reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zmiany przy transferze zasiłku dla bezrobotnych
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KMK

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 60
PostWysłany: 22 Maj 2010, 14:09    Temat postu: Zmiany przy transferze zasiłku dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/288861,464630_Zasilek_wyplaci_bezrobotnemu_zagraniczny_urzad.html

Tutejszy urząd pracy nie informuje o zmianach i o nowych drukach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolciaisk

Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 39
PostWysłany: 22 Maj 2010, 14:19    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

to skad taki druk otrzymac???dadza w tym biurze co E303?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOBER22111

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 76
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 22 Maj 2010, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten druk e303 zawsze sie bralo zeby dostac zasilek:P kolega zjezdzal 2 lata temu i bral taki druk a wy panike siejecie najlepiej isc sie dowiedziec w urzedzie pracy a nie czytac z internetu:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sylwiam

Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Maj 2010, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]ten druk e303 zawsze sie bralo zeby dostac zasilek:P kolega zjezdzal 2 lata temu i bral taki druk a wy panike siejecie najlepiej isc sie dowiedziec w urzedzie pracy a nie czytac z internetu:P
Cytat:




2 lata temu to bylo 2 lata temu a tutaj jest wyraznie napisane ze zmiany wchodza z dniem 1 maja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fordur007

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 23 Maj 2010, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój znajomy wjezdża w przyszłą środę do Polski,był w urzędzie po 303,ale nikt o żadnych zmianach tam nie wspominał, no cóż trzeba temat rozpracować we wtorek jak będzie otwarte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Konieczko
Gość
PostWysłany: 23 Maj 2010, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwazniejsza zmiana to taka ze zasilek bedzie wyplacal urzad Pracy zagraniczny, a wiec nie nalezy likwidowac kont i kart islandzkich bo nie wiadomo na jakie konto to bedzie przelewane.

Wczesniej byla taka procedura ze zasilek wymieniano wg kursu z poprzedniego kwartalu, ustalonego urzedowo przez jakas tam komisje europejska. Kurs ten nie mial zadnego pokrycia w rzeczywistosci.
Powrót do góry
DevilDance

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 54
PostWysłany: 24 Maj 2010, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam dzwonilem dzisiaj do UP w Polsce i otzymalem informacje ze te zmiany dotycza tylko ktajow EU natomiast kraje EOG bez zmian czyli tylko druk E303 pozdr Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julita luisa

Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 34
PostWysłany: 24 Maj 2010, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do pracy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Sizah

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 37
PostWysłany: 11 Paź 2012, 23:27    Temat postu: Przeniesienie zasiłku Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie kto się orientuje czy jest to prawda że można przenieść zasiłek do Polski aż na 6 miesięcy z tym ze bez prawa powrotu. Czy jest to prawda? Jeśli tak to proszę o szczegóły. Kto wypłaca taki zasiłek? Na które konto Polskie czy Islandzkie? To bardzo ważne dla mnie gdyż zdecydowałam się wracać zamiast siedzieć bezczynnie, no chyba że ktoś zna jakieś miejsca pracy Smile Bo siedzenie w domu nie jest dobre ani dla zdrowia psychicznego ani fizycznego. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
helicopter3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWysłany: 13 Paź 2012, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej nie przenoś na 6 miesięcy bo i tak tu wrócisz wcześniej czy później. Znam takich co po kilku latach na Islandie wracali. Lepiej zabrac zasiłek na 3 miechy i zobaczyć jak się żyje w Polsce. A jak coś to przynajmniej można wrócić i dalej leżeć na Islandii i spać do 14tej...
_________________
niki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Blue

Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 37
PostWysłany: 13 Paź 2012, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

helicopter3 napisał:
Lepiej nie przenoś na 6 miesięcy bo i tak tu wrócisz wcześniej czy później. Znam takich co po kilku latach na Islandie wracali. Lepiej zabrac zasiłek na 3 miechy i zobaczyć jak się żyje w Polsce. A jak coś to przynajmniej można wrócić i dalej leżeć na Islandii i spać do 14tej...

no i tu sie musze wtracic,bo mnie cholera jasna i ciezka bierze na nierobĂłw-bez znaczenia polskich czy islandzkich,juz dawno ten rzad powienien zrobic z tym porzadek,albo do roboty albo fora ze dwora,a nie za moje czy innych pracujacych pieniadze smiac sie w kulak,jacy to Wy madrzy jestescie,a my durni pracujemy.Na szczescie ten sie smieje najlepiej,kto sie smieje ostatni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RealDeal

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 107
Skąd: RVK
PostWysłany: 13 Paź 2012, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blue napisał:
helicopter3 napisał:
Lepiej nie przenoś na 6 miesięcy bo i tak tu wrócisz wcześniej czy później. Znam takich co po kilku latach na Islandie wracali. Lepiej zabrac zasiłek na 3 miechy i zobaczyć jak się żyje w Polsce. A jak coś to przynajmniej można wrócić i dalej leżeć na Islandii i spać do 14tej...

no i tu sie musze wtracic,bo mnie cholera jasna i ciezka bierze na nierobĂłw-bez znaczenia polskich czy islandzkich,juz dawno ten rzad powienien zrobic z tym porzadek,albo do roboty albo fora ze dwora,a nie za moje czy innych pracujacych pieniadze smiac sie w kulak,jacy to Wy madrzy jestescie,a my durni pracujemy.Na szczescie ten sie smieje najlepiej,kto sie smieje ostatni.

....żeby ci sie nóżka nie pośliznęła i na zasiłeczku wyladujesz Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sizah

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 37
PostWysłany: 13 Paź 2012, 13:40    Temat postu: zasiłek Odpowiedz z cytatem

Zatem jakie są warunki przeniesienia zasiłku na 6 msc? Nie można po jakimś czasie wrócić na Islandię i pracować? Very HappyVery Happy Bo o takie informacji mi chodzi a nie o to czy fajnie jest siedzieć na zasiłku czy nie. Jeśli ktoś mi pisze weź się do pracy to z miłą chęcią czekam na oferty pracy z twojej strony drogi panie. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blue

Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 37
PostWysłany: 13 Paź 2012, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RealDeal napisał:
Blue napisał:
helicopter3 napisał:
Lepiej nie przenoś na 6 miesięcy bo i tak tu wrócisz wcześniej czy później. Znam takich co po kilku latach na Islandie wracali. Lepiej zabrac zasiłek na 3 miechy i zobaczyć jak się żyje w Polsce. A jak coś to przynajmniej można wrócić i dalej leżeć na Islandii i spać do 14tej...

no i tu sie musze wtracic,bo mnie cholera jasna i ciezka bierze na nierobĂłw-bez znaczenia polskich czy islandzkich,juz dawno ten rzad powienien zrobic z tym porzadek,albo do roboty albo fora ze dwora,a nie za moje czy innych pracujacych pieniadze smiac sie w kulak,jacy to Wy madrzy jestescie,a my durni pracujemy.Na szczescie ten sie smieje najlepiej,kto sie smieje ostatni.

....żeby ci sie nóżka nie pośliznęła i na zasiłeczku wyladujesz Rolling Eyes

jesli nawet to bede miec do tego pelne prawo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sizah

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 37
PostWysłany: 13 Paź 2012, 20:06    Temat postu: zasiłek Odpowiedz z cytatem

Strasznie się zżymasz na widok polskiego bezrobotnego panie Blue. W takim razie może oddasz swoją posadę na koszt tejże osoby, a sam odpoczniesz pod palemką z drinkiem w dłoni na koszt podatnika. 3 czy 4 lata pobierania zasiłku to nie jest wieczność biorąc pod uwagę ile trzeba pracować by dostać emeryturę, więc jeśli chorujesz na wściekliznę umysłową proponuję zgłosić się do lekarza a być może otrzymasz rentę inwalidzką dożywotnio. Bycie osoba bezrobotną to nie jest ani dar od losu, ani specjalny przywilej, więc swoje komentarze na temat takich ludzi jak m in ja zachowaj dla siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blue

Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 37
PostWysłany: 13 Paź 2012, 21:11    Temat postu: Re: zasiłek Odpowiedz z cytatem

Sizah napisał:
Strasznie się zżymasz na widok polskiego bezrobotnego panie Blue. W takim razie może oddasz swoją posadę na koszt tejże osoby, a sam odpoczniesz pod palemką z drinkiem w dłoni na koszt podatnika. 3 czy 4 lata pobierania zasiłku to nie jest wieczność biorąc pod uwagę ile trzeba pracować by dostać emeryturę, więc jeśli chorujesz na wściekliznę umysłową proponuję zgłosić się do lekarza a być może otrzymasz rentę inwalidzką dożywotnio. Bycie osoba bezrobotną to nie jest ani dar od losu, ani specjalny przywilej, więc swoje komentarze na temat takich ludzi jak m in ja zachowaj dla siebie.

to nie ode mnie wyszlo,ze sie lezy na kanapie do 14,wiec sie odwal,widocznie jestes wlasnie tym leniem smierdzacym,skoro tak Ciebie to ruszylo,i slusznie,bo ja na Ciebie tyram,wlasnie z mojego podatku dostajesz zasilek.Nie mam nic do ludzi,ktĂłrzy stracili prace i faktycznie nie moga jej znalesc,ale reszta to pasozyty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Paź 2012, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie kłóćcie sie juz tak


_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
g6

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysłany: 13 Paź 2012, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Paź 2012, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sizah

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 37
PostWysłany: 13 Paź 2012, 23:58    Temat postu: Przeniesienie zasiłku Odpowiedz z cytatem

Ja się nie kłócę, ale mam nadzieję, iż ten pan w momencie utraty pracy honorowo zrzeknie się swojego zasiłku. Przecież to jest w jego mniemaniu bez znaczenia, że ten człowiek który teraz pobiera zasiłek kiedyś również oddawał część swoich zarobków na poczet pomocy bezrobotnym. Tylko ktoś wyjątkowo ograniczony nie jest w stanie tego zrozumieć. Równie dobrze możesz mieć pretensje do garbatego że ma dzieci proste, albo że sąsiad pracuje krócej, dłubie w nosie regularnie w ciągu całego dnia pracy a mimo to zarabia więcej. Cóż tu można więcej napisać, może tylko tyle, że człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy. Pozdrawiam lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron