reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Czas pomyśleć o ewakuacji? Zagrożenie wybuchem wulkanu
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 25 Kwi 2010, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katrina napisa:
cypisek110:
Wyobraź sobie że śledzę na bieżąco wiadomości, ba.......... nawet rozmawiam z zaprzyjaźnionymi islandczykami na ten temat. Sami pukają się w głowę dziwacznymi i nieprzemyślanymi teoriami kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia na temat wulkanów. Więc na zdrowy rozsądek biorąc powagę sytuacji, zastanówmy się tysiąc razy nad tym co "wypalimy" czyt. powiemy język

I jeszcze jedno, wszelkie dowody na szkodliwość wulkanicznych pyłów jest przebadana i mówią same za siebie. Poczytaj o tym Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 26 Kwi 2010, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
Czy jeszcze ostal sie ktos z moich rodakow przy zdrowych zmyslach?


im wiecej czytam twoich postow tym bardziej wydajesz mi sie wporzo i normalny, Wink , jak juz wczesniej wspomnialem stajesz sie moim idolem Very Happy
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
klem4
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 29 Mar 2009
Posty: 44
Skd: Reykjavik
PostWysany: 26 Kwi 2010, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje wszystkim obejrzenie filmu pod tytułem "Super wulkan" Jest w nim opisana szczegółowo erupcja wulkanu , następstwa i zagrożenia z tym związane. Jest opisanie pyły co powoduje jak się zachowuje , jak jest szkodliwy dla ludzi , samolotów i budynków mieszkalnych.
http://www.filmweb.pl/f235239/Superwulkan+%E2%80%93+scenariusz+katastrofy,2005

Jak by ktoś był zainteresowany mogę podać linki na rapida , oczywiście na pw
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 26 Kwi 2010, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sie zastanawiam czy panikarskie podejscie do tematu co niektorych osob, opozni czy przyspieszy wybuch Katli. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 26 Kwi 2010, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn :
Też nad tym się zastanawiam tym bardziej że niektórzy tak podgrzewają atmosferę że mam obawy czy przypadkiem Katla ich nie zdmuchnie jak świeczki Wink hehehehehe
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 26 Kwi 2010, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klem4 napisa:
Proponuje wszystkim obejrzenie filmu pod tytułem "Super wulkan" Jest w nim opisana szczegółowo erupcja wulkanu , następstwa i zagrożenia z tym związane. Jest opisanie pyły co powoduje jak się zachowuje , jak jest szkodliwy dla ludzi , samolotów i budynków mieszkalnych.

Tam jest o wybuchu superwulkanu a nie wulkanu, różnica jak między świnią a świnką morską.

Pzdr.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Superwulkan

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wulkan
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
klem4
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 29 Mar 2009
Posty: 44
Skd: Reykjavik
PostWysany: 26 Kwi 2010, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
Tam jest o wybuchu superwulkanu a nie wulkanu, różnica jak między świnią a świnką morską
.

Chcesz mi powiedzieć ze pył wulkaniczny się będzie różnił w tych dwóch przepadkach? Ja nie porównuje tego wybuchy do jakiego kol wiek z wybuchów na Islandii. Chodzi mi tylko o informacji dotyczące samych wulkanów i zagrożeń z nimi związanych. A to w tym filmie się dobrze opisane i omówione.
Jest to fabularyzowany dokument, oparty na przewidywaniach czołowych światowych naukowców. Wiec chyba informacje zawarte w tym filmie nie są wyssane z palca.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 26 Kwi 2010, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klem4 napisa:
Kod:
Tam jest o wybuchu superwulkanu a nie wulkanu, różnica jak między świnią a świnką morską
.
Chcesz mi powiedzieć ze pył wulkaniczny się będzie różnił w tych dwóch przepadkach?

Nie jestem wulkanologiem, ale myślę, że to bardzo prawdopodobne, napewno będzie się różnił stężeniem, a nie zdziwił bym się gdyby składem chemicznym też.

Cytat:
Ja nie porównuje tego wybuchy do jakiego kol wiek z wybuchów na Islandii. Chodzi mi tylko o informacji dotyczące samych wulkanów i zagrożeń z nimi związanych.

Super, to podaj coś o wulkanach a nie o superwulkanach :-)

Cytat:
Jest to fabularyzowany dokument, oparty na przewidywaniach czołowych światowych naukowców. Wiec chyba informacje zawarte w tym filmie nie są wyssane z palca.


Bardzo się cieszę, ja oglądałem ostatnio film o powstaniu świata, oczywiście autoryzowany przez czołowych naukowców świata informacje w nim zawarte też nie były wyssane z palca.
Tylko co to ma do islandzkich wulkanów?

No dobra, pożartowalim :-) teraz na poważnie:
Nie jestem znawcą wulkanów, ale z tego co można znaleźć chociażby na wikipedi, superwulkan to jest coś innego niz wulkan, taki superwulkan mógłby zniszczyć sporą część życia na ziemi czy spowodować epokę lodowcową, chyba przyznasz, że katla to raczej inny kaliber.
Obydwa mają w nazwie "wulkan", obydwa wyrzucają coś z siebie, ale to jak porównanie samolotu z papieru i wahadłowca kosmicznego - obydwa latają :-)



Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nikita333

Doczy: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skd: NJARDVIK
PostWysany: 26 Kwi 2010, 12:05    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

A ja myślę że ci którzy tak bardzo się boją i dodatkowo sieją niepotrzebną panikę niech poprostu się spakują i wyjadą stąd i nie będą już się tak denerwowali a ci co zostaną to już tylko na własne ryzyko -ja zostaję
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skd: ÍSLAND
PostWysany: 26 Kwi 2010, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
ilona76 napisa:
tak sobie myśle ze z ta ewakuacja to bedzie nielada problem.Loty pewnie odwolaja albo beda odstawiać takie szopki jak to ma miejsce teraz a bilety na prom Norrana wysprzedane na całe lato Confused


Nie bój nic, rozmawiałem z kolegami ze Star Line podstawią Titanica.


Rodacy! "Nie bójta Tytanika". Tam (podobno) gra muzyka? Więc jest OK.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
stalin
Go
PostWysany: 26 Kwi 2010, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roger9300 napisa:
Sxxxxn napisa:
Czy jeszcze ostal sie ktos z moich rodakow przy zdrowych zmyslach?


im wiecej czytam twoich postow tym bardziej wydajesz mi sie wporzo i normalny, Wink , jak juz wczesniej wspomnialem stajesz sie moim idolem Very Happy
Uwazaj z takimi wypowiedziami bo zawisniemy na jednej galezi Very Happy Very Happy Very Happy , a kilka osob mialo by taka ochote Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
icek

Doczy: 07 Lut 2010
Posty: 8
PostWysany: 26 Kwi 2010, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy to będzie epoka lodowcowa 3
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 26 Kwi 2010, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katrina napisa:
cypisek110:
Wyobraź sobie że śledzę na bieżąco wiadomości, ba.......... nawet rozmawiam z zaprzyjaźnionymi islandczykami na ten temat. Sami pukają się w głowę dziwacznymi i nieprzemyślanymi teoriami kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia na temat wulkanów. Więc na zdrowy rozsądek biorąc powagę sytuacji, zastanówmy się tysiąc razy nad tym co "wypalimy" czyt. powiemy język


Prezio Islandii tak wali na oslep? Znany wulkanizator tez?

Co do robienia se jajecznosci na temat ewakuacji to scenariusz teoretyczny ale nie tak nieprawdopodobny (rok temu bylby taki):

Katla wykazuje oznaki przebudzenia, zaczyna dymic.

Pytanie:

Co wtedy robicie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 26 Kwi 2010, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

Katla wykazuje oznaki przebudzenia, zaczyna dymic.

Pytanie:

Co wtedy robicie?


A niby co mielibyśmy robić? Chyba nic szczególnego, może poza zakupem masek przeciwpyłowych czy innych takich na wszelki wypadek.
Bo jak ktoś myśli, że z powodu jakiejś katli będzie ewakuowany cały kraj to znaczy, że albo ktoś go okłamał, albo robi sobie jaja, albo ma nierówno pod sufitem.

Pozdro.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 26 Kwi 2010, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
zatroskany napisa:

Katla wykazuje oznaki przebudzenia, zaczyna dymic.
Pytanie:
Co wtedy robicie?

A niby co mielibyśmy robić? Chyba nic szczególnego, może poza zakupem masek przeciwpyłowych czy innych takich na wszelki wypadek.
Bo jak ktoś myśli, że z powodu jakiejś katli będzie ewakuowany cały kraj to znaczy, że albo ktoś go okłamał, albo robi sobie jaja, albo ma nierówno pod sufitem.


A jak to historycznie bywalo z wybuchami Katli? Ile czasu da sie spedzic w gazmaskach?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 26 Kwi 2010, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie na temat wulkanu, a dokładnie skutków jego wybuchu jest taki :
Kiedy ostatnio Katla wybudziła się ze swojego "snu" weźmy pod uwagę że to było ponad sto lat temu, ludzie i czasy były zbyt prymitywne na plany ocalenia. Teraz żyjemy w czasach kiedy technika poszła znacząco do przodu. Więc albo dajmy się zwariować i uciekajmy stąd albo nie fisiujmy i zachowajmy zdrowy rozsądek. Ja zostaję SmileSmileSmileSmileSmile
Krótko i zwięźle Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 26 Kwi 2010, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

A jak to historycznie bywalo z wybuchami Katli? Ile czasu da sie spedzic w gazmaskach?


Bywało tak

Czyli:
Ostatnie trzy wybuchy katli trwały poniżej trzydziestu dni.
Katla wyrzuca ok 10x więcej syfu niż eyjaf.
Jeżeli katla wybuchnie to możemy doświadczyć conajwyżej większych opadów popiołu, większego zamiesznia w ruchu lotniczym i oczywiście związanych z tym podwyżek(cen, nie wypłat ;-] )

Trujące gazy i powodzie to rozrywki dla ludzi mieszkających w okolicy katli, niedostępne dla stolicy i okolic.

Krótko: wybuch katli odbije się na portfelu, nie na zdrowiu.

Pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aszkim

Doczy: 07 Sty 2009
Posty: 40
PostWysany: 26 Kwi 2010, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co jesli wybuchnie wulkan pod vatnajokull czyli bardarbunga?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
laura70

Doczy: 23 Lis 2008
Posty: 9
Skd: Iceland
PostWysany: 26 Kwi 2010, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zachowujecie się jak paranienormalni Rolling Eyes przestańcie panikować i tak nie macie wpływu na to co będzie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elunei

Doczy: 18 Lip 2009
Posty: 13
PostWysany: 26 Kwi 2010, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katrina napisa:
Moje zdanie na temat wulkanu, a dokładnie skutków jego wybuchu jest taki :
Kiedy ostatnio Katla wybudziła się ze swojego "snu" weźmy pod uwagę że to było ponad sto lat temu, ludzie i czasy były zbyt prymitywne na plany ocalenia. Teraz żyjemy w czasach kiedy technika poszła znacząco do przodu. Więc albo dajmy się zwariować i uciekajmy stąd albo nie fisiujmy i zachowajmy zdrowy rozsądek. Ja zostaję SmileSmileSmileSmileSmile
Krótko i zwięźle Wink



Ostatnia erupcja Katli miała miejsce w 1918, czyli niecałe sto lat temu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron