reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

PRACA Konsulatu
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
jad052

Doczy: 11 Lis 2008
Posty: 22
PostWysany: 10 Kwi 2010, 23:06    Temat postu: PRACA Konsulatu Odpowiedz z cytatem

Byłam około 19 pod Konsulatem oprócz paru palących się zniczy i 3 bukietów kwiatów nic nie było.. Tragedia ta wydarzyła się rano Konsulat oprócz opuszczenia flagi nie wysilił się za bardzo.... to jest dopiero szok. Można polemizować na ten temat ale to byli Polacy , może tak byśmy na swoich samochodach zawiesili czarną wstążkę..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 10 Kwi 2010, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I koniecznie jakiś wzruszający obrazek na naszej klasie.

Pzdr
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
norbi261107

Doczy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skd: reykjavik
PostWysany: 11 Kwi 2010, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żałoba jest w sercu a nie na samochodzie, co nam da afiszowanie się z tym,
cisza, refleksja, modlitwa.... tym sie zajmijmy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Tlen
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 11 Kwi 2010, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Niech każdy uczci pamięć zmarłych w swój sposób i niech nie neguje innych w tej tak trudnej chwili!!!!!!!!!!
Ja dopiero dziś tak naprawdę odczuwam wielki żal, wczorajszy dzień był jak koszmar z którego chciałam jak najszybciej się obudzić.
Wspierajmy się w tej trudnej chwili.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
owieczka.23

Doczy: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skd: Kraków --> Reykjavik
PostWysany: 11 Kwi 2010, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tu nie odnieść wrażenia, że wszystko robione jest na pokaz!!! Oglądam w telewizji relacje, wczoraj z wypadku, dzisiaj z pogrzebu. Jutro pewnie będzie relacja z dnia po po pogrzebie itp. Tysiące ludzi pod Ambasadami pałacem prezydenckim !!!! Nie wiem, i nie chce wiedzieć ile procent tych ludzi w żałobie, to kłamstwo i obłuda !!! Wiem na natomiast że:

Każdego dnia na świecie ginie:

z głodu 14 tyś. dzieci.

Za wiarę ok 750 osób

z powodu AIDS 1500 dzieci

ITP.

Czemu takich osób nikt nie opłakuje ??

Wczorajsza katastrofa jest wielką tragedią, i co do tego nie ma wątpliwości, ale gdyby w katastrofie brał udział zwykły samolot i zwykli ludzie, czy my Polacy tak samo licznie, i na pokaz obnosili się z żałobą ?


Myślę że każdy powinie sam odpowiedzieć sobie na to pytanie !!!
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skórze Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Kwi 2010, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owieczko! Spokojnie! Wdech! Wydech! Wdech! Wydech!

Juz lepiej? Mam nadzieję, że tak
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
lampeczka

Doczy: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysany: 11 Kwi 2010, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owieczka.23 napisa:
Jak tu nie odnieść wrażenia, że wszystko robione jest na pokaz!!! Oglądam w telewizji relacje, wczoraj z wypadku, dzisiaj z pogrzebu. Jutro pewnie będzie relacja z dnia po po pogrzebie itp. Tysiące ludzi pod Ambasadami pałacem prezydenckim !!!! Nie wiem, i nie chce wiedzieć ile procent tych ludzi w żałobie, to kłamstwo i obłuda !!! Wiem na natomiast że:

Każdego dnia na świecie ginie:

z głodu 14 tyś. dzieci.

Za wiarę ok 750 osób

z powodu AIDS 1500 dzieci

ITP.

Czemu takich osób nikt nie opłakuje ??

Wczorajsza katastrofa jest wielką tragedią, i co do tego nie ma wątpliwości, ale gdyby w katastrofie brał udział zwykły samolot i zwykli ludzie, czy my Polacy tak samo licznie, i na pokaz obnosili się z żałobą ?


Myślę że każdy powinie sam odpowiedzieć sobie na to pytanie !!!


wszystko co piszesz jest prawdą...ale myślę ze gdyby to samolot z licznymi polskimi obywatelami się rozbił to prezydent by ogłosił żałobę....może nie 7dniową ale na pewno 1dniową.każdy z nas lata...i każdy na pewno by odczul smutek bo nigdy nic nie wiadomo.
wielu ludzi na pewno stoi tam po to by tylko popatrzeć, ale niech se stoją...ważne jest tylko to że jego rodzina nie udaje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 11 Kwi 2010, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
>Niech każdy uczci pamięć zmarłych w swój sposób i niech nie neguje innych w tej tak trudnej chwili!!!!!!!!!!
Ja dopiero dziś tak naprawdę odczuwam wielki żal, wczorajszy dzień był jak koszmar z którego chciałam jak najszybciej się obudzić.
Wspierajmy się w tej trudnej chwili.


Nic dodać, nic ująć...
_________________
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
norbi261107

Doczy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skd: reykjavik
PostWysany: 11 Kwi 2010, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owieczko!!! umiera sąsiad, jest zrzuta na kwiaty i msze za jego dusze, wiekszasc sasiadow idzie na pogrzeb albo naborzenstwo zalobne, taka w Polsce mamy tradycje. Umiera uczen lub nauczyciecl, cala szkola idzie na pogrzeb, umiera wspolpracownik, kupuja kwiaty, kto moze idzie na pogrzeb, potem przez kilka dni mowi sie o takim wydarzeniu w szkole, w pracy, na osiedlu. Wczoraj zginal prezydent Polski, Polacy wyszli na ulice i nie ma sie czemu dziwic, co z tego ze nie kazdy go kochal ale on byl prezydentem, naszym prezydentem. wychodza bo na ich i naszych oczach pisze sie historia, bo za kilka, kilkanascie lat syn czy corka, wnuk czy wnuczka zapytaja jak to bylo co im powiedziec wtedy, nie wiem siedzialem i pierdzialem w fotel, przeciez to bylby wstyd przed wlasnym dzieckiem. Nikt na sile mysle ze nie placze, niektorzy oplakuja tych tragicznie zmarlych, inni cos takiego przezyli we wlasnej rodzinie i placza na wspomnienie, ktos zobaczy placzaca kobiete i wzruszy sie tym i tez lza poplynie. Kazdy normalny kraj ma obowiazek pozegnac prezydenta z honorami, jakby nie bylo wybralismy go wiekszascia glosow.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Tlen
amande

Doczy: 28 Mar 2009
Posty: 105
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Kwi 2010, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy głowę nisko pochylić nad kruchością życia !

Pokój IM wieczny w cichej krainie [*]
Gdzie ból nie sięga i łza nie płynie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lioness

Doczy: 11 Kwi 2010
Posty: 5
PostWysany: 11 Kwi 2010, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi wspaniała wypowiedź, takie wpisywanie historii dla Polaków nie tworzy się często. Tyle ważnych osobistości i głów Państwa ginąc śmiertelnie, gdzie naród w jednej chwili zostaje sam to nie codziennosc. Żałobę z tego powodu ogłosiło wiele państw, na znak jednoczenia się w bólu z naszym narodem. Myśle że dla każdego narodu takie smutne wydarzenie na długo pozostaje w pamięci ludzkości i każdy przeżywa na swój sposób. Nalezy to uszanowac. Amerykanie są bardzo charakterystyczni z obnoszeniem się wydażeń i nikt ich nie krytykuje, a tutaj Polak Polaka skrytykuje bo ludzie na Aids umierają. Umierają każdego dnia tysiące osób z różnych powodów i nie możemy zatrzymac wojen domowych, walki ze siertelna choroba itp. to się wpisało w codziennosc ale nie codzień rozbija się samolot i zawsze media takie rzeczy nagłaśniają bez znaczenia na kraj. Tym razem sprawa dotyczy Polaków , dlatego jest to dla nas trudne. W 81 roku jak sie rozbił samolot nad lasami Kabackimi to też wszyscy opłakiwali Annę Jantar, pomimo że wielu rodaków zginęło... tak już jest
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
julia75

Doczy: 27 Sie 2009
Posty: 1
PostWysany: 12 Kwi 2010, 0:47    Temat postu: praca konsulatu Odpowiedz z cytatem

ja tez uważam ze stała się straszna tragedia jest nas rodaków dosyć dużo na tej wyspie i powinniśmy w takich chwilach pokazać naszą solidarność mało ludzi przyszło zapalić znicz jest to smutne ,dziś przyszli do nas sąsiedzi Islandczycy którzy przynieśli nam kwiaty i powiedzieli ze łączą się z nami w bólu i cierpieniu byłam bardzo zaskoczona i wzruszona .Ja już nie patrze na to nawet w ten sposób że to była elita to byli ludzie nasi rodacy 96 osób które osierociły dzieci i zostawili swoich bliskich .Przykro mi ze co niektórzy tego nie rozumieją i nie mają potrzeby jednoczenia się w tak tragicznej sytuacji
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
betka

Doczy: 04 Mar 2008
Posty: 30
PostWysany: 12 Kwi 2010, 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żałoba nie powinna być na pokaz powinniśmy czuć to z serca ,a przecież zapalenie znicza pod konsulatem to tak skromny gest , pamietajmy co ci ludzie zrobili dla ofiar wojny walczyli o ich pamiec wiec złożmy hołd ofiarom tej tragedi bo na to zasługują
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Kwi 2010, 1:13    Temat postu: :(((((( Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim byli to przedstawiciele naszego państwa....... Rozmiar tej katastrofy chyba każdemu uświadomił jak kruche jest nasze życie ponieważ przede wszystkim jesteśmy ludźmi i to nie żyjącymi wiecznie....... Zapewne nikt z nas nie znał ich osobiście ale to byli też zwykli ludzie....... ojcowie....... mężowie....... dziadkowie......... żony....... matki...... babcie........ córki...... synowie....... My też jako szarzy obywatele RP i to na obczyźnie mamy swoje Rodziny.... Owszem wiele jest tragedii na świecie, ale biorąc pod uwagę fakt, że nasza RZĄDOWA ELITA poleciała reprezentować właśnie nas Polaków oddających hołd zamordowanym żołnierzom w Katyniu.......niestety nie dolecieli....... Więc teraz my godnie oddajmy im hołd bo kolejny raz historia otworzyła stronę na zapis tragicznych wydarzeń minionych dni............
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 12 Kwi 2010, 17:51    Temat postu: Re: :(((((( Odpowiedz z cytatem

Katrina napisa:
Przede wszystkim byli to przedstawiciele naszego państwa....... Rozmiar tej katastrofy chyba każdemu uświadomił jak kruche jest nasze życie ponieważ przede wszystkim jesteśmy ludźmi i to nie żyjącymi wiecznie....... Zapewne nikt z nas nie znał ich osobiście ale to byli też zwykli ludzie....... ojcowie....... mężowie....... dziadkowie......... żony....... matki...... babcie........ córki...... synowie....... My też jako szarzy obywatele RP i to na obczyźnie mamy swoje Rodziny.... Owszem wiele jest tragedii na świecie, ale biorąc pod uwagę fakt, że nasza RZĄDOWA ELITA poleciała reprezentować właśnie nas Polaków oddających hołd zamordowanym żołnierzom w Katyniu.......niestety nie dolecieli....... Więc teraz my godnie oddajmy im hołd bo kolejny raz historia otworzyła stronę na zapis tragicznych wydarzeń minionych dni............


Podpisuję się pod tym wszystkim co napisałaś!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
yourbrotherthebeer

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skd: Keflavik
PostWysany: 12 Kwi 2010, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze biore w obrone wolnosc jednostki, a w tym akurat watku za duzo razy pojawia sie slowo "powinnismy"
jesli swoim zachowaniem nie przeszkadzamy innym, to "powinnismy" jest w ogole niepotrzebne
NICZEGO nie powinnismy!
to inni tego od nas chca, ale jak sie nad tym zastanowic, to co INNYM do tego
niech chodza stawiac znicze - nikt im nie zabrania
niech sie jednocza w bolu z kim chca - nikt tego nie zabrania
niech chodza do kosciola i modla sie za co chca - przeciez wolno to robic

ale niech wszystkich innych, robiacych cos innego, zostawia w spokoju

nie kazdy musi przezywac smierc Kaczynskiego, Kowalskiego, Obamy czy kogokolwiek; to indywidualna sprawa kazdego z nas
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 12 Kwi 2010, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinniśmy to nie jest równoważne ,że musimy. A jeżeli komuś leży gdzieś głęboko ludzkie nieszczęście i żałoba swojego kraju to już jego sprawa. Nie mi ich oceniać! Nie wierzę ,że ta tragedia jest obojętna komukolwiek. Każdy to przeżywa po swojemu i proszę Was wszystkich przestańcie się przekomarzać i udowadniać swoje racje , BO TO NIE CZAS I MIEJSCE. Uszanujcie uczucia innych ludzi i nie umniejszajcie powagę sytuacji , bo to już po prostu nie wypada. Zachowajcie swoje przemyślenia na potem.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Kwi 2010, 0:23    Temat postu: :((((( Odpowiedz z cytatem

Oczywiście nikt nikomu nic nie nakazuje. I szanuję jak najbardziej wolę innych ludzi, żyjemy w końcu w demokratycznym świecie, ale nie mogłam przejść obojętnie czytając text typu że jesteśmy żałosnymi polaczkami bo za mało zniczy się pali pod konsulatem !!!!!! Zapewne nie każdy ma czas na to aby jechać pod konsulat, ale nie sądzę aby ktokolwiek z nas nie rozmyślał lub nie pomodlił się nawet w domowym zaciszu bądź uczestnicząc we mszy świętej za tragicznie zmarłych w katastrofie w Smoleńsku....... Jeszcze raz napiszę że ŻAŁOBA NIE JEST NA POKAZ, WAŻNE CO NOSIMY W SERCU W TAK TRUDNYCH CHWILACH NIE TYLKO DLA NAS POLAKÓW ALE PRZEDE WSZYSTKIM DLA RODZIN OFIAR Sad(((
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
petera73

Doczy: 12 Kwi 2010
Posty: 5
PostWysany: 13 Kwi 2010, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
To moj pierwszy post na tym forum. Chciałem się odniesc do poprzednich wpisow. Dla mnie takze wywieszanie wstazek i innego rodzaju sposoby okazywania zaloby sa bez znaczenia Wazne jest jak ktos podchodzi do zaloby wewnetrznie.
W Lodzi, mieście w ktorym mieszkam zauwazylem ze okolo 30% ludzi tak naprawde odczuwa zal z powodu tego co zaszlo. Komentarze ktore slychac na ulicach, zachowanie swiadcza o tym ze jesli nieszczescie nie spotyka kogos bliskiego tak naprawde jest nieznaczace. Wywoluje krotkotrwale emocje i szybko znika.
Wsrod tych ktorzy zgineli byli ludzie z ktorych pogladami nie zgadzalem sie jednak byli to LUDZIE i samo to jest powodem do smutku.Nie wszyscy tak uwazaja.A szkoda.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Kwi 2010, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche przeczysz sam sobie najpierw piszesz, ze nie jest wazne okazywanie "emocji" zwiazanych z załoba, ze wazne co ktos czuje wewnątrznie, nastepnie piszesz: "zauwazylem ze okolo 30% ludzi tak naprawde odczuwa zal z powodu tego co zaszlo." Przeprowadziłes ankiete? Studiowałes mimikę twarzy? Podsłuchiwałes rozmowy? Przemierzałes ulice Łodzi licząc kiry i flagi? Czy może jednak posiadasz tajemne moce i te 30 % mieszkańców to własnie tych przezywających wewnętrznie to co sie stało?
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron