reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Islandczycy piją rzadziej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 28 Kwi 2005, 16:56    Temat postu: Islandczycy piją rzadziej Odpowiedz z cytatem

No to podyskutujmy... Żeby nie było, że tylko w offtopiku Smile

Też odniosłam wrażenie, że piją jakby mniej niz inni - na przykłąd mniej niż Francuzi Smile Faktem jest, że expertem być nie mogę, bo byłam tam za krótko, ale jednak mieszkałam chwilę z żywą prawdziwą rodziną, bywałam u innej rodziny, bywałam na organizowanych przyjątkach no i owszem, nie zauważyłam nadmiernego picia (ku memu rozczarowaniu...?), nie zawsze mozna to było tłumaczyć obecnością dzieci przy stole.

Dlaczego więc piją mniej? Czy dlatego, że alkohol jest drogi? Ale tam wzsystko jest drogie... No prawie wszystko. Czy moze klimat nie ten - na chłodzenie się drinkami czy schłodzonym winem jakoś za zimno, a rozgrzewanie się alkoholem jest nieco złudne. Podobno. Albo inna tradycja, albo po prostu życie było zawsze zbyt surowe, żeby sobie głowę piciem zawracać... I to się teraz zmienia, jak zrozumiałam z informacji.
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 28 Kwi 2005, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj kolega byl w tamtym roku na wakacjach w Barcelonie.poznal islandczykow, ktorzy zamiast jak inni cieszyc sie sloncem siedzieli tylko w hotelu i wlasnie pili...heh rozbawilo mnie to totalnie...zgroza
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 29 Kwi 2005, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to faktycznie wesołe...

to ja też coś z tej beczki: poznałam kiedyś Fińczyka (takiego szwedzkojęzycznego), któy, bedąc zarządcą campingu w Finalndii, bardzo chwalił Polaków za to, że nie piją tyle co Szwedzi i pomagają mu pijanych Szwedów uspokajać... Smile Tez mnie troszkę rozbawiło...
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Sebastian
Go
PostWysany: 30 Kwi 2005, 0:07    Temat postu: Re: Islandczycy piją rzadziej Odpowiedz z cytatem

Nul napisa:
No to podyskutujmy... Żeby nie było, że tylko w offtopiku Smile

Też odniosłam wrażenie, że piją jakby mniej niz inni - na przykłąd mniej niż Francuzi Smile Faktem jest, że expertem być nie mogę, bo byłam tam za krótko, ale jednak mieszkałam chwilę z żywą prawdziwą rodziną, bywałam u innej rodziny, bywałam na organizowanych przyjątkach no i owszem, nie zauważyłam nadmiernego picia (ku memu rozczarowaniu...?), nie zawsze mozna to było tłumaczyć obecnością dzieci przy stole.

Dlaczego więc piją mniej? Czy dlatego, że alkohol jest drogi? Ale tam wzsystko jest drogie... No prawie wszystko. Czy moze klimat nie ten - na chłodzenie się drinkami czy schłodzonym winem jakoś za zimno, a rozgrzewanie się alkoholem jest nieco złudne. Podobno. Albo inna tradycja, albo po prostu życie było zawsze zbyt surowe, żeby sobie głowę piciem zawracać... I to się teraz zmienia, jak zrozumiałam z informacji.


To mnie też robawiło. Proszę popatrzeć na Laugarvegur od 22 - 6 w weekend lub kiedy następny dzień jest wolny od szkoły i pracy. Islandczycy mało piją? Nie chce mi się w to wierzyć. Młodzi piją do upadłego o zgrozo. Starsi już chyba wiedzą jakie są ich możliwości, a co do imprez domowych, to racja tam dużo się nie pije, poza tym tu nie ma kultu przyjęć organizowanych w domach. Zazwyczaj chodzi się do knajpy. Tak przynajmniej ja to widzę.
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 30 Kwi 2005, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Proszę popatrzeć na Laugarvegur od 22 - 6 w weekend lub kiedy następny dzień jest wolny od szkoły i pracy

No właściwie to, że ludzie imprezują w weekend to nic takiego zdrożnego chyba...
Ja słyszałem, i to mniej więcej to mówią te wyniki badań, że młodzi Islandczycy właśnie "napełniają się" po domach, żeby zaoszczędzić w miejscach publicznych. No ale przy tych cenach alkoholu to nie dziwne :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 30 Kwi 2005, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mniej pija? lol Znajomi z Islandii pija tak samo jak znajomi z Polski.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 30 Kwi 2005, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy czy masz w Polsce znajomych więcej czy mniej pijących... :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 3 Maj 2005, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecietnie jak na Polske." W tygodniu to jestesmy cisi jak ta lza..." ale w weekendy szturmujemy bary
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Maj 2005, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tak trzymać :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mario
Go
PostWysany: 4 Maj 2005, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odniosłem wrażenie chodząc po paru knajpach w Keflaviku, że piją na maxa! Ale poznałem takze kilku rodaków którzy "za kołnierz nie wylewają". Oczywiscie, głównym ich trunkiem był lokalny bimber, który niestety miałem okazję posmakować.Smak i zapach zapamietam chyba do końca życia(i rekina też!) Embarassed
Powrt do gry
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 4 Maj 2005, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z moimi znajomymi czesto w piatki robimy sobie podobnie jak w Reykjawiku wycieczki po barach, ale chyba aztak duzo nie pijemy
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Cookie Monster
Go
PostWysany: 7 Maj 2005, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://info.onet.pl/1091403,69,item.html
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron