podobnie s膮dz臋, 偶e jest w Reykjaviku.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 6 Mar 2005, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

_An铆ta_ napisa:

Wi臋c- dowiedzia艂am si臋, 偶e dzielnic Reykjaviku jest 9. Ich nazwy:
- Bessastadahreppur,
- Gardabaer,
- Hafnarfjordur
- Kjalarnes,
- Kj贸sarhreppur,
- Kopavogur,
- Mosfellsbaer,
- Reykjavik,
- Seltjarnarnes.
Mam nadzieje, 偶e nic nie przekr臋ci艂am. Przepraszam 偶e bez islandzkich liter Wink


Z tego co wiem _An铆ta_, cho膰 specjalist膮 w temacie nie jestem, to s膮 to raczej nazwy miejscowo艣ci okalaj膮cych stolic臋. Chocia偶 nie widac granicy K贸pavogur i Reykjaviku oraz Gardabaer i Hafnafj枚rdur to musz臋 ci臋 rozczarowa膰 poniewa偶 s膮 to oddzielne miasta z oddzieln膮 administracj膮 i zarz膮dzaniem, i o ile wiem niezale偶ne decyzyjnie od Reykjaviku. Wygl膮da to wszystko jak dzielinice, nawet Straeto wszedzie tam doje偶dza ale niestety s膮 to oddzielne miasta. Nie wiem czy mam racje ale chyba tylko Bessastadahreppur jest cz臋sci膮 Gardabaer.
Je艣li chodzi o dzielnice w stolicy to jest ich chyba nawet wi臋cej. Wyliczaj膮c z pami臋ci mog臋 wymieni膰:
Vesturbae
Centrum
Hlid
Fossvogur
Breidholt
Hofdi
Grafarvogur
Grafarholt
脕rbaer
Laugarnes
Kringla
... i jeszcze kilka, kt贸rych nazw teraz sobie nie przypominam.
Powr髏 do g髍y
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 7 Mar 2005, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego wynika, ze Akureyri to prawdziwa metropolia.

chcialbym zapytac... czy klimat w Reykjaviku i Akureyri bardzo sie rozni?
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron