reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Pow贸dz
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 8:10    Temat postu: Pow贸dz Odpowiedz z cytatem

Po艂udniowa Polska znowu prze偶ywa tragedi臋. Wsp贸艂czuj臋 ludziom , kt贸rzy s膮 zmuszeni do opuszczania swego dorobku 偶ycia , aby ratowa膰 偶ycie. Czy nie mo偶na by艂o temu zapobiec?
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 9:41    Temat postu: Re: Pow贸dz Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Po艂udniowa Polska znowu prze偶ywa tragedi臋. Wsp贸艂czuj臋 ludziom , kt贸rzy s膮 zmuszeni do opuszczania swego dorobku 偶ycia , aby ratowa膰 偶ycie. Czy nie mo偶na by艂o temu zapobiec?


To jest nieco podobne pytanie jak czy da sie zapobiec zeby wulkan nie dymil? Nigdy nie uda si臋 stworzy膰 pe艂nej ochrony przed skutkami powodzi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
janik

Do潮czy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Sk眃: KOPAVOGUR
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo偶na by艂o, tyle 偶e wybory by艂y ju偶 do艣膰 dawno, a wraz z nimi min膮艂 czas obietnic wyborczych.
Po raz kolejny okaza艂o si臋 gdzie polskie elity rz膮dz膮ce maj膮 zwyk艂ych obywateli, proponowa艂 bym wprowadzenie ustawy, nakaz budowy dom贸w parlamentarzyst贸w na terenach zagro偶onych powodzi膮.
Tylko wtedy szary obywatel co艣 na tym uzyska.
Oczywi艣cie teraz rz膮d powie a m贸wili艣my ubezpieczcie si臋, hmmmmmmm 51% Polak贸w na granicy ub贸stwa, 500 z艂 na 偶ycie, ciekawo za co mieli si臋 ubezpieczy膰, proponuj臋 40 tys z艂 odszkodowania na rodzin臋, a co, im te偶 si臋 nale偶y, s膮 elit膮 tego narodu, sol膮 tej ziemi, to oni sw膮 prac膮 dbaj膮 o dobrobyt pseudo elit Polski Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
janik

Do潮czy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Sk眃: KOPAVOGUR
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 9:47    Temat postu: Re: Pow贸dz Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
Grazyna napisa:
Po艂udniowa Polska znowu prze偶ywa tragedi臋. Wsp贸艂czuj臋 ludziom , kt贸rzy s膮 zmuszeni do opuszczania swego dorobku 偶ycia , aby ratowa膰 偶ycie. Czy nie mo偶na by艂o temu zapobiec?


To jest nieco podobne pytanie jak czy da sie zapobiec zeby wulkan nie dymil? Nigdy nie uda si臋 stworzy膰 pe艂nej ochrony przed skutkami powodzi


Eeeeeeeeee a zrobiono cokolwiek po za za艂ataniem dziur po poprzedniej powodzi Very Happy
Polskie piekie艂ko, tam nie trzeba kryzysu, on tam trwa od 1945 roku Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
svavec
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam juz nie wiem czy lepszy jest wulkan czy powodzie ... wszedzie cos Wink
Tu zle .... tam niedobrze ....itd
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mog臋 zrozumie膰 ,偶e wulkany s膮 trudne do ujarzmienia. Ale jak pow贸d藕 jest raczej zjawiskiem do艣膰 przewidywalnym, cyklicznym i do艣膰 cz臋stym, to gdzie jaka艣 sensowna polityka przeciwpowodziowa? Teraz na wariata 艂ataj膮 dziury workami z piaskiem to chyba 艣redniowieczne metody.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 11:24    Temat postu: Re: Pow贸dz Odpowiedz z cytatem

janik napisa:
zatroskany napisa:
Grazyna napisa:
Po艂udniowa Polska znowu prze偶ywa tragedi臋. Wsp贸艂czuj臋 ludziom , kt贸rzy s膮 zmuszeni do opuszczania swego dorobku 偶ycia , aby ratowa膰 偶ycie. Czy nie mo偶na by艂o temu zapobiec?


To jest nieco podobne pytanie jak czy da sie zapobiec zeby wulkan nie dymil? Nigdy nie uda si臋 stworzy膰 pe艂nej ochrony przed skutkami powodzi


Eeeeeeeeee a zrobiono cokolwiek po za za艂ataniem dziur po poprzedniej powodzi Very Happy
Polskie piekie艂ko, tam nie trzeba kryzysu, on tam trwa od 1945 roku Very Happy


Za to islandzki kryzys trwa od niedawna ale halas o nim jest na calym swiecie i nie dziwota bo pobil rekordy swiatowe Very Happy. A co do powodzi to w ostatnich latach byly potezne powodzie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Czechach. W przypadku katastrofalnych opadow jest podobnie jak z wulkanem, tego sie nie da opanowac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
martusia

Do潮czy: 27 Lut 2007
Posty: 78
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 13:20    Temat postu: pow贸d藕 Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie da si臋 opanowa膰 natury, bo ona rz膮dzi si臋 swoimi prawami i nie mamy wp艂ywu na to co si臋 dzieje. Jednak mamy XXI wiek i skoro nie mo偶emy zapobiec opadom deszczu to powinni艣my zrobi膰 wszystko, 偶eby skutki powodzi by艂y jak najmniejsze i aby zasi臋g tego kataklizmu by艂 r贸wnie偶 jak najmniejszy. Wystarczy budowa膰 wa艂y przeciwpowodziowe, stawia膰 tamy itd. W Polsce jednak wszystkich zawsze zaskakuje 艣nieg w zimie, upa艂y w lecie i wszystko, co rozs膮dnie my艣l膮cemu cz艂owiekowi wydaje si臋 oczywiste. Nie ma na 艣wiecie idelanych kraj贸w, ale odrobina my艣lenia na pewno zdzia艂a艂aby cuda. A je艣li kto艣 powie, 偶e nie ma na to pieni臋dzy, to mo偶na np. zmieni膰 system resocjalizacji polskich wi臋藕ni贸w. 12 h pracy, potem micha zupa i mo偶e wtedy przestanie szerzy膰 si臋 patologia. Mo偶na by upiec w ten spos贸b dwie pieczenie na jednym ogniu. Ale polski rz膮d kpi sobie z ludzi, wa偶ne jest tylko to, 偶eby dopcha膰 si臋 do koryta i chocia偶 przez jedn膮 kadencj臋 si臋 nachapa膰, a o obietnicach wyborczych zapomina si臋 odrazu po ich wypowiedzeniu lub wypisaniu na plakatach. Ludzie powinni zbojkotowa膰 polsk膮 "elit臋" i w wyborach powinno wzi膮艣膰 udzia艂 100 % obywateli i ka偶dy powinien odda膰 niewa偶ny g艂os. Mo偶e wtedy kto艣 zrozumia艂by, 偶e spo艂ecze艅stwo to nie tylko ciemna masa.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 18:15    Temat postu: Re: pow贸d藕 Odpowiedz z cytatem

martusia napisa:
Na pewno nie da si臋 opanowa膰 natury, bo ona rz膮dzi si臋 swoimi prawami i nie mamy wp艂ywu na to co si臋 dzieje. Jednak mamy XXI wiek i skoro nie mo偶emy zapobiec opadom deszczu to powinni艣my zrobi膰 wszystko, 偶eby skutki powodzi by艂y jak najmniejsze i aby zasi臋g tego kataklizmu by艂 r贸wnie偶 jak najmniejszy. Wystarczy budowa膰 wa艂y przeciwpowodziowe, stawia膰 tamy itd. W Polsce jednak wszystkich zawsze zaskakuje 艣nieg w zimie, upa艂y w lecie i wszystko, co rozs膮dnie my艣l膮cemu cz艂owiekowi wydaje si臋 oczywiste. Nie ma na 艣wiecie idelanych kraj贸w, ale odrobina my艣lenia na pewno zdzia艂a艂aby cuda. A je艣li kto艣 powie, 偶e nie ma na to pieni臋dzy, to mo偶na np. zmieni膰 system resocjalizacji polskich wi臋藕ni贸w. 12 h pracy, potem micha zupa i mo偶e wtedy przestanie szerzy膰 si臋 patologia. Mo偶na by upiec w ten spos贸b dwie pieczenie na jednym ogniu. Ale polski rz膮d kpi sobie z ludzi, wa偶ne jest tylko to, 偶eby dopcha膰 si臋 do koryta i chocia偶 przez jedn膮 kadencj臋 si臋 nachapa膰, a o obietnicach wyborczych zapomina si臋 odrazu po ich wypowiedzeniu lub wypisaniu na plakatach. Ludzie powinni zbojkotowa膰 polsk膮 "elit臋" i w wyborach powinno wzi膮艣膰 udzia艂 100 % obywateli i ka偶dy powinien odda膰 niewa偶ny g艂os. Mo偶e wtedy kto艣 zrozumia艂by, 偶e spo艂ecze艅stwo to nie tylko ciemna masa.


Oj martusia lubisz ty bajeczki opowiadac. Na tak katastrofalna powodz nie pomaga zadne waly. To ze bredzisz o tym za tak "tylko" w Polsce to widac jasno jak sie przypomni powodzie z Niemiec, Czech, Francji i Brytanii z ostatnich lat. Akurat wtedy ominelo Polske i bylo widac kompletna bezradnosc w tamtych krajach. Teraz powodz jest tez na Wegrzech i Slowacji i tez sa bezradni.

A co do wiezniow to dobra recepta z czasow Sxxxxn i komunistycznych. Wiezniami nic dobrego sie nie zrobi a przy okazji ich terroryzuje.
W cywilizowanych krajach wiezniowie sa za kratami bo to jest najwieksza kara, a ludzie wolni pracuja.

No ale to wszystko co piszesz pasuje do badziewnego myslenia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badziewiaste my艣lenie!!! Ale艣 pojecha艂. Sam piszesz czasami takie
"m膮dro艣ci",偶e nie wiadomo: czy piszesz serio, czy 偶artujesz. A krytykujesz innych. Nie wstyd? Dziewczyna pisze, to co my艣l膮 inni w spos贸b prosty. A od gmatwania i owijania w bawe艂n臋 s膮 politycy g艂ownie. Ja jak wiem ile kosztuje bud偶et pa艅stwa ( czyli dochody z podatk贸w) na utrzymanie jednego wi臋藕nia w czasie, gdy niczemu winne dzieci chodz膮 g艂odne do szko艂y to te偶 z艂a jestem. A czy to etyczne i czy nie to sprawa drugorz臋dna. A je艣li chodzi o prac臋, to wielu wi臋藕ni贸w woli pracowa膰 czynnie ni偶 tylko odsiadywa膰 wyrok. Wi臋c o jaki艣 g艂upotach sam nie pisz. A co si臋 tyczy polityki przeciwpowodziowej , to nowina Tobie. Oczywi艣cie czasami si艂a natury jest wi臋ksza ni偶 mo偶emy mie膰 na ni膮 wp艂yw. Ale to nie oznacza,偶e najlepiej si臋 ZATROSKA膯.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
darek 13
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Sk眃: Z nie nacka
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo brunetka!
Jetem za tob膮 w tym temacie ca艂ym sercem
Poje.. troskany skul pysk, najpierw my艣l potem pisz!
_________________
Zr贸wnowa偶ona kobieta to wspania艂y przyjaciel cz艂owieka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 17 Maj 2010, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Badziewiaste my艣lenie!!! Ale艣 pojecha艂. Sam piszesz czasami takie
"m膮dro艣ci",偶e nie wiadomo: czy piszesz serio, czy 偶artujesz. A krytykujesz innych. Nie wstyd? Dziewczyna pisze, to co my艣l膮 inni w spos贸b prosty. A od gmatwania i owijania w bawe艂n臋 s膮 politycy g艂ownie. Ja jak wiem ile kosztuje bud偶et pa艅stwa ( czyli dochody z podatk贸w) na utrzymanie jednego wi臋藕nia w czasie, gdy niczemu winne dzieci chodz膮 g艂odne do szko艂y to te偶 z艂a jestem. A czy to etyczne i czy nie to sprawa drugorz臋dna. A je艣li chodzi o prac臋, to wielu wi臋藕ni贸w woli pracowa膰 czynnie ni偶 tylko odsiadywa膰 wyrok. Wi臋c o jaki艣 g艂upotach sam nie pisz.


Typowe myslenie prostego ludu: wiezniow za kare zagonic do roboty i bedzie spoko. Wiezienie po to jest zeby ludziom odebrac mozliwosc normalnego zycia.
Tylko czesc lzejszych skazanych moze pracowac. Szerokie wykorzystywanie pracy wiezniow bylo stosowane za komuny a za Sxxxxn to wiezniami kupe rzeczy zrobiono a przy okazji masa umarla.

Utrzymanie wiezniow kosztuje bo powinni miec humanitarne warunki ale na tym polega cywilizowane spoleczenstwo. Wielu tego nie rozumie co wynika z prymitywizmu, taki jak na przyklad demonstruje tutaj darek 13. Tacy to by nad wiezniami sie znecali a za byle co szubienica.

Grazyna napisa:
A co si臋 tyczy polityki przeciwpowodziowej , to nowina Tobie. Oczywi艣cie czasami si艂a natury jest wi臋ksza ni偶 mo偶emy mie膰 na ni膮 wp艂yw. Ale to nie oznacza,偶e najlepiej si臋 ZATROSKA膯.


Taaa, najlepiej wypisywac glupoty ze tylko w Polsce nie daja rady z powodziami. Calkiem niedawno znaczna czesc Wielkiej Brytanii plywala, Francja miala katastrofe, Niemcy zalalo a tu ignoranci bredza ze to tylko w Polsce.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
svavec
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 18 Maj 2010, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany ...... juz jestes legenda lol lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 18 Maj 2010, 7:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisa:
Zatroskany ...... juz jestes legenda lol lol


Dzieki ze to doceniasz lol lol lol. Dla pszenno-buraczanych jest tak ze jakby w Polsce wybuchl wulkan to by byl wynik kryzysu, wina rzadu i debilnych ludzi. A jak w Islandii wybuchl no to wiadomo sily natury i nic sie nie da zrobic.

Podobnie jak na przyklad byla w Anglii wielka i tragiczna powodz to wiadomo ze tam jest wszystko super, sa przygotowani na powodzie niesamowicie, ale niestety sily natury i nic sie nie da zrobic. A jak w Polsce jest powodz to przez kryzys, rzad i ludzi bo gdzie indziej powodzi nie ma.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
martusia

Do潮czy: 27 Lut 2007
Posty: 78
PostWys砤ny: 18 Maj 2010, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby艣 zauwa偶y艂 pisa艂am o tym, 偶e z natur膮 nie wygramy, ale mo偶e zrobi膰 wszystko, 偶eby skutki powodzi by艂y jak najmniej odczuwalne. Ogl膮daj膮c wiadomo艣ci np. w TVN 24 wida膰, 偶e w niekt贸rych miejscach mo偶na unikn膮膰 zalania, gdyby by艂y wa艂y lub chocia偶 wylewy by艂yby mniejsze. Widz臋 te偶, 偶e jeste艣 bardzo wyrozumia艂y dla wi臋藕ni贸w. Ja tam jestem za tym, aby za darmo nie dostali nawet szklanki wody. Dzisiaj w wielu celach stoi PSP, telewizor i wszelkie cuda. Ja uwa偶am, 偶e tak by膰 nie powinno. Ale to moje zdanie i uwierz mi, 偶e nie jest to badziewaiste my艣lenie. Za idiotyczne uwa偶am Twoje my艣lenie. Ale ka偶dy ma prawo do w艂asnego zdania. Woda to 偶ywio艂, ale skutki powodzi mo偶na zmniejszy膰. I to napisa艂am. A s膮 na to setki sposob贸w.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 18 Maj 2010, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martusia napisa:
jakby艣 zauwa偶y艂 pisa艂am o tym, 偶e z natur膮 nie wygramy, ale mo偶e zrobi膰 wszystko, 偶eby skutki powodzi by艂y jak najmniej odczuwalne. Ogl膮daj膮c wiadomo艣ci np. w TVN 24 wida膰, 偶e w niekt贸rych miejscach mo偶na unikn膮膰 zalania, gdyby by艂y wa艂y lub chocia偶 wylewy by艂yby mniejsze.


Skala powodzi jest taka ze watpliwe by cos sie dalo zrobic, jakies lokalne miejsca moze ale to nie zmienilobycalej sytuacji. Teraz mozesz sprawdzic jak Czechy padaja bo zbiorniki sie przepelnily.

Najgorsze jest to gledzenie typu "tylko" w Polsce sa powodzie bo to wina rzadu, i podobne glupoty. A w Czechach jest oczywiscie powodz z powodu sil natury.

martusia napisa:

Widz臋 te偶, 偶e jeste艣 bardzo wyrozumia艂y dla wi臋藕ni贸w. Ja tam jestem za tym, aby za darmo nie dostali nawet szklanki wody. Dzisiaj w wielu celach stoi PSP, telewizor i wszelkie cuda. Ja uwa偶am, 偶e tak by膰 nie powinno.


Taaa, i jeszcze przydaloby sie bicie kijami, obcinanie rak oraz kara smierci, nie?

Wiezniowie w Polsce maja ogolnie fatalne warunki bo mieszkaja w prymitywnych i przepelnionych celach. Praca nie moze byc ogolnie dopuszczalna ani traktowana jako kara, kara jest bezczynnosc w zamknieciu i marnowanie zycia. I nie karze sie z zemsty tylko dla sprawiedliwosci. W cywilizowanym spoleczenstwie wiezniow traktuje sie humanitarnie, podobnie jest zreszta ze zwierzetami w schroniskach. Brutalnosc nie daje nic poza wzrostem brutalnosci. Dla ludzi zyjacych w humanitarnych warunkach kara wiezienia, chocby bylo luksusowe, jest straszna. Zreszta odchodzi sie juz nawet od wiezienia, jest areszt domowy z obraczka na nodze i to tez jest straszne. Jezeli komus to nie wydaje sie straszne to znaczy ze ma powazne braki cywilizacyjne wynikajace z zycia w brutalnym otoczeniu na przyklad przemoc w dziecinstwie, alkoholizm rodzicow i bieda.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 18 Maj 2010, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martusia napisa:
jakby艣 zauwa偶y艂 pisa艂am o tym, 偶e z natur膮 nie wygramy, ale mo偶e zrobi膰 wszystko, 偶eby skutki powodzi by艂y jak najmniej odczuwalne. Ogl膮daj膮c wiadomo艣ci np. w TVN 24 wida膰, 偶e w niekt贸rych miejscach mo偶na unikn膮膰 zalania, gdyby by艂y wa艂y lub chocia偶 wylewy by艂yby mniejsze.


Skala powodzi jest taka ze watpliwe by cos sie dalo zrobic, jakies lokalne miejsca moze ale to nie zmienilobycalej sytuacji. Teraz mozesz sprawdzic jak Czechy padaja bo zbiorniki sie przepelnily.

Najgorsze jest to gledzenie typu "tylko" w Polsce sa powodzie bo to wina rzadu, i podobne glupoty. A w Czechach jest oczywiscie powodz z powodu sil natury.

martusia napisa:

Widz臋 te偶, 偶e jeste艣 bardzo wyrozumia艂y dla wi臋藕ni贸w. Ja tam jestem za tym, aby za darmo nie dostali nawet szklanki wody. Dzisiaj w wielu celach stoi PSP, telewizor i wszelkie cuda. Ja uwa偶am, 偶e tak by膰 nie powinno.


Taaa, i jeszcze przydaloby sie bicie kijami, obcinanie rak oraz kara smierci, nie?

Wiezniowie w Polsce maja ogolnie fatalne warunki bo mieszkaja w prymitywnych i przepelnionych celach. Praca nie moze byc ogolnie dopuszczalna ani traktowana jako kara, kara jest bezczynnosc w zamknieciu i marnowanie zycia. I nie karze sie z zemsty tylko dla sprawiedliwosci. W cywilizowanym spoleczenstwie wiezniow traktuje sie humanitarnie, podobnie jest zreszta ze zwierzetami w schroniskach. Brutalnosc nie daje nic poza wzrostem brutalnosci. Dla ludzi zyjacych w humanitarnych warunkach kara wiezienia, chocby bylo luksusowe, jest straszna. Zreszta odchodzi sie juz nawet od wiezienia, jest areszt domowy z obraczka na nodze i to tez jest straszne. Jezeli komus to nie wydaje sie straszne to znaczy ze ma powazne braki cywilizacyjne wynikajace z zycia w brutalnym otoczeniu na przyklad przemoc w dziecinstwie, alkoholizm rodzicow i bieda.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
foo

Do潮czy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWys砤ny: 18 Maj 2010, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

Wiezniowie w Polsce maja ogolnie fatalne warunki bo mieszkaja w prymitywnych i przepelnionych celach. Praca nie moze byc ogolnie dopuszczalna ani traktowana jako kara

Gdy偶?
Przysz艂o Ci kiedy艣 do g艂owy u偶ycie formy "moim zdaniem"?
Polecam.
Cytat:

kara jest bezczynnosc w zamknieciu i marnowanie zycia. I nie karze sie z zemsty tylko dla sprawiedliwosci.

Czym jest sprawiedliwo艣膰 je偶eli nie zemst膮?
Cytat:
Jezeli komus to nie wydaje sie straszne to znaczy ze ma powazne braki cywilizacyjne wynikajace z zycia w brutalnym otoczeniu na przyklad przemoc w dziecinstwie, alkoholizm rodzicow i bieda.

Pomy艣l nad karier膮 w ko艣ciele, masz talent do og艂aszania prawd absolutnych.

Pozdro
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
martusia

Do潮czy: 27 Lut 2007
Posty: 78
PostWys砤ny: 18 Maj 2010, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze m贸wi si臋, 偶e liczy si臋 ka偶da osoba itd. Wydaje mi si臋, 偶e nawet je偶eli uda艂oby si臋 uratowa膰 chocia偶by kilka domostw, gospodarstw to by艂by to sukces. Nie m贸wi臋, 偶e pow贸d藕 jest z winy rz膮du polskiego. Tylko, 偶e Polski rz膮d nie robi zbyt wiele by z ni膮 walczy膰. W ka偶dym roku jest to samo po powodzi rz膮d zapomina, 偶e by艂a pow贸d藕 i tak a偶 do nast臋pnej. Ja jestem pe艂na wsp贸艂czucia dla tych ludzi i naprawd臋 偶al mi ich, bo staram si臋 wyobrazi膰 sobie jak czu艂abym si臋 trac膮c dobytek ca艂ego 偶ycia. Ale ani moje ani Twoje gadanie nie pomo偶e im w tym nieszcz臋艣ciu. Tutaj wa偶ne s膮 jakie艣 kroki, dzia艂ania. Wiele wa艂贸w przeciwpowodziowych na po艂udniu Polski pami臋ta jeszcze Niemc贸w (tak podaj膮 w np. TVP)... Wa艂y przeciekaj膮, przerywaj膮 si臋, a gdyby by艂y w lepszym stanie mo偶e uda艂oby si臋 im powstrzyma膰 wod臋. A je偶eli chodzi o polskich wi臋藕ni贸w to nigdy nie zgodz臋 si臋 z Tob膮, bo chyba nie wiele wiesz o tym co si臋 tam dzieje. Uczciwi ludzie musz膮 pracowa膰 za marne grosze, a mordecy, gwa艂ciciele dostaj膮 wszystko "za kar臋"... Dla mnie to jest niesprawiedliwe... W Polsce wiele si臋 m贸wi o niedo偶ywionych dzieciach wola艂abym pieni膮dze podatnik贸w przeznaczy膰 np. na obiady w szko艂ach ni偶 na utrzymywanie z艂oczy艅c贸w. Nie wiem czy wiesz, ale wi臋藕niowie w ramach protestu potrafi膮 wyrzuca膰 lub niszczy膰 ca艂y chleb jaki otrzymuj膮. Za takie co艣 nie powinni dosta膰 jedzenia przez miesi膮c. A je偶eli ju偶 tak bardzo zale偶y Ci na odizolowaniu ich od reszty, bo to uwa偶asz za najwi臋ksz膮 kar臋 dla nich, to mog膮 pracowa膰 w grupach takich jak siedz膮 w celach. Ja w tej sprawie zdania nie zmieni臋. Nie m贸wi臋 o terrorze, ale o obowi膮zku zapracowania na siebie. A, 偶e w Polsce do艣膰 cz臋sto dochodzi do powodzi to mogliby w艂a艣nie umacania膰 wa艂y, a nie le偶e膰 i gra膰 w gierki, bra膰 narkotyki i pi膰 alkohol ( bo maj膮 do tego swobodny dost臋p).
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 18 Maj 2010, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany czy Ty nie masz jaki艣 problem贸w ze sob膮. Piszesz, 偶e wszyscy g艂upi i pisz膮 g艂upoty a Ty taki jeste艣 cywilizowany i oczytany. Nie b膮d藕 Taki do przodu , bo Ciebie od ty艂u wezm膮. Mo偶esz prawi膰 te swoje " m膮dro艣ci" ,ale jak b臋dziesz obra偶a艂 innych to znowu dostaniesz ostrze偶enie.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron