reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Czas pomyśleć o ewakuacji? Zagrożenie wybuchem wulkanu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamqs

Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 241
Skąd: CK/KEFLAVIK
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisał:
bo technika zawodną jest! dlatego ja uzywam konia, pociagnie, zawiezie a jak zgłodnieję to go zjem!


Koń by się uśmiał

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cypisek110

Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 42
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katrina napisał:
no tak......... jak japońscy KAMIKADZE :p Jak samolot się spitoli w powietrzu i spadnie to znaczy że pył jest groźny........ hmmmm.......... ciekawa teoria język heheheheeheheeeee...... TAK TO MA WYGLĄDAĆ ??

sluchaj wiadomosci a jak nie rozumiesz jeszyka to juz nie moja sprawa wypowiedz prezydenta byla jasna i bardzo zrozumiala po konsultacji z ekspertami oczywiscie bo sam tego nie wymyslil i to ci eksperci twierdz ze niejest do konca pewne jaki wplyw ma pyl wulkaniczny na silniki jeszcze nikt nie moze powiedziec czy jest na tyle grozny aby samoloty nie mogly latac bo nie zostalo to jeszcze zbadane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cypisek110

Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 42
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owieczka.23 napisał:
cypisek110 napisał:
Do Cypiska110 A skąd taka wiadomosc, bo ja niebardzo wiem co tu sprawdzac wypowiedzi fachowców w tej materi nie pozostawiaja watpliwosci co do tego ze samoloty nie polecą w chmurze pyłu wulkanicznego bo jest to niebezpieczne i destrukcyjne dla silnikow maszyny!



to byly slowa prezydenta islandi oto aby przewoznicy sprawdzili swoje samoloty jak beda sie zachowywac w tym pyle a czy grozne jest to dopiero bedzie zbadane bo jak narazie to sa tylko przypuszczenia bo zaden samolot jeszcze nie latal w tym pyle moze byc tak ze nie jest grozny dla silnikow i beda latac wmiare mozliwosci bo jak narazie to nie lataja bo jeszcze nikt tego nie sprawdzil moze byc grozny ale nie musi. beda musieli sprawdzic i tak bo jesli katla wybuchnie i na dlugo zamrozi loty to wiele przewoznikow zbankrutuje


Widzisz, nie odrobiłeś pracy domowej, a się wypowiadasz...
W historii lotnictwa odnotowano co najmniej 2 przypadki kiedy samolot wleciał w pył wulkaniczny, niestety obydwa omal nie skończyły się tragicznie. I to, że pył wulkaniczny jest zabójczy dla silników jest udowodnione.

Zakaz lotów w rejonie erupcji wulkanu, jak i chmury pyłu, wprowadzono dopiero po tym jak Amerykański Boeing wleciał w taką chmurę pyłu w okolicach Hawaii. Wtedy to zatrzymaniu uległy wszystkie silniki. Przyczyna... pył wulkaniczny pod wpływem temperatury zmienia się w litą skałę...

smieszny jestes poczytaj sobie jeszcze troche to moze zrozumiesz ze nigdy nie bylo 2 takich samych wybuchow wulkanu wjec twoja teoria jest bledna ze jakis tam samolot wlecial w jakis tam pyl to nie dowodz tego ze teraz tez jest grozny bo jak narazie to tylko mozna przypuszczac ze jest grozny ale nie jest udowodnione tak jak ty twierdzisz ze ten pyl co teraz sie wydobywa jest grozny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ilona76
=user usunięty na własną prośbę=
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 53
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz cypisku ja wierze Tobie ze sluchales uwaznie togo co mowia bo ja tez sledze wiadomosci i czytalam tez wypowiedz Olafura R Grimssona. Mam tylko nadzieje ze dosc powaznie przewoznicy potraktuja jego prosbe i szybko cos wymysla bo jak nie to wszyscy mamy przechlapane Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nunaki
Gość
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisał:
bo technika zawodną jest! dlatego ja uzywam konia, pociagnie, zawiezie a jak zgłodnieję to go zjem!
kon nawali i tez pojedzie Twisted Evil
Powrót do góry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widac zeby ktos mial cos konkretnego do powiedzenia o planowaniu ewakuacji, pewnie
podchodzi sie do tego na zasadzie "jakos to bedzie".

Moze miec to zle skutki, na przyklad czy kazdy mysli o tym ze na teraz najwazniejsze jest zaoszczedzenie poki czas kasy na "Katlowska godzine". Kasa powinna byc przygotowana na koszt samej ewakuacji i na zycie po niej zeby nie byc bez grosza czy centa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nunaki
Gość
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od dawien dawna w momencie ewakuacji wywoza ludzi czym sie da i gdzie sie da aby bezpiecznie wiec poco kasa??a jak Katla wybuchnie z taka sila jak kazdy pisze to do Polski polecimy na wyspie Shocked
Powrót do góry
cypisek110

Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 42
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:
Nie widac zeby ktos mial cos konkretnego do powiedzenia o planowaniu ewakuacji, pewnie
podchodzi sie do tego na zasadzie "jakos to bedzie".

Moze miec to zle skutki, na przyklad czy kazdy mysli o tym ze na teraz najwazniejsze jest zaoszczedzenie poki czas kasy na "Katlowska godzine". Kasa powinna byc przygotowana na koszt samej ewakuacji i na zycie po niej zeby nie byc bez grosza czy centa.



poco kasa jak pierdyknie to nawet nie pierdniemy polecimy razem z dymem a tak na marginesie to jestes chyba jedyna osoba ktora martwi sie o reszte albo sam niewiesz co masz zrobic i niemartw sie poczytaj sobie o ewakuacjach za to sie nie placi bo co zostawia jak ktos nie bedzie mial kasy smieszne albo zabrakne mu 2isk za mocno panikujesz jedz na urlop odpocznij wyluzuj sie i niemysl tyle bo to szkodzi zdrowiu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
icek

Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 8
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawid666

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 12
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 19:51    Temat postu: mhhmhmmh Odpowiedz z cytatem

ja po przeczytaniu tych wszystkich postow albo po wiekszosci wywniskowalem ze czas na ewakuacje wiec dzisiaj juz zakupilem ponton i mam kilka wolnych miejsc wiec jak cos to pisac na priv pozdawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cypisek110

Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 42
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 19:56    Temat postu: Re: mhhmhmmh Odpowiedz z cytatem

dawid666 napisał:
ja po przeczytaniu tych wszystkich postow albo po wiekszosci wywniskowalem ze czas na ewakuacje wiec dzisiaj juz zakupilem ponton i mam kilka wolnych miejsc wiec jak cos to pisac na priv pozdawiam
ja dzieki zostaje musze to zobaczyc zeby miec co opowiadac wnukom
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawid666

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 12
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 20:36    Temat postu: Re: mhhmhmmh Odpowiedz z cytatem

dawid666 napisał:
ja po przeczytaniu tych wszystkich postow albo po wiekszosci wywnioskowalem ze czas na ewakuacje wiec dzisiaj juz zakupilem ponton i mam kilka wolnych miejsc wiec jak cos to pisac na priv pozdawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawid666

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 12
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 20:38    Temat postu: Re: mhhmhmmh Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alexandra666

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 4
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 21:08    Temat postu: ewakuacja Odpowiedz z cytatem

Tak czytam i czytam i sie zastanawiam ludzie co wy tutaj jeszcze robicie,mowie o tych co sie boja.Powinniscie sie juz pakowac bo jak braknie miejsc w samolociei co wtedy blado Was widze Poumieracie ze strachu zanim wulkan wybuchnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cypisek110

Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 42
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 21:16    Temat postu: Re: ewakuacja Odpowiedz z cytatem

alexandra666 napisał:
Tak czytam i czytam i sie zastanawiam ludzie co wy tutaj jeszcze robicie,mowie o tych co sie boja.Powinniscie sie juz pakowac bo jak braknie miejsc w samolociei co wtedy blado Was widze Poumieracie ze strachu zanim wulkan wybuchnie.



oni juz sraja ze strachu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alexandra666

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 4
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 21:41    Temat postu: ewakuacja Odpowiedz z cytatem

a to sie narobilo ,a to dopiero poczatek strach pomyslec co z nimi bedzie dalej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cypisek110

Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 42
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie nie boje mam stary tapczan to sie w nim schowam lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pietrucha
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 38
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cypisek110 napisał:
ilona76 napisał:
tak sobie myśle ze z ta ewakuacja to bedzie nielada problem.Loty pewnie odwolaja albo beda odstawiać takie szopki jak to ma miejsce teraz a bilety na prom Norrana wysprzedane na całe lato Confused
z lotami to jeszcze nic nie wiadomo prezydent islandii prosil przewoznikow aby sprawdzily swoje samoloty jak beda znoily loty w pyle wulkanicznym to na wypadek wybuchu katli


Nie wiem czy sie orietujesz, ale nad Allaska jakis czas temu stanely silniki w samolocie własnie przez pyl wulkaniczny. Nie wiem jak mozna to pominac! Przeciez wlasnie dla tego wszyscy w Europie bali sie latac!
TO JEST SPRAWDZONE!!! PYL MOZE POLOZYC SAMOLOT NA ZIEM W PI...DU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pietrucha
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 38
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno sa jeszcze miejsca w kontenerach na Antiguę i Barbudę, poza tym w Burkina Faso buduja nam juz schrony blotne.
Bedzie dobrze, damy rade!

A co do ewakuacji samolotem to Ĺźycze powodzenia lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Katrina

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Kwi 2010, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cypisek110:
Wyobraź sobie że śledzę na bieżąco wiadomości, ba.......... nawet rozmawiam z zaprzyjaźnionymi islandczykami na ten temat. Sami pukają się w głowę dziwacznymi i nieprzemyślanymi teoriami kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia na temat wulkanów. Więc na zdrowy rozsądek biorąc powagę sytuacji, zastanówmy się tysiąc razy nad tym co "wypalimy" czyt. powiemy język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron