reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Tragiczny wypadek w Keflaviku
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka R

Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Gardur
PostWysłany: 28 Kwi 2010, 15:30    Temat postu: Tragiczny wypadek w Keflaviku Odpowiedz z cytatem

W sobotę 24.04 ok.godziny 6.30 w Keflaviku wydarzył sie tragiczny wypadek w którym uczestniczyły trzy dziewczyny i chłopak w wieku 18-19lat.Dwie młode kobiety zmarły po przewiezieniu do szpitala trzecia jest nadal w śpiączce i walczy o życie, chłopak po opatrzeniu ran został wypuszczony do domu.Wszyscy byli po spożyciu alkoholu.

http://vf.is/Frettir/44195/default.aspx
http://vf.is/Frettir/44187/default.aspx

zdjęcia dziewczyn które zginęły w wypadku
http://vf.is/Frettir/44216/default.aspx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ilona76
=user usunięty na własną prośbę=
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 53
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wypadek faktycznie bardzo tragiczny a najgorsze jest to ze chlopak ktory kierowal wyszedl bez wiekszych obrazen! Shocked No moze wreszcie Islandczycy tez pomysla o zmianie przepisow dotyczacych wydawania prawa jazdy tak mlodym ludziom bo podobnie jak w PL. to oni powoduja wiekszosc stluczek i wypadkow tutaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ilona76 napisał:
wypadek faktycznie bardzo tragiczny a najgorsze jest to ze chlopak ktory kierowal wyszedl bez wiekszych obrazen! Shocked No moze wreszcie Islandczycy tez pomysla o zmianie przepisow dotyczacych wydawania prawa jazdy tak mlodym ludziom bo podobnie jak w PL. to oni powoduja wiekszosc stluczek i wypadkow tutaj


...nie tyle co młodym,ale moze w końcu drastycznie uswiadamiać tzw.terapia wstrząsowa np.za pomoca filmów z miejsc wypadków jakie konsekwencje niesie jazda po pijaku Sad mysle,ze to by był jakis sposób Rolling Eyes
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...nie wiem jak tu jest ale prawko powinno być zabierane po jeżdzie na "gazie" Evil or Very Mad
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ilona76
=user usunięty na własną prośbę=
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 53
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiesz maja takie filmiki( puszczali w islandzkiej telewizji) i reklamy na bilbordach i licznik ofiar smiertelnych na drodze krajowej nr.1 i podobnie jak w PL. niestety nic z tego nie wynika Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...aha nie wiem bo nie ogladam IS Tv,ale moze są za mało drastyczne....ale prawda jest taka,że jesli ktoś wsiada za fajere po "nafcie" to udaje mu się do czasu kiedy spowoduje lub jest uczestnikiem stłuczki/wypadku często ze skutkiem śmiertelnym dla kogoś, łapie go policja podczas np.rutynowej kontroli,albo co też często bywa jeżdzi dalej prowadząc w stanie wskazujacym i rzadko sie zdarza aby w ten ostatni sposób udawało mu sie to całe życie Rolling Eyes
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cypisek110

Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 42
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3KO27 napisał:
...aha nie wiem bo nie ogladam IS Tv,ale moze są za mało drastyczne....ale prawda jest taka,że jesli ktoś wsiada za fajere po "nafcie" to udaje mu się do czasu kiedy spowoduje lub jest uczestnikiem stłuczki/wypadku często ze skutkiem śmiertelnym dla kogoś, łapie go policja podczas np.rutynowej kontroli,albo co też często bywa jeżdzi dalej prowadząc w stanie wskazujacym i rzadko sie zdarza aby w ten ostatni sposób udawało mu sie to całe życie Rolling Eyes



tak mozna jezdzic cale zycie bo zycie sie konczy jak umieramy a wjakich okolicznosciach to juz niema znaczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janik

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skąd: KOPAVOGUR
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ilona76 napisał:
a wiesz maja takie filmiki( puszczali w islandzkiej telewizji) i reklamy na bilbordach i licznik ofiar smiertelnych na drodze krajowej nr.1 i podobnie jak w PL. niestety nic z tego nie wynika Sad


A może właśnie wynika, nie wiemy jaka by była ilość ofiar gdyby tego nie było, nie jesteśmy w stanie stwierdzić na ile te środki działają na świadomość kierowców.
Jeśli czytaliście dokładnie wiadomości z Polski to są projekty obniżenia wieku wydawania prawo jazdy do 14 roku życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konieczko
Gość
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg ostatnich statystyk na Islandii jest o 1100 kobiet mniej niz mezczyzn, a ten mlokos pozbawil zycia jeszcze dwie w wieku xxxx... tj produkcyjnym i uspil trzecia...

Normalnie potrojne dozywocie mu sie nalezy, albo nakaz splodzenia i wychowania 6 corek
Powrót do góry
laylaQ

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 10
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 15:16    Temat postu: wypadek Odpowiedz z cytatem

...filmiki maja,pogadanki tez maja i to w szkole w Kefl. do ktorej chodzily dziewczyny nawet niedawno z motocyklista ,ktory stracil noge w wypadku ,z policja tez ostatnio bylo spotkanie jakie sa konsekwencje jazdy pod wplywem... jakie kary itd... nie pomoglo a szkoda...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Normalnie potrojne dozywocie mu sie nalezy, albo nakaz splodzenia i wychowania 6 corek


Czyli najpierw przyjemność? Super kara.
A możne nakazać mu adepcie 10 córek z Rumunii albo jakiegoś innego biednego kraju?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dziewczyny jechaly bez zapietych pasow... a co sie dzieje w srodku jak jeep koziolkuje to sobie sami mozecie wyobrazic.

Pasazerki tez mogly nie wsiadac od samochodu z pijanym kierowca wiec nie ma co wieszac psow tylko na nim. Tylko on mial zapiete pasy wiec wyszedl calo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka napisał:
I dziewczyny jechaly bez zapietych pasow... a co sie dzieje w srodku jak jeep koziolkuje to sobie sami mozecie wyobrazic.

Pasazerki tez mogly nie wsiadac od samochodu z pijanym kierowca wiec nie ma co wieszac psow tylko na nim. Tylko on mial zapiete pasy wiec wyszedl calo.

...nie ważne winny zawsze bedzie kierowca Rolling Eyes bo to on jechał pod wpływem.....a co do dziewczyn to równie dobrze mogły zabrac koledze kluczyki lub w skrajnym wypadku dryndnąć na psiarnie Confused co byłoby ostatecznością, gdyby zależałoby im na bezpieczeństwie nie tylko pijanego kolegi ale również innych ludzi,których ewentualnie mógłby pozbawić życia lub doprowadzic do trwałego kalectwa Evil or Very Mad także można tak gdybać co by było gdyby... w nieskończoność.
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ciekaw jestem ile osób było świadkami jak ktoś inny siadał pijany za kierownice i nie zrobiło nic w tym kierunku aby mu przeszkodzić i nie dopuscić do ewentualnej tragedii Rolling Eyes Question Question Question .......................................pewnie mnóstwo miało to w zadzie Confused
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takich tragicznych wypadkach czesto kierowca uchodzi z zyciem, wspolczuje mu serdecznie bo co to za zycie z takimi wyrzutami sumienia. Winic nalezy tez rodzicow, do nich nalezy edukacja i uswiadamianie dzieci. Ja zostalam wychowana w ten sposob ze nigdy po alkoholu nie prowadze i nie wsiade do auta z pijanym kierowca. Kiedy zdalam na prawko moglam sobie pomarzyc by dostac auto, najpierw jezdzilam z ojcem bardzo dlugo a auto dostalam jak udowodnilam ze jestem na tyle odpowiedzialna ze nie narobie glupot, nigdy przenigdy nie dostalam auta na impreze czy nocny wypad, woleli dac mi na taksowke albo sami wozili i wiedzialam ze jesli ich zawiode to mnie ukaraja, zabronia wyjsc z domu czy odbiora mi jakas przyjemnosc. Buntowalam sie owszem ale dzis im za to wdzieczna jestem. Auto kupilam sobie dopiero kiedy sie usamodzielnilam majac w glowie miliony dobrych rad rodzicow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze ze tu rodzice ktorych stac kupuja dziecku auto jak jeszcze uczy sie jezdzic i co drugi dzien spotykam na ulicy jakas blondi ktora rozmawia przez telefon w czasie jazdy zmienia pas a potem sie rozglada i bezczelnie wlacza kierunek albo spycha mnie z mojego pasa, pare razy wyladowalam na pasie zieleni przez takie malolaty bo jezdze z dzieckiem i wole unikac stluczek. Widac juz na drogach ze Ci normalni doswiadczeni kierowcy juz nie wytrzymuja, bylam swiadkiem jak facet na srodku drogi sie zatrzymal i opierniczyl malolata na funty. Ja az takim nerwusem nie jestem ale zaczelam na takich kierowcow dzwonic na policje, tu rejestracje maja krotkie wiec latwo zapamietac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisał:
w takich tragicznych wypadkach czesto kierowca uchodzi z zyciem, wspolczuje mu serdecznie bo co to za zycie z takimi wyrzutami sumienia. Winic nalezy tez rodzicow, do nich nalezy edukacja i uswiadamianie dzieci. Ja zostalam wychowana w ten sposob ze nigdy po alkoholu nie prowadze i nie wsiade do auta z pijanym kierowca. Kiedy zdalam na prawko moglam sobie pomarzyc by dostac auto, najpierw jezdzilam z ojcem bardzo dlugo a auto dostalam jak udowodnilam ze jestem na tyle odpowiedzialna ze nie narobie glupot, nigdy przenigdy nie dostalam auta na impreze czy nocny wypad, woleli dac mi na taksowke albo sami wozili i wiedzialam ze jesli ich zawiode to mnie ukaraja, zabronia wyjsc z domu czy odbiora mi jakas przyjemnosc. Buntowalam sie owszem ale dzis im za to wdzieczna jestem. Auto kupilam sobie dopiero kiedy sie usamodzielnilam majac w glowie miliony dobrych rad rodzicow

z tą winą rodziców troszkę przesadziłaś.sama masz dziecko i za kilka lat zobaczysz ze dziecko będzie miało gdzieś twoje zasady.nie będzie robiło wszystkiego tak jak ty zechcesz a dobre rady to będą wchodziły jednym uchem a drugim wylecą.
powiesz nie wracaj z kimś po alkoholu.(bo auta też swojego nie dam ani nie kupie)masz na taxi albo zadzwon po mnie obojętnie o której.
raz drugi trzeci zrobi jak prosiłaś a potem???aaaaa za długo czekałem na taxi, kase na taxi wyda na drinki bo znajomy obieca ze będzie po jednym.
różne rzeczy przyjdą do głowy..i nawet będziesz wiedziała jakie .a rodzić przecież tłumaczył.
co do tego jak jeżdżą to się zgodzę.ale nie tylko małolaci bo dorośli też.dziś mnie o mało na chodniku nie rozjechał facet z telefonem w ręku.wymuszają pierwszeństwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lampeczka bardzo trudno jest dobrze wychowac dziecko i zrobie wszystko zeby uchronic swoja corke tak jak mnie rodzice. Wierz mi ze jako mloda dziewczyna mialam okazji wiele, czestowano mnie narkotykami, obcy chlopcy nie raz proponowali ze podwioza a ja zawsze bylam rozsadna. Nie upijalam sie na tyle aby tracic swiadomosc i kontrole nad soba. Najgorsza rzecz to nauczylam sie palic fajki w wieku 17 lat i udawalo mi sie to ukrywac przed rodzicami bo oni palili i nigdy nie czuli ode mnie smrodu, ojciec z fajkiem mnie przylapal w lazience na moim weselu:). Dzisiaj ja nie jestem w stanie stwiedzic jaka bedzie moja corka, czy uda mi sie ja dobrze wychowac ale jesli moje dziecko zrobilo bo cos tak glupiego obwinialabym o to siebie i mialabym pretensje tez tylko do siebie. Jako rodzice nie odpowiadamy za charakter dziecka bo odrebny czlowiek ale mozemy wpoic mu pewne zasady i dobre wychowanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
wojciech.is

Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 4
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 23:58    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

3KO27 napisał:
...nie wiem jak tu jest ale prawko powinno być zabierane po jeżdzie na "gazie" Evil or Very Mad

z tego co sie orientuje to w islandi po jezdzie na "gazie" jest zabierane prawko na rok do dwoch + grzywna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojciech.is

Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 4
PostWysłany: 30 Kwi 2010, 0:05    Temat postu: Re: .... Odpowiedz z cytatem

.m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron