reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

CO po po wybuchu
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
jaro12369

Doczy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skd: łódz/Reykjavík
PostWysany: 26 Kwi 2010, 22:56    Temat postu: CO po po wybuchu Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie
Czy po wybuchu Katli wogóle jest możliwy scenariusz ewakuacji całej ludności Islandii
Jak tak to gdzie i kto by miał to zrobić
Ostatnio pojawiły się pogłoski że jest podpisana specjalna umowa z USA ale to chyba trzeba brać raczej jako plotka lub fantazja.
Proszę o opinię.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 26 Kwi 2010, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz znać odpowiedź zadaj sobie jedno pytanie, czy przy każdym wybuchu Katli czyli co 100 lat ewakuowano wszystkich Islandczyków i już znasz odpowiedz Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jelwes

Doczy: 21 Lut 2008
Posty: 37
PostWysany: 26 Kwi 2010, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janik napisa:
Jeśli chcesz znać odpowiedź zadaj sobie jedno pytanie, czy przy każdym wybuchu Katli czyli co 100 lat ewakuowano wszystkich Islandczyków i już znasz odpowiedz :D


Przecież nie możemy porównywać sytuacji sprzed prawie wieku, do dzisiejszej. Wtedy nikogo nie ewakuowano, zwierzęta popadały, a w kraju zapanował głód.

Teraz są technologie, przepływ informacji - ja jednak także chciałabym wiedzieć, jakie plany mają Islandczycy?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jaro12369

Doczy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skd: łódz/Reykjavík
PostWysany: 26 Kwi 2010, 23:27    Temat postu: CO po po wybuchu Odpowiedz z cytatem

A znasz może liczbę ludzi którzy zginęli 100 lat temu z powodu braku ewakuacji Ale rozumie ze wtedy brak obecnej techniki i technologi uniemożliwiło to.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
laura70

Doczy: 23 Lis 2008
Posty: 9
Skd: Iceland
PostWysany: 26 Kwi 2010, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a po co czekasz do ewakuacji Question spakuj się i wyjedz Idea1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jaro12369

Doczy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skd: łódz/Reykjavík
PostWysany: 27 Kwi 2010, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przeczytałeś uważnie pytania. A jeśli tak to odpowiedz nie na temat.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 27 Kwi 2010, 1:10    Temat postu: Re: CO po po wybuchu Odpowiedz z cytatem

jaro12369 napisa:
Mam pytanie
Czy po wybuchu Katli wogóle jest możliwy scenariusz ewakuacji całej ludności Islandii

Katla jest 10x większa od eyjaf. to nie jest jakieś niewiadomo co. Ewakuacja całej islandi to raczej s-f.
Cytat:
Jak tak to gdzie i kto by miał to zrobić

No właśnie.
Cytat:
Ostatnio pojawiły się pogłoski że jest podpisana specjalna umowa z USA ale to chyba trzeba brać raczej jako plotka lub fantazja.

Dokładnie tak to odbieram.
Cytat:
Proszę o opinię.


Nie ma sprawy :-)
Pzdr
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 27 Kwi 2010, 1:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ewakuacji ludnosci....nie wiem kto puscil takie ploty ,ze cala islandia wyemigruje 8).
Oryginalna informacja ,ktora pokazala sie jakis czas temu w mediach ,mowila o planie ewakuacji ,ale terenow zagrozonych ,blisko sasiadujacych z wulkanem , a konkretnie mieszkancow Vik i okolic .Ludzie tam zyjacy musza/ powinni znac procedury ewakuacji ludnosci w razie zagrozenia .
Byly organizowane spotkania mieszkancow oznajmiajace mozliwosc opuszczenia miasteczka itd.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jenny83

Doczy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWysany: 27 Kwi 2010, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem ironii co niektorych,kazdy ma prawo sie bac i zadawac pytania,nikt z nas tak na prawde nie wiem co bedzie jezeli wybuch nastapi ale nie uwazam tego z powod aby szydzic z innych,a poza tym zaloze sie ,ze Ci ktorzy tak glosno krytykuja innych obawy w razie ewentualnej ewakuacji beda nogani i łokciami sie przepychac w przysłowiowej "kolejce".Jezeli ktos nie ma nic madrego do powiedzenia na ten temat nie widze powodów,dla ktorych dodaje swoje dwa grosze do tematu,ale to chyba polska mentalnosc!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 27 Kwi 2010, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jenny83 napisa:
Nie rozumiem ironii co niektorych,kazdy ma prawo sie bac i zadawac pytania,nikt z nas tak na prawde nie wiem co bedzie jezeli wybuch nastapi ale nie uwazam tego z powod aby szydzic z innych

Przeczytałem ten temat od początku w poszukiwaniu szydzenia, nie znalazłem, może jesteś przeczulon(a/y)?

Cytat:

Jezeli ktos nie ma nic madrego do powiedzenia na ten temat nie widze powodów,dla ktorych dodaje swoje dwa grosze do tematu


A ja widzę: każdy ma prawo się bać i zadawać pytania, i nawet jeżeli nie ma nic mądrego do powiedzenia, to może mu się zrobi lepiej jak napisze cokolwiek, chociażby niemądrego Smile

Pozdro.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Kwi 2010, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jenny83 napisa:
to chyba polska mentalnosc!


ja podejrzewam, ze brazylijska
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
jenny83

Doczy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWysany: 27 Kwi 2010, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widzę: każdy ma prawo się bać i zadawać pytania, i nawet jeżeli nie ma nic mądrego do powiedzenia, to może mu się zrobi lepiej jak napisze cokolwiek, chociażby niemądrego Smile

Widze,ze ty chyba nie masz nic ciekawego do powiedzenia jezeli cytujesz moje slowa,a po drugie widze maly problem czytania ze zrozumieniem!Poza tym a nawiasem mowiac zgadzam sie,ze kazdy ma prawo wyrazic swoje zdanie ale w takim przypadku zaprzeczasz sam sobie krytykujac moja wypowiedz przeciez mam do tego prawo!!!Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Kwi 2010, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jenny 83 ma rację. Każdy zdrowo myślący człowiek zastanawia się co się stanie kiedy Kalla ożyje. Jeżeli kogoś to denerwuje albo bawi to raczej smutne. Jest takie powiedzenie " Tylko głupiec się niczego nie boi" .Ja się obawiam i zastanawiam jak to będzie i co? Jestem histeryczka?Nie mówię,że wpadam w panikę, ale chciałabym wiedzieć więcej , na co mogę liczyć, na co uważać jak postępować właściwie w razie niebezpieczeństwa.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Konieczko
Go
PostWysany: 27 Kwi 2010, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katla nie wybuchnie, ale wybuchnie Bardarbunga, ktora jest na skraju Vatnajokull, tego najwiekszego lodowca - trudniej tam bedzie dotrzec by zrobic fotki ...Sad
Powrt do gry
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 27 Kwi 2010, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Jenny 83 ma rację. Każdy zdrowo myślący człowiek zastanawia się co się stanie kiedy Kalla ożyje. Jeżeli kogoś to denerwuje albo bawi to raczej smutne. Jest takie powiedzenie " Tylko głupiec się niczego nie boi" .Ja się obawiam i zastanawiam jak to będzie i co? Jestem histeryczka?Nie mówię,że wpadam w panikę, ale chciałabym wiedzieć więcej , na co mogę liczyć, na co uważać jak postępować właściwie w razie niebezpieczeństwa.


Każdy myślący człowiek zda sobie sprawę że Islandia jest zbyt duża by jeden wulkan jej całej zaszkodził, według was bo wybuchu Katli wyspy już nie będzie, czy to nie przesada, odpowiedz macie już dawno w wypowiedziach Brytyjczyków czy innych nacji europejskich, nikt się nie boi o mieszkańców Islandii bo wiedzą że nic im nie grozi, martwią się tylko większą ilością pyłów i taki będzie jedyny efekt wybuchu Katli, jest może minimalne zagrożenie trzęsieniem ziemi towarzyszącym często wybuchom wulkanów, na pewno nie będzie głodu jak 100 lat temu, nie te lata.
A tak przy okazji sprawdza się życzenie mego przyjaciela Gudmundura, jak nastał kryzys powiedziała że Islandczycy chcą teraz trzęsienia ziemi lub wybuchu wulkanu, spytałem się dlaczego, odpowiedz była prosta, wtedy do Islandii spłynie międzynarodowa pomoc, również finansowa.
A jeśli się ktoś strasznie boi ma wybór, decyzja należy do niego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jenny83

Doczy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWysany: 27 Kwi 2010, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janik napisa:
Każdy myślący człowiek zda sobie sprawę że Islandia jest zbyt duża by jeden wulkan jej całej zaszkodził, według was bo wybuchu Katli wyspy już nie będzie, czy to nie przesada, odpowiedz macie już dawno w wypowiedziach Brytyjczyków czy innych nacji europejskich, nikt się nie boi o mieszkańców Islandii bo wiedzą że nic im nie grozi, martwią się tylko większą ilością pyłów i taki będzie jedyny efekt wybuchu Katli, jest może minimalne zagrożenie trzęsieniem ziemi towarzyszącym często wybuchom wulkanów, na pewno nie będzie głodu jak 100 lat temu, nie te lata.
A tak przy okazji sprawdza się życzenie mego przyjaciela Gudmundura, jak nastał kryzys powiedziała że Islandczycy chcą teraz trzęsienia ziemi lub wybuchu wulkanu, spytałem się dlaczego, odpowiedz była prosta, wtedy do Islandii spłynie międzynarodowa pomoc, również finansowa.
A jeśli się ktoś strasznie boi ma wybór, decyzja należy do niego.


Po pierwsze KAZDY MYSLACY CZLOWIEK martwi sie o bezpieczenstwo swoje i swojej rodziny ale wicze,ze termin obcy!Po drugie kto mowi,ze po wybuchu wyspy juz nie bedzie?Moze poczytaj o zagrozeniach zwiazanych z wybuchem wulkanu a np.gazy wulkaniczne mowi Ci to cos?A po trzecie w dalszym ciagu nie miesci mi sie w glowie co komu przeszkadza czyjs strach kazdy ma do niego prawo i dyskusji na ten temat i tak kazdy ma wybór i ma prwo dyskutowac i zbierać informacje,ktore pomoga mu zadecydowac o swoim losie Exclamation Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Konieczko
Go
PostWysany: 27 Kwi 2010, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wezuwiusz pod Neapolem - ludzie mieszkaja w osiedlach na stokach wulkanu, a on takze wybuchnie, tylko pytanie kiedy - tam maja wiekszy problem niz cala Islandia.

Pinatubo Filipiny - 90km od Manili,gdzie mieszka 1,6 mln ludzi, ten to lubi dac czadu jak wybucha Smile

W poblizu Mexico City (8,8 mln mieszkancow, 21mln w metropolii) Jest 3 wulkany - Popocatepetl, Pico de Orizaba, Paricutin i nikt nie robi paniki.

W Japonii, wulkan Unzen znajduje sie o 40km od Nagasaki (446 000 mieszkancow) erupcja tego wulkanu w 1792 zabila 15000 ludzi, a jego ostatnia erupcja byla w 1991, wywolujac lawiny popiolow sunace w dol z predkoscia 200km/h.

Wulkany sa jeszcze w Indonezji, na Hawajach i w wielu innych miejscach.

Wybuch wulkanu Mount Tambora w Indonezji w 1815 spowodowal obnizenie sredniej temperatury na Ziemi o 3 stopnie, a teraz wszyscy sobie zawracaja glowe wyimaginowanym 'efektem cieplarnianym'Very Happy

Nalezy zachowac poczucie skali, jesli chodzi o zagrozenia jakie niosa islandzkie wulkany - media jak zwykle szukaja sensacji i robia z igly widly, a sami Islandczycy podsycaja ten ogien, bo Europa czy chce czy nie, musi wysuplac kase na rozwijanie i ulepszanie systemu monitoringu wulkanow.

O rodzinie nalezy myslec, jak najbardziej - rezerwujac dzieciom miejsce na wulkanologii na ktoryms z islandzkich uniwersytetow Smile
Powrt do gry
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 27 Kwi 2010, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jenny83 napisa:
zgadzam sie,ze kazdy ma prawo wyrazic swoje zdanie ale w takim przypadku zaprzeczasz sam sobie krytykujac moja wypowiedz przeciez mam do tego prawo!!!


Nie wiem w których słowach Cię zkrytykowałem, ale musiało to być nieświadomie. Myślałem, że po prostu wymieniamy zdania. To, że są odmienne nie znaczy, że ktoś kogoś krytykuje czy z kogoś szydzi.

Pozdro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 27 Kwi 2010, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jenny83 napisa:
A po trzecie w dalszym ciagu nie miesci mi sie w glowie co komu przeszkadza czyjs strach kazdy ma do niego prawo i dyskusji na ten temat


Tylko, że w tym wątku była normalna dyskusja dopóki Ty nie wyskoczył(e/a)ś z czepianiem się ludzi którzy maja inne zdanie niż Twoje.

Także na razie nikomu nie przeszkadza strach, to Tobie przeszkadza brak strachu.

Pozdro.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jenny83

Doczy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWysany: 27 Kwi 2010, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla bla bla teraz to ty sie czepiasz Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron