reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Dyskusja na temat przyczyn katastrofy w Smolensku
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 17, 18, 19  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 27 Kwi 2010, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katrina napisa:
A jednak............Ciekawy link do poczytania :
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Samolot-nie-mogl-rozpasc-sie-na-kawalki,wid,12211780,wiadomosc_prasa.html
A więc jednak domysły wielu z nas nie są jednostkowe........... Z niecierpliwością czekam na dalsze wiadomości na temat tej katastrofy. Tak jak napisałam wcześniej, ja też uważam że to nie był czysty przypadek i jestem więcej jak pewna że "ktoś" dołożył wszelkich starań doprowadzając do tej tragedii.


Eeeeeee podejrzewasz zazdrość braterską, oj nie ładnie Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dawid666

Doczy: 12 Lis 2008
Posty: 12
PostWysany: 27 Kwi 2010, 18:10    Temat postu: mhmhm Odpowiedz z cytatem

Ja znawca lotnictwa nie jestem ale od poczatku podejrzewalem ze Ruscy maczali w tym palce bo komu jak nie im zalezalo by na unicestwieniu niewygodnych ludzi ktorzy zawsze mieli za duzo do powiedzenia, ale znajac historie i to ze Ruscy wzieli sie za badanie czarnych skrzynek przy udziale polskich specow to i tak nie dowiemy sie prawdy na temat katastrofy a artukul z gazety polskiej jest naprawde warty przeczytania bo w koncu ktos wiaze wszystkie fakty nawet te niewygodne
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Kwi 2010, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janik napisa:
Katrina napisa:
A jednak............Ciekawy link do poczytania :
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Samolot-nie-mogl-rozpasc-sie-na-kawalki,wid,12211780,wiadomosc_prasa.html
A więc jednak domysły wielu z nas nie są jednostkowe........... Z niecierpliwością czekam na dalsze wiadomości na temat tej katastrofy. Tak jak napisałam wcześniej, ja też uważam że to nie był czysty przypadek i jestem więcej jak pewna że "ktoś" dołożył wszelkich starań doprowadzając do tej tragedii.


Eeeeeee podejrzewasz zazdrość braterską, oj nie ładnie Very Happy

oj tam od razu zazdrość braterską........... Nie jestem żadnym Sherlockiem Holmesem ale dziwny zbieg okoliczności że na pokładzie tego pechowego samolotu były same "głowy" naszego państwa, czyż nieprawda ??..........hmmm........... daje wiele do myślenia i mam nadzieję że "nasi" śledczy nic nie pominą ze względu na coraz więcej pojawiających znaków zapytania .....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 27 Kwi 2010, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dla informacji kilku osob tu piszacych , mlotki mozna kupic w Byko lub Husasmidjan, i to proponuje takie ciezsze bo lzejszym glupoty mozna nie wybic.
Powrt do gry
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 27 Kwi 2010, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie dezinformacja polega na tym że całkowicie pomija się historyczną hwilę w której premier Rosji potwierdził istnienie zbrodni katyńskiej, przeprosił za nią, wyciągnął ręke na zgodę. Pechowy wypadek zatarł historyczny fakt który można nazwać Hołdem Ruskim.
Czego można chcieć więcej.
Można chcieć aby żadna osoba publicza, nie lansowała tanich podłych historii o żekomym udziale w katostrofie Rosjan. Całe szczęście że te dyskusje sa dyskusjami forumowo-domowymi. Stworzyła się wielka szansa na współprace gospodarczą z jednym z największych rynków zbytu, oby żadna publiczna osoba, z głową jak publiczna toaleta nie zawaliła tego.


Ostatnia wersja przyczyn katastrofy ode mnie Smile
Branża mięsna wynajeła skrytego zamchowca, by pomścić straty spowodowane wojną mięsną z Rosją, którą prowadził św. pamięci Lech K.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 27 Kwi 2010, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawid666 napisa:
Ja znawca lotnictwa nie jestem ale od poczatku podejrzewalem ze Ruscy maczali w tym palce bo komu jak nie im zalezalo by na unicestwieniu niewygodnych ludzi ktorzy zawsze mieli za duzo do powiedzenia, ale znajac historie i to ze Ruscy wzieli sie za badanie czarnych skrzynek przy udziale polskich specow to i tak nie dowiemy sie prawdy na temat katastrofy a artukul z gazety polskiej jest naprawde warty przeczytania bo w koncu ktos wiaze wszystkie fakty nawet te niewygodne


Taaa, gazeta polska i fakty - to jest dowcip sezonu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 27 Kwi 2010, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
Dla mnie dezinformacja polega na tym że całkowicie pomija się historyczną hwilę w której premier Rosji potwierdził istnienie zbrodni katyńskiej, przeprosił za nią, wyciągnął ręke na zgodę. Pechowy wypadek zatarł historyczny fakt który można nazwać Hołdem Ruskim.
Czego można chcieć więcej.
Można chcieć aby żadna osoba publicza, nie lansowała tanich podłych historii o żekomym udziale w katostrofie Rosjan. Całe szczęście że te dyskusje sa dyskusjami forumowo-domowymi. Stworzyła się wielka szansa na współprace gospodarczą z jednym z największych rynków zbytu, oby żadna publiczna osoba, z głową jak publiczna toaleta nie zawaliła tego.


Ostatnia wersja przyczyn katastrofy ode mnie Smile
Branża mięsna wynajeła skrytego zamchowca, by pomścić straty spowodowane wojną mięsną z Rosją, którą prowadził św. pamięci Lech K.


Czemu się o tym nie wspomina nie trudno się domyślić, przyznanie się do zbrodni katyńskiej odbiera oręż wielu politykom, a w nadchodzącej kampania wyborczej jest to bardzo nie wygodne, bo cóż można zaproponować wyborcom oprócz walki z komunizmem i zbrodniczą Rosją, dlatego wygodniej udawać że tego nie było.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Konieczko
Go
PostWysany: 28 Kwi 2010, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poinformowalem o swojej hipotezie wszystkie media w Polsce - jest odzew :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1023301,title,Rosyjski-wojskowy-transportowiec-mogl-byc-przyczyna-katastrofy,wid,12214683,wiadomosc_prasa.html

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100428&typ=po&id=po01.txt

Redaktor naczelny Przeglady Lotniczego Krzysztof Krawcewicz odpisal mi osobiscie, potwierdzajac ze hipoteza jest prawdopodobna.

Juz jestem spokojny o sledztwo w sprawie katastrofy:)
Powrt do gry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 28 Kwi 2010, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisa:
Poinformowalem o swojej hipotezie wszystkie media w Polsce - jest odzew :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1023301,title,Rosyjski-wojskowy-transportowiec-mogl-byc-przyczyna-katastrofy,wid,12214683,wiadomosc_prasa.html

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100428&typ=po&id=po01.txt


A czemu do samego ojdyra nie dzwoniles? Co prawda naszdziennik to jego tuba ale nie ma to jak wielki zaszczyt osobistego poinformowania na antenie radyja Smile.

Konieczko napisa:
Redaktor naczelny Przeglady Lotniczego Krzysztof Krawcewicz odpisal mi osobiscie, potwierdzajac ze hipoteza jest prawdopodobna. Juz jestem spokojny o sledztwo w sprawie katastrofy:)


Oczywiscie z gory wiadomo ze wszelkie wyniki badan i raport oficjalny to bedzie sciema i oszustwo.

Jak sie dobrze postarasz to trafisz na oficjalna liste teorii spiskowych wokół tragedii i to chwalebnie bo Teoria Konieczki bedzie tuz za Nostradamusem ktory to wszystko dawno przepowiedzial:

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego (...) a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Konieczko
Go
PostWysany: 28 Kwi 2010, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wazne ze hipoteza ujrzala swiatlo dzienne i zostala wlaczona do zbadania.

A dalej to juz niech sie dzieje.

Fachowcy i dziennikarze ktorzy podlapali ten trop, nie dadza juz komisji spokoju Smile
Powrt do gry
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 28 Kwi 2010, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://demotywatory.pl/1476351/Jedyny-czas
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Konieczko
Go
PostWysany: 30 Kwi 2010, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisal odnosnie katastrofy w innym watku:

"http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/wywiady/news/piloci-mogli-nie-miec-wplywu-na-tor-lotu,1472154

Racjonalne podejście do tematu człowieka który zajmuje się praktycznie lotnictwem i katastrofami. Takich jak on zwykłem uważać za autorytet.
Polecam lektórę po uprzednim odrzuceniu własnych rozwiązań, zamknięty umysł nie zaakceptuje najoczywistszej z prawd."

Co w tym sprzecznego z hipoteza turbulencji ? Smile

Major Fiszer w swej wypowiedzi wlasnie zaczyna obracac kota ogonem i to jest niepokojace.
Niepokojace jest takze ze spore zastrzezenia do pracy rosyjskiej komisji mial Edmund Klich (nie mylic z Bogdanem Klichem) -szef Komisji Badania Wypadkow Lotniczych i osobista rozmowa z premierem Tuskiem "zamknela mu usta".

Dla mnie Edmund Klich jest autorytetem, Fiszer powie publicznie co mu przelozeni w armi kaza.
Powrt do gry
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 30 Kwi 2010, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisa:
darek 13 napisal odnosnie katastrofy w innym watku:

"http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/wywiady/news/piloci-mogli-nie-miec-wplywu-na-tor-lotu,1472154

Racjonalne podejście do tematu człowieka który zajmuje się praktycznie lotnictwem i katastrofami. Takich jak on zwykłem uważać za autorytet.
Polecam lektórę po uprzednim odrzuceniu własnych rozwiązań, zamknięty umysł nie zaakceptuje najoczywistszej z prawd."

Co w tym sprzecznego z hipoteza turbulencji ? Smile

Major Fiszer w swej wypowiedzi wlasnie zaczyna obracac kota ogonem i to jest niepokojace.
Niepokojace jest takze ze spore zastrzezenia do pracy rosyjskiej komisji mial Edmund Klich (nie mylic z Bogdanem Klichem) -szef Komisji Badania Wypadkow Lotniczych i osobista rozmowa z premierem Tuskiem "zamknela mu usta".

Dla mnie Edmund Klich jest autorytetem, Fiszer powie publicznie co mu przelozeni w armi kaza.


Wiesz o ile dobrze pamiętam to Klich nie miał pretensji do Rosjan tylko do władz polskich i polskich prokuratorów Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 1 Maj 2010, 13:29    Temat postu: realnie Odpowiedz z cytatem

Troszke realizmu, przyczyny katastrof lotniczych
55% wina załogi, 17% samolotu, 13% pogody 5% trafiic control
dane znalazlem w internecie, oceniam je jako realne

Konieczko nie ekscytuj sie tak bardzo faktem iz media sie zainteresowaly Twoja teoria. Ich interesuje sensacja nie prawda.

Jesli chodzi o ewentualny blad pilota.
Środowiska lotników bardzo się oburzają choćby na samą wzmiankę o możliwej winie załogi. Można by przypuszczać, że uważają siebie za półbogów. Nieomylnych synów Dedala i Ikara. A tak naprawdę nie różnią się zasadniczo od Taksówkarzy, Dorożkarzy, Dostawców Pizzy, czy Kierowców PKS a.
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 1 Maj 2010, 15:56    Temat postu: Re: realnie Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
....Nieomylnych synów Dedala i Ikara. ...
SmileSmileSmile
post roku! SmileSmileSmile
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Całusek
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 17 Sie 2009
Posty: 81
Skd: Rkv
PostWysany: 1 Maj 2010, 16:25    Temat postu: Re: realnie Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
czy Kierowców PKS



A co w Smoleńsku robili kierowcy PKS?? Samolot prowdzili?? Myślałam, ze to piloci prowadzili samolot a nie kierowcy PKS, ale jak widać myliłam się.

A tak serio to nie sądzę by piloci byli takim samym typem jak kierocy, czy dostawcy pizzy. Każdy z nas nie chce by winę zwalano na niego. To nie jest zawód a raczej typ człowieka.
_________________
Serce nie służba
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Konieczko
Go
PostWysany: 1 Maj 2010, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie jedynym faktem w sprawie katastrofy jest to, ze prawdopodobnie w ogole miala miejsce Smile

Jesli chodzi o wszelkie wypowiedzi w sprawie przyczyn, badz tez wykluczanie niektorych mozliwych przyczyn to tylko spekulacje - zarowno ze strony zwolennikow teorii bardziej spiskowych, jak i tych zwolennikow teorii bardziej racjonalnych.

Dociekliwosc dziennikarska na tym etapie dochodzenia ws przyczyn katastrofy moze zrobic wiecej zamieszania niz pozytku i wszelkie sformulowania uzywane przez media ze
'Eksperci wykluczaja...' to na razie tylko plotki.
Jesli media zacytuja ze
'Raport komisji w sprawie... z dnia.... podaje takie i takie fakty' - wtedy bedzie mozna to przyjac za jakis punkt wyjscia.

Bazlitosne procedury sa bowiem bardzo drobiazgowe i nie jest mozliwe szybkie przegryzienie sie przez ogromna ilosc danych, czesto wymagane sa dodatkowe ekspertyzy i symulacje.
Poza tym rejestratory lotu np w Airbusach podaja pewne usrednione wartosci parametrow, obcinajac parametry skrajne, co wymaga dodatkowej obrobki danych by miec pelen zapis.
Nie wiem jak jest w w rosyjskich samolotach.
Dlatego nie nalezy sie spodziewac szybkiego wyjasnienia przyczyn.

Natomiast to, co powinno byc podane do publicznej wiadomosci juz teraz, to jakis harmonogram raportow w sprawie postepow w dochodzeniu (czyli np co 14 dni, co miesiac) by opinia publiczna i media byly na biezaco informowana o przebiegu.

Jesli ktos jest prawnikiem to niech rozwikla ten galimatias prawny - na pokladzie samolotu znajdowaly sie przeciez jakies dokumenty stanowiace tajemnice panstwowa. Czy normalne jest ze to, co w kraju stanowi TAJEMNICE PANSTWOWA, poza krajem dostaje sie w lapy pierwszych lepszych sledczych (i zapewne wywiadu) i to tak, za przyzwoleniem ?
Powrt do gry
moniamin

Doczy: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skd: Kóp/Pol
PostWysany: 1 Maj 2010, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
Tak dla informacji kilku osob tu piszacych , mlotki mozna kupic w Byko lub Husasmidjan, i to proponuje takie ciezsze bo lzejszym glupoty mozna nie wybic.

Bedziesz tym pierwszym młotkiem który już będzie bezużyteczny...tak po drodze
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 1 Maj 2010, 22:29    Temat postu: Re: realnie Odpowiedz z cytatem

miras napisa:

Środowiska lotników...

... nie różnią się zasadniczo od Taksówkarzy, Dorożkarzy, Dostawców Pizzy, czy Kierowców PKS a.


Różnią się zasadniczo właśnie.
Żeby zostać pilotem trzeba przejść badania psychologiczne, spędzić kilka lat na intensywnej nauce, później kawałek czasu na praktykach.

Żeby zostać którymś z tych co Ty wymieniłeś trzeba mieć tylko prawo jazdy.

Pozdro.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 1 Maj 2010, 23:13    Temat postu: Re: realnie Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
miras napisa:

Środowiska lotników...

... nie różnią się zasadniczo od Taksówkarzy, Dorożkarzy, Dostawców Pizzy, czy Kierowców PKS a.


Różnią się zasadniczo właśnie.
Żeby zostać pilotem trzeba przejść badania psychologiczne, spędzić kilka lat na intensywnej nauce, później kawałek czasu na praktykach.

Żeby zostać którymś z tych co Ty wymieniłeś trzeba mieć tylko prawo jazdy.

Pozdro.



Tak sobie tłumacz, myślisz, że jak wsiadasz do samolotu to za sterami siedzi jakiś nadczłowiek?
Siedzi zwykły gość, który przeszedł odpowiednie szkolenie. W dodatku wczoraj było Józefa i strasznie go łeb nap........
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 17, 18, 19  Nastpny
Strona 9 z 19

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron