reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Niebezpieczna lub nieprzyjemna praca na farmach
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 24 Kwi 2007, 18:23    Temat postu: Niebezpieczna lub nieprzyjemna praca na farmach Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o kontakt osoby, które pracowały na farmach i są z tego powodu niezadowolone. Ostatnio jakies niepokojące wieści dochodziły mnie o warunkach pracy u islandzkich rolników. Oczywiście informacje tego typu uważam z gory za poufne. Czy tylko ja mam takie niepokojące wieści?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 24 Kwi 2007, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jac sie wybuieram 4 maja do Islandii do pracy na farmie - jak bedzie napisze :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 24 Kwi 2007, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj kolega pracowal w zeszlym roku na farmie u jakiejs Islandki, dziwne rzeczy opowiadał, między innymi to ze prysznic mięli w stajni.
Od łba konia dzieliło go tylko jakieś okienko.
Ogolnie miał okropne warunki.
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 24 Kwi 2007, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Was wszystkich proszę jezeli zamierzacie pracować na jakiejkolwiek farmie, aby ludzie u ktorych bedziecie pracować , byli osobami sprawdzonymi i żeby wiedzieliście z góry na jakich warunkach bedziecie pracować. Nie radzę nikomu jechać w ciemno!! Oczywiście wiem, że czasami warunki pracy sa bardzo dobre i stosunki z pracodawcami są bez zarzucenia , ale niestety nie zawsze. Czasami taka praca staje się pracą mało przyjemną i nie satysfakcjonującą. Więc bądżcie ostrożni. Nie chcem nikogo zniechęcac po prostu parokrotnie widziałam ludzi, ktorzy bardzo przeżyli nieprzyjemne sytuacje w takiej pracy.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Kwi 2007, 21:36    Temat postu: Niebezpieczeństwo Odpowiedz z cytatem

Cytat:
moj kolega pracowal w zeszlym roku na farmie u jakiejs Islandki, dziwne rzeczy opowiadał, między innymi to ze prysznic mięli w stajni.


Nie, no prysznic koło konika to dla mnie byłby luksus. Uwielbiam konie i jakbym miał kiedyś własną willę, to zrobiłbym sobie wejście z gabinetu wprost do stajni, a jedna ściana byłaby przezroczysta, by można było sobie popatrzeć na koniki... Smile
Ale o koniach to raczej szerzej można by mówić w innym wątku Smile


Ważniejsze od miejsca prysznica jest raczej to czy jest ciepła woda, środki higieny, ciepłe pomieszczenie itp. Bo cóż by było przyjemnego mieć prysznic w pałacu, jeśli nie byłoby ciepłej wody, a pomieszczenie byłoby zimne jak cholera.

Dziś rozmawiałem na temat farm z jedną osobą na priva i opowiadała historie mrożące krew w żyłach i dlatego sam jestem ciekaw, czy ktoś miał jakieś problemy z pracodawcą. Question
W tym miejscu przypominam, by nie rzucać oskarżeniami na Forum (od oskarżeń są sądy); ale w sposób kulturalny i obiektywny można powiedzieć o podejrzeniach lub ewentualnie własnych przeżyciach.
W przypadku relacji własnych przygód proszę wcześniej takie osoby o podanie swoich personaliów do wiadomości redakcji (np. na priva).
Natomiast ci co słyszęli coś z drugiej ręki, powinni wyraźnie zaznaczyć, że słyszeli, ale pewni nie są.
Zgodnie z prawem nie jest prawdziwe twierdzenie, że redakcja (admini) nie odpowiadają za treść postów i ogłoszeń, które piszą Forumowicze. Dlatego też proszę o umiarkowane i spokojne wypowiedzi.
Jeśli ktoś został oszukany przez pracodawcę lub działa mu się inna krzywda, to powinien głównie pójść z tym na policję. A jeśli z jakichś przyczyn nie może, to powinien napisać do islandzkiej (lub polskiej) prasy.

Dodam jeszcze, by uspokoić tych co się wybierają na Islandię do pracy na farmach, że źli ludzie to jednak są wyjątki. I nawet na Islandii, gdzie jest tak mała przestępczość, zdarzyć się może jakiś łotr.
Najlepiej zrobić wywiad z Polakami, którzy już gdzieś pracują lub pracowali. Ewentualnie rozpytać się tych, co mieszkają w okolicy.

Dla bezpieczeństwa, można się umówić z kimś na cotygodniowe wizyty u jakiegoś Forumowicza, który mieszka w okolicy. Delikwent informuje swego pracodawcę, że jest umówiony na np. sobotę w pobliskim miasteczku i już jest bezpiecznej. W razie, gdyby człowiek się nie zjawił z wizytą, to można do niego zadzwonić, a w przypadku braku kontaktu można poprosić policję by sprawdziła, czy wszystko w porządku.
A sam delikwent w podzięce za asekurację może kupić trochę piwa i innych smakołyków i tym poczęstować swych asekurantów podczas wizyty u nich.
Dodatkowo sprzyja to integracji polonii no i wszystkim wychodzi to na dobre.
Może być też tak, że Polak jadący z Polski weźmie coś dla swych asekurantów z Islandii (jakąś paczkę od rodziny czy jakiś drobiazg, którego nie można kupić na Islandii).

Mam nadzieję, że moje rady się przydadzą Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 26 Kwi 2007, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za 8 dni wyruszam na swa farme - pietra mi narobiliscie Very Happy ale co za kilka dni powiem wam co i jak ... moze u mnie nie bedzie tak zle Very Happy [/i]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Kwi 2007, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz na jakiej farmie i w pobliżu jakiego miasteczka?
Może odezwie się ktoś kto mieszka w tym miasteczku. Miałbyś w ten sposób swego asekuranta a jednocześnie życzliwą duszę, by czasem wpaść pogadać po polsku w miłej atmosferze Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Kwi 2007, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są ludzie i ludziska tak jak wszędzie na świecie. Z drugiej strony wiem także o ludziach bardzo chwalących sobie pracę na wsi. Może do jedzenia czasami trudno przywyknąć, więc trochę jedzenia przywiezionego z kraju jest bardzo wskazane. Ale o tym jest już sporo napisane w innych wątkach. Prawdopodobnie bedziesz teraz pracował przy owieczkach, na początku smrodek daje znać, ale można i do tego przywyknąć. Życzę szczęśliwej drogi.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 27 Kwi 2007, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki juz pisze to farma GILI obok miejscowosci SADARKROKUR na północy a jak bedzie oczywiscie ze napiszę :-)

pozdrawiam wszystkich
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
treku

Doczy: 30 Kwi 2007
Posty: 1
PostWysany: 30 Kwi 2007, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pracowałem na początku Lipca na farmie u pana Hrafna Magnussona w laugaross koło selfoss na farmie ljosaland. I Lojalnie ostrzgam przed tym panem. Ponoć jego ogłoszenie wisi w hostelu w Rejkjaviku i bardzo żałuje że go potem nie zerwałem. Jest to człowiek nieuczciwy i uwaga NIEBEZPIECZNY.

Nie będę się zbytnio rozpisywał gdyż nic się nam niestało. Należy uważać na tego pana, oprócz szklarni zajmuje się on pielengnacją zieleni, dla miejscowych jak i w Rejkjaviku.

Zaznaczę iż nie pojechałem do niego w ciemno lecz znałem go z wcześniejszego turystycznego pobytu na islandii. Warunki mieliśmy na farmie ok, ale facet po tygodniu nas wyrzucił grożąc nam pobiciem bez powodu. Możecie m i niewierzyć że powodu nie było, ale zaufajcie mi nie było żadnego powodu. Tyraliśmy jak woły i byliśmy grzeczni.

Na szczęście za radą ludzi u których mieszkaliśmy później w Rejkjaviku udaliśmy się do związków zawodowych (o których ulotkę dostaliśmy w języku polskim w urzędzie zatrudnienia (biuro EURES)) i po 6 miesiącach i sprawie w sądzie (bez żadnych naszych kosztów, i jedynie za pomocą e-maili) odzyskaliśmy naszą należność z prace plus odsetki. Zaznaczę że nie mieliśmi umowy na piśmie! Smile

a więc uważajcie na tego typa. i jak gdziekolwiek was ktoś na islandii oszuka to od razu do związków zawodowych! to trwa ale oni są bardzo skuteczni!

Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 3 Maj 2007, 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JUTRO ZMYKAM NA ISLANDIE O 21:30 WYLOT Z BERLINA DO KEFLAVIKU. A W SOBOTE SPOTKANIE Z PRACODAWCĄ

DAM ZNAĆ JAK JEST NA FARMIE - I W RAZIE CO 3 BA WIEDZIEĆ :-)

POZDRAWIAM
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 3 Maj 2007, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To życzę Ci szczęsliwej podróży. Tutaj jest bardzo ładna teraz pogoda więc zobaczysz Islandię w pelnej krasie.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
PabloDeath

Doczy: 27 Kwi 2007
Posty: 34
PostWysany: 3 Maj 2007, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak na Islandię do ładna pogoda Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 5 Maj 2007, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie oki jestem poki co zadowoony po dlugiej i meczacej podrozy dotralem, mili ludzi i poki co dobrze mnie potraktowali Very Happy
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Maj 2007, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo się cieszę i trzymam za Ciebie kciuki.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 8 Maj 2007, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje - poki co ludzie bardzo mili i wszystko sie powoli uklada, jestem zadwolony, co prawda troche smrodu jest przy krowkach ale zyje w schludnych i godnych warunkach Very Happy
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darole

Doczy: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysany: 14 Maj 2007, 21:53    Temat postu: A ja zrezygnowałem Odpowiedz z cytatem

Zrezygnowałem z podjęcia pracy na farmie. Miałem wszystko ustalone, date przylotu, miejsce pracy, wynagrodzenie (nienajwyższe), pracodawca obiecywał dach nad głową, samochód na dojazdy do roboty i jedzenie w czasie pracy, no i bilet na Islandię (koszty do odpracowania). Ale z przyczyn obiektywnych musiałem odpuscić. No, nie tylko obiektywnych - uznałem, że lepiej poczekać na inną pracę. Czasem żałuję, ale nie wiem, czy nie zrobiłem dobrze. Chce wyjechac na Islandię na stałe, a to była praca sezonowa. Mysle o ściagnieciu rodziny po kilku miesiącach. Nie wiem, czy mógłbym sobie na to pozwolić. Powiedzcie - mam czego żałować? Teraz robię kurs kat. D, czyli kierowca autobusu. Moze to sie przyda, bo jako humanista bez konkretnego zawodu, to raczej za wysoko nie podskoczę, choć pracowałem już za granicą fizycznie. Ale chcę sie upewnić, że z ta farmą to dobrze, że sie na razie wstrzymałem....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 15 Maj 2007, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisałam poprzednio, różnie z tą pracą bywa. Więc trudno mi na to odpowiedzieć.

Jeżeli jesteś zdecydowany na Islandie, to uważam , że dobrze robisz. Teraz nie jest trudno znaleść jakąkolwiek pracę, są jedynie problemy z wynajęciem mieszkania np. w Reykiawiku. Islandia nie jest zasobna w ludzi wykształconych w konkretnych zawodach, więc będziesz miał równe szanse. Życzę Ci powodzenia.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
darole

Doczy: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysany: 16 Maj 2007, 13:17    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

dzieki za dobre slowo Smile.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 20 Maj 2007, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roznie bywa - wszystko zalezy od losu, mi sie udalo poki co jestem juz 3 tydzien na mej farmie i sie ciesze ze tu jestem jak sie da to sciagne tu moja dziewczyne i posiedzimy tu troche

kocham te moja mala miescine, pracodawcy sa mili, mam dach nad glowa, blisko do supermarketu, dali mi auto do jezdzenia, blisko do morza - jestem bardzo zadowolony

tylko ten ich jezyk :-) hehe Very Happy
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron