reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Poprawność polityczna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 21 Sie 2008, 11:43    Temat postu: Poprawność polityczna Odpowiedz z cytatem

Czy taki idiotyzm się kiedyś skończy?

http://europa21.pl/News-article-sid-12309.html
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 21 Sie 2008, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bez przesady. Jak dziecku nie smakuje koszerna potrawa, to znaczy, że jest małym antysemitą? lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 21 Sie 2008, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem poruszona , to czyta glupota ! Male dziecko rasista? Moja mala tez reaguje, na nowosci kuchni islandzkiej mowiac "blee". Jesli ktos nazwal by to rasizmem , to naprawde upadl na glowe z 2 pietra . Politykom ,czy niektorym instytucjom ,brakuje czasem wyobrazni . Male dziecko jest bardzo szczere i nazywa zeczy po imieniu , ale wmawiac iz ma poglady rasitowskie . Obled . Jestem ciekawa kiedy wezma sie za niemowlaki ?
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Sie 2008, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orwell - Rok 1984
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 21 Sie 2008, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisa:
Orwell - Rok 1984

Dokładnie. Spróbuj powiedzieć coś nie w smak władzy, to poczujesz co to jest wolność w demokratycznym kraju.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 22 Sie 2008, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawność polityczna powoduje,że człowiek którego nazywano kiedyś inwalidą,dziś nazywa się "sprawnym inaczej".Takie zaklinanie rzeczywistości,które nie zmienia faktów.Bez sensu...
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
julci3k
Go
PostWysany: 22 Sie 2008, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cała polska władza i jej decyzje są bez sensu, głupie i popaprane!!!!! Pytanie tylko, czy to się kiedyś zmieni?
Znam wiele takich osób, które uciekają z Polski dla lepszego życia, a sytuacja w jakiej jest Polska pewnie wkrótce dosięgnie inne kraje. Złudzeniem jest, że ominie Islandię. Ja też tak przez chwile myślałam, ale byłam w wielkim błedzie! To jest tylko moje zdanie i chciałabym poznać wasze, jak myślicie? Czy kretyńska władza obije się o Islandię?
Powrt do gry
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 23 Sie 2008, 3:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k napisa:
Cała polska władza i jej decyzje są bez sensu, głupie i popaprane!!!!! Pytanie tylko, czy to się kiedyś zmieni?
Znam wiele takich osób, które uciekają z Polski dla lepszego życia, a sytuacja w jakiej jest Polska pewnie wkrótce dosięgnie inne kraje. Złudzeniem jest, że ominie Islandię. Ja też tak przez chwile myślałam, ale byłam w wielkim błedzie! To jest tylko moje zdanie i chciałabym poznać wasze, jak myślicie? Czy kretyńska władza obije się o Islandię?


Kobieto o czym ty kurde piszesz Question Exclamation Bo artykul byl o UK, a w Polsce takie rzeczy sie jeszcze nie dzieja. To co, Polacy przed poprawnoscia polityczna uciekaja do UK? Zastanow sie. Nie wiem o czym Ty piszesz, ale to OT. Zreszta Rydzyk na Zydow moze wjezdzac, wiec z wolnoscia slowa jeszcze tak zle nie jest. Inna sprawa, ze mozesz latac z Che Guevara, albo mlotem i sierpem na koszulce, a z Adolfem czy swastyka juz nie. Nawet se reki nie mozna wyprostowac, bo jest na to paragraf. Osobiscie uwazam, ze dla wielu krajow (np. US, UK) Polska powinna byc przykladem wolnosci slowa. Przykladem tolerancji juz nie, ale nie o tym tu rozmawiamy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 23 Sie 2008, 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziecko czasami do wieku 6 lat , beskrytycznie powiela postawy swoich rodziców. Oni są dla niego tym wszsytkim na czym opiera się jego pojęcie o życiu. Dopiero potem dzieciaki zaczynają zdawać sobie sprawę, że czasami swoimi postepowaniem mogą kogoś ranić.Po drugie wystarczy, czasami ,że pare dzieci nieswiadomie przekaże nastawienie swoich rodziców grupie rówieśników w grupie i bardziej podatne dzieci takie zachowanie będą traktować jedynie jako zabawę. Więc jedyną drogą jest dojscie skąd takie rzeczy wychodzą. Czasami wystarczy na zebraniu rodziców przedstawić ten problem. My dorosli zapominamy ,że dzieciaki to naprawdę są badzodobrymi obserwatorami w życiu. Inny bardzo prosty przykład takich zachowań jest np. używanie brzydkich wyrazów w przedszkolu lub na podwórku.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 23 Sie 2008, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że dziecko może powielać postawy rodziców. Ale wzięłaś pod uwagę to, że dziecko też samo myśli? Przecież to jest normalne, że białe dziecko widzi, że inne białe dzieci są do niego podobne, a te czarne trochę inne. To co, jak taki 3-letni Jasiu, co właśnie się nauczył kolorów, powie do 3-letniego Heńka: "Ty jesteś brązowy, a ja jestem żółty", to znaczy, że mu źli, zaściankowi rodzice wpoili rasizm Question
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Wrz 2008, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawność polityczna wynika z pewnej cechy społeczeństwa: głupoty.
Biedakom (głupcom) ciągle potrzebna jest jakaś ideologia.
Skoro katolicyzm stał się niemodny, to zamieniono go na coś podobnego, ale łatwiej strawialnego. Też niby trzeba być dobrym i miłym, też mamy dbać o słabszych. A wszystko dużo prostsze niż o tego "wrednego" Jezusa.
Bo ta nowa religia (liberalizm, fanatyzm pseudoracjonalny, poprawność polityczna) nie żąda dużych czynów. Wystarczy tylko użyć nowych słów, wystarczą pozory.
Tak jak pseudokatolikom wystarczyła jedna wizyta na mszy w tygodniu, by czuć się katolikami, tak w nowej religii ta fasadowość wręcz stała się główną doktryną społeczną.
Tak więc nie mówi się "kochaj ludzi". Mówi się: "zamiast inwalida powiedz sprawny inaczej" i już będziesz w etycznym raju. I to się podoba. Z wierzchu wygląda na czynienie dobra, na niesienie pomocy słabszym.
Ale to tylko tak wygląda. Bo tak naprawdę to tylko czysty ślepy fanatyzm.
Jak uderzysz człowieka, to nie jest może dobrze, ale jak uderzysz murzyna, indianina, żyda, geja itp. to nagle jest wielkie przestępstwo.
Co normalniejsi zauważają, że takie prawo i zwyczaje sprawiają, że de facto czynimy z tych mniejszości jakieś guru, że znów nie ma równości. Znowu są lepsi i gorsi. Jesteś gejem? Nie zwolnią cię z pracy, bo jeszcze firma mogłaby przegrać proces o nietolerancję. Jesteś kaleką? No to raj, bo któż powie coś przeciw tobie?
Wiele sprytnych osób wykorzystuje fakty bycia kaleką lub inną mniejszością, by robić karierę i zarabiać kasę. No bo kto pierwszy powie coś przeciw kalece. Z litości zaciśniemy zęby i wytrzymamy, no bo nie chcemy wyjść na zimnego podłego drania, który dokucza inwalidzie!

Stworzono sprawny system fasadowości i obłudy. Nie liczy się prawda, ale to jak coś wygląda (szczególnie w mediach).

Zamiast haseł "nie bij murzynów", wystarczy przecież "nie bij ludzi". Zamiast "nie dyskryminuj kobiet", lepsze jest "nie dyskryminuj ludzi - daj szansę każdemu". A jeśli ktoś jest ograniczonym prostakiem, który stosuje jakieś niepoprawne stereotypy, to cóż, nie oświecimy go poprawnością polityczną. Tylko go jeszcze zepsujemy moralnie.

Feministki same się ośmieszają, gdyż walcząc dziś o prawa kobiet, same pokazują, że istnieje taki (pod)gatunek człowieka jak kobiety.
A gdyby feministki nie były ograniczone, walczyłyby o prawa człowieka.
Ale głupi tłum tego nie rozumie, a kasa płynie z różnych stron, bo poczynania feministek wydają się być dobrem. A one same (często nieświadome) udowodniają, że dyskryminują kobiety. Szczególnie, gdy krzyczą "kobieta na prezydenta". Takie hasło oznacza, że prezydentem nie ma zostać odpowiedzialny polityk, tylko na siłę kobieta - takie nie wiadomo co...
Podobnie ma się rzecz z partią kobiet - cóż to oznacza? Że kobiety to jakieś bydło o jednych poglądach? Jakoś nie znam "partii mężczyzn" czy "partii ludzi" (choć są partie ludowe Smile ).
To jest obłęd dyktatury głupoty. Głupota decyduje co jest dobre a co złe. Cywilizacja dzięki demokracji umiera!
To co nam się wydaje być rozwojem cywilizacyjnym, to tylko fasadowość i zabawa gadżetami techniczno-elektronicznymi.
A cywilizacja rozumiana jako duchowa wspólnota, takie zjawisko ginie, choć wszystkim wydaje się, że jest lepiej. A to tylko media rozdmuchują fasadowość do granic możliwości. Żyjemy medialną iluzją i nie dostrzegamy prawdy, ani nawet drogi ku niej.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 29 Wrz 2008, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tinyurl.com/3u3w8t

Uwaga, wszyscy na kolana!

Jak mnie strasznie wkruzają takie rzeczy, jak ktoś sobie chce w coś wierzyć to proszę bardzo, ale w domu! a nie przychodzi gdzies pracować i pretensje do całego świata, że się razem z nim nie czci jego niewidzialnego kolesia.

Kultywowanie czegokolwiek poza domem czy świątynią powinno być prawnie zabronione, bo potem rosną takie kwiatki

Chyba pozwę włoską knajpe naprzeciwko, bo obrażają moje uczucia religijne podając spagetti. Wiadomo przecież, że świat stworzył FSM!

Tfu

:-)
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 29 Wrz 2008, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko,niedługo ich tu będziesz miał lol_na
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Pa 2008, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KO napisa:
Jak mnie strasznie wkruzają takie rzeczy, jak ktoś sobie chce w coś wierzyć to proszę bardzo, ale w domu! a nie przychodzi gdzies pracować i pretensje do całego świata, że się razem z nim nie czci jego niewidzialnego kolesia.

Nie masz racji.
Z artykułu wynika tylko, że dany człowiek nie chciał przewozić wózkiem widłowym alkoholu, który jego religia (ale także nauka i etyka) uważają za szkodliwy statystycznie dla ludzi.

Śmieszne może być tylko to, że pozwał pracodawcę do sądu - bo w tym momecie właśnie skorzystał z poprawności politycznej.

Natomiast każdy człowiek ma prawo propagować swoje poglądy (chyba, że są jednoznacznie szkodliwe dla społeczeństwa) i religię.

Ty KO również propagujesz tu religię, którą można nazwać "nie-chcieizm-bycia-indoktrynowanym-przez-inne-religie".
Przychodzisz na to Forum ze swoimi poglądami i wypowiadając je narzucasz nam swoją wizję świata.
To trochę tak jakbyś żądał, by zaprzestano w telewizji, gazetach, internecie, na bilbordach, umieszczania reklamy...

To, że ktoś nosząc krzyż, gwiazdę dawida, półksiężyc, czy cokolwiek innego (jak chociażby ten potwór spagetti) może Cię naklaniac do swej religii, to normalne działanie marketingowe i reklamowe i każdy człowiek ma prawo być żywą reklamą, czy to keczapu czy też boga.

Natomiast Ty wydajesz się mieć tzw. religiofobię. Nie irytują Cię tak durne reklamy szkodliwych produktów jak reklama religii, która właściwie propaguje dobro (choć oczywiście to tylko ludzie i też grzeszą - w każdej religii są grzesznicy).
Zauważ, że porządnych katolików mniej irytują symbole innych porządnych religii, niż Ciebie (ateistę) symbole religijne.
Czemu? Sam odpowiedz sobie na to proste pytanie, bo ja już wiem.
Ale sam musisz na to wpaść, bo jak ja to powiem, to mi nie uwierzysz...
Jeśli myślisz racjonalnie, to dojdziesz do prawdy...



Cytat:
Kultywowanie czegokolwiek poza domem czy świątynią powinno być prawnie zabronione, bo potem rosną takie kwiatki
No i pierwszy poszedłbyś siedzieć na podstawie tego prawa.... Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
frodo17

Doczy: 26 Lis 2008
Posty: 10
PostWysany: 26 Lis 2008, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za bzdura....generalnie poprawmość polityczna sucks Evil or Very Mad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 26 Lis 2008, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusz pabianice, piszesz ze Rydzyk jedzie po Zydach i to jest wolnosc slowa, wiec sprobuj cos napisac o Rydzyku nie po lini politycznej to zobaczysz reakcje OE, to taka wolnosc slowa po polsku Very Happy
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Lis 2008, 1:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
mariusz pabianice, piszesz ze Rydzyk jedzie po Zydach i to jest wolnosc slowa, wiec sprobuj cos napisac o Rydzyku nie po lini politycznej to zobaczysz reakcje OE, to taka wolnosc slowa po polsku Very Happy

Podobno (bo nie słucham RM) to nie Rydzyk najeżdża na Żydów, a tylko zaproszeni przez Niego goście. Tak czy owak, ja uważam takie zachowanie za złe, szczególnie, gdy padają mocne epitety nie w kierunku ludzi złych, a w kierunku konkretnych nacji. No chyba, że pod pojęciem "żyd" rozumiemy nie Izraelczyka, lecz osobę, która z żądzy pieniądza sprzeda swoją rodzinę... Ale taka definicja bazuje na negatywnym stereotypie i nie powinna być stosowana w poważnych mediach.

I tak samo jak chamskie jest wyzywanie Rydzyka tak samo chamskie jest obrażanie wszystkich Żydów. Forum (czy inne media) to nie miejsce na wyzwiska, lecz na dyskusję (kulturalną dyskusję).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 27 Lis 2008, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to posluchaj. robi to - jednak nie wprost i doslownie bo cwany jest.
btw kiedys sluchalem regularnie. potem mi sie znudzilo.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 8 Sie 2009, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gejom nie spodobał się rysunek z kozą

Maciej Rybiński: "Uważamy, że mieszane małżeństwa kozio-ludzkie jako dwupłciowe są zgodne z naturą i stawianie ich na równi, a nawet poniżej małżeństw homoseksualnych jest nieodpowiedzialne i karygodne". lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron