reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

rozm贸wki islandzkie
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> J臋zyk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 15 Mar 2004, 10:57    Temat postu: rozm贸wki islandzkie Odpowiedz z cytatem

W ksi臋garni w Warszawie na Brackiej mozna kupi膰 rozm贸wki islandzkiepo 13 pln. Wprawdzie "niebezpiecznie" przypominaj膮 te z lat 70-80, ale dosz艂y nowe s艂owa typu komputer, albo kaseta video wi臋c jest realny post臋pSmile Poniewa偶 na polskim rynku panuje og贸lnie bryndza w poradnikach, przewodnikach czy s艂ownikach dotycz膮cych wyspy to jest to jaka艣 propozycja. Idzcie i kupujcie, mo偶e jak wydawcy zobacz膮, 偶e islandzkie tematy ciesz膮 si臋 wzi臋ciem to puszcz膮 co艣 jeszcze. Proponuj臋, 偶eby osoby nie mieszkaj膮ce w wawie, kt贸re mia艂yby problem z kupieniem sobie takich rozm贸wek da艂y zna膰. W ko艅cu wszyscy tutaj jeste艣my islandofilami i s艂u偶ymy pomoc膮. Zawsze mo偶emy my kupi膰 i przes艂a膰 poczt膮.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
P.S. Musimy si臋 wspiera膰Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qaanaaq
Go舵
PostWys砤ny: 15 Mar 2004, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W g艂贸wnej ksi臋garni naukowej w Krakowie kupi艂em rozm贸wki islandzkie Wiedzy Powszechnej [2002], ale z tego co pami臋tam za sporo wi臋cej ni偶 13 z艂. S膮 ca艂kiem przyjemnie wydane i w niczym nie przypominaj膮 tych "niebezpiecznie starych" ;-) Jest opis islandzkich reali贸w /a propos poszczeg贸lnych dzia艂贸w rozm贸wek/, drobniutki szkic gramatyczny, dwa czy trzy zdj臋cia... Jak dla mnie w porz膮dku.
Powr髏 do g髍y
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 17 Mar 2004, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poniedzialek bede najprawdopodobniej w Warszawie i przy tej okazji zakupilbym owe rozmowki. Latwo trafic z Dw.Centralnego na ta ul. Bracka?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 22 Mar 2004, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qaanaaq napisa:
W g艂贸wnej ksi臋garni naukowej w Krakowie kupi艂em rozm贸wki islandzkie Wiedzy Powszechnej [2002], ale z tego co pami臋tam za sporo wi臋cej ni偶 13 z艂. S膮 ca艂kiem przyjemnie wydane i w niczym nie przypominaj膮 tych "niebezpiecznie starych" ;-) Jest opis islandzkich reali贸w /a propos poszczeg贸lnych dzia艂贸w rozm贸wek/, drobniutki szkic gramatyczny, dwa czy trzy zdj臋cia... Jak dla mnie w porz膮dku.


Kupilem je dzis w poznanskim Empiku. Kosztowaly mnie 16pln. Dla zainteresowanych- rozgladalem sie, ale wyglada na to, ze byl to jedyny egzemplarz. Ale skoro byl chociaz jeden to znaczy, ze rozmowki sie pojawiaja i da sie je "upolowac".
Dla niecierpliwych- na stronie wydawnictwa www.wiedza.pl dziala ksiegarnia internetowa, cena islandzkich rozmowek zamowionych przez internet: 12 zlotych z groszami..
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 23 Mar 2004, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes,
b臋dziesz si臋 uczy艂 islandzkiego z nich? Chyba rozm贸wki to niezbyt dobre zrodlo do nauki jezyka, tak mi sie wydaje. No a poza tym mowiles ze pierwszy bedzie Farerski Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 23 Mar 2004, 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczyl sie bede z podrecznika by Bartoszek, jak sie uda to nawet nie sam w domowym zaciszu a na Uniwersytecie. Rozmowki kupilem ot, tak sobie- sporo praktycznych slowek i przydatnych zwrotow. Zawsze mozna sobie popatrzec na konstrukcje zdan itede itepe.

A farerski.. coz.. zalatwisz mi podrecznik/slownik/rozmowki to bede Ci wdzieczny niezmiernie i z miejsca rozpoczne swa farerska edukacje;)
hehe:)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 23 Mar 2004, 1:18    Temat postu: farerski Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
A farerski.. coz.. zalatwisz mi podrecznik/slownik/rozmowki to bede Ci wdzieczny niezmiernie i z miejsca rozpoczne swa farerska edukacje;)
Smile


Szuka艂e艣? Nic nie ma? Mo偶e znajde Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 23 Mar 2004, 1:27    Temat postu: Re: farerski Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
Qortes napisa:
A farerski.. coz.. zalatwisz mi podrecznik/slownik/rozmowki to bede Ci wdzieczny niezmiernie i z miejsca rozpoczne swa farerska edukacje;)
:)


Szuka艂e艣? Nic nie ma? Mo偶e znajde :)


Strzelam w ciemno, ze nic nie ma..
Wiec jesli znajdziesz to... to... to nie wiem co, bede dozgonnie wdzieczny;)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 26 Mar 2004, 15:37    Temat postu: Re: farerski Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
Strzelam w ciemno, ze nic nie ma..
Wiec jesli znajdziesz to... to... to nie wiem co, bede dozgonnie wdzieczny;)


No to prosze zaczynac juz bic poklony w gescie wdzecznosci! Mam dla Ciebie ksiazke. To bylo nader proste Smile Juz ja zamowilam Smile

Jeszcze jakies zyczenia? Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 26 Mar 2004, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....

zatkalo mnie...

:D :D

Ja tez chce, prosze o szczegoly!!! jupppiiii! ;)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Qaanaaq
Go舵
PostWys砤ny: 26 Mar 2004, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:O

Ksi膮偶ka o farerskim......??? Gdzie j膮 znalaz艂a艣?
Powr髏 do g髍y
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 26 Mar 2004, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qaanaaq napisa:
:O

Ksi膮偶ka o farerskim......??? Gdzie j膮 znalaz艂a艣?


Jesli jest jakikolwiek problem dotyczacy jakiegos kraju, to zawsze pierwszy krok najlepiej wykonac do jakiejs informacji turystycznej tam, na miejscu. I tak tez zrobilam i w tym przypadku. Oni dali mi namiary na goscia z ksiegarni w Torshavn. Napisalam, po paru minutach gosc napisal ze maja, podal wszystkie szczegoly i jesli chce, to prosi o adres. Od razu napisalam co trzeba, a on (znow po minucie) odpowiedzial ze jeszcze dzis ksiazka wyjdzie z Wysp Owczych! Wyobrazacie sobie? Ale tempo! Very Happy

Ksiazka nazywa sie: "An Introduction to Modern Faroese" by W.B. Lockwood, published in 2002. Koszuje ok. 40$ (280 koron - kurs jak dla korony dunskiej), przesylka ok. 8$.
Ksiegarnia nie ma strony internetowej chyba, bo facet nic o tym nie wspomnial. Nazywa si臋: Petur Elias Askham Guttesen
E-mail do niego: hnj-bokh@post.olivant.fo

Juz mu powiedzialam ze chyba bedzie mial podobne zamowienia Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 26 Mar 2004, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uuuu :( duzo :\ Nic to, mam na co zbierac :)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Qaanaaq
Go舵
PostWys砤ny: 26 Mar 2004, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dok艂adnie Qortes, dok艂adnie Smile
Powr髏 do g髍y
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 26 Mar 2004, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qaanaaq napisa:
dok艂adnie Qortes, dok艂adnie Smile


To oczywiste, na podroz na Wyspy Owcze, do ksiegarni po ksiazke Very Happy
Jest tego dobra strona, zaoszczedzi 8$ Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 26 Mar 2004, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sek w tym, ze ja chcialem juz na mojej "wyprawie" co nieco z siebie wydusic po farersku, zeby tubylcy byli do mnie przyjaznie nastawieni :)

Jakby co zbieram zamowienia na ksiazke, moge kupic i przeszmuglowac do kraju ;)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 30 Mar 2004, 23:14    Temat postu: owczarski Odpowiedz z cytatem

A ja czekam na podrecznik do owczarskiego Smile Jak wyslali w piatek, to powinien chyba przyjsc w tym tygodniu. Z Islandii pare dni ida listy. Przypuszczam ze z WO tez jest szybko.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 31 Mar 2004, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu, czy moglbym sobie ten podrecznik ...skserowac przy okazji zlotu? Zdaje sobie sprawe, ze to troche nie fair, wiec chcialbym partycypowac w kosztach zamowienia i przesylki Twojego egzemplarza. Jakby co szczegoly mozemy ustalic na priv, daj znac czy taki uklad w ogole wchodzi w rachube.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 31 Mar 2004, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obiecalam, Qortesie, facetowi z ksiagarni w Torshavn ze Ty tez zamowisz te ksiazke Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 31 Mar 2004, 14:38    Temat postu: Ju偶 mam owczarska ksiazke! Odpowiedz z cytatem

Przyszla wlasnie do mnie ksiazka! Wyslali w piatek po poludniu a dzis jest sroda i juz mam! Piekna, twarda okladka, elegancka... Nie wiem co tu jeszcze Wam powiedziec o niej...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> J臋zyk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron