reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Ręce precz od Islandii. 2005 04 01
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Elof
Go
PostWysany: 1 Kwi 2005, 6:14    Temat postu: Ręce precz od Islandii. 2005 04 01 Odpowiedz z cytatem

Dotyczy informacji o ataku wojsk USA na Islandię. Wprawdzie mamy do czynienia z największą potęgą wojskową świata, ale nigdy nie poddamy się i będziemy walczyli z każdą, która zechce naruszyć naszą suwerenność!
Powrt do gry
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 1 Kwi 2005, 7:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurcze właśnie zapowiedzieli przez radio że Aduś zmartwychwstał i szykuje się do przejęcia świata.Podobno ma zacząć od Islandii...o fuck
"Nie rzucim ziemi...." Very Happy heh Amerykanie to mały pryszcz Twisted Evil
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Cookie Monster
Go
PostWysany: 1 Kwi 2005, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boże spraw aby USA zechciała okupować Polskę
Powrt do gry
Elof
Go
PostWysany: 1 Kwi 2005, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boze bron nas, zwlaszcza przed amerykanami. Czy mam pisac? dlaczego nie? no to napisze. Moj dziadek, po mieczu, sluzyl w ichniej US army, trzy lata. Po zrzuceniu jajek na japoncow, podziekowano i w zamian zaoferowano zielona karte z mozliwoscia pracy w kopalni. wrocil do Polski. Dzieki swojej przynależności do PPS przed wojna, (falanga, ale o tym nie chwalil sie), udalo mu sie niewyjechac na biale niedzwiedzie w glab Rosji Sowieckiej. Gdy po latach napislem do glownego archiwum wojskowego w N. Orlean, otrzymalem odpowiedz, ze archiwum splonelo wraz dokumentacja, doszczetnie. A mnie zalezalo dac moim wnukom swiadectwo o wielkości ich prapra dziada. Pozostala po dziadziu tylko blaszka, biblia i kilka fotografii. Dobre i to. Teraz ta sprawa eutanazji na Florydzie. Szok. Kiedyś jechalem ekspresem Frankfurt A/M do Oslo. W Helsinborgu wyciagnieto z wagonu kilku zolniezy amerykanskich do dokladnej rewizji. U jednego z nich, jeszcze w wagonie, znaleziono narkotyki. Mowia, ze wszyskie brudki, najpierw przechodza na tych, z ktorymi obcuja! Starszy moj synek otrzymal zaproszenia do stryja-chrzestnego. Dwa razy i dwa razy otrzymal odmowe. Ale nie ma tego zlego, co na dobre by nie wyszlo. Tomek dzisiaj jest wyksztalconym i dostatnio zyjacym mlodym czlowiekiem. No wiec troche im odpuszczam. Ale tak ogolnie, to nie podoba mi sie ich pazerność (gdzie ta broń masowego razenia w Iraku?) Czy inne rozboje. To przecież Ford (od T)finansowal kampanie wyborcza malarzowi! itd, itp
Powrt do gry
Cookie Monster
Go
PostWysany: 23 Kwi 2005, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma lepszej gospodarki na świecie niż gospodarka Stanów Zjednoczonych. Ich w miare liberalne podejscie do tej kwesti sprawdza sie wiec dlaczego nie miałoby sie sprawdzić i tutaj, w Polsce?
Mi takze nie podoba sie wiele z tego co sie dzieje w USA, a sprawa Terri Schiavo czy okupacji Iraku jest tego najlepszym przykładem. Jezeli miałbym jednak wybierac sposród wszystkich karajów miejsce gdzie chciałbym żyć tozdecydowanie, bez żadnego zastanowienia wybrałbym USA (o UE nawet nie myślę-20 lat rozwoju gospodarczego za stanami to troszke za dużo).
Piszesz o problemach z wjazdem do Ameryki jednego z Twoich synów. Ok, nie jest różowo, ale spójrz, Polska podobnie zachowuje sie w stosunku do mieszkańców wschodniej europy czy azji. Mam rozumiec ze z tego powodu czujesz niechęć do kraju w którym żyjesz?
Narkotyki-temat drażliwy. Osobiście nie z urzywam, ale nie widzę powodu dlaczego miałbym za to ganić innych? Nie rozumiem także co chciałeś osiągnac podajac przykład z żołnierzami USA przy których znaleziona marychę. Że Amerykanie to banda ćpunów? Chyba to troszkę przesadzona diagnoza, nie sądzisz. Jestem zwolennikiem całkowitej legalizacji narkotyków, także twardych, dlaczego? Odpowiedzią niech bedzie te teksty:
http://www.pl.indymedia.org/pl/2005/02/12041.shtml
http://www.miasik.net/archive/2005/04/marycha_a_biznes_farmaceutyczny/#comments
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Kwi 2005, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

balcerek napisa:
Nie ma lepszej gospodarki na świecie niż gospodarka Stanów Zjednoczonych. Ich w miare liberalne podejscie do tej kwesti sprawdza sie wiec dlaczego nie miałoby sie sprawdzić i tutaj, w Polsce?

Zgadzam się w całej rozciągłości Smile


balcerek napisa:
Jestem zwolennikiem całkowitej legalizacji narkotyków, także twardych

Tu również popieram w 100% Smile

Często ludzie robią z USA jakiegoś demona... i często widzą wszystko tylko biało-czarno.
W żadnym konflikcie nie ma białego i czarnego.
Nikt nie powie, że Saddam był miłym i cudownym ojcem swego narodu... jemu należało sie obalenie!
A z drugiej strony nie można powiedzieć, że USA to bezinteresowni zbawiciele... Tka wygląda świat niestety.
UE nie przyłączyła się do wojny nie dlatego, że rządzą nią cudowni i kochający pokój politycy. Oni sobie to kalkulowali na chłodno...

Ale najłatwiej jest nienawidzieć bogatego a solidaryzować się z biednym.
I dlatego tak łatwo zrobić z USA demona i znaleźć posłuch wśród inych ludzi... w końcu anty-amerykanizm to bardzo "modna" sprawa.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Elof
Go
PostWysany: 24 Kwi 2005, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"(...) UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym , utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów."
Margaret Thatcher". No tego, to już za dużo. Gdzie żyjesz? Jeśli tu, w Europie, która jednoczy się, żeby nie odpaść, żeby przeżyć. Popatrz dookoła, wokół kraje molochy, których ludność zagraża nam (Europie) ilością głów i gospodarkami, Ty piszesz że to wymysł komuny. Ty bredzisz kolego. Europa jako kraj, wcale nie jest taka wielka, by innym wielkim łatwo mogła dorównać. Znałem rusofili, którzy od dawna już tam mieszkają i budują potęgę mateczki Rasij. Ty, możesz galopem do wójcia Sama dołączyć. Chyba, że płacisz alimenty względem dzieci lub rodziców. Europa powinna poradzić sobie w gospodarce, nawet kosztem "podglądania" innych. Innej drogi nie ma!
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Kwi 2005, 15:25    Temat postu: Europa Odpowiedz z cytatem

Elof napisa:
Ty bredzisz kolego.(...) Innej drogi nie ma!


No cóż, taki sposób dyskusji nie wygląda zbyt ciekawie... Według mnie to właśnie twoja wypowiedź szanowny Elofie bardziej wygląda na "bredzenie".
Po pierwsze kto Ci powiedział, że nia ma innej drogi?
Rozumiem, że należysz do grona wielkich myślicieli ludowych, których do boju popycha hasło "Jeśli nie Unia, to Białoruś". Wobec tego jesteś szczęśliwym człowiekiem, bo cokolwiek złego się zdarzy, Ty sobie spokojnie powiesz: "na Białorusi i tak byłoby gorzej".

Ja natomiast nie mam wątpliwości, że Unia to gnijący od środka organizm. Technologicznie jest 20 lat za USA... (jak już wspomniał jeden Kolega). Jest wielce prawdopodobne, że w ciągu 10-20 lat Unia się rozpadnie i wtedy może się okazać, że nawet głupia Białoruś będzie miała lepiej (choć niekoniecznie).
Rozwiązań lepszych jest wiele, niektóre proponują libertarianie, ja osobiście również podałem tu kilka możliwych modeli alternatywnych...

Osobiście wolę wuja Sama niż ciocię Brukselkę Very Happy
Poprostu nie ma konieczności dzielenia ludzi na Europę i Amerykę. Polska powinna się "kolegować" z krajami, które zapewniają rozwój gospodarczy i naukowy w największym stopniu. Bliski sojusz z USA nie oznacza zamknięcia się na inne kraje Europy.
Polska eksportuje mnóstwo dóbr zarówno na zachód jak i na wschód... i działo się tak też przed wstąpieniem do UE.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Cookie Monster
Go
PostWysany: 25 Kwi 2005, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elof napisa:
"(...) UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym , utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów."
Margaret Thatcher". No tego, to już za dużo. Gdzie żyjesz? Jeśli tu, w Europie, która jednoczy się, żeby nie odpaść, żeby przeżyć. Popatrz dookoła, wokół kraje molochy, których ludność zagraża nam (Europie) ilością głów i gospodarkami, Ty piszesz że to wymysł komuny. Ty bredzisz kolego. Europa jako kraj, wcale nie jest taka wielka, by innym wielkim łatwo mogła dorównać. Znałem rusofili, którzy od dawna już tam mieszkają i budują potęgę mateczki Rasij. Ty, możesz galopem do wójcia Sama dołączyć. Chyba, że płacisz alimenty względem dzieci lub rodziców. Europa powinna poradzić sobie w gospodarce, nawet kosztem "podglądania" innych. Innej drogi nie ma!

Uwazam pomysł na integrację europejska za bardzo dobry. Niestety sposób w jaki jest ona przeprowadzana doprowadza tylko i wyłącznie do zachamowywania wzrostu gospodarczego w większosc krajów członkowskich UE. Aby Europa, albo lepiej kraje UE mogły "przeżyć" muszą liberalizować swoja gospodarkę. Patrząc na to co sie dzieje w krajach które sa tzw lokomotywami unii , czyli we Francji i Niemczech należy sie spodziewac ze do wspomnianej liberalizacji nie dojdzie. Zablokowanie liberalizacji rynku usług, wymuszenie na Irlandii podwyzszenia podatków oto tylko 2 przykłady co ta Unia potrafi zdziałać. Zresztą sami urzednicy unijni przyznali ze ich strategia rozwoju tzw. strategia lizbońska jest nic nie warto, wiec po co sie oszukiwać?
Powrt do gry
Elof
Go
PostWysany: 25 Kwi 2005, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odeprę może tym cięciem: Unia krajów sąsiadujących, nie jest niczym nowym. Wspomnę tylko kraje niemieckie, francuskie czy włoskie. Nie pominę Polski w tej chwili, a zwłaszcza w przeszłości. Niewątpliwym jest, że w unii krajów, jedne są mocniejsze, kosztem sąsiadów. Nie mniej jednak, w przypadku zagrożen, unia jest retencją możliwości. Wspólny język, waluta, armia, czy gospodarka, jako taka, są w stanie podołac dzisiejszym wyzwaniom. Nie sądzę, aby Słowacja, mimo bohaterskiej postawy obywateli, oparła się samotnie, jakiejkolwiek potędze. Chwilowy deficyt, upatruję w lawinowym rozwoju robotyzacji w zakładach przemysłowych (bezrobocie). Ale sądzę, że po pewnym czasie, wypracuje się metodę rozłożenia zysków, na większą część obywateli. Nie zaś, do kieszeni małej grupy ludzi, oczywiście, bez uaktywniania haseł komunistycznych.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Kwi 2005, 21:27    Temat postu: Unia czy unia? Odpowiedz z cytatem

Ja Cię Elof przepraszam, ale czy Ty jesteś może informatykiem? Bo widzisz wszystko binarnie: albo białe albo czarne.
Posłuchaj co powiedział balcerek, bo ma świętą rację. Jednoczenie się ludzi jest dobre, ale nie w takim kształcie jak UE.
Ja swego czasu też mówiłem: "Unia - TAK, UE - NIE!"
Oczywiście, że historia pokazuje, że razem można więcej zdziałać niż osobno.
Ale najpierw trzeba ludziom powiedzieć prawdę, a nie mamić ich przygłupimi argumentami, by zagłosowali TAK w referendum.
Dlaczego nie było więcej opcji w referendum?
Bo politycy mówili: albo UE albo Białoruś. To tak jak bym dał Ci dwie alternatywy do wyboru:
a) albo odetnę Ci rękę
b) albo odetnę Ci nogę
Teraz możesz dokonać demokratycznego wyboru. Confused
Jeżeli zagłosujesz na b) to oznacza, że zgadzasz się z obcięciem Ci nogi!
Jak nie uczestniczysz w wyborach, to znaczy że nie masz nic do powiedzenia na ten temat i można ciąć co popadnie...
Tak właśnie sytuację przedstawiają społeczeństwu media i politycy. I większość kretynów wierzy w taką "prawdę".

Dlatego drogi Elofie popatrz na świat i politykę przez różowe okulary, by nie widzieć tylko białego i złego. Przecież nie jesteś bogiem, nie wiesz na 100%, czy twoja decyzja by głosować na TAK w referendum nie była zła i nie doprowadzi to kraju do upadku i biedy...
Istnieją miliony rozwiązań różnych problemów politycznych, systemowych, prawnych. Podatki mogą być liniowe, malejące, rosnące itd.
Karą za morderstwo może być 25 lat więzienia a może być i 35...
Wśród milionów różnych możliwych rozwiązań są lepsze i gorsze...
Skąd wiesz, że traktat unijny jest najlepszym z możliwych traktatów, a skąd wiesz, że w ogóle jest chociaż "dobry"?
Chyba, że ufasz politykom, którzy godnie reprezentują Ciebie i cały naród...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 25 Kwi 2005, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale niestety Panie, gdybysmy nie weszli do Unii blizej było by nam do Białorusi niz do Europy, stalibysmy sie zasciankiem europejskim, i nawet jezeli decyzja była na poziomie, dawaj reke albo noge....to innego wyboru nie było....mniejsze zło, ale w moim przekonaniu, duzo mniejsze niz zycie poza Unią...

dyskusja juz wałkowana tu pićset razy....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Kwi 2005, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
gdybysmy nie weszli do Unii blizej było by nam do Białorusi


Drogi Jeanie, masz rację, że już temat był wałkowany, ale zdaje się, że jednak troszkę zapomniałeś Very Happy
Otóż myślałem, że to ustalone, że powiedzenie NIE w referendum nie sprawiłoby zbliżenia do Białorusi.
Przed przystąpieniem Polska była mocno związana gospodarczo, kulturalnie, oświatowo z UE, więc samo powiedzenie NIE nic by nie zmieniło - pozostalibyśmy "tylko" państwem stowarzyszonym z UE...

Żeby ten stan rzeczy zmienić ktoś musiałby ogłosić referendum "Czy jesteś za przyłączeniem Polski do Unii z Białorusią?". Smile

Jako eksporter powiem Ci, że wstapienie do Unii nic nie zmianiło poza wprowadzeniem nowych druków i większej ilości dokumentów...

Wszelkie pożytki jakie daje wejście do UE można uzyskać pozostając z boku.

Czy uważasz Jeanie, że Islandia lub Norwegia jest bliżej Białorusi? Smile

Poza tym samo przystąpienie do UE jest zmianą czysto formalną i biurokratyczną - zmienia się tylko pewien system i nazwy. Czy odczułeś Jeanie jakąś istotną zmianę? Sądzę że nie, bo to co dostępne jest teraz było dostępne i wcześniej (lub mogłoby być dostepne bez wstępowania).
Dwa lata temu też można było studiować, podróżować a nawet pracować w UE...
Tak więc zjednoczenie takie "kulturowo-mentalne" z Europą dokonywało się na zupełnie innej drodze.

To, że Polacy mogą pracować w Zjednoczonym Królestwie, nie oznacza, że Brytyjczycy robią to zlitości! Oni POTRZEBUJĄ taniej siły roboczej, a jako kraj stowarzyszony z Unią mielibyśmy preferencje na tym rynku.
Wcześniej czy później by ratować swoją gospodarkę również i Niemcy dopuszczą nas do pracy na tamtejszym rynku.
Bo de facto Polak pracując wytwarza zysk dla siebie, swojego pracodawcy oraz dla tamtejszego społeczeństwa.
Nigdy nie byliśmy zaściankiem Europy, bo to nam Europa sprzedaje swoje produkty, to my jesteśmy klientem a oni nas obsługują. Oczywiście robią to za pieniądze, które nasz bank centralny przeznacza na podtrzymywanie złotówki, a które to pieniądze pochodzą ze sprzedaży naszego majątku narodowego w ramach prywatyzacji. W ten sposób to my utrzymujemy kochaną Unię, która łaskawie pozwala Polakom pracować w UK... To właśnie takie podstawianie się spycha nas na margines.

Szanuję Jeanie twoje poglądy, bo wiem, że nie wynikają z zimnej kalkulacji zysków, a być może raczej ze zbyt "różowego" patrzenia na świat. Smile
Ja jednak widzę całe to zakłamanie i denerwuje mnie to strasznie.

Jedyne co mogę powiedzieć na koniec to apel by wykorzystywać na maxa unijne dotacje, bo w ten sposób chociaż parę procent naszych pieniążków wróci do nas z powrotem.
Otwieraj Jeanie firmę, weź unijną dotację i pomnażaj zyski dla siebie i kraju Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 26 Kwi 2005, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
Skąd wiesz, że traktat unijny jest najlepszym z możliwych traktatów, a skąd wiesz, że w ogóle jest chociaż "dobry"?

A powiedz mi skad Ty masz taka pewnosc ze inne rozwiazania bylyby skuteczniejsze? Rownie dobrze mozna by odwrocic wszystkie Twoje zarzuty i pytania i debatowac co by bylo jakbysmy nie wybrali UE.
Cos trzeba bylo wybrac i wiekszosc zdecydowala sie na Unie, czy to byl dobry wybor okaze sie po jakims czasie...ale cos musielismy wybrac-mysle ze izolowanie sie od jednoczacej sie Europy nie wyszloby nam na dobre...osobiscie uwazam ze to dobry wybor :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 26 Kwi 2005, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
Czy odczułeś Jeanie jakąś istotną zmianę? Sądzę że nie, bo to co dostępne jest teraz było dostępne i wcześniej (lub mogłoby być dostepne bez wstępowania).

to chyba jestes jakis ślepy...a wszystkie dotacje unijne do inwestycji dzieki ktorym wybudowano juz mnostwo drog, mostow, oczyszczalni sciekow i setek innych obiektow?? Przeciez bez tych pieniedzy nadal nic nie ruszyloby bo wiekszosc gmin nie bylo stac na tak kosztowne inwestycje.
A dotacje dla rolnikow? przeciez panstwo grosza by im nie dalo.
Nie wspomne o licznych błahostkach, ktore moze dla Ciebie nie maja znaczenia, ale dla niektorych wrecz przeciwnie, chociazby fakt iz nie musze stac po kilka godzin na granicy zeby pojechac sobie na narty do naszych sasiadow, podrozujac po Europie nie musze miec portfela pelnego roznej waluty bo wszedzie place sobie w euro...itp.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 26 Kwi 2005, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis studia w innym kraju to jest praktycznie pryszcz, jest mnostwo programow pozwalajacych studentom wyjezdzac za granice, programow których nie było wczesniej!!! .... nie mowiac juz o dotacjach unijnych dla studentów, chcacych np. organizować kulturalne heppeningi za granica, i to nie sa teksty z gazet bo ja znam takich ludzi, którzy nigdy by nie mogli wyjechac, zamieszkac w innym kraju gdyby nie pomoc Unii Europejskiej...ciekaw jestem czy mieszkancy Minska tez tak maja? Nie, nie maja, i dlatego gdybysmy nie byli w Unii było by nam blizej do Białorusi...

nie mowiac juz o tym, ze punkty jakie zbiera sie za cwiczenia na Uniwersytecie w warszawie, sa respektowane takze na innych zachodnich uczelniach , przez co zmiana uczelni z formalnego punktu widzenia nie stanowi problemu poniewaz uniwersytety sa kompatybilne, wczesniej nie były, a dzis nie tylko student z samymi 6 moze wyjechac, bez problemu zrobi to tez ten z 4...

a malzenstwa? Moj przyjaciel ozenił sie ze Słowaczka, do czasu gdy nie bylismy w Unii mieli oni ogromne problemy z biurokracja, dochodziło do absurdów, przychodziła policj ai sprawdzała czy szczotki do zebów sa 2 w łazience, kilka razy sie okazywało, ze aby przedłuzyc pobyt dla malzonki Tomek musiał jechac na granice polsko-słowacka po jakies papiery....

z dniem wejscia do Unii moi przyjaciele mogli spalic wszystkie teczki formularzy i kwitów...
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Cookie Monster
Go
PostWysany: 26 Kwi 2005, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elof napisa:
Odeprę może tym cięciem: Unia krajów sąsiadujących, nie jest niczym nowym. Wspomnę tylko kraje niemieckie, francuskie czy włoskie. Nie pominę Polski w tej chwili, a zwłaszcza w przeszłości. Niewątpliwym jest, że w unii krajów, jedne są mocniejsze, kosztem sąsiadów. Nie mniej jednak, w przypadku zagrożen, unia jest retencją możliwości. Wspólny język, waluta, armia, czy gospodarka, jako taka, są w stanie podołac dzisiejszym wyzwaniom. Nie sądzę, aby Słowacja, mimo bohaterskiej postawy obywateli, oparła się samotnie, jakiejkolwiek potędze. Chwilowy deficyt, upatruję w lawinowym rozwoju robotyzacji w zakładach przemysłowych (bezrobocie). Ale sądzę, że po pewnym czasie, wypracuje się metodę rozłożenia zysków, na większą część obywateli. Nie zaś, do kieszeni małej grupy ludzi, oczywiście, bez uaktywniania haseł komunistycznych.
Pierwotnie EWG miało byc tzw."europą ojczyzn" czyli wspólny liberalny rynek, swoboda przemieszczania i osiedlania sie ludzi i swoboda państw w tworzeniu prawa. Obecnie z pierwotnego planu nie pozostało nic. Liberalnego rynku nie ma (jezeli jest to poprosze o przykład), swobody przemieszczania sie i osiedlania także nie ma (jezeli jest to poproszę o przykład), swobody państwa w tworzeniu prawa nie ma (jezeli jest to poproszę o przykład). To żejedne kraje są mocniejsze wcale nie odbywa sie kosztem innych państw tylko dzieki rozsadnej polityce rządu danego kraju. Zwróc uwagę że przed rządami Margaret Thatcher obywatele UK jeżdzili pracowac do Szwecji. Wystarczyło jednak kilkanaścielat rzadów Żelaznej Damy i migracja zarobkowa ludności odwróciła sie. Irlandia była jednym z najbiedniejszym z krajów EWG, rządy zliberalizowały gospodarkę, zmniejszyły podatki i okazuje sie ze to jedno z najlepiej rozwiniętych krajów swiata- co zaczeło niepodobać sie Niemcom i Francuzom oskarzajac Irlandczyków o tzw damping podatkowy i zmusiły Irlandczyków o zwiększenie podatku CIT z 10 do 12,5% co przychamowało rozwój tego państwa.
Podajesz przykład Słowacji, pytanie dlaczego nie? Skoro Czeczeńcy potrafili wywalic Rosjan ze swojego kraju a Somalijczycy Amerykanów to może okaże sie ze wcale nie trzeba być jakimś super mocarstwem aby narody potrafiły sie bronić.
Piszesz "Chwilowy deficyt, upatruję w lawinowym rozwoju robotyzacji w zakładach przemysłowych (bezrobocie)".Rozumiem że Ty, zamiast mailem swoją korespondencję wysyłasz przy pomocy Poczty Polskiej. Nie? No co ty, odbierasz prace listonoszom Very Happy . Wybacz ale to co napisałeś o bezrobociu to zwykła demagogia
Jean Valjean napisa:
Ale niestety Panie, gdybysmy nie weszli do Unii blizej było by nam do Białorusi niz do Europy, stalibysmy sie zasciankiem europejskim, i nawet jezeli decyzja była na poziomie, dawaj reke albo noge....to innego wyboru nie było....mniejsze zło, ale w moim przekonaniu, duzo mniejsze niz zycie poza Unią...

dyskusja juz wałkowana tu pićset razy....

Faktycznie temat był już wałkowany wiele razy, ale skoro temat wywołuje tak żywe emocje to chyba należy dalej go wałkować Very Happy
Mam pytanie dlaczego gdyby Polska nie weszła do UE to byłaby bliżej Białorusi (czy zacieśnienie stosunków między Rosja a Francją i Niemcami nie sprawiło że Polacy wbrew swej woli i tak są bliżej Białorusi)? Skąd przypuszczenie że stalibyśmy sie zaściankiem europy? Czy zaścianek rozwija sie z predkoscia 7-8% w skali roku czy tez ogranicza swój rozwój po rozpoczęciu przystosowywanie prawa do wymogów UE? Bycie w UE to mniejsze zło, pytam dlaczego?

lenny napisa:
A powiedz mi skad Ty masz taka pewnosc ze inne rozwiazania bylyby skuteczniejsze? Rownie dobrze mozna by odwrocic wszystkie Twoje zarzuty i pytania i debatowac co by bylo jakbysmy nie wybrali UE.
Cos trzeba bylo wybrac i wiekszosc zdecydowala sie na Unie, czy to byl dobry wybor okaze sie po jakims czasie...ale cos musielismy wybrac-mysle ze izolowanie sie od jednoczacej sie Europy nie wyszloby nam na dobre...osobiscie uwazam ze to dobry wybor
Pewność jest gdyz inne kraje które wybrały liberalną formę gospodarki rozwijaja sie i są w swietnej formie (jak np Estonia http://www.liberator.org.pl/index.php?see=art&art_id=2355 http://www.liberator.org.pl/index.php?see=art&art_id=2432 ). Nic by złego sie nie stało gdyby Polska nie znalazła sie w UE. Wciąż obowiązywałyby umowy gospodarcze itd. Skoro izolowanie sie od UE nie wyszłoby Polsce na dobre to dlaczego na dobre wychodzi Szwajcaron, Norwegom, Liechtensteinowi, czu choćby UK?


lenny napisa:
to chyba jestes jakis ślepy...a wszystkie dotacje unijne do inwestycji dzieki ktorym wybudowano juz mnostwo drog, mostow, oczyszczalni sciekow i setek innych obiektow?? Przeciez bez tych pieniedzy nadal nic nie ruszyloby bo wiekszosc gmin nie bylo stac na tak kosztowne inwestycje.
A dotacje dla rolnikow? przeciez panstwo grosza by im nie dalo.
Nie wspomne o licznych błahostkach, ktore moze dla Ciebie nie maja znaczenia, ale dla niektorych wrecz przeciwnie, chociazby fakt iz nie musze stac po kilka godzin na granicy zeby pojechac sobie na narty do naszych sasiadow, podrozujac po Europie nie musze miec portfela pelnego roznej waluty bo wszedzie place sobie w euro...itp.
Chyba sam jestes ślepy,gdzie są te inwestycje? Gminy nie mają pieniędzy gdyz zazwyczaj spora ich czesc jest poprostu przejadana przez urzedasów
Czytając to co piszesz o rolnikach dochodzę do wniosku ze niezły z ciebie demagog (lub poprostu jestes pod przemożnym wpływem kłamstw, przepraszam informacji pro unijnej). Przed wstąpieniem do UE państwo bardzo dużo dopłacało do rolników np. skupując nadwyzki żywca. Dotacje dla rolników z UE tez nie są takie same jak dla rolników z innych krajów. O ile dobrze pamiętam to polscy rolnicy dostają 25% tego co ich koledzy z zach. europy, resztę tzn różnicęmiedzy 25% a (chyba) 35% dopłaca państwo polskie.
Polska nie jest w układzie z Schengen co nie daje Polakom możliwości swobodnego podrózowanie po krajach z tego układu, to ze Polacy bez problemu przekraczaja granice swojego kraju jest złamaniem postanowien tego układu.
Jakkolwiek byś nie wychwalał Euro to i tak jest to tylko lokalna waluta, nie ma co sie oszukiwac, na swiecie rządzi $

Zainteresowanych UE odsyłam do tych artykułów : http://www.liberator.org.pl/index.php?see=art&art_id=2393
http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=1032&news_id=50583

I troszke z innej beczki. W przyszłą niedzielą odbedzie sie w jednym z holendersiuch stacji radiowych audycja w całości poświęcona Polsce. Paneliści będą zastanawiać się, czy Polska może stać się mocarstwem w Europie? Wsród zaproszonych gości są Janusz Onyszkiewicz, Jan Minkiewicz, dr. Mirosława Grabowska oraz Tomasz Teluk (anarchista,juz widzęjak sie Einar krzywi Very Happy ). Więcej na ten temat , oraz link dla chcących słuchać tej audycji przez siec można znalesć tutaaj http://www.liberator.org.pl/l/html/modules.php?name=News&file=article&sid=962
Powrt do gry
Cookie Monster
Go
PostWysany: 26 Kwi 2005, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Dzis studia w innym kraju to jest praktycznie pryszcz, jest mnostwo programow pozwalajacych studentom wyjezdzac za granice, programow których nie było wczesniej!!! .... nie mowiac juz o dotacjach unijnych dla studentów, chcacych np. organizować kulturalne heppeningi za granica, i to nie sa teksty z gazet bo ja znam takich ludzi, którzy nigdy by nie mogli wyjechac, zamieszkac w innym kraju gdyby nie pomoc Unii Europejskiej...ciekaw jestem czy mieszkancy Minska tez tak maja? Nie, nie maja, i dlatego gdybysmy nie byli w Unii było by nam blizej do Białorusi...
Przed wstąpieniem do UE także nie było problemu ze studiowanie w krajach UE a takze USA,Australii, Kanady czy gdziekolwiek chcesz. Ok ale skoro tak zachwalasz dotacje po powiedz proszę dlaczego po wstapieniu do UE polscy studenci stracili prawo do dopłat od rzadów Niemiec i Austrii? Jezelimi nie wierzysz to odsyłam do specjalnego wydania Newsweeka sprzed kilku lat (dodatek w całości poświęcony studiowaniu za granicą). Dotacje-pytanie dlaczego muszę dopłacac do "rozwijania sie kulturalnego" jakiegos studencika skoromi brakuje na przeżycie? Ciekawe czy ta wspaniała Unia pozwoli zamieszkac na stałe,podjać prace, mieszkańcom Minska na swoim terytorium. Ciekawe dlaczego ta Unia wymusiła na Polskim rządzie wprowadzenie wiz wjazdowych dlamieszkańców wschodniej europy?

Jean Valjean napisa:
nie mowiac juz o tym, ze punkty jakie zbiera sie za cwiczenia na Uniwersytecie w warszawie, sa respektowane takze na innych zachodnich uczelniach , przez co zmiana uczelni z formalnego punktu widzenia nie stanowi problemu poniewaz uniwersytety sa kompatybilne, wczesniej nie były, a dzis nie tylko student z samymi 6 moze wyjechac, bez problemu zrobi to tez ten z 4...
Mój brat studiował informatykę na politechnicę rzeszowskiej a ostatnie 2 lata w Monachium. Zapewniam cie że nie miał zadnych problemów.

Jean Valjean napisa:
a malzenstwa? Moj przyjaciel ozenił sie ze Słowaczka, do czasu gdy nie bylismy w Unii mieli oni ogromne problemy z biurokracja, dochodziło do absurdów, przychodziła policj ai sprawdzała czy szczotki do zebów sa 2 w łazience, kilka razy sie okazywało, ze aby przedłuzyc pobyt dla malzonki Tomek musiał jechac na granice polsko-słowacka po jakies papiery....
Mój przyjaciel z Paryża, miał problemy z prawem gdyz wziął ślub z chinką. Mój kumpel ma problemy z prawem gdyż wział ślub z rosjanką. Takich przykładówmożna wymieniać.

Jean Valjean napisa:
z dniem wejscia do Unii moi przyjaciele mogli spalic wszystkie teczki formularzy i kwitów...
A pracodawcy twoich przyjaciół musieli rozwinać biurokracje w swoich firmach[/quote]
Powrt do gry
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 26 Kwi 2005, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

balcerek napisa:
Chyba sam jestes ślepy,gdzie są te inwestycje? Gminy nie mają pieniędzy gdyz zazwyczaj spora ich czesc jest poprostu przejadana przez urzedasów

W takim razie zapraszam chociazby do Malopolski, do Krakowa lub w strone Zakopanego-wiekszosc z inwestycji drogowo-mostowych w tym rejonie powstalo i powstaje z unijnych dotacji...nie wiem gdzie mieszkasz, ze tego nie zauwazasz. Fakt, ze urzedasy przejadaja duza czesc tej kasy, ale i tak sporo pieniedzy trafia jednak tam gdzie powinna.
balcerek napisa:
Pewność jest gdyz inne kraje które wybrały liberalną formę gospodarki rozwijaja sie i są w swietnej formie (jak np Estonia http://www.liberator.org.pl/index.php?see=art&art_id=2355 http://www.liberator.org.pl/index.php?see=art&art_id=2432 ). Nic by złego sie nie stało gdyby Polska nie znalazła sie w UE. Wciąż obowiązywałyby umowy gospodarcze itd. Skoro izolowanie sie od UE nie wyszłoby Polsce na dobre to dlaczego na dobre wychodzi Szwajcaron, Norwegom, Liechtensteinowi, czu choćby UK?

I kto tu uprawia demagogie? Rownie dobrze moge napisac:
A co powiesz o takich krajach jak Hiszpania czy Irlandia? (sam zreszta powyzej o niej piszesz)-kraje te przed wejsciem do UE byly takim samym zasciankiem Europy-jak my...a teraz chyba nie musze pisac jak sie rozwinely. Sęk w tym, ze kraje te potrafily wykorzystac szanse i pomoc unijna...jesli nam sie to nie uda to nie mozemy winic za to tylko Unii tylko naszych kochanych politykow.
balcerek napisa:
Polska nie jest w układzie z Schengen co nie daje Polakom możliwości swobodnego podrózowanie po krajach z tego układu, to ze Polacy bez problemu przekraczaja granice swojego kraju jest złamaniem postanowien tego układu.

Czyli uwazasz ze UE pozwala wiekszosci nowych krajów czklonkowskich (jakies kilkadziesiat milionow ludzi) łamać prawo? pozostawie to bez komentarza bo wiekszej bzdury dawno nie slyszalem...
balcerek napisa:
Jakkolwiek byś nie wychwalał Euro to i tak jest to tylko lokalna waluta, nie ma co sie oszukiwac, na swiecie rządzi $

Moze i na swiecie rzadzi dolar, ale to nie zmienia faktu ze na tym, moze i dla Ciebie niewielkim rynku jakim jest Europa, moge czuc sie swobodnie placac sobie w euro.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 26 Kwi 2005, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

balcerek napisa:
Polska nie jest w układzie z Schengen co nie daje Polakom możliwości swobodnego podrózowanie po krajach z tego układu, to ze Polacy bez problemu przekraczaja granice swojego kraju jest złamaniem postanowien tego układu.

Apropos, moze powiesz mi w jaki sposob łamiemy zasady postanowien z Schengen? Na granicach obszaru Schengen trzeba się poki co posługiwać ważnym paszportem (lub dow. osobistym)-roznica w tym, ze kontrola graniczna zostala bardzo znacznie uproszczona i sprowadza się do sprawdzenia danych osobowych-przez co nie tworza sie gigantyczne kolejki. A wniosek z tego taki, ze nikt prawa nie łamie.
Poza tym Polska zrealizowała już ważniejsze przesłanki wymagane przez UE i Schengen, m.in. znowelizowała ustawę o cudzoziemcach, ustawę o Straży Granicznej, umocniła system wschodniego odcinka granicy państwowej oraz wprowadziła system szkoleń funkcjonariuszy granicznych i w niedalekiej przyszlosci, czyli jak dobrze pamietam w 2007r. wstapimy do ukladu z Schengen i wtedy juz bedzie calkowita swoboda. Dla mnie rewelacyjne ulatwienie :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron