reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Szachy
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy uważasz, że szachy rozwijają umysł?
TAK
76%
 76%  [ 13 ]
NIE
23%
 23%  [ 4 ]
Wszystkich Gosw : 17

Autor Wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 20 Kwi 2005, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale i komputer pokonuje arycymistrzów w szachy...
Czasem komputer pokonuje arcymistrzów, to fakt, ale to dlatego że np. maszyna nie ma lepszych i gorszych dni. Nie ma jednak do tej pory komputera, który wygrałby z każdym arcymistrzem. A arcymistrzów są już tysiące, nie wszyscy grają na równie wysokim poziomie.

Cytat:
A przepraszam, czemu to Ci sie zal robi gdy patrzysz na TYCH piłkarzy?
Chodziło mi o ogólne zachowanie piłkarzy. Po prostu na mnie nie sprawiają najlepszego wrażenia. Co nie znaczy, że nie lubię oglądać meczy Smile

Nie dyskutujemy o wyższości jednego sportu nad drugim, tylko o rozwoju umysłu. Moim zdaniem, każda dziedzina uprawiana zawodowo, szachy również, może przeszkadzać we wszechstronnym rozwoju umysłu. Treningi profesjonalistów wymagają wiele czasu i całkowitego poświęcenia.

Mogłabym teraz poświęcić się szachom, w niedługim okresie powinnam osiągnąć dość wysoki poziom. Wymagało by to jednak porzucenia innych pasji, islandii i forum, indywidualnego toku nauczania albo całkowitej rezygnacji ze szkoły. Mogłabym i z jednej strony chciałabym... ale znam trochę arcymistrzów lol
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Kwi 2005, 8:59    Temat postu: Warcaby Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Najbardziej nie lubię, gdy ktoś porównuje szachy do warcab.

No to ja przepraszam za porównanie do warcabów, jakoś tak technicznie gry są podobne (przynajmniej szachownicą). Nawet nie wiedziałem, że już rozpracowano na komputerze wszystkie możliwości Confused

Co do poruszonej kwestii, że w szachach akcja zmienia się powoli, to pozostanę przy swoim zdaniu, ja wiem, że to urok szachów, ale często spotyka się ludzi niecierpliwych, którzy potrzebują rozrywki (gry), w której emocje dość szybko się zmieniają. Ja nie oceniam, czy to dobrze czy źle, że rozgrywka rozwija się powoli - poprostu stwierdzam fakt, który często jest właśnie powodem niechęci niektórych ludzi do szachów Smile
Oczywiście pozostaje dla takich osób rozegranie szachów błyskawicznych, ale jeśli ktoś nie ma szybkiego umysłu, to gra będzie właściwie chaotyczna Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 21 Kwi 2005, 15:59, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 21 Kwi 2005, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale nadal nie wiem w jakich grach sytuacja rozwija się szybko....
(prócz szachów oczywiście :wink: )
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 21 Kwi 2005, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ot chociażby w biegu sprinterskim Very Happy, w ogole we wszystkich wyścigach, gdzie cały czas ktos wyprzedza kogoś. Zresztą w piłce nożnej też, bo ją nie tylko dla bramek oglądamy, tylko dla szybko zmieniających się sytuacji, dryblingów, parad itd. Dużo jest takich sportów. Są też przecież takie gry, chociażby karciane, gdzie gra się szybko toczy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 21 Kwi 2005, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z drugiej strony w takich wyścigach akcja nie jest skomplikowana i szybko się kończy :wink:
a właśnie na porównanie z piłką nożną czekałam :]
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Kwi 2005, 16:34    Temat postu: Gry strategiczno-losowe Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Ale nadal nie wiem w jakich grach sytuacja rozwija się szybko....

Ja myślałem raczej o grach losowych lub strategiczno-losowych...
Są też gry komputerowe, gdzie to komputer losowo dobiera bohaterowi odpowiednie przygody.
Również gry karciane ze względu na nieprzewidywalność mogą być bardziej atrakcyjne.

Ale trzeba oczywiście zaznaczyć, że im gra bardziej logiczna i zmuszająca do większego wysiłku umysłowego, tym jest ona dla niektórych bardziej "nudna". No to jest oczywiste, bo skoro trzeba bardziej "myśleć" i "wytężać mózg" to mniej dla niektórych jest w grze wypoczynku i relaksu.
Niektóre sporty szczególnie w wydaniu amatorskim nie wymagają prawie myślenia - można się wyłączyć i machinalnie kopać piłkę...

Poza tym jest jeszcze w szachach "nuda" związana z oczekiwaniem na ruch przeciwnika.

Na koniec chciałem dodać, że ja nie uważam szachów za nudne, ale rozumiem tych, którzy mogą mieć takie zdanie. Trochę szkoda, bo naprawdę gra w szachy może być fajna. Zawsze można grać zespołowo Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 21 Kwi 2005, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kogoś zainteresuje informacja, iż dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Mężczyzn. Rozgrywki można śledzić tutaj: http://www.impm2005.prv.pl
Komu kibicujecie? Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Kwi 2005, 23:08    Temat postu: Głupota Odpowiedz z cytatem

No to mnie denerwuje strasznie! Jak można w szachach dzielić rozgrywki na "kobiety" i "mężczyzn"???
A może podzielić rozgrywki na "łysych" i "kudłatych"? Albo na niskich i wysokich, grubych i chudych?
Już przemilczę to, że w sporcie taki podział jest właśnie jawną dyskryminacją, ale w grach umysłowych to trochę niepoważne...

Niech ktoś poda jeden ROZSĄDNY argument za takim podziałem...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 21 Kwi 2005, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu sie z panem panie Odzajer zgodze..

toz to jest absurd, czy nagrody Nobla tez sa oddzielnedla pan, a oddzielne dle panow..? :>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 22 Kwi 2005, 0:40    Temat postu: Zgoda buduje Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
I tu sie z panem panie Odzajer zgodze...

A to dziękuję Panie Jeanie Valjeanie Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 22 Kwi 2005, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby były tylko jedne Mistrzostwa Polski, zwykle nie grałaby w nich żadna kobieta. Dlatego jest dodatkowa kategoria: Mistrzostwa Polski Kobiet. Jeśli jakaś kobieta uzyskałaby awans do finałów Mistrzostw Polski, mogłaby zagrać. Nie przypominam sobie jednak takiej sytuacji w historii, choć w półfinałach panie grywają.
Niewiele kobiet gra w szachy zawodowo, zreszta już od najmłodszych lat chłopcy często uzyskują lepsze wyniki.
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 23 Kwi 2005, 12:30    Temat postu: Kobiety Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Gdyby były tylko jedne Mistrzostwa Polski, zwykle nie grałaby w nich żadna kobieta. Dlatego jest dodatkowa kategoria: Mistrzostwa Polski Kobiet.


No to ja protestuję, bo w obecnym podziale ja nie mam szans się dostać!
Gdyby powstała kategoria" "Mistrzostwa Polski Odżajerów i Egzegetów" to pewnie miałbym szanse się dostać! Very Happy
Skoro tworzy się osobną kategorię dla kobiet, to rozumiem, że są one w ten sposób uznane za jakieś niedorozwinięte... Confused
Bo przecież może się zdarzyć, że jednak kiedyś jakaś kobieta będzie lepsza od mężczyzny...
Ze statystyk pewnie też można wyczytać, że np. murzyni również są gorsi od białych w szachy, więc idąc tym torem zróbmy "Mistrzostwa Polski dla Czarnoskórych".
Gdyby zrobiono to co przed chwilą napisałem, to zaraz okrzyknięto by taki krok za RASIZM.
Według mnie dzielenie kobiet i mężczyzn w sporcie jest też dyskryminacją.
A to, że zwykle kobiety wypadają gorzej, to nie powód by tylko dla nich otwierać nowe kategorie. Statystycznie mężczyźni o wzroście poniżej 1,7m i wadze powyżej 100 kg nigdy nie zdobędą mistrzostwa Polski lub Świata w biegu na 100 m!!
Więc znów jest okazja by stworzyć kategorię dla otyłych niskich mężczyzn.
I idąc tak dalej każdy mieszkaniec Ziemi miałby szansę być mistrzem w swojej indywidualnej kategorii.
Gdyby istniała tylko ogólna kategoria, to owszem najlepsza kobieta moglaby być 60-ta w rankingu, ale zawsze miałaby szanse by być bezwzględnym mistrzem Polski np. w szachach.
Ja na przykład nie mam teraz szans by wejść nawet do pierwszego tysiąca polskich szachistów... poprostu w szachach dobry nie jestem, ale może gdybym potrenował i zajął się tym, to miałbym szansę wejść może do pierwszej setki... kto wie?

Ja wiem, że podział na kobiety i mężczyzn jest historyczny, ale z drugiej strony dziś jest trochę śmieszny.
Gdyby były mistrzostwa w rodzeniu dzieci idea to rzeczywiście już tylko kobiety mogłyby brać udział...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 23 Kwi 2005, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer, absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Wyobrażasz sobie np. takie mistrzostwa w biegach? Do finałów nie zakwalifikowałaby się przecież żadna kobieta, i to z prostego powodu: różnicy w budowie.
Cytat:
Gdyby istniała tylko ogólna kategoria, to owszem najlepsza kobieta moglaby być 60-ta w rankingu, ale zawsze miałaby szanse by być bezwzględnym mistrzem Polski np. w szachach.

Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam to zdanie (trochę się dziś za dużo uczyłam :wink: ). O co chodzi? Teoretycznie kobieta może zostać bezwzględną Mistrzynią Polski. Tylko do tej pory się to nie zdarzyło...
Cytat:
może gdybym potrenował i zajął się tym, to miałbym szansę wejść może do pierwszej setki... kto wie?

Szanse zawsze są :wink: Ale chyba musiałbyś rozpocząć intensywne treningi w wieku 5 lat.
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 23 Kwi 2005, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Wyobrażasz sobie np. takie mistrzostwa w biegach? Do finałów nie zakwalifikowałaby się przecież żadna kobieta, i to z prostego powodu: różnicy w budowie

Zgadzam sie co do zawodow w ktorych kobieta fizycznie nie ma szans z facetem...ale w grach polegajacych na logicznym mysleniu (takich jak szachy) to juz oddzielnych kategorii chyba nie powinno byc...:wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 23 Kwi 2005, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktyka pokazuje, że jednak powinny być. Choć różnica jest mniejsza niż w typowo sportowych konkurencjach.

A oglądaliście dziś "Dzieciaki z klasą"? :wink: Do półfinału przeszła ledwo jedna dziewczynka (i 5 chłopców), w finale walczyli już tylko chłopcy. Sad

Wracając do szachów, jest pewien wyjątek. Węgierka Judit Polgar znajduje się w 10 najlepszych szachistów. Po niej jest jednak ogromna przerwa, w pierwszej 100 nie ma już żadnej innej kobiety.
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 23 Kwi 2005, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Praktyka pokazuje, że jednak powinny być. Choć różnica jest mniejsza niż w typowo sportowych konkurencjach.

Wniosek z tego jeden...faceci sa bardziej blyskotliwi od kobiet. 8) Very Happy
Przykro nam Drogie Panie... 8) :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 23 Kwi 2005, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Phi! Nie ciesz się tak Twisted Evil
Przykłady, które pokazałam, nie mówiły o sytuacji ogólnej, lecz o profesjonalnej karierze sportowej. W szachach amatorskich wyniki często bywają odwrotne język
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Kwi 2005, 0:56    Temat postu: Kobiety Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Wyobrażasz sobie np. takie mistrzostwa w biegach? Do finałów nie zakwalifikowałaby się przecież żadna kobieta, i to z prostego powodu: różnicy w budowie.


No tak, ale ja też mam inną budowę ciała niż mistrzowie świata w biegu i jakoś nikt dla mnie nie tworzy nowej kategorii - a ja jestem z góry przegrany.
I zawsze można znaleźć taką spójną grupę ludzi, że żaden członek tej grupy nie będzie miał szansy (tak jak podawałem: otyli faceci).
Czy wobec tego kategoria "kobiety" nie jest taką samą kategorią jak "grubasy"? Smile
Jaka jest różnica poza nazwą?? Smile

Ja nie twierdzę, że kobiety mają taką samą budowe jak mężczyźni, ale akurat w bieganiu to jest to kwestia tylko ilości mięśni, które de facto u jakiejś kobiety mogą dorównać ilości jakie są u mistrza w bieganiu - wtedy taka kobieta zostanie najszybszym człowiekiem świata i tyle. Nie jest to niemożliwe przecież (i to bez dopingu).
Kwestia oczywiście inna, czy kobiety zawodowo uprawiające niektóre sporty to jeszcze kobiety (przynajmniej jesli chodzi o budowę ciała)? Confused

Ale już w szachach tworzenie nowych kategorii jest po prostu śmieszne.
Bo w takim razie proszę się do mnie zwracać per "Arcymistrzu", gdyż dziś zdobyłem tytuł Mistrza Świata w Szachach w kategorii "Odżajery i inne takie egzegety" Very Happy
Gratulacje z kwiatami proszę przesyłać na mój adres mailowy. Smile
A to nie koniec, bo jutro ustanowię światowy rekord w biegu na 5 metrów Odżajerów (dalej niż 5 metrów to nie dam rady bo się zmęczę) język
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 24 Kwi 2005, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki arcymistrzu... co najwyżej "Mistrzu Odżajerów i Egzegetów" język

Bez obrazy, ale Ty to chyba w jakimś innym świecie żyjesz :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Kwi 2005, 10:40    Temat postu: Realizm Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Bez obrazy, ale Ty to chyba w jakimś innym świecie żyjesz :wink:


Ja nie żyję w innym świecie, po prostu jestem krytycznym obserwatorem głupoty jaką ludzie sobie tworzą na codzień.
Gdyby przyjąć, że "kobiety" to nie to samo co "ludzie", to takie mistrzostwa osobne są całkiem sensowne. Ale to same kobiety wywalczyły sobie równouprawnienie, ale z przywilejów osobnych dziedzin w sporcie nie zrezygnowały. A ja powtarzam, że istnienie takich dziedzin to jak przyznanie się, że kobiety są upośledzone...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron