reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Papież
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
dragaz
Go
PostWysany: 1 Kwi 2005, 23:22    Temat postu: Papież Odpowiedz z cytatem

Módlmy sie za naszego rodaka Jana Pawła II, Karola
Wojtyłe aby przezwyciężył chorobe i nie szukajmy
w tym sensacji jak media. Niech Bóg pozwoli mu
jeszcze głosić słowo Boże!
Powrt do gry
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 2 Kwi 2005, 2:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adeviq, nie krepuj sie prosze.....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 2 Kwi 2005, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego życie stawia nam na drodze same przeciwności...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 2 Kwi 2005, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba troche ogranal nas wszystkich strach ....z Papiezem kroczenie przez ten skomplikowany swiat ma wiecej sensu...pokazuje nam ze tyle jest mozliwe i kazdy nawet maluczki zwykly czlowiek ma znaczenie...tylko ze tak szybko zapominamy co jest naprawde wazne ...a teraz boimy sie kto nas pokrzepi ....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Kwi 2005, 18:19    Temat postu: Otucha Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wierzycie w Boga, którego syn Jezus Chrystus dał wieczne życie wszystkim dobrym ludziom, to cieszcie się, bo niedługo właśnie dobry człowiek jakim jest Papież dostąpi życia wiecznego razem z Bogiem w niebie.
To właśnie dlatego Papież nie traci ducha i jest wciąż wesoły. On poprostu wierzy, że śmierć biologiczna jest tylko przejściem do Boga.
Zgadzam się, że nie powinniśmy robić z tego sensacji. Jakieś dziwne wydaje mi się nagłe zainteresowanie modlitwą ludzi, którzy na codzień zapominali o Papieżu. To jest smutne, że człowiek jest doceniany i pamiętany tylko (dopiero) w chwili śmierci. Dopóki ktoś żyje, w mediach jest właściwie cisza...

Tak samo było z Miłoszem, który gdzieś tam sobie mieszkał i żył i nikt za bardzo się nim nie interesował. Gdy umarł, media zrobiły z niego główną atrakcję programu, a ludzie zaczęli się interesować jego twórczością...
To smutne.
Jeżeli ktoś kocha Papieża, to za jego czyny, a nie dlatego, że jest chory, na granicy śmierci, dając mediom supersensację. Śmierć Papieża będzie tylko przerwaniem jego czynów, ale to od ponad 27 lat kochający Papieża powinni się za Niego modlić, a nie tylko, gdy Papież szykuje się na spotkanie z Bogiem.
Każdy polityk, który mówi dziś o Papieżu zasługuje tylko na oplucie, bo wykorzystuje ten medialny szum, by się pokazać.

Oczywiście dla ludzi, którzy pozostają tu na ziemskim padole, brak takiego autorytetu wśród nas jest smutny, ale raz jeszcze powtarzam, jeżeli tylko macie wiarę, to możecie się tylko cieszyć, bo przecież dobrzy ludzie żyją wiecznie.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 2 Kwi 2005, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojcze jesteśmy z Tobą tak jak Ty z nami †
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 2 Kwi 2005, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 3 Kwi 2005, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda ,że Islandzkie media nie uszanowały Śmierci Naszego Papieża. Cały czas były programy rozrywkowe. Więcej czasu poświęcono "Bobiemu" niż Papieżowi ale to świadczy o kulturze narodu (Islandczycy). Nawet AL Jazeera poświęciła Papieżowi "czas antenowy"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 3 Kwi 2005, 1:42    Temat postu: Re: Otucha Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
Jakieś dziwne wydaje mi się nagłe zainteresowanie modlitwą ludzi, którzy na codzień zapominali o Papieżu.


a mnie zdziwił, esemes od kumpla ateisty, który to jako że wiedział, ze ja do kościoła na pewno pójdę, zapytał czy może mi towarzyszyć....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Sebastian
Go
PostWysany: 3 Kwi 2005, 2:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Szkoda ,że Islandzkie media nie uszanowały Śmierci Naszego Papieża. Cały czas były programy rozrywkowe. Więcej czasu poświęcono "Bobiemu" niż Papieżowi ale to świadczy o kulturze narodu (Islandczycy). Nawet AL Jazeera poświęciła Papieżowi "czas antenowy"


Kościelne dzwony milczały... nadal milczą...
W mieście "normalny, islandzki" weekend.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Kwi 2005, 2:35    Temat postu: Ateista Odpowiedz z cytatem

Ludzie to takie dziwne istoty, że czasem wydarzenie czysto emocjonalne wpływa na ich wiarę.
Pewnie twój kumpel, to nie był taki ateista, może kiedyś był katolikiem i odczuł nutkę smutku. A może chciał zobaczyć na własne oczy te tłumy ludzi, które opłakują Papieża.
Raz jeszcze powtarzam (choć to wbrew ludzkiej naturze - wiem) jeżeli jesteście Katolikami to wysyłajcie buzie uśmiechnięte, bo MUSICIE wierzyć, że istnieje życie wieczne.
Choć oczywiście smuci wszystkich to, że Papieża nie będzie wśród nas, ale On i tak nie był blisko nas, bo był we Włoszech. Nie spotykaliśmy Go na codzień. Być może gdy jest w niebie, jest nawet bliżej nas...

Wiem, że w takiej sytuacji ludzie czują wiele emocji: wielki smutek, żal, trochę strachu, niepokój... Nawet większość ludzi nie wie skąd te emocje, bo jak pisałem, większość z tych ludzi nie interesowała się bliżej Papieżem, jego czynami i twórczością... Mnie też ogarnęła taka fala wzruszenia i emocji i wiem, że źródło tego uczucia leży gdzieś głeboko w psychice, a nie tylko w wierze i religii.

Ludzie są tylko ludźmi i jeżeli tylko te emocje mają komuś pomóc, to i tak dobrze.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Kwi 2005, 2:43    Temat postu: Patryjarcha? Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Kościelne dzwony milczały... nadal milczą...
W mieście "normalny, islandzki" weekend.

No cóż... szkoda, że dla Islandczyków Papież nie był takim autorytetem jak dla nas.
Ale z drugiej strony, to właśnie oni zachowali się normalnie, bo żyją dalej. Papież na pewno nie chciałby tej całej żałoby i płaczu...

Trzeba jednak zrozumieć Islandczyków. Oni mają inne wyznanie, dla nich Papież nie reprezentuje głowy kościoła. Gdy umiera jakiś Patryjarcha prawosławny u nas dzwony nie biją... Gdy umiera główny rabin Izraela również... już nie wspominając o duchowych przywódcach muzułmańskich, czy buddyjskich...
Choć oczywiście szkoda, że nie wykazali większej solidarności z resztą Europy, którą mocno wzruszyła śmierć Papieża. Sad
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Kwi 2005, 3:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest mi przykro, że kościoły na Islandii milczały, bo ten papież nie był postacią jednej religii lecz postacią ekumeniczną. Ale jest mi też przykro, że to wydarzenie służy do narzekania na własny los i wykorzystuje się je do celów niskich. Jest mi przykro gdy widzę emotikonki przy wiadomości o śmierci tak samo jak zmartwiiłem się widząc w chwili śmierci papieża gotowe od dawna tablice o tym oznajmiające.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 3 Kwi 2005, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musicie być MOCNI MOCĄ MIŁOŚCI, która jest poteżniejsza niż śmierć.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 3 Kwi 2005, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojciec Święty na zawsze pozostanie w naszych sercach...

BTW...
data śmierci JP:
02.04.2005, godz. 21:37 ---> (2+4+2+5)+(2+1+3+7)=26! -tyle samo co czas pontyfikatu ...jak dla mnie dziwny zbieg okoliczności Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 3 Kwi 2005, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Jest mi przykro, że kościoły na Islandii milczały


A mi przykro, ze na temat smierci najwybitniejszego Polaka iceland.pl sie nawet nie zajaknal.
Wielki minuch.

Dcr napisa:
Szkoda ,że Islandzkie media nie uszanowały Śmierci Naszego Papieża. Cały czas były programy rozrywkowe. Więcej czasu poświęcono "Bobiemu" niż Papieżowi ale to świadczy o kulturze narodu (Islandczycy). Nawet AL Jazeera poświęciła Papieżowi "czas antenowy"


Jednym slowem iceland.pl jest bardziej islandzki niz mi sie wydawalo.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 3 Kwi 2005, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Tomku, dla Ciebie nagła fala milosci Polakow do Papieza jest czyms dziwnym, dla mnie to bardzo pozytywna rzecz. Ciesze sie [w specyficzny sposob], ze moge w tym uczestniczyc.

Cytat:
Pewnie twój kumpel, to nie był taki ateista, może kiedyś był katolikiem i odczuł nutkę smutku. A może chciał zobaczyć na własne oczy te tłumy ludzi, które opłakują Papieża.
Raz jeszcze powtarzam (choć to wbrew ludzkiej naturze - wiem) jeżeli jesteście Katolikami to wysyłajcie buzie uśmiechnięte, bo MUSICIE wierzyć, że istnieje życie wieczne.


taki ateista? jaki ateista? Dla mnie to słowo jest jednoznaczne. A jezeli poszedł tam własnie dlatego by zobaczyc te tlumy [co biorac pod uwage, ze poszlismy do malego kosciola parafialnego, jest juz absurdem, bo przeciez powinnismy isc tam gdzie ludzi jest najwiecej, na Krakowskie, starówke....czy na plac Pilsudskiego....]....to dla mnie to nie jest karygodne, wrecz piekne....

I nie mow mi jak prawdziwy katolik powinien sie zachowywac, nie ty jestes od tego.... ze MUSZE wierzyc w zycie wieczne i dalatego MUSZE chodzic z usmiechnieta buzia....

idz powiedz to dziecku, ktoremu własnie umarła matka....
....
Smutek bierze się stąd, że już nie ma wśród nas osoby, do której prawie cały świat był bardzo przywiązany. Ludzie tęsknią za osobami po ich smierci. Nie wiedziałes o tym?

Cytat:
Każdy polityk, który mówi dziś o Papieżu zasługuje tylko na oplucie, bo wykorzystuje ten medialny szum, by się pokazać.


i znow to twoje uogolnianie, prezydentow i premierów wszystkich panstw europejskich, nie mowiac o całej reszcie, tez byc opluł?

Cytat:
On poprostu wierzy, że śmierć biologiczna jest tylko przejściem do Boga.
Zgadzam się, że nie powinniśmy robić z tego sensacji. Jakieś dziwne wydaje mi się nagłe zainteresowanie modlitwą ludzi, którzy na codzień zapominali o Papieżu. To jest smutne.


a dla mnie to jest własnie pozytywne, czlowiek ktory nigdy nie interesował sie Papiezem, kosciołem, naukami Jana Pawła, nagle siega po ksiazke, nagle czuje niepokoj, widzi miliony placzacych ludzi, i mysli.."Co jest... moze to troche inaczej wszystko funkcjonuje niz myslalem do tej pory, moze istnieja na swiecie rzeczy, ktorych nie da sie zmierzyc, zbadac, racjonalnie wytlumaczyc"....dla mnie to nie jest smutne, to jest piekne i wspaniale...

Smierc papieza nie jest zbiorowa histeria, jest zbiorowa katecheza dla nas wszystkich.

Cytat:
Dopóki ktoś żyje, w mediach jest właściwie cisza...
...


Widze, ze i Ciebie pamietnego roku, dnia 11 wrzesnia, wkurzało to, ze nagle trabic tylko o jednym zaczeli i czlowiek sobie ulubionego serialu nie mogl zobaczyc.....phi...w glowach im sie poprzewracało,
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 3 Kwi 2005, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialem zauwazyc, ze sam Jezus Chrystus plakal przy smierci swojego przyjaciela (Łazarza bodajze). Wiec nie wytykajmy sobie lez, nie wstydzmy sie ich.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 3 Kwi 2005, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
A mi przykro, ze na temat smierci najwybitniejszego Polaka iceland.pl sie nawet nie zajaknal.
Wielki minuch.


Każdy przeżywa to we własnym sercu - wybacz... Jesteśmy tu w małym, kameralnym gronie, uważałam, że każdy teraz chce sam sobie to jakoś przeżywać. Ja nie uważam, że pisanie o tym jest potrzebne, mnie jest nie potrzebne. Zawsze się tu traktowaliśmy jak w małej rodzinie i nie sądziłam, że oczekiwaliście tu oficjalnych komunikatów o takim wydarzeniu. Miałam napisać na głównej stronie jak MNIE to zabolało? No chyba tego oczekiwałeś, bo innej jakiejś super informacji, której nie byłoby w serwisach ogólnych chyba się nie spodziewałeś? Miałam przepisać to co pisze onet? Co innego jeśli o tym wydarzeniu nie napisałby onet czy nie powiedziano by w TVP1 a co innego u nas. Przeglądam islandzkie serwisy, nie dzieje sie na wyspie nic ciekawego, co mialoby związek z Papieżem, więc nie piszę. Gdyby ludzie gromadnie zebrali sie w kosciolach i sie modlili - napisalabym. Jesli Prezydent Ólafur wystosuje list to napiszę. Nie po to przychodzisz na iceland zeby dowiedziec sie co wlaśnie TAM sie dzieje?
Oooo, zajrzałam - coś teraz własnie napisali - siadam i tłumaczę...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Kwi 2005, 15:32    Temat postu: jest mi przykro Odpowiedz z cytatem

Jest mi przykro...
Nie dlatego, że iceland.pl nie przygotował na godzinę śmierci papieża strony na czarno. Bo myśleliśmy po 21:37 czy nie dać paska czarnego, czy nie zaakcentować jakkolwiek. I uważałem i uważam nadal, że nie.
Jeżeli chcę zaakcentować swój żal to tak jak tysiące ludzi na całym świecie, wierzących w Boga Ojca, Jahwe czy Allaha poszło do swoich bożnic i tam w milczeniu okazało swój żal i swoje łzy. Albo usiedli w domu, z rodziną i porozmawiali po ludzku o Ojcu Świętym, o jego pontyfikacie, o tym co zrobił dobrego dla świata, Polski, naszej rodziny i dla mnie osobiście.
Kiedy krzyczysz Qortesie, że iceland.pl jest bardziej islandzki, niż polski, zarzucasz nam, że nie przejęliśmy się śmiercią papieża, że nie czujemy tego bólu, który czują ludzie na całym świecie. Ty mnie osobiście wtedy ranisz. Bo zanim się napisze jakieś ostre słowa, trzeba moment usiaść i pomyśleć.
Mam fotografię mojego taty, jak klęczy przed Janem Pawłem II a ten trzyma rękę na jego czole. Zdjęcie zrobione na audiencji udzielonej mojemu ojcu i członkom redakcji jednego z nieistniejących już pism katolickich, które było wydawane w Polsce. Jak chcę sobie przypomnieć jak wyglądał mój ojciec, który wkrótce po tym umarł, to sobie patrzyłem na to zdjęcie. A teraz nie ma już nikogo z tego zdjęcia. To pomyśl sobie, czy odejście papieża nie boli mnie. Takich historii jest tyle dla ilu ludzi papież był osobą znaczącą. Jedni opowiadają sobie historie z osobistych spotkań, inni wspomnienia z pielgrzymek itp.
Ja się bardzo identyfikuje z iceland.pl. W związku z czym, gdy atakujesz w tak przykry sposób ten portal to trochę i mnie atakujesz. Więc nie dziw się, że w sposób osobisty Ci odpowiadam.
Jako osoba, która ze śmiecią spotkała się w swoim życiu, mam problem. Bo nie wiem, czy trzeba wyjść przed drzwi swojego mieszkania ubranym na czarno i publicznie dzielić się łzami, żeby świat wiedział, że mi przykro (nie ma w tym nic złego) czy usiaść w domu, przytulić ukochaną osobę i pozmywać naczynia, żeby w mieszkaniu było ładnie, co wcale nie znaczy, że nie odczuwać żalu.
Więc teraz rodzi się pytanie... Czy mieliśmy na kilka dni przed śmiercią papieża przygotować wersję icelandu na czarnym tle? A może zlecić w piątek grafikowi, kiedy stan papieża był już bez nadziei, żeby coś na szybko przygotował. A może w popłochu po 21:37 przygotowywać odpowiedni skrypt html, żeby wyrazić żal redakcji?
Na Islandii mówi się o papieżu. Widzę to na pierwszych stronach gazet. To, że ktoś nie słyszał dzwonów, nie znaczy, że nie biły. Może gdzieś ktoś jednak pociągnął za sznur w dzwonnicy. A może nie. Ale Islandia nie jest Polską. To oczywiste, że w Polsce ludzie piszą, mówią tylko o tym. Tak ma być.
Więc pytam się Ciebie Qortesie i Was wszystkich. Co należało zrobić? Czarna wstążka, cała strona na czarno, rubryczka, w której opisujemy swój żal. Ja poczułem się już urażony, gdy zobaczyłem jak w off-topicu założono temat "papież". Omówiliśmy problematykę UE, to teraz omówmy problem umierającego człowieka. Ktoś nie wytrzymał i przyszedł na forum, żeby napisać "A nie mówiłem, jaka niedobra ta Islandia". Ktoś inny wstawił sobie żółte emotikonki. A teraz kłótnia - czemu nie wyrażacie żalu, tak jak my sobie wyrażanie żalu wyobrażamy. A ja się pytam... Czemu mam wyrażać tak a nie na swój sposób? Czemu mam drzwi mojego mieszkania pomalować na czarno? Jakim prawem zakładacie, że nie czuję żalu? Kto Wam dał prawo oceniać?
Portal jest o Islandii. Informujemy o tym co się dzieje na Islandii. Jak pojawią się wiadomości o tym jak Islandia przyjęła śmierć papieża to doskonale wiecie, że przeczytacie o tym na iceland.pl.
Jeżeli kogoś uraziliśmy brakiem czarnych elementów na stronie, czy brakiem ramki, w której napisalibyśmy, że odszedł wielki cżłowiek, to przepraszam. Ale gdyby strona miała czarny akcent, czy ktoś nie odczytał by tego w ten sposób: "dali czarny element, bo ludzie wiedzą, że ludziom to się spodoba"? Bo ja tego się boję i tym gardzę. Wykorzystywaniem śmierci... Bo dla mnie lepsze jest pogodzenie się z sobą, bądź z Bogiem z tym co się stało, niż zmienianie pliku index.php.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron