reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Papież
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 22 Lis 2005, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, nie trzeba lubić i popierać papieża.. wystarczy go szanować; bądź, co bądź był to człowiek, któremu szacunek się należy. Zresztą, co innego Papież, co innego skrajna papieżomania Polaków, co innego przeciętny polski katolik przesiaknięty homofobią, antysemityzmem i ksenofobią
(przeciętny nie znaczy każdy).
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 22 Lis 2005, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie o to chodzi ,nie trzeba go uwielbiac ,ale nie wolno obrazac.To co on przeszedl jako mlody czlowiek co widzial na wlasne oczy w czasie wojny spowodowalo ze glosil takie a nie inne poglady na temat rodziny ,dzieci ,ciaz itd.Najlepiej obarczyc jedna osobe za winy tego swiata ,jakze wygodnie....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 23 Lis 2005, 3:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam przesadziłeś Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
adam
Go
PostWysany: 24 Lis 2005, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy przyjaciele, papofile

Poddajmy jak najbardziej bezstronnemu i obiektywnemu oglądowi moją wypowiedź, która była w każdym calu asertywna:

Cytat:
Nie płakałem po papieżu. Uważam, że świat bez niego jest lepszy.
Nie identyfikuję się z tą postacią. Według mnie odpowiada za wiele złego, w tym za katastrofę AIDS w krajach rozwijających się (walka z prezerwatywą). Uważam, że od pewnego czasu zapanowała w Polsce dziwna papieżomania, a na jej tle kwitnie ciemnota, nietolerancja, nacjonalizm, ksenofobia i populizm.

P.S. Dodam jeszcze, że według mnie najwybitniejszym Polakiem był Fryderyk Chopin.


Czy wolno w demokratycznym kraju powiedzieć, że nie płakało się po zmarłym? Wolno. Czy wolno powiedzieć, że czyjeś poglądy i działania uważamy za szkodliwe? Wolno. Czy wolno powiedzieć, że bez kogoś takiego świat będzie lepszy? Wolno.

Czy wolno argumentować, że skoro ktoś wysyła misjonarzy do krajów zacofanych, by walczyli z prezerwatywą - środkiem zapobiegającym HIV to pośrednio ponosi odpowiedzialność za katastrofę AIDS? Wolno.

Czy można stwierdzić, że zjawisko kultu papieża przyjęło w Polsce rozmiary przywodzące na myśl kult Sxxxxn? Że telewizja za bardzo się modli, że fanatyzm i ciemnota połączona z wrogością wobec wszystkich myślących inaczej kwitną, przez co wstyd za granicą przyznać się, że przyjechało się z Polski, bo zaraz się słyszy pytania o antysemityzm, homofobię, nietolerancję? Wolno.

Czy wolno powiedzieć, że moim zdaniem największym Polakiem był nie papież, tylko wybitny artysta, z którym większości Japończyków kojarzy się Polska? A może nie można, bo w Polsce obowiązuje jeden system wartości, podobnie jak w Iranie?

Czy znacie znaczenie słowa demokracja?

Waszą prokatolicką demokrację widzieliśmy ostatnio na ulicach Poznania. Kamienie i okrzyki "Do gazu". Wystarczy powiedzieć, że nie płakało się po papieżu i nie uważa go za autorytet, by zaraz usłyszeć "Idź się powieś".

Życzę głębokich refleksji nad sobą.

P.S. Rzygałem kremówkami wadowickimi po tym, jak zostałem obrażony tym głęboko katolickim "Idź się powieś".
Powrt do gry
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 24 Lis 2005, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Koncz Wasc,wstydu oszczedz"
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 24 Lis 2005, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam, nie jestem papofilem żadnym. Strasznie mnie wkurza hipokryzja polskich katolików. Co więcej - nie mogłem wytrzymać, kiedy w wiadomościach każdego dnia mówili, jak papież się czuje i co jadl na śniadanie. Uważam, że obrazą dla wielu wybitnych myślicieli XX wieku jest nazwanie JP II najwybitniejszym filozofem XX wieku ( i takie komentarze pojawiały się w Wiadomościach i w GW). Nie jest też najwybitniejszym Polakiem, a tym bardziej człowiekiem w historii. Należał do wielkich osobistości tego świata i chwała mu za to.

Nie toleruję instytucji Kościoła i żadnych przejawów jego działalności, bo po cholerę jasną szerzyć katolicyzm w afryce, gdzie biali ludzie zrobili już zbyt wiele złego. Nie bardzo tolerowałem samego Papieża, jednak go SZANOWAŁEM. Również po Papieżu nie płakałem, bo to by była zwykła hipokryzja z mojej strony.

A najgorsze jest to, co teraz uskuteczniają gazety i inne wydawnictwa. Albumy o Papieżu, Historia pontyfikatu Jana Pawła II, cd z pielgrzymek po Polsce. Ja rozumiem, że wszyscy chcą zarobić, ale nie kosztem zmarłego człowieka.

Na twoje wszystkie pytania odpowiedź znalazł Marks.

Poza tym, tak, w Polsce istnieje jedynie słuszny system wartości. Wystarczy spojrzeć na to, co działo się w Poznaniu z powodu Marszu Równości. Widzisz, przyjęło się w Polsce (niestety), że korzenie Europejskiej cywilizacji stanowi chrześcijaństwo. A od samego początku swojej kariery religia ta byla bardzo nietolerancyjna, żeby nie użyć mocniejszych słów. Tak, chciałbym, żeby coś się wreszcie w naszym kraju zmieniło, ale nie spodziewaj się końca papieżomanii podczas zaczynających się rządów prawicy. To już dygresja, bo nie jest to dyskusja na temat polskiego systemu wartości.

Wracając - jak widać, nie trzeba być katolikiem - papieżomanem żeby szanować drugiego człowieka, człowieka ktory zrobił wiele dobrego i wiele złego.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 24 Lis 2005, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Drodzy przyjaciele, papofile



Nie jesteśmy przyjaciółmi, to po pierwsze. Po drugie, o zmarłych mówimy dobrze, albo w ogóle. Po trzecie, moze ktoś tu ma inny stosunek do Papy niz ty i zle sie poczuł po tym co napisałeś, wiec z cały szacunkiem, ale zamknij morde gówniarzu.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
adam
Go
PostWysany: 24 Lis 2005, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę moherowy śmieciu, że brakuje ci argumentów, skoro uciekasz się do inwektyw Smile
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 24 Lis 2005, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Waszą prokatolicką demokrację


A ja sobie nie życzę adamie, żebyś mi zarzucał homofobię, rasizm i antysemityzm. Nie masz ku temu żadnych podstaw i do tego jest to najzwyklejsze chamstwo. Jeżeli mylisz katolicyzm z patologiami, to najzwyczajniej w świecie chyba natura nie wyposażyła Cię w mózg... Jeśli nie zgadzasz się z naukami Kościoła - powiedz czemu. Jeśli nie zgadzasz się z działalnością papieża - wykaż co Ci się nie podoba. Wszystko Ci się nie podoba?? Papieżowi zarzucasz antysemityzm????? A czy to nie On jako pierwszy przekroczył progi synagogi? Czy to nie on nawoływał do ekumenizmu?? Stary - nie wiesz o czym mówisz ale za to mówisz głośno, za głośno, językiem NIE Urbana czy posłanki Senyszyn. Jeżeli to są Twoje autorytety moralne to Twój problem. Ale nie obrażaj mnie i innych. Nie masz do tego prawa, bo dopóki ktoś nie rozumie o czym mówi, to nie powinien mówić.

Ponieważ obrażasz uczucia innych uzytkowników a do tego stosujesz obrzydliwe inwektywy, bo nazwanie kogoś "śmieciem" jest obrzydliwe, to daje Ci pierwsze, bardzo "zaawansowane", ostrzeżenie. Naprawdę nie mamy już ochoty na bardzo nieprzyjemne sytuacje, które często powodujesz, bo wielokrotnie wykazałeś, że masz kłótliwy charakter.

P.S. Przypominam również, że posiadanie dwóch nicków jest złamaniem regulaminu - to uwaga do Żwirka, którego postów tutaj akurat nie znajdziecie ale jednak tutaj akurat zamieszczę to ostrzeżenie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron