reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Co myslicie o aborcji?
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 21 Sie 2008, 15:14    Temat postu: Co myslicie o aborcji? Odpowiedz z cytatem

Mam cos dla osob lubiacych czytac teksty gleboko z serca .

Nie Wyrywajcie Mi Serca.

Wiele się o tym słyszy, za i przeciw. Aborcja! Dyskutują politycy, studenci, księża, lekarze, kobiety i mężczyźni. Spór się toczy i toczyć się będzie, gdyż ludzie są skłonni do podziału zdań. Jest tak, bo często bywamy egoistami i mamy na myśli własne dobro. Trudno nam zrozumieć drugą osobę , jej potrzeby, uczucia.

Gdy byłam młoda dziewczyną trudno mi było sobie wyobrazić, czym jest aborcja. Słyszałam o różnych zabiegach, ale tylko na tym się kończyło.
" Przecież mieszkam w bardzo religijnym kraju - myślałam - gdzie takie praktyki nie mają miejsca ". Jednak byłam w błędzie . Już w średniej szkole usłyszałam różne historie. Zabiegi robione w tak zwanych "podziemiach", obskórne gabinety, brak higieny .... zdesperowane kobiety, ktore nie chcą zrujnować sobie kariery, czy te zgwałcone, dla których już życie straciło sens. Wtedy sądziłam, że to trochę przekolorowane.

Mijały lata. Zostałam szczęśliwą mamą. Kiedyś, korzystając ze spokojnego snu córki , postanowiłam poszukać porad dla nowo upieczonych mam. Znalazłam forum dyskusyjne i mnóstwo nurtujacych mnie tematów. Gdy już się zadomowiłam i napisałam kilka postów postanowiłam sięgnąć po inne tematy, tak po prostu z ludzkiej ciekawośći. Temat - Aborcja. Myślę sobie " Wejść ? Nie wejść ?" Szczerze mówiąc tak naprawdę nie wiem czym jest aborcja ! Może w końcu wyrobię sobie zdanie na ten temat ? Nigdy nie miałam takich myśli, aby przerwać ciążę ale też nie wiedzialam jak to się odbywa. Ciekawość zwyciężyla. Wchodzę! Administrator podaje link do filmu, chyba na włoskiej stronie - aborcione. Otwiera się program z kilkuminutowym filmem . Czuję jak przyspiesza mi oddech. Widać tylko dłoń lekarza w rękawiczce gumowej i kobiece narządy płciowe. Żadnych nazwisk, twarzy, tylko zabieg. Lekarz, czymś w rodzaju łyżki, wyciąga rozdrobnione fragmety czegoś co przypomina śluz z krwią. Nagle wypływa malutka rączka ze słodkimi drobniuśkimi paluszkami. Czuję, jak oczy napełniają mi się łzami, skurcz łapie za brzuch. Więcej nie mogę, wyłączam program. Patrzę na córkę, śpi tak słodko. Jak można skrzywdzić takie kochane malenstwo? Maleństwo, na które tak długo czekałam, by móc je wziąć w końcu w ramiona. Pamiętam najpiekniejszą chwilę, gdy zobaczyłam naszą córcie na monitorze. Malutkie dwie kulki, a w samym środku szybciutko bijące serduszko. Byłam szczęśliwa i bardzo prosiłam Boga, aby Malutka była zdrowa, wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to będzie dziewczynka.

Dobrze czy źle zrobiły osoby przerywające ciażę? Lekarze czy kobiety? - Nie nam oceniać. Mierzymy własną miarą i z własnego punktu widzenia. Potępiam aborcję, potępiam zabijanie nienarodzonych dzieci. Czuję ból rozrywanego ciała, pęka mi serce ... czuję ból umierającego dziecka. Nie mam prawa oceniać z jakich pobudek ludzie to robią: pieniądze, czy kariera, strach przed odpowiedzialnością, bezsilność itd. Każda aborcja jest indywidualna, a osoba ma swoje własne odczucia, o których może nawet nikt nie wie. Nie można potępiać kogoś za to kim jest, tylko za to co robi.
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 21 Sie 2008, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zacytuję pewnego polityka:

"Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 21 Sie 2008, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli moj tekst "zalatuje chrzescijanskim fanatyzmem " to bardzo przepraszam Smile Chyba , iz mialas na mysli ogolnie samo pojecie aborcji . Nie to chcialam osiagnac . Powinnam poprostu wkleic tekst bez pytan , tak do samego czytania Smile . Szczerze wam mowie , w odczucia nie mieszam religii . Sprawa religii to odmienny temat .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Sie 2008, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dam sie sprowokowac Smile nie lubie rozmawiac na ''ciezkie'' tematy w necie, bo to nie ma sensu, na zywo to co innego.
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
gatecrash

Doczy: 02 Lut 2008
Posty: 71
PostWysany: 22 Sie 2008, 1:04    Temat postu: aborcja Odpowiedz z cytatem

nie mam nic przeciwko...w sytuacji gdy doszło do gwałtu, reszta przypadków...tyle teraz antykoncepcji
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gatecrash

Doczy: 02 Lut 2008
Posty: 71
PostWysany: 22 Sie 2008, 1:05    Temat postu: a z zupełnie inne beczki Odpowiedz z cytatem

to miejsce na własne odczucia i wypowiedzi...a nie wklejanie czyjiś (chyba tak się to słowo pisze)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 22 Sie 2008, 1:34    Temat postu: Re: a z zupełnie inne beczki Odpowiedz z cytatem

gatecrash napisa:
to miejsce na własne odczucia i wypowiedzi...a nie wklejanie czyjiś (chyba tak się to słowo pisze)


AFAIK "czyichś"
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 22 Sie 2008, 3:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sie sklada, iz mam prawo do tego tekstu ,bo jest mojego autorstwa język Wiec moge powiedziec , iz to sa moje odczucia .Bylam ciekawa czy wam sie spodoba , czy ktos wyrazi swoje zdanie . Nie chce wywolywac religijnej burzy , nabijac kogos na pal .......... Reszte pozostawiam wam .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
julci3k
Go
PostWysany: 22 Sie 2008, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arino, myślimy chyba podobnie. Wiesz, jak czytam artykuły o aborcji budzi się we mnie złość, że kobiety dopuszczają w ogóle do siebie taką myśl!! Aborcja po gwałcie-w porządku, ale usunąć ciąże dla kariery lub z braku pieniędzy? Każdy odpowiedzialny człowiek wie, że uprawiając seks, trzeba się z tym liczyć. Przecież jest tyle ośrodków dla samotnych mam, adopcyjnych, klasztorów, itp. w których maluch miałby należytą opiekę, zresztą i matka też. Znam dziewczynę, która zaszła w ciąże bardzo wcześnie, byłam z nią blisko, więc zwierzała mi się ze swoich odczuć i mówiła, że chłopak bije ją w brzuch z pięści, żeby poroniła. Bóg chciał, dziewczynka przeżyła i urodziła się cała i zdrowa, a jej mama powiedziała mi: "Jezu, ona jest moją córeczką, jak ja mogłam?". Miała szczęście, że wszystko dobrze się skończyło. A chłopaka zostawiła jak wyszła do szpitala i popieram jej decyzję. Jak ojciec miałby wychowywać maleństwo, skoro krzywdził jeszcze nienarodzone? Dla mnie to się w głowie nie mieści!! I nie ma co się oszukiwać, takich przypadków jest wiele. Moim zdaniem trzeba młodzieży już jak najwcześniej uświadamiać, że poczęcie dziecka to prawdziwy skarb, o który trzeba dbać i pielęgnować. Wink
Powrt do gry
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 22 Sie 2008, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie pozwolił swojego dziecka wyjąć łyżką i wyrzucić do kosza. Ale nie obchodzi mnie co robią inni. Po co zakazywać aborcji, jak ona zawsze była, jest i zawsze będzie. Każdy ma rozum i sumienie (mam nadzieję).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Wrz 2008, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gorzej jak toś nie ma rozzumu, sumienia tez a i wyobraźnią nie grzeszy - brzmi tragicznie ale i tacy się zdarzają!!!
ja to widze tak... w przypadkach gwałtu ,uszkodzonej ciąży jestem za a raczej nie przeciw. najgorsze to dla mnie np. sytuacja kiedy przyszli rodzice dowiadują się że dziecko które ma przyjść na swiat będzie upośledzone (lub coś w tym stylu) to tragedia podjąć decyzję o ewentualnym usunięciu...ostatnio słyszałem o takim przypadku, koleżanka mojej dziewczyny - usunęła wg mnie wybrała mniejsze zło ale to tylko moje osobiste zdanie więc proszę beż krytyki.pozdrawiam
P.S. coraz cięższe te tematy na forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 4 Wrz 2008, 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sprawa b ciężka...Bo z jednej strony nazwijmy to dogmat i rzecz której się sprzeciwiamy z powodów moralnych-a z drugiej strony realne warunki i przypadki.
Na pewno pewną receptą na zmniejszenie skali tego zjawiska jest oświata seksualna wśród młodych /a i niektórym starym by się przydało/.
W wielu dziedzinach zycia napotykamy tego typu problemy-np kwestia pełnoletności i np penalizacji zycia seks-to śmieszne,że dzisiaj jeszcze nie mogę,ale sekundę po 12 tej juz tak Rolling Eyes
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Wrz 2008, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wyborcza.pl/1,76842,5642149,Pamietnik_dzieciobojczyni.html
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 5 Wrz 2008, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem w stanie tego przeczytac , nie jestem w stanie wczuc sie w bol tej kobiety ........ to za wiele teraz . Moze za jakis czas . Jestem w 6 miesiacu ciazy i ten koszmar nie przejdzie mi teraz przez glowe . Szok przezylam ,po tym jak sie ukazalo w wiadomosciach jaka ilosc dzieci odnaleziono w tej beczce ............... Bardzo przykre i cieszkie zycie .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
alice47

Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skd: Akranes
PostWysany: 5 Wrz 2008, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze..."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
west

Doczy: 12 Sie 2008
Posty: 107
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Wrz 2008, 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aborcja to temt rzeka i kazda sytuacja okolicznosci sa inne
jest to a przynajmniej powinno sprawa osobista Exclamation
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Wrz 2008, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vandall1 napisa:
Na pewno pewną receptą na zmniejszenie skali tego zjawiska jest oświata seksualna wśród młodych /a i niektórym starym by się przydało/.

Ja bym się nie zgodził z taką receptą.
Bo problem nie polega na tym, że się zachodzi w ciążę, ale że ktoś chce tę ciążę usuwać.
Nawet jeśli nikt nie zajdzie w niechcianą ciążę (dzięki technice lub edukacji) to nie sprawi to, że ci ludzie będą lepsi.

A najbardziej potrzeba ludzkości edukacji "jak być dobrym i jak to dobro w sobie pielęgnować i walczyć z pokusą czynienia zła".
Bo edukacja seksualna nie przyda się zgwałconej kobiecie.
Ona ma problem, bo chce ukarać innego człowieka za czyn gwałciciela.
Dziecko jest niejako uosobieniem krzywdziciela. A przecież nie ma z nim nic wspólnego. Powiecie: geny? A ja wam powiem, że wszyscy ludzie mają wspólny genotyp i za czyn gwałciciela odpowiadamy my wszyscy.

Nie można odebrać jednak człowiekowi prawa do decydowania co będzie nosił w brzuchu, ale trzeba go oświecać, iż korzystanie z prawa ochrony swego brzucha może przynosić śmierć pewnej istoty, z której narodzi się człowiek; dyskusyjna pozostaje kwestia czy nienarodzone dziecko jest człowiekiem, ale nie ulega wątpliwości, że lepiej rozstrzygać na korzyść człowieczeństwa niż jednak zabić (nawet istotę "zwierzęcą").

Dobro polega na tym, że cierpimy dla dobra najbliższych i ogółu. Samolubstwo polega już tylko na spełnianiu własnych zachcianek i dbaniu o własne przyjemności.

Aborcja jest rzeczą złą, ale nie powinno się jej zakazywać. Zamiast zakazów trzeba ludzi uczyć, że dobro przejawia się w cierpieniu dla dobra nawet takich istot, które nie wszyscy chcą uznać za ludzi, ale z których to istot ludzie wyrosną (o ile im się pozwoli).

Cytat:
W wielu dziedzinach zycia napotykamy tego typu problemy-np kwestia pełnoletności i np penalizacji zycia seks-to śmieszne,że dzisiaj jeszcze nie mogę,ale sekundę po 12 tej juz tak Rolling Eyes
Dlatego rozwiązanie takiego problemu podaje logityka, która niweluje prawo pisane (tabelaryczne), a pozostawia słuszność.
Jeśli masz 14 lat i twój rozum jest odpowiedni, to możesz być uznany za dorosłego. Ktoś inny mając lat 23 nie będzie jednak wciaż dorosły.
Dziś wszystko jest stabelaryzowane, bo boimy się autorytarnych rządów. Wolimy więc głupie (choć obiektywne) tabelki niż władzę ludzi mądrych, którym nie potrafimy ufać, gdyż nasze lęki ciągle szukają u autorytetów skaz. Podniecają nas wady polityków, ich wpadki, błędy młodości. Od tego waży się ludzkie poparcie w wyborach. A przecież ludzie grzeszni też mają prawo mówić innym, że grzeszenie jest złe. Cóż z tego, że jakiś nauczyciel czy ksiądz zostanie przyłapany na tym, że sam grzeszy. Nie wpływa to w żaden sposób na mądrość jego nauki. Tylko głupcy wykorzystują błędy nauczycieli, by odejść od ich nauki.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
maggie

Doczy: 19 Sie 2008
Posty: 88
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lis 2008, 2:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy artykul na temat aborcji - polecam.

http://willma.redblog.pomorska.pl/2008/10/27/julcia-w-krainie-czarow/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 5 Lis 2008, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
Bo edukacja seksualna nie przyda się zgwałconej kobiecie.


przyda sie. do kupienia tablety 'po'.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 5 Lis 2008, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:
Ja zacytuję pewnego polityka:

"Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba."
faktycznie, szczegolnie jak sie patrzy na tych 460 nierobow przy Wiejskiej i na izbe dumania( czyt. Senat). Very Happy
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron