reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Dziecko samolotem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 34
PostWysłany: 14 Kwi 2010, 14:51    Temat postu: Dziecko samolotem Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie.
Planuje na wakacje ściągnąć na Islandię córkę(15 lat) lecz żona musi zostać w Polsce więc córa musiałaby przylecieć sama w związku z tym mam następujące pytanie,
czy ktoś z szanownych forumowiczów wysyłał dziecko samo (pod opieką obsługi icelandexpress) lub posiada informacje na temat czy potrzebne są jakieś specjalne dokumenty dopłaty jak igzdie ewentualnie to załatwić itd. oraz jak sprawa ma się do biletów kupionych w promocji.
Będę wdzięczny za wszelkie wiadomości na ten temat.
Zgóry wielkie dzięki
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 14 Kwi 2010, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już nie takie małe dziecko :-) może podróżować sama
Pzdr

http://icelandexpress.com/flight_info/Help_centre/Questions_and_answers/?ew_news_onlyarea=&ew_news_onlyposition=992&cat_id=73&ew_992_a_id=146
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tofik
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 34
PostWysłany: 14 Kwi 2010, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i nie takie małe ale jednak dziecko.
Wielkie dzięki za ten link,
mniej więcej wiem już o co kaman
THX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nunaki
Gość
PostWysłany: 14 Kwi 2010, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja corka (17 lat) sama leciala tutaj to w Warszawie musiala miec papier od rodzica zostajacego w polsce ze zezwala na taki lot a w Londynie byly problemy ze nie letnia podrozuje sama ale jakos tam ja poscili tylko ze to bylo 2 lata temu wiec moze cos sie zmienilo
Powrót do góry
ela_is

Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 39
PostWysłany: 14 Kwi 2010, 18:44    Temat postu: cĂłrka ... Odpowiedz z cytatem

Moja córka (lat 9) w tamtym roku leciała z wakacji w polsce sama, bardzo sobie chwaliła opieke w icelandexpress.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tofik
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 34
PostWysłany: 14 Kwi 2010, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo wszystkim Dziękuję za pomoc.
Gorąco pozdrawiam.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ucb
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 19
PostWysłany: 15 Kwi 2010, 10:28    Temat postu: Dziecko samo samolotem Odpowiedz z cytatem

czy ktos moze sie orieyuje jak znosza lot male dziecki takie 2 lata czy potrzebne sa korki do uszu jesli tak to moze ktos wie gdzie mozna kupic lub jaka jest nazwa islandzka a moze ktos wie czy w samolocie posiadaja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tofik
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 34
PostWysłany: 15 Kwi 2010, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ze względu na ciśnienie panujące w samolocie niektóre dzieci są niespokojne, miewają bule głowy itp.
Lekarstwo na te dolegliwości można nabyć w aptece na bezcłówce na stoisku z alkoholem i Islandczycy mówią na to STILL
Ale wystarczy wyjaśnić sprzedawcy co i w jakim celu potrzebujemy
podać wiek i wagę dziecka i on nam poda co potrzeba.
Przypuszczam że są to jakieś tabletki uspokajające.
W marcu leciałem do kraju ze znajomymi, a oni z rocznym dzieckiem
po podaniu tego co nam sprzedali na lotnisku dziecko przespało prawie
cały lot.
Mam nadzieję że te informacje okażą się pomocne.
Pozdrawiam i miłej podróży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Kwi 2010, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam tez dla osob borykajacych sie z bolem w uszach przy zmianie ciscienia (a dla dziec od 1roku prewencyjnie) specjalne wkladki do uszu wyrownujace to cisnienie

http://www.magellans.com/store/In_Flight_Comfort___Earplugs___EyeshadesIF379C?Args=

popytajcie w aptekach czy maja, ja swoje zakupilam w UK, ale zawsze warto sprawdzic tutaj, albo zamowic przez internet.
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lioness

Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 5
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli dziecko jest niespokojne to i tak nie ma co na silę wkladac do uszu wkładki, taki 2 latek będzie to zciągał. Moja córcia miala 1,5 podczas pierwszego lotu i byla niestety niespokojna.
Lek Still będzie tutaj najskuteczniejszy, albo cos innego daj na uspokojenie dziecku aby zasnęło i po kłopocie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ucb
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 19
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 9:18    Temat postu: Dziecko samolotem Odpowiedz z cytatem

informacje uzyskalam od lekarz dzieciecego amianowicie dobrze aby podczas startu jak i ladowania podac ten srodek do nosa nezeril jest to srodek na przezjebienie zatyka drogi oddechowe i w momencie startu jak i ladowania nie powoduje bolu u dziecka dobrze tez jest aby dziecko podczas st i lad pilo jakies plyny dobrze tez jest dac cos do pogryzienia smoczek albo cos podobnego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lioness napisał:
jesli dziecko jest niespokojne to i tak nie ma co na silę wkladac do uszu wkładki, taki 2 latek będzie to zciągał. Moja córcia miala 1,5 podczas pierwszego lotu i byla niestety niespokojna.
Lek Still będzie tutaj najskuteczniejszy, albo cos innego daj na uspokojenie dziecku aby zasnęło i po kłopocie Smile


Nie kazdy 2 latek to wyciaga. Jesli dziecko nie jest niespokojne, a problem spowodowany jest jedynie bolem uszu to nie ma co co dziecka raczyc lekami na uspokojenie. Tym bardziej , ze to nie zapobiega bolom, ktore dziecko i tak i tak moga obudzic. Nawet po srodkach uspokajajacych, bo Ci co maja ten problem wiedza jak silne jest uklocie bolu.

Indywidualna sprawa Smile
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron