reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

24 kwietnia lot do islandi bez bagaĹźy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amelka

Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 5
PostWysłany: 26 Kwi 2010, 22:55    Temat postu: 24 kwietnia lot do islandi bez bagaĹźy Odpowiedz z cytatem

zainteresowanym mogę powiedzieć ze nasze walizki nie prędko beda na is.o ile w ogóle tu przylecą!!!!!!!pod numer który wszyscy dzwonia nie można sie dodzwonić!!!!!!!leca tylko ich reklamy i podaja inf.którym jest sie w kolejce na lini.z tego co sie dowiedziałam walizek narazie nie ma i nie wiedza kiedy beda.podobno pracuja nad tym!!ale jak oni pracuja nad tym jak nad wszystkim to proponuje zapomniec o świeżej kiełbasce z walizki Very Happy jeśli ktoś ma jakieś inf.to bardzo prosze o podzielenie sie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cypisek110

Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 42
PostWysłany: 26 Kwi 2010, 23:56    Temat postu: Re: 24 kwietnia lot do islandi bez bagaĹźy Odpowiedz z cytatem

amelka napisał:
zainteresowanym mogę powiedzieć ze nasze walizki nie prędko beda na is.o ile w ogóle tu przylecą!!!!!!!pod numer który wszyscy dzwonia nie można sie dodzwonić!!!!!!!leca tylko ich reklamy i podaja inf.którym jest sie w kolejce na lini.z tego co sie dowiedziałam walizek narazie nie ma i nie wiedza kiedy beda.podobno pracuja nad tym!!ale jak oni pracuja nad tym jak nad wszystkim to proponuje zapomniec o świeżej kiełbasce z walizki Very Happy jeśli ktoś ma jakieś inf.to bardzo prosze o podzielenie sie.

wydaje mi sie ze mozna zadac odszkodowania proponowalbym zapytac sie prawnika bo jesli ktos w walzce mial klucze do domu niema w co sie ubrac ale nie jestem pewien ja napewno nie odpuscilbym tego walczyl do konca a nie czekal az walizki przyleca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 1:13    Temat postu: Re: 24 kwietnia lot do islandi bez bagaĹźy Odpowiedz z cytatem

cypisek110 napisał:
ja napewno nie odpuscilbym tego walczyl do konca a nie czekal az walizki przyleca


Ale skoro walizki nie przyleciały, to co tu można wywalczyć? Trzeba czekać aż przylecą. Żeby nie wiem jak głośno krzyczeć i tupać to nikt nie da Ci walizki której nie ma.

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cypisek110

Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 42
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 1:22    Temat postu: Re: 24 kwietnia lot do islandi bez bagaĹźy Odpowiedz z cytatem

foo napisał:
cypisek110 napisał:
ja napewno nie odpuscilbym tego walczyl do konca a nie czekal az walizki przyleca


Ale skoro walizki nie przyleciały, to co tu można wywalczyć? Trzeba czekać aż przylecą. Żeby nie wiem jak głośno krzyczeć i tupać to nikt nie da Ci walizki której nie ma.

Pzdr

jesli placisz zacos o tego oczekujesz a ludzie zaplacii za bilet i za bagaze aby dotarly na miejsce i nie wazne co oni mowia wazne jak jest walizek niema to jest tak jakby zaginely
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawnik sporo nie pomoze .Jest sytuacja awaryjna ,wulkan ,i tym sie wypra.
A to ze ktos mial w walizkach klucze czy lekarstwa to sam jest sobie winny ,od tego jest bagaz podreczny ,i lecac gdziekolwiek trzeba brac pod uwage mozliwosc opoznienia lub utraty bagazu ( nawet bez wulkanu ).
Od utraty na pewno mozna ubiegac sie o odszkodowanie ,ale w tym wypadku to nie jest utrata tylko opoznienie .
Jedyne co , to mozna wywalczyc zwrot kosztu zakopow najpotrzebniejszych rzeczy ,typu bielizna ,przybory do higieny itp, ale i od tego beda sie wstrzymywali bo koszty takich zakupow przez pasazerow mogo dobic do ceny biletu , wiec ogromne koszty dla przewoznika .
To tylko moje domysly ,nic sprawdzonego.

Pozatym napisalem dzisiaj z rana do mbl ,zeby sie tym zainteresowali i napislai tylko wzmianke o danej sytuacji , fajnieby bylo gdyby ktos kto przylecial z Warszawy opisal im caly przebieg podrozy ,o duzym opoznieniu autobusow ,o zamknieciu i wyproszeniu pasazerow ze stolowki i lotniska.....
( bo juz zamykaja...; powinni im zapewnic cos do zjedzenia i picia w cieplym pomieszczeniu )
..... czy o kierowcy autobusu ,ktory zgubil sie na Islandii i ponad godzine krazyl wkolko..... paranoja.
Ja sam nie moge im tego przedstawic ,gdyz znam to tylko z opowiesci rodzicow .
Piszcie ludzie do gazet ,chociaz tak mozemy im wstydu narobic !!!

Jade jutro do nich,do biura IcelandExpresss z rachunkami ,jestem ciekaw co powiedza .
Jak dzwonimy do nich to niechetnie odpowiadaja na pytania, dodzwonilem sie jako 16 sty ,czekalem .... czekalem ,zeby sie dowiedziec w 30 sekund ,jak przedmowca juz wspomnial ,
"they are working on it , You will get info LATER TODAY "
( zadna informacja "later " do mnie nie doszla )
Biuro informacji bez informacji Sad,na miejscu moze cos wiecej powiedza jak trzepnie sie w biurko urzedasa , bo przez telefon to sobie mozemy .

Jak ktos ma wiecej ,wiarygodnych ,informacji to piszcie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko mówię, że jeżeli walizki są "gdzieś", to żeby nie wiem jaką zrobić aferę to od tego nie pojawią sie "tu".
Pozatym, za co ludzie zapłacili to powinni przeczytać małym druczkiem na bilecie, lub w regulaminie przewoźnika, tam napewno jest określony czas po jakim bagaż uznaje się za zgubiony. Tupanie niestety nic nie pomoże.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisał:
Ja tylko mówię, że jeżeli walizki są "gdzieś", to żeby nie wiem jaką zrobić aferę to od tego nie pojawią sie "tu".
Pozatym, za co ludzie zapłacili to powinni przeczytać małym druczkiem na bilecie, lub w regulaminie przewoźnika, tam napewno jest określony czas po jakim bagaż uznaje się za zgubiony. Tupanie niestety nic nie pomoże.

Pozdrawiam.



Pewnie ,ze nic nie pomoze ,tym bardziej ,ze za biurkiem i przy sluchakach siedza bogu ducha winni ludzie ,ktorzy musza wysluchwac ,skomlenie i lamenty ....
.... ale jak ktos chce sie wyzyc i pokrzyczec to mozna sie tam przejechac , a tak z zawisci,a tak wybuchnac na chwile jak ten wulkan Smile

A tak na powaznie to mam zamiar pojechac z rachunkiem i dowiedziec sie czy sa w stanie pokryc podstawowe koszty, bo przez telefon baba nie chciala albo nie wiedziala , a POWINNA byc poinstruaowana jak wyglada procedura w takich przypadkach .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja , trzeba im nie odpuszczac, niech placa za swoje bledy.
Tylko ciekawi mnie czy z bagazami to byla wina ICE skoro w Wawie jest firma ktora zajmuje sie obsluga naziemna lotniska. Ktos musial chyba walizek nie zapakowac skoro nie przylecialy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland express napisał:

Liability for loss, delay or damaged baggage is limited unless a higher value is declared in advance and additional charges are paid.

Czyli jeżeli nie były zadeklarowane (i dodatkowo opłacone) wartościowe rzeczy to mogą Ci kazać czekać aż się bagaż znajdzie, lub zostanie uznany za zaginiony. Nie chce mi sie szukać po jakim to będzie okresie, ale pewnie gdzieś tam jest, strzelam, że ze 2 tygodnie. I nawet jak w końcu zostanie uznany za zaginiony, to jeżeli nie było deklaracji o wartościowych rzeczach, to nikogo nie będzie obchodzić co tam było tylko wypłacą przepisowe 100$ (czy jakoś tam kwotę)

Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Racja , trzeba im nie odpuszczac, niech placa za swoje bledy.
Tylko ciekawi mnie czy z bagazami to byla wina ICE skoro w Wawie jest firma ktora zajmuje sie obsluga naziemna lotniska. Ktos musial chyba walizek nie zapakowac skoro nie przylecialy.


Nie ma nikogo winy.
Dla tych co nie doczytali Wink ........
...... bagaze byly wypakowane umyslnie,zrobiono to celowo aby obnizyc wage samolotu . chciano na jak najmniejszym obciazeniu silnikow przeleciec nad Islandia w razie nadciagniecia "chmurki" nad Egilstadir, zmniejszajac tym samym ryzyko uszkodzenia silnikow .....
.....dlaczego takie posuniecie ,dlaczego nie wyladowali wszystkich bagazy ,dlaczego nie odwolali lotu .... to juz ich polityka i chyba tego sie nie dowiemy , ale sam proces dowozu bagazy i informacji jest, poniekad ,niedostateczny .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli krotko mowiac przegiecie paly. Za wszelka cene byle by lot sie odbyl i nie bylo strat a pasazerowie jakos dadza rade. Przeciez niekt nie bedzie sie z nami (ICE) sadzil. Taka to jest polityka tej firmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
vika

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 3
Skąd: HAFNARFJORDUR
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj rano dzwonilam do IE i dostalam smsa zwrotnego ze bagaze beda na BSI w RVK dzis o 14:00 ale ile w tym prawdy to sie okaze Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vika napisał:
dzisiaj rano dzwonilam do IE i dostalam smsa zwrotnego ze bagaze beda na BSI w RVK dzis o 14:00 ale ile w tym prawdy to sie okaze Question


tak, na BSI linie lotnicze przywoza bagaze, panie z BSI twiedza ze od rana maja juz tam setki toreb i walizek z roznych lotow.

IE twierdzi ze te "warszawskie" dowioza tam ok 14:00.
Pani z BSI mowi, ze dalaby sobie na to godzinke luzu i uzbroila sie w cierpliwosc w szukaniu..
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Czyli krotko mowiac przegiecie paly. Za wszelka cene byle by lot sie odbyl i nie bylo strat a pasazerowie jakos dadza rade. Przeciez niekt nie bedzie sie z nami (ICE) sadzil. Taka to jest polityka tej firmy.



Lepsza obecna sytuacja niz mieliby wyprosic w ostatniej chwili wszystkich pasazerow z samolotu ,odwolac lot ,lub co gorsza zawrocic i ladowac gdzies na w innym kraju ( np ze wzgledu na brak paliwa ).
Nikt nie zginal jest dobrze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
.... czy o kierowcy autobusu ,ktory zgubil sie na Islandii i ponad godzine krazyl wkolko..... paranoja...


Rozumiem się zgubić na lodowcu albo w górach, ale jak można się zgubić na Islandii na głównej drodze? hmmm
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vika

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 3
Skąd: HAFNARFJORDUR
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jechalam tym autokarem i to prawda podejrzewam ze zwatpil na 1 ktora w pewnym momencie laczy sie z 87 okolo godziny bezsensownej jazdy ale coz przy takim maratonie godzina w ta czy w tamta lepiej duzej niz wcale nie dojechac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amelka napisał:
bagaĹź jest juz na is z lotu 24 kwiecien

pod tym numerem mozna zasięgnąc inf. 4250705 .bagaze sa na is.podobno ponad 100 walizek.tym ktorzy nie mieszkaja w reykiawiku beda dostarczac bagaze.pani z która rozmawiałam powiedziała ze do konca tygodnia beda dostarczone.jak ktos mieszka w rvk lepiej niech sam sie zgłosi Very Happy

_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
.... czy o kierowcy autobusu ,ktory zgubil sie na Islandii i ponad godzine krazyl wkolko..... paranoja...


Rozumiem się zgubić na lodowcu albo w górach, ale jak można się zgubić na Islandii na głównej drodze? hmmm

...no takie manewry to tylko Islandczyk potrafi robić Very Happy i jeszcze dodam,że pewnie nie pierwszy raz tą trasą jechał Twisted Evil
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 27 Kwi 2010, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkie walizki dotarły niestety. Znajomy pojechał po swoją i został odprawiony z kwitkiem:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 28 Kwi 2010, 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez mnie odprawili Sad
Nastepne bagaze byc moze doleca z Glasgow wieczorem i beda w BSI 28 .04 rano ,po 8.00 ...........PONOC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron