reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Bergen - Seydisfjordur
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Petter
Go
PostWysany: 27 Lut 2005, 14:56    Temat postu: Bergen - Seydisfjordur Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Po pierwsze wielkie podziękowania dla twórców strony za codzienną porcję wrażeń - czytam wszystko niemal z zapartym tchem i jestem pod wielkim wrażeniem ilości wiedzy jaka znajduje się na Waszej stronie - gorąco Was pozdrawiam.

Czy ktoś płynął do Seydisfjordur z Bergen? Chętnie dowiem się czegoś więcej o tym połączeniu, ponieważ wybieram się tą trasą na Islandię pod koniec lipca.

Cena za to połączenie jaką usłyszałem od Smyril-Line jest dość wysoka bo wynosi 1250 Euro w jedną stronę za 2 osoby w kabinie +samochód (termin: koniec lipca). Czy to prawda czy podano mi jakąś drogą opcję?

A czym się charakteryzują promowe kuszety, czy to coś na zasadzie kuszet w pociągu? No i czy to w miarę wygodna forma podróży?

Pozdrawiam serdecznie
Piotr
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 27 Lut 2005, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za miłe słowa i pozdrowienia, to dla nas najlepsza zapłata za naszą pracę. Pazdrawiam również serdecznie!

Z Bergen nie płynęliśmy, choć braliśmy tę trasę pod uwagę. Start z Norwegii jest na pewno ciekawszy, bo po podczas drogi do Bergen więcej ciekawych rzeczy zobaczysz, a i na promie spędzisz mniej w sumie nudnego, jakby nie było, czasu. Będziesz płynął niecałe 2 dni, a ci co wsiądą w Hanstholm aż 5 (w tym postoj na Wyspach Owczych). Sprawdziłam dla Ciebie aktualne ceny obowiązujące na rejs w tym sezonie. Wygląda to tak:

2 osoby w kabinie + samochód w wysokim sezonie (czyli Twój termin) = 1254 Euro w jedną stronę. W niskim sezonie to samo wychodzi 807 Euro.

2 osoby w kuszetach + samochód: 798 Euro - wysoki sezon i 543 Euro - niski sezon (też w jedną stronę).

Są jeszcze oferty specjalne, jak to mówimy: poza wszelakim sezonem:) Czyli późna jesień, zima i wczesna wiosna, gdzie za pakiet samochód + 4 os. w kabinie: 678 Euro ale już w obie strony.


O naszej podróży promem pisalismy troche na iceland.pl, opisywaliśmy też jak wyglądają kuszetki. Wąziutki pokoik i na łóżkach piętrowych śpi albo 6 albo 9 osób. Strasznie ciasno, mało miejsca i ogólnie nieciekawie, ale cena biletu w takim wariancie jest na tyle mała, że chyba warto się skusić. W kuszetach przebywa się z reguły tylko podczas snu, a potem czas spędza poza nią. Pamiętaj, że nie będziecie mieć wejścia do samochodu podczas rejsu (czasem organizowane są wprawdzie zbiorowe wypady zapominalskich, co muszą coś zabrać z auta, ale generalnie nie ma wyjść), więc zabierzcie ze sobą jakieś poduszki, koce, czy śpiwory, bo w kuszetkach są tylko gołe łóżka. Jeśli nie czytałeś naszego opisu podróży, to zachęcam, bo tam jest więcej info o samej Norrönie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
swesow

Doczy: 10 Kwi 2006
Posty: 9
Skd: Piaseczno k./Warszawki
PostWysany: 12 Kwi 2006, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
dopiero co się zarejestrowałam Very Happy choć zbieram info o Islandii od ponad roku - długo wyczekiwana podróż ma się sfinalizować w sierpniu (po 12-tym;) ). Do tej pory nie specjalnie interesowałam się promem z Bergen, ale po tym co napisałaś, Jolu, mam ochotę sprawdzić tę możliwość. Tyle, że, o ile do Hanstholm dojeżdża się "drogowo", jak najwygodniej dostać się do Bergen (auto + 4 os.)?
Ile właściwie jest km z Polski (powiedzmy Warszawa) do Hanstholm? Mam problem z dokładnym obliczeniem na podstawie mojej mapy... Confused
Jejku, juz łapki zacieram na myśl o wyprawie Very Happy
swesow
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
bartosz
Go
PostWysany: 13 Kwi 2006, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

płynęliśmy z Hanstholmu do Seydisfiord w maju 2005. Tam w kabinie a droga powrotna kuszety. Pisząc krótko to nie polecam kuszet, ale uważam, że w każdej wyprawie jest cos egzotycznego i my mielismy 2 Łotyszy było ciasno, ale miło i wódczano. Tego się nie zapomina. Jeżeli preferujesz spokój to kabina jest lepsza. Co do braku możliwości wejścia do samochodu podczas rejsu to pogadajcie z Polakami z załogi to was nauczą otwierać drzwi i nawet jak poprosicie to ustawią wam w dogodny sposób auto.
Powrt do gry
swesow

Doczy: 10 Kwi 2006
Posty: 9
Skd: Piaseczno k./Warszawki
PostWysany: 14 Kwi 2006, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genialnie, bilety na prom "prawie" zarezerwowane (czekam na odpowiedź...): jedziemy we cztery os. 12.08 z Hanstholm (opcja Bergen już została porzucona). A może jeszcze ktoś w tym terminie? Fajowo by było Smile Niestety sierpień to sezon średni, więc jest ciut drożej niż w maju czy wrześniu, ale cóż robić jak się nie ma inaczej urlopu... zatem nocleg w kuszetach... Jedna os. od nas ma 200cm wysokości - i tak pewnie się nie zmieści w kuszecie, więc trzeba będzie poszukać innej możliwości spania na promie hehe. Może tak jak Jola opisuje w relacji z wyprawy - w osłoniętej części decku...?

Bartek, znalazłam wśród Twoich postów odpowiedź na moje pytanie o ilość km do Hanstcholm - 1200, więc mniej więcej tyle, ile mi się kalkulowało. Hihi - dzięki Smile

Ach, pysznie... Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 15 Kwi 2006, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej spać w osłonietej części decku..
No, chyba, że ma sie znajomości wśród załogi i da sie załatwić puste kuszetki.
Uh.. jak ja nie znoszę promów Smile.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mlynek

Doczy: 06 Mar 2004
Posty: 41
Skd: Stargard Szczec.
PostWysany: 24 Kwi 2006, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja spędziłem noc na promie śpiąc na podłodze w śpiworze. Kto lubi twarde łóżka temu polecam Smile No i oczywiście nie ma problemu z długością takiego "łóżka" Smile
Żeby nie było dodam, że nocowałem tak w drodze do Kopenhagi. Krótsza trasa wprawdzie, ale najważniejsze, że sposób skuteczny Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Sushi_Tiger

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 18
Skd: Dublin
PostWysany: 19 Maj 2007, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie do osób, które wracały Norroną z Islandii.

Jak to faktycznie jest z farerskim stop-overem w drodze powrotnej ? Na stronie napisane jest, że ma on miejsce na trasie Islandia - Norwegia, natomiast dokonując rezerwacji za pośrednictwem Scottish Ferries, napisane jest, że czas powrotu z Seydisfjordur do Bergen wynosi tylko 2 dni.

Wypływam 23.IX z Aberdeen, a wracam 3.X do Bergen.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 19 Maj 2007, 13:28    Temat postu: Norrona Odpowiedz z cytatem

Norrona płynie niesymetrycznie, to znaczy, wraca po innej trasie niż płynie na Islandię.

W lecie jej trasa wygląda tak:
Dania ---> Wyspy Owcze ---> Norwegia ---> Wyspy Owcze ---> Islandia ---> Wyspy Owcze ---> Dania

Centralną pozycję zajmują Wyspy Owcze, gdyż to z tego kraju jest Smyril Line. Z każdego kraju prom po prostu wraca na Wyspy Owcze.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 20 Maj 2007, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W lecie jej trasa wygląda tak:
Dania ---> Wyspy Owcze ---> Norwegia ---> Wyspy Owcze ---> Islandia ---> Wyspy Owcze ---> Dania


Z tego, co pamiętam, to Norrona w drodze powrotnej zahacza również o Bergen. Przynajmniej tak było, kiedy ja wracałem z Islandii.

W drodze powrotnej postój na Wyspach trwa kilka godzin.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sushi_Tiger

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 18
Skd: Dublin
PostWysany: 20 Maj 2007, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwoli ścisłości - na Norronie jest sklep bezcłowy ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 20 Maj 2007, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, jest tam coś takiego, aczkolwiek nie ma jakiejś powalającej różnicy w cenach. Z tego, co pamiętam przynajmniej.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sushi_Tiger

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 18
Skd: Dublin
PostWysany: 20 Maj 2007, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w porządku.
Jedynym minusem całej wyprawy, jest fakt że na 14 dniowy wypad, jedynie 9 dni spędzę na Islandii. Mam jednak nadzieję, że uda się przynajmniej objechać całą Obwodnicę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Maj 2007, 17:41    Temat postu: Norrona Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Z tego, co pamiętam, to Norrona w drodze powrotnej zahacza również o Bergen. Przynajmniej tak było, kiedy ja wracałem z Islandii.

Być może płynąłeś w zimie, kiedy rozkład jest inny (bardziej normalny).
Ale w lecie do Bergen płynie się dopiero po dopłynięciu do Dani.
W ten sposób każdy kto korzysta z Norrony na dowolnym kierunku, musi zatrzymać się na ok. 2 dni na Wyspach Owczych. Wynika to z tego, że rząd owczerski chce wypromować Wyspy Owcze wśród turystów.

Zapomniałem również dodać na tej trasie Szetlandy i być może krótki pobyt w Lerwick pomylił Ci się z Bergen? Bo wracając z Wysp Owczych do Danii, prom zatrzymuje się właśnie na Szetlandach.

Oczywiście nie dam głowy, że czegoś tam nie pozmnieniali, ale kiedyś tak to funkcjonowało.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 20 Maj 2007, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz.
Wracałem Norroną pod sam koniec sezonu niecałe dwa lata temu.
Trasa powrotna:

Islandia - krótki postój w Lerwick - Wyspy - krótki postój w Bergen - Dania.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sushi_Tiger

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 18
Skd: Dublin
PostWysany: 20 Maj 2007, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym, że ja mam rejs powrotny w październiku i na Szetlanach Norrona wtedy już się nie zatrzymuje. Zdecydowałem się na Bergen, bo Hurtigruten po sezonie ma już całkiem przyzwoite ceny i przy okazji przepłynąłbym się do Tromso. Myślałem też o Kirkenes, ale stamtą w październiku już nic nie lata, a na rejs powrotny Hurtigrutenem (po islandzkiej drenaży kieszeni) raczej mnie stać już nie będzie.
Tak, czy inaczej - będzie dobrze !
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
j_80

Doczy: 20 Maj 2007
Posty: 4
Skd: Norwegia
PostWysany: 6 Cze 2007, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim witam lol W polowie lipca wybieramy sie na 2tygodniowy objazd. Swietne forum, bardzo pomocne w planowaniu spoko
Startujemy z Bergen, wiec skomentuje

elloth napisa:
Wracałem Norroną pod sam koniec sezonu niecałe dwa lata temu.
Trasa powrotna:

Islandia - krótki postój w Lerwick - Wyspy - krótki postój w Bergen - Dania.


Na moim bilecie jest trasa:
Norwegia -> Islandia -> Wyspy Owcze (postoj 3 pelne doby) -> Norwegia

W czasie naszego postoju na Wyspach prom plynie do Danii.

Polecam bardzo wczesna rezerwacje bezposrednio u armatora. My swoje bilety kupowalismy w Bergen w styczniu i kosztowalo nas to 6280 NOK (niecale 3000zl) za 2 osoby w kuszetkach + auto. Petpolonia oferowala w tym czasie bilet za okolo 4500 zl twierdzac, ze jest to swiatna oferta. Spora roznica Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 8 Cze 2007, 9:31    Temat postu: Islandia promem Odpowiedz z cytatem

Heja!
Bezwzględnie polecam opcje prom+auto!
My w trakcie miesięcznego wyjazdu (15 dni na wyspie) wydaliśmy na 1 os. po ok. 3100 zł. Kwota ta obejmowała wszelkie koszty związane z wyjazdem począwszy od ubezpieczenia wyjazdu (PZU) poprzez bilety promowe, paliwo, zakupy żarcia w Polsce (80% całości), filmy do aparatów,baterie do aparatów i latarki,specjalne gwoździe do mocowania namiotu,nabicie butli gazowej,itd,itd,itd. Oczywiście na Islandii zakupy konsumpcyjne robiliśmy bez problemu np. w Bonusie. W knajpach zato "rozbijalismy się" już w Niemczech w drodze powrotnej, gdzie po islandzkich cenach wszystko było juz smiesznie tanie!
Codo spania to na łącznie 15 noclegów 5 razy spaliśmy w aucie (głównie ze względu na pogodę gdy niedało sie rozbić namiotu lub ze względu na bardzo późną pore przyjazdu na jakies miejsce). Pozostałe noce
spędzaliśmy na kampingach. Za noclegi na kampingach płaciliśmy tylko w jednym przypadku (przy jeziorze Myvatn), pozostałe kampingi były darmowe!!!(Np. w Hofn lub w Dalviku!).Oczywiście chyba nie muszę dodawać,że na kampingach były prysznice i wszędzie ciepła (a nawet bardzo gorąca) woda! Jako ciekawostkę podam,że np. w prawie wszystkich
Islandzkich bankach bez problemu można skorzystac z gratisowej kawy.W bankach stoi termos z kawą, obok mleko w dzbanku i można z tego korzystac ile się chce,nawet gdy nie korzysta się z usług banku!

Także w porównaniu do cen oferowanych przez biura podróży - 7000zł/7 dni/1 osobę nasze koszty to chyba niezły wynik!
PS.Aha my na wyjeździe byliśmy we wrzesniu 2005r.
PSI. Zdjęcia z wyjazdu na www.iceland.glt.pl
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
michal-krakow

Doczy: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skd: Kraków
PostWysany: 9 Lip 2007, 10:12    Temat postu: czy petpolonia porzuciła sprzedaż biletów? Odpowiedz z cytatem

na stronie petpolonii nie ma już opcji zakupu biletów na Norronę. Czy faktycznie porzucili obsługę tej linii? czy ktoś ma doświadczenia z zakupem biletów bezpośrednio w smyril-line?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sushi_Tiger

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 18
Skd: Dublin
PostWysany: 9 Lip 2007, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu napisz do nich maila, a poprowadzą Cię "za rączkę". Najpierw podajesz kiedy i dokąd chcesz płynąć, a potem wysyłasz swoje dane i numer karty kredytowej. Jeżeli wszystko jest okej, to po tygodniu dostajesz bilet pocztą na adres domowy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron