reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

A w Hiszpanii bezrobocie już 11%
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
MILIK

Doczy: 21 Lip 2007
Posty: 42
Skd: Opole
PostWysany: 8 Sie 2008, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vandall, czy podobna sytuacja nie miala miejsca na poczatku lat 90-tych w Polsce? Mało pamiętam z lekcji historii, ale cos mi swita. Tez bylo "dobrze" rozwiniety socjal, stosunek do pracy jaki byl, to kazdy wie itd. No i te Gierkowskie gigantyczne pozyczki w USA. Bardzo podobnie jak tutaj. Oby sie nie skonczylo tak jak w Polsce...
_________________
Trzeba żyć a nie tylko istnieć... / <Devil in me>Twisted Evil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mr TIG
Go
PostWysany: 8 Sie 2008, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisa:

W dalekiej perspektywie jest tu jakaś przyszłość ze względu chociażby na coraz łatwiej dostępne bogactwa Arktyki.Ale to nie dla tego pokolenia raczej.


Święte słowa, mi też proponują budowę następnej huty Alcoa w Husaviku. Jak myślę, że jeszcze mam na to kolejne kilka czekać, to niech lepiej "młode wilki" się za to wezmą.

Zresztą wtedy to pewnie euraś do 150 skoczy - już mówią, że Chińczycy, którzy budowali tunel w Karaniukach chętnie wrócą (tyle, że Chinczyk za miesiąc pracy brał tyle, co za rok u siebie).
Powrt do gry
Mr TIG
Go
PostWysany: 9 Sie 2008, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alice47 napisa:
Ja na Waszym miejscu wyjechałabym. Rosja ma wzrost gospodarczy, a może jeszcze jakiś inny kraj. Szukajcie, chłopcy, a znajdziecie. Viking na pewno się ucieszy, im więcej Was wyjedzie, tym lepiej.


No Alice, pewnie znowu masz doła Smile

My nie szukamy wcale kraju, który ma ciagły wzrost gospodarczy, bo daleko nie trzeba szukać - Polska go ma, np....

Szukamy stabilnego kraju do rozwoju i do którego nie będzie już strach zabrać rodziny - bo za rok się wszystko pozmienia ....

To co napisałem o koledze, jest szczerą prawdą, widzisz jak łatwo z nudów wpaść w bagno?

Gość w tej chwili chwieje się gdzieś na poziomie sprzedawcy w Tesco w Polsce z pensją 1000 zł (porównując do Islandii).....

Islandia - to nie JUŻ jest raj na ziemi!

A do Odżajera - po raz kolejny - zmień ten banner na pierwszej stronie FORUM ! Winno być: ZAROBKI NA ISLANDII TO ŚREDNIO 4 - 6 TYS. ZŁ NA MIESIĄC!
Powrt do gry
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 9 Sie 2008, 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alice47 napisa:
Ja na Waszym miejscu wyjechałabym. Rosja ma wzrost gospodarczy, a może jeszcze jakiś inny kraj. Szukajcie, chłopcy, a znajdziecie. Viking na pewno się ucieszy, im więcej Was wyjedzie, tym lepiej.

Alicjo!
To,co każdy przybysz zdecyduje w tej sytuacji to jego sprawa,albowiem świat światem,ale dla jednostki jej życie jest najważniejsze.Najgorzej to ulegać instynktowi stadnemu w tym wypadku.
Masowy wyjazd pracowników najemnych-tanich i mało wymagających-na pewno nie poprawi sytuacji gospodarczej is-moze ją uczynić tylko jeszcze mniej konkurencyjną /np problemy z obsługą tego co już jest/.A przecież bezrobocia wielkiego tu nie ma Rolling Eyes i nikt za bardzo nie czeka na te stanowiska.To oznacza obumieranie i dalszy dół.
Kraj który bierze wysokie kredyty powinien zadbac o ich spłatę poprzez inwestycje proeksportowe i udział w rynkach międzynarodowych.
Nie wiem jak to tu wygladało,ale gdzieś te pieniądze poszły-nie przynosząc zysków.
W dobie globalizacji i powszechności netu-zarabianie pieniędzy nie musi wynikać z przerzucania czy wytwarzania jakichś towarów.Weżcie sobie przykład Szwajcarii.
Może kraj typu "raj podatkowy"?
Poza tym Alicjo robisz pewien błądSurprisedtóż nie ma MY w rozumieniu "stara emigracja" i WY:czyli chamska tłuszcza która tu przyjechała okraść tubylców.Nie musisz przyznawać się do bycia Polką jeśli nie chcesz i uważasz że przez to tracisz.Staraj się ze wszystkich sił być islandką-na pewno zyskasz tym szacunek krajowców i może kiedyś nawet Cię uznają za "swoją".Możliwe że pośmiertnie,ale warto walczyć lol_na !
Moja sytuacja jest o wiele lepsza:jestem pracownikiem najemnym i będę tu tak długo jak mi się opłaci,lub jak wyczerpią się inne atuty tego kraju.
Nie identyfikuję się w żaden sposób z ludzmi tej samej co moja narodowości,a będących na niższym "poziomie cywilizacyjnym".
Nie muszą mnie absorbować problemy tutejszej polonii,a od pracodawcy żądam indywidualnej oceny merytorycznej.Mam gdzie wrócić i mogę pojechać wszędzie.To raczej mój wiek decyduje czy sie jeszcze gdzieś wybiorę/pewnie już nigdzie Wink /.
Tragiczna to jest sytuacja ludzi którzy muszą tu zostać /targani tęsknotą i w ekonomicznej pułapce/.Tak niestety będzie,że zostaną ci najgorzej kwalifikowani i oni będą dalej psuć vikingowi wizerunek.Taki lajf...
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 9 Sie 2008, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MILIK napisa:
Vandall, czy podobna sytuacja nie miala miejsca na poczatku lat 90-tych w Polsce? Mało pamiętam z lekcji historii, ale cos mi swita. Tez bylo "dobrze" rozwiniety socjal, stosunek do pracy jaki byl, to kazdy wie itd. No i te Gierkowskie gigantyczne pozyczki w USA. Bardzo podobnie jak tutaj. Oby sie nie skonczylo tak jak w Polsce...


Sorki za ten powyższy elaborat,pewnie znowu zbędny,bo pisanie na forum ma niewielki wpływ na światopoglad interlokutorów lol_na

A propos Gierka:pomijając całą komunistyczną otoczkę tych czasów-to pomysł był prawidłowy:po czasach ascetycznego Gomułki społeczeństwo było wygłodniałe nowoczesności i konsumpcji na wzór zachodni.Byliśmy przaśni i biedni /ale za to bez poważnych długów międzynarodowych/.
Gierek nabrał kredytów /bardzo dużo w formie licencji/-których mu chętnie udzielano w nadziei na wyciągnięcie pl z obozu.Pono nawet były licencje na sztucery myśliwskie i produkcję wody destylowanej Shocked .
Kredyty miały być spłacane produkcją eksportową /tania siła robocza/ i wszystko by grało gdyby nie ustrój w jakim chciano to zrobić:socjalistyczne stosunki społeczne były zbyt niewydolne by podołac temu zadaniu.Produkcja ruszała z wielkim trudem /tzw przejściowe trudności/,eksport padał z powodów jakościowych /lampka nocna z kablem od wiertarki/.No i dooopa...
Główną przyczyną upadku Gierka i całego tego porabanego ustroju była ekonomia.Nikt by głowy nie podnosił gdyby mięso nie drożało...
Pojawienie się ruchów demokratyczno-wolnościowych było już tylko skutkiem.Na szczęście też w tym czasie łamał się monopol informacyjny państwa.
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mr TIG
Go
PostWysany: 9 Sie 2008, 2:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisa:
W dobie globalizacji i powszechności netu-zarabianie pieniędzy nie musi wynikać z przerzucania czy wytwarzania jakichś towarów.Weżcie sobie przykład Szwajcarii.
Może kraj typu "raj podatkowy"?


Nie, Vandall, Szwajcaria nie jest typowym rajem podatkowym.

Pisałem z tego pracę licencjacką Smile

Ale miło mi widzieć rozmówcę, który widzi czynniki ekonomiczne na mały kraj i społeczeństwo żyjące z ryby (8% PKB) i aluminium (12% procent).

Co najśmieszniejsze, Islandczycy i znajomi, którzy zdecydowali się związać z Wyspą, do tej pory twierdzili, że nie interesuja się kursami walut.

Dopóki im jena i frania ze Szwajcarii nie przewalutowali.

Kążdego to dotyka, nie da się kłamać, że na Islandii jest dobrze.

Tig

PS. A kolega z gatunku normalnych, najemnik Smile Chętnie na priwie popisze.... Jak masz chęć...
Powrt do gry
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 9 Sie 2008, 3:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisa:
........................................................................... Nie, Vandall, Szwajcaria nie jest typowym rajem podatkowym.

Pisałem z tego pracę licencjacką Smile



Ok,zgoda-nie miałem na myśli że Szwajcaria to raj podatkowy.Zresztą nie wiem,bo się na tym nie znam.Chodziło mi o to,ze Szwajcaria,o ile wiem/poza pewnymi "rodzynkami" i w małej skali/nie produkuje nic ,a kasę trzepie...
"Raje podatkowe"to przystanki dla cwaniaków,ale "pecunia non olet"
Chyba,ze obywatele znowu chcą tylko kartofle wpieprzać...
W koncu przyjdzie Pan Komornik i łapkę położy Rolling Eyes Może będzie miał skośne oczy,albo obrus na głowie przyciśnięty oponką z rowerka lol_na ?
Co do priwów:hmmm-myślę,ze nie możemy dyskutować jak równy z równym,bo ja jestem specem od maszynerii.W tej dziedzinie mam masę do zarzucenia krajowcom /zero innowacyjności,marnotrawstwo,błędne posunięcia personalne/-to wpływa na mój pesymizm.Daleko im do nas...i muszą się szybko uczyć /a nie chcą/.
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mr TIG
Go
PostWysany: 9 Sie 2008, 3:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisa:
Co do priwów:hmmm-myślę,ze nie możemy dyskutować jak równy z równym,bo ja jestem specem od maszynerii.W tej dziedzinie mam masę do zarzucenia krajowcom /zero innowacyjności,marnotrawstwo,błędne posunięcia personalne/-to wpływa na mój pesymizm.Daleko im do nas...i muszą się szybko uczyć /a nie chcą/.


Ja też próbuję być specem od maszynerii, mam długofalowy plany jak być specem w CNC w normalnym kraju....

Jak masz chęc, to to daj znać....
Powrt do gry
alice47

Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skd: Akranes
PostWysany: 9 Sie 2008, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisa:

No Alice, pewnie znowu masz doła Smile


Nie wiem skąd taki pomysł?

Cytat:
Szukamy stabilnego kraju do rozwoju i do którego nie będzie już strach zabrać rodziny - bo za rok się wszystko pozmienia ....


Myślisz, że jest gdzieś taki kraj na świecie? Dopiero pisaliście o połączeniu gospodarek i "efekcie domina"..

Cytat:
To co napisałem o koledze, jest szczerą prawdą, widzisz jak łatwo z nudów wpaść w bagno?


Nie wiedziałam, że Twój kolega z nudów się pogrążył, myślałam, że z głupoty?

Cytat:
Islandia - to nie JUŻ jest raj na ziemi!


Czy Islandia była kiedykolwiek rajem na Ziemii? Państwo jakich wiele, nic nadzwyczajnego moim zdaniem tu nigdy nie było.

Cytat:
A do Odżajera - po raz kolejny - zmień ten banner na pierwszej stronie FORUM ! Winno być: ZAROBKI NA ISLANDII TO ŚREDNIO 4 - 6 TYS. ZŁ NA MIESIĄC!


Popieram, ewntualnie napisać kwotę w ISK, tak będzie uczciwiej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
alice47

Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skd: Akranes
PostWysany: 9 Sie 2008, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisa:

Alicjo!
To,co każdy przybysz zdecyduje w tej sytuacji to jego sprawa,albowiem świat światem,ale dla jednostki jej życie jest najważniejsze.Najgorzej to ulegać instynktowi stadnemu w tym wypadku.

To jakieś twórcze stwierdzenie wg Ciebie, drogi Marku?

Cytat:
Masowy wyjazd pracowników najemnych-tanich i mało wymagających-na pewno nie poprawi sytuacji gospodarczej is-moze ją uczynić tylko jeszcze mniej konkurencyjną /np problemy z obsługą tego co już jest/.A przecież bezrobocia wielkiego tu nie ma Rolling Eyes i nikt za bardzo nie czeka na te stanowiska.To oznacza obumieranie i dalszy dół.


Trochę sprzeczności jest w tym co piszesz teraz a tym co pisałeś poprzednio. Piszesz, że nie ma bezrobocia, a na spółkę z Mr Tig narzekacie, jak to źle jest, gospodarka się wali w Islandii i trzeba uciekać póki czas. Czyli, Wy możecie pisać do ludzi - uciekajcie, ale jeśli kobieta pisze to samo, to jest be. A może myślisz, że pisałam to z ironią?


Cytat:
Poza tym Alicjo robisz pewien błądSurprisedtóż nie ma MY w rozumieniu "stara emigracja" i WY:czyli chamska tłuszcza która tu przyjechała okraść tubylców.


Jak my się ładnie różnimy, drogi Marku Rolling Eyes
Poszedłeś na łatwiznę, próbując odgadnąć co miałam na myśli. Mówiąc WY, miałam na myśli malkontentów, pesymistów, centusiów, ludzi dla których tylko kasa jest ważna i którzy widzą zawsze szklankę do połowy pustą.
Wbrew pozorom, bardzo szanuję ludzi, którzy przyjechali tu ciężko pracować za niewielkie pieniądze, bo stracili już wszelką nadzieję na poprawę sytuacji w ojczyźnie. Ludzi, którzy wolą zarobić w Islandii 4 tys. zł niż w Polsce pracować na czarno za 1 tys i stale być okłamywanymi przez tzw. polityków. Pisze się na tym forum o ubóstwie w Islandii. Z pewnością niewielu z Was wie co to jest ubóstwo i nadmiernie szermuje tym słowem.

Cytat:
Nie musisz przyznawać się do bycia Polką jeśli nie chcesz i uważasz że przez to tracisz.Staraj się ze wszystkich sił być islandką-na pewno zyskasz tym szacunek krajowców i może kiedyś nawet Cię uznają za "swoją".Możliwe że pośmiertnie,ale warto walczyć lol_na


Nie wiem, dlaczego zakładasz, że ja jestem Polką? Tylko dlatego, że posługuje się polskim językiem?

Cytat:
Moja sytuacja jest o wiele lepsza:jestem pracownikiem najemnym i będę tu tak długo jak mi się opłaci,lub jak wyczerpią się inne atuty tego kraju.
Nie identyfikuję się w żaden sposób z ludzmi tej samej co moja narodowości,a będących na niższym "poziomie cywilizacyjnym".Nie muszą mnie absorbować problemy tutejszej polonii,a od pracodawcy żądam indywidualnej oceny merytorycznej.Mam gdzie wrócić i mogę pojechać wszędzie.


Sam zakwalifikowałeś się do grupy, którą określam - WY.

Cytat:
Tragiczna to jest sytuacja ludzi którzy muszą tu zostać /targani tęsknotą i w ekonomicznej pułapce/.Tak niestety będzie,że zostaną ci najgorzej kwalifikowani i oni będą dalej psuć vikingowi wizerunek.


Oczywiście, że tragiczna. Często ludzie mają niewielki wpływ na to - brak jakiejkolwiek pracy w Polsce, szczególnie dla ludzi w średnim wieku, duża rodzina na utrzymaniu, choroby w rodzinie itd.
Czy najgorzej kwalifikowani psują wizerunek Vikingowi należałoby zapytać samego zainteresowanego. Bo ja myślę, że ten wizerunek psują chamy, pijacy, lenie, łobuzy i zwykli bandyci - posługujący się polskim językiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 9 Sie 2008, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjo, którą podziwiam Embarassed
Pozwól,że Ci teraz nie odpowiem...
Jest sobota,więc idę się napić wódki jak każdemu Polakowi w tym kraju przystoi lol_na .
Jutro będę miał kaca i będę nieszczęśliwy,ale może podejmę ten trud wysilenia mózgownicy, aby choć trochę Ci dorównać w talencie polemicznym. Szacuneczek Wink
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
alice47

Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skd: Akranes
PostWysany: 9 Sie 2008, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisa:
..więc idę się napić wódki jak każdemu Polakowi w tym kraju przystoi lol_na .


Drogi Marku,
idź się napij spokojnie, przystoi nie tylko Polakom w tym kraju, ja również Twoje zdrowie wypiję, życie na trzeźwo jest czasem zupełnie nie do przyjęcia, jak to ktoś ładnie kiedyś napisał drink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 11 Sie 2008, 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No,chyba już mogę spróbować Rolling Eyes :

Cytat:

To jakieś twórcze stwierdzenie wg Ciebie, drogi Marku?


Oczywiście to truizm,ale to ma "nacznut razgawor" Wink .Dla nie zorientowanych przytaczam pewien dowcip ilustrujący tą kwestię:
Jedzie sobie kolej transsyberyjska przez rosyjskie bezdroża,a w jednym z przedziałów siedzi sobie dwóch panów,na oko z wyższej sfery.Milczą od początku podróży,aż wreszcie na trzeci dzień tego milczenia-jeden z nich zaczyna się niecierpliwie wiercić,widać że sytuacja mu już doskwiera-wreszcie rzuca pytanie:
"A je.ał ty kagda nibudż sobaku??"
Drugi zaskoczony tym atakiem odpowiada:
"No je.ał odin,no możet dwa raza...ale po czemu ty sprasziwajesz?"
"No...czto by razgawor nacznut !"odpowiada ten pierwszy.

Czyli "zagajenie" nie zawsze musi być istotne lol_na

Cytat:
Trochę sprzeczności jest w tym co piszesz teraz a tym co pisałeś poprzednio. Piszesz, że nie ma bezrobocia, a na spółkę z Mr Tig narzekacie, jak to źle jest, gospodarka się wali w Islandii i trzeba uciekać póki czas. Czyli, Wy możecie pisać do ludzi - uciekajcie, ale jeśli kobieta pisze to samo, to jest be. A może myślisz, że pisałam to z ironią?


Otóż niskie bezrobocie nie oznacza jak widać dobrych płac.Nadal sporo jest chyba pracy niskopłatnej-czyżby to oznaczało,że społeczeństwo jest tak utopione w kredytach,że pracuje za każdą kasę?
Nikt z nas nie napisał,że ta gospodarka "się wali",ale że dołuje,tzn stacza się,jedzie w dół itp.To nie jest jeszcze katastrofa i nie musimy stąd wpław uciekać.W dalszym ciągu,jako najemnik daję radę wszystko opłacić,ale przecież nie po to tu jestem żeby tylko przezyć.
Myślę,że nie pisałaś tego z ironią,ale raczej z pewnym rozgoryczeniem.

Cytat:

Jak my się ładnie różnimy, drogi Marku
Poszedłeś na łatwiznę, próbując odgadnąć co miałam na myśli. Mówiąc WY, miałam na myśli malkontentów, pesymistów, centusiów, ludzi dla których tylko kasa jest ważna i którzy widzą zawsze szklankę do połowy pustą.
Wbrew pozorom, bardzo szanuję ludzi, którzy przyjechali tu ciężko pracować za niewielkie pieniądze, bo stracili już wszelką nadzieję na poprawę sytuacji w ojczyźnie. Ludzi, którzy wolą zarobić w Islandii 4 tys. zł niż w Polsce pracować na czarno za 1 tys i stale być okłamywanymi przez tzw. polityków. Pisze się na tym forum o ubóstwie w Islandii. Z pewnością niewielu z Was wie co to jest ubóstwo i nadmiernie szermuje tym słowem.



Nie sądzę,abym był nadmiernym pesymistą...Raczej jestem sceptykiem,bo pamiętam wielokrotne polityczne propagandy na temat "chwilowego zaciśnięcia pasa"i nie mam już ochoty znowu doświadczać skutków takich teorii.O tyle teraz jest lepiej,że mogę"zagłosować nogami",co np w czasach Gomułki czy Gierka nie było możliwe /"chłopięciem będąc"/.Tutejsi politycy też kręcą...jak wszędzie.
Kiepstota tej sytuacji polega własnie na tym,że zostaną tu ludzie nie mający szans na rynku w Polsce.Oczywiście mówię o najemnikach,a nie o tych którzy tu osiedli na stałe.Tzw prawdziwi fachowcy wyjeżdżają,bo jest dla nich praca w pl.Oczywiście za mniejsze pieniądze brutto niż tutaj,ale i przy znacznie mniejszych kosztach utrzymania i w znanym środowisku.

Cytat:

Nie wiem, dlaczego zakładasz, że ja jestem Polką? Tylko dlatego, że posługuje się polskim językiem?


No tak mi się wydaje,bo z tego co widzę,to islandczyków niewiele obchodzi co my o nich sadzimy.Nie mamy statusu osób, których poglady są godne wysłuchania.Pozostało im to jeszcze z czasu gdy krona stała dobrze i czuli się mądralami.Więc jeżeli jesteś rodowitą islandką to stanowisz chlubny wyjątek Smile .

Cytat:

Oczywiście, że tragiczna. Często ludzie mają niewielki wpływ na to - brak jakiejkolwiek pracy w Polsce, szczególnie dla ludzi w średnim wieku, duża rodzina na utrzymaniu, choroby w rodzinie itd.
Czy najgorzej kwalifikowani psują wizerunek Vikingowi należałoby zapytać samego zainteresowanego. Bo ja myślę, że ten wizerunek psują chamy, pijacy, lenie, łobuzy i zwykli bandyci - posługujący się polskim językiem.


Zgadzam się całkowicie.
Myślę też,ze powinniśmy zaprzestać tego nadmiernego cytowania i rozbierania wypowiedzi na kawałki-bo w końcu nas stąd wykopią /i chyba słusznie/.
Pax Alicjo Smile
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
alice47

Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skd: Akranes
PostWysany: 11 Sie 2008, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No tak mi się wydaje,bo z tego co widzę,to islandczyków niewiele obchodzi co my o nich sadzimy.Nie mamy statusu osób, których poglady są godne wysłuchania.Pozostało im to jeszcze z czasu gdy krona stała dobrze i czuli się mądralami.Więc jeżeli jesteś rodowitą islandką to stanowisz chlubny wyjątek


Pozwolę sobie krótko, przed snem. Teraz w Twoim głosie czuję się rozgoryczenie, bo jak to być może, że nikt głosu Polaka słuchać nie chce? Ale moim zdaniem nie masz racji, może obcujesz z jakimiś innymi Islandczykami niż ja.

Czy w Islandii mieszkają tylko Islandczycy i Polacy? A ja nie urodziłam się ani w Polsce ani w Islandii Neutral

Dobranoc
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 11 Sie 2008, 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe,że obcuję z innymi,ale to są normalni "inni".
Nie przeczę,że na temperaturę emocjonalną moich wypowiedzi ma wpływ dwuletni pobyt.To nic złego Alicjo.Nie pretenduję do obiektywizmu.Śpij dobrze papa
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
norbi38

Doczy: 11 Lut 2008
Posty: 40
PostWysany: 14 Sie 2008, 22:45    Temat postu: bezrobocie Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem kogo obchodzi 11 procentowe bezrobocie w Hiszpani......proponuje jeszcze zalozyc temat o bezrobociu na wyspach Bahama , Nigeri i Grenlandi.......a swoja droga to ciekawy tez jestem co porabia admin ktory na biezaco powinien usuwac takie bzdety na forum lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Michael-Scofield
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 17 Pa 2007
Posty: 91
Skd: Keflavik/Mosefellbaer
PostWysany: 14 Sie 2008, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie powinno byc jakies losowanie/wybieranie na adminow..

Bo Ci nasi to raczej czasu nie maja za bardzo Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Michael-Scofield
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 17 Pa 2007
Posty: 91
Skd: Keflavik/Mosefellbaer
PostWysany: 14 Sie 2008, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy chodzi mi oto, zeby bylo wiecej ADMINOW..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mr TIG
Go
PostWysany: 14 Sie 2008, 22:55    Temat postu: Re: bezrobocie Odpowiedz z cytatem

norbi38 napisa:
nie rozumiem kogo obchodzi 11 procentowe bezrobocie w Hiszpani......proponuje jeszcze zalozyc temat o bezrobociu na wyspach Bahama , Nigeri i Grenlandi.......a swoja droga to ciekawy tez jestem co porabia admin ktory na biezaco powinien usuwac takie bzdety na forum lol lol lol


Jak sam widzisz, obchodzi bardzo dużo osób, skoro wątek liczy już 3 strony.

A gdybyś przeczytał mój post ze zrozumieniem, to byś wiedział, że tytuł głównie dotyczył krachu w budownictwie, który zaatakował południe Europy, zniszczył kilkanaście tysięcy miejsc pracy w Irlandii i powoli przenosi się również na Islandię.

A jakby nie patrzeć, budowlanka to główna dziedzina pracy Twoich rodaków, płci męskiej, na Wyspie. Bo na pewno nie likwidowane sukcesywnie przetwórnie rybne z malutkim, bo 7% PKB na cały kraj.

Chyba, że kolega gdzieś w biurze pracuje lub islandzkim banku - no cóż, to prosimy dalej nie czytać Smile
Powrt do gry
norbi38

Doczy: 11 Lut 2008
Posty: 40
PostWysany: 14 Sie 2008, 23:40    Temat postu: bezrobocie......... Odpowiedz z cytatem

ok..to ja od jutra zakladam nowe tematy o bezrobociu.....ciekawy jestem czy beda sie cieszyly takim samym zainteresowaniem......
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron