reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Przegląd samochodu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milek

Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 61
Skąd: Selfoss
PostWysłany: 14 Lip 2008, 18:56    Temat postu: Przegląd samochodu Odpowiedz z cytatem

Witam, niedługo muszę zrobić przegląd w moim aucie i będę robił to pierwszy raz w Islandii, może ktoś mnie nakieruje na jakieś mniej wymagające miejsce gdzie robią przeglądy, nie mam zbyt nowego auta i w sumie jeśli trafię na kogoś bardzo wymagającego zapewne moje autko tego nie przejdzie. Jakie są koszty przeglądu?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 14 Lip 2008, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry, że się wcinam ale mam również pytanie odnośnie przeglądu

czy mogę zrobić przegląd samochodu na papierach islandzkich w Polsce?
ponieważ przegląd samochodu mi się skończył, a przebywam w Polsce, więc jaka jest procedura

dziękuję w góry za informację :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 14 Lip 2008, 20:24    Temat postu: przeglady Odpowiedz z cytatem

milek to zalezy gdzie mieszkasz a milka masz 2 miesiace po skonczeniu terminu zeby zrobic przeglad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
milek

Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 61
Skąd: Selfoss
PostWysłany: 14 Lip 2008, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej prosiłbym o okolice Reykjavik lub Selfoss.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 14 Lip 2008, 20:30    Temat postu: Re: przeglady Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:
milek to zalezy gdzie mieszkasz a milka masz 2 miesiace po skonczeniu terminu zeby zrobic przeglad.


dzięki, ale jeśli nie zamierzam wracać na Islandię i chcę przekwalifikować samochód na mienie przesiedleńcze (spełniam warunki), to czy mogę ten przegląd zrobić w Polsce, a później zgłosić samochód na mienie przesiedleńcze? Czy najpierw zgłosić samochód na mienie i wtedy zrobić przegląd (ale coś mi się wydaje że się celnicy doczepią, że nie mam przeglądu i będę miała problemy)? I jeszcze jedno pytanie (może dziwne, ale naprawdę nie wiem) czy jeśli policja mnie zatrzyma w Polsce i zobaczą, że nie mam przeglądu to będą problemy, czy tak jak napisałaś mogę jeździć jeszcze przez 2 miesiące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Highlander
Gość
PostWysłany: 14 Lip 2008, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest na to 3 miesiące a nie 2 po terminie.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Lip 2008, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam, niedługo muszę zrobić przegląd w moim aucie i będę robił to pierwszy raz w Islandii, może ktoś mnie nakieruje na jakieś mniej wymagające miejsce gdzie robią przeglądy, nie mam zbyt nowego auta i w sumie jeśli trafię na kogoś bardzo wymagającego zapewne moje autko tego nie przejdzie. Jakie są koszty przeglądu?
Pozdrawiam.



Znam jednego Polaka który poprosił w "Polski Sposób" o przymrużenie oka przy przeglądzie, żałuje tej prośby.

A tak po za tym uważam że przeglądy są po to aby nie dopuścić do ruchu nie sprawne auta. Chodzi o bezpieczeństwo, a jak nie cenisz swojego to ceń przynajmniej innych.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
milek

Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 61
Skąd: Selfoss
PostWysłany: 14 Lip 2008, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking nie chodzi mi o to by dać łapę, tylko na przykład o to iż może mam jakiś delikatny przedmuch w wydechu lub coś do czego mogą sie przypieprzyć ale nie muszą, tylko dlatego iż jestem Polakiem nie musisz od razu zakładać tego, że jeżdżę zdezelowanym gratem i oszczędzam na bezpieczeństwie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marcinmj

Dołączył: 19 Sie 2006
Posty: 28
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 14 Lip 2008, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milek jak masz coś nie tak z autem to dadzą ci miesiąc na naprawę więc nie wiem czego tu sie tak bać. Ja bylem, auto całkowicie sprawne a przeglądu nie przeszedłem ze względu na brak światełka na tylnią tablicą rejestracyjna i lekko posiepany materiał na pasie bezpieczeństwa. Naprawiłem pojechałem drugi raz i po kłopocie. Co masz do naprawy dostajesz zaznaczone na liście z usterkami, która jest w języku polskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcinmj

Dołączył: 19 Sie 2006
Posty: 28
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 14 Lip 2008, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zapomniałem dodać, że posiepany pas bezpieczeństwa stwarzał zagrożenie dla mnie i mieli racje, że przeglądu nie przeszedłem, natomiast żaróweczka była zaznaczona jako do naprawy ale nie trzeba wracać na przegląd, jednak przez pas musiałem wrócić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 15 Lip 2008, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądem nie ma się co stresować:jedziesz i jak dostaniesz zieloną to masz oczywiście wypisane co trzeba zrobić.Osobnym zagadnieniem jest czy warto naprawiać czy lepiej Vaka Rolling Eyes
Diagności są różni,ale nie spotkałem skrajnie upierdliwych.
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 15 Lip 2008, 7:29    Temat postu: przeglad Odpowiedz z cytatem

powiedzialam 2 miesiace, zeby nie czekac na ostatnia chwile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafal
Gość
PostWysłany: 15 Lip 2008, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mozna zauwazyc na ulicy sporo osob jezdzi bez przegladu,z nalepka jeszcze 07,kiedys 2 razy mnie skontrolowala Policja,nie mialem wtedy przegladu,nie zwrocili na to nawet uwagi.
Powrót do góry
Highlander
Gość
PostWysłany: 15 Lip 2008, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal, zgadza sie, ale lepiej dmuchac na zimne
Powrót do góry
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Lip 2008, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no włąśnie ja mam nalepke z cyfra 8 i ostatnia cyfra w numerze rejestracyjnym to 2 czyli od lutego nie mam przeglądu czy jak pojade za miesiac czy wiecej bede mial jakas kare za spoznienie?? czy tylko normalna opłata. nie mam zadnej zielonej nalepki tylko taka klasyczna fioletowa 8!! aha po zakupie samochodu nie przysłano mi dowodu rejestracyjnego gdzie mam isc sie o to upomniec?? bo samochód mam od listopada i mam tylko umowe z właścicielem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Highlander
Gość
PostWysłany: 15 Lip 2008, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez od czasu kupienia auta (od wrzesnia 2007) nie dostałem dowodu rej, ale mam to gdzieś-nikt tu na to nie zwraca uwagi, a skoro podatek za samochód przychodzi na mnie, więc jest prawnie mój. Gdzie się trzeba po niego zgłosić, nie wiem. lol
Co do przeglądu...Nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów, zapłacisz normalną cenę. Jeśli policja złapie cię bez ważnego przeglądu to zabiorą tablice (nie zawsze to robią) i kara w wysokości ok. 10.000 ISK.
Powrót do góry
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 15 Lip 2008, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowód rejestracyjny przychodzi pocztą,a koperta nawet nie bywa zaklejona.
Jak chce się koniecznie mieć ten dowód to się idzie do Umferadstofa/na poczatku Borgatuni na przeciw stacji benz// i tam drukują go na miejscu w parę sekund.
Z przegladem czasem opłaca się ściemnić.Ja miałem planowe badanie w sierpniu 2007 a polazłem bodaj w lutym 2008.Dostałem nalepkę 09 czyli mam spoko na półtora roku Smile
Żadnych dodatkowych kosztów nie było,ale przy okazji sprawdzany jest podatek-i tu mnie dorwali:zamiast 7,5 wybecalowałem 20 z tytułu owych zaległości.
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Highlander
Gość
PostWysłany: 15 Lip 2008, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nieźle. A z konta ci nie pobrało? Podatek przychodzi na konto i myślałem, że jest pobierany automatycznie.
Powrót do góry
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 15 Lip 2008, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z konta to mi ubezpieczenie ciągną...ale to wymagało ustalenia z ubezpieczycielem.
Podatku dalej nie płacę,bo nic do mnie nie przychodzi pocztą.Ale wiem,że zegar tyka i w końcu xxxx-przy następnym przeglądzie Wink
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bodzio7

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 85
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Lip 2008, 15:17    Temat postu: dowĂłd Odpowiedz z cytatem

Highlander napisał:
Ja tez od czasu kupienia auta (od wrzesnia 2007) nie dostałem dowodu rej, ale mam to gdzieś-nikt tu na to nie zwraca uwagi, a skoro podatek za samochód przychodzi na mnie, więc jest prawnie mój. Gdzie się trzeba po niego zgłosić, nie wiem. lol
.

Dowód rejestracyjny nie przyjdzie bo cwany sprzedawca zaznaczył na umowie, że kupujący powinien uiścić opłatę za przerejestrowanie auta i wtedy trzeba iść na Borgartun chyba 30 nie pamiętam tam zapłacić i dokładnie po 2 sekundach masz dowód.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron