reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 123

Autor Wiadomość
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 9 Cze 2005, 9:52    Temat postu: Oj Basiu Odpowiedz z cytatem

przeciez nikt nie jedzie tam dla zabawy czy na wakacje...to jest przeciez kontrakt czasowy...a baraki....no coz, na praktyce montowalem takie kontenery mieszkalne dla iraku i powiem ci szczerze...sa lepsze niz niejedno mieszkanie...standart maja bardzo wysoki, zreszta jak to wyglada mozna zobaczyc na stronie www.fjardaal.com
to na tyle...pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Cze 2005, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barth_x, no wlasnie o to mi chodzi, ze trudno jest porownywac takie kontrakty z normalnym zyciem, kiedy wracasz do domu, przegladasz gazete, masz przy sobie rodzine, dzieciaki, no i zone przy kuchni. I to MUSI miec odzwierciedlenie w zarobkach... wiec zastanawiajac sie, czy placa wystarczajaco, odnosilabym sie do podobnych kontraktow w innych czesciach swiata przede wszystkim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Cze 2005, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, zapomnialam dopisac, ze oczywiscie zycze ci powodzenia!
Praca przy duzych projektach to jest naprawde bardzo fajne doswiadczenie i mozna sie wiele nauczyc i wiele zobaczyc!
A na przyszlosc - zycze pracy, ktora bedzie ci sprawiac taka frajde, ze bedziesz ja traktowal jak zabawe. I nie bedziesz myslal o wakacjach. To jest mozliwe:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 9 Cze 2005, 19:27    Temat postu: Dzieki bardzo :) Odpowiedz z cytatem

masz zupelna racje, chociaz nie posiadam takowego stereotypu rodziny :> (maz z gazeta, biegajace dzieciaki i zona w kuchni) jestem raczej za zdecydowanym podzialem rol w rodzinie. Oczywiscie chcialbym wracac do domu po pracy gdzie bedzie czekac na mnie rodzina, ale jak na razie nie mam takich mozliwosci, tutaj w kraju...no coz...bede wszystko czynil by to zmienic Very Happy
Tak czy inaczej dzieki bardzo raz jeszcze i serdecznie cie Basiu pozdrawiam
A co do pracy...oj to kolejne moje marzenie by tak sie stalo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mariusx
Gość
PostWysłany: 9 Cze 2005, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest czarter do katowic, wrocławia lub krakowa(jeszcze nie wiadomo), acha w umowie jest jakiś ekstra geld na wakacje i święta.
Powrót do góry
grzegosz
Gość
PostWysłany: 11 Cze 2005, 2:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile

Z tego co widzę tutaj, trochę młodych ludzi się wybiera na tą budowę Smile Ja też jestem już na etapie posiadania kontraktu w ręce, czekam na decyzję w sprawie wylotu. Z tego co wyczytałem to czas oczekiwania na niezbędne pozwolenia może wynieść do 8 tygodni, tak że trochę jeszcze poczekam (w sumie nie wiem ile faktycznie). No i nurtuje mnie pytanie, czy w miejscu zakwaterowania będzie net? Pozdrawiam.
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 11 Cze 2005, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered napisał:
ja bym chcial tylko poprosic lennego karute albo inna osobe pracujaca na islandii o oswiecenie mnie czy te 380 euro za 60-cio godzinny tydzien pracy dla pracownika fizycznego to jak bardzo odbiegaja od sredniej.

nie wiem dokladnie ile zarabia pracownik fizyczny ale w rybkach pensje sa teraz w "okolicach -700 do 1100 za godzine ,zalezy jaka firma ,ile masz juz stazu itd,wydaje mi sie ze "zwykli" budowlancy maja okolo 900-1000 kr na godz -czyli okolo 40-42 tys na tydzien brutto ( z urlopem),na reke wyjdzie okolo 29 tys na reke -czyli te 350 euro to chyba normalka -na tydzien .Nie wiem jak placa w hutach ,ale wydaje mi sie ze za 60 godz tyg ,powinno byc wiecej,bo przeciez wiecej placa za nadgodzine ,chyba ze potracaja za wyzywienie i zakwaterowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 11 Cze 2005, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered napisał:
. mozesz miec odliczana inna kwote jesli masz niepracujaca malzonke, wtedy powinienes dostac ulge dwa razy. jesli jest inaczej to moglbys powiedziec jak jest naprawde. ja mam ta wiadomosc z internetu a nie z pierwszej reki jak ty.

jesli jeden z malzonkow nie pracuje ,nie korzysta z innych swiadczen typu urlopy macierzynskie ,renty itd to druga osoba moze wykorzystac ulge podatkowa ale chyba tylko 80 % jej wartosci...Lenny ta ulga zmienia sie z roku na rok w/g poziomu inflacji .Przysluguje kazdemu pracujacemu na Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 11 Cze 2005, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lenny napisał:
Z drugiej strony jakby spojrzec na ceny islandzkie i jak islandczycy wydaja pieniadze to pewnie zarabiaja oni duzo duzo wiecej... 8) a moze sie myle...

Niektorzy pewnie tak -patrz domy z ogrodami w stolicy -szok ,ale musisz wiedziec jedno tu jest wszystko na kredyt.Pomysl jak bylo w Polsce kiedys ,jak chciales kupic mieszkanie to jechales na saxy i ciulales kase i kupowales za gotowke ,tak samo samochod itd ,W tej chwili napewno wiecej opiera sie na pozyczkach ale chyba Islandia pobila wszelkie rekordy.Chcesz mieszkanie -100% kredytu ,chcesz samochod ,znajdziesz taki na 100% pozyczki ,sprzet domowy ,remont-nie ma sprawy -jest przeciez karta Visa,nawet na wakacje ci pozycza,albo debecik na konto.A jak juz nie bedziesz mogl placici to dadza ci poczyczke "dla tych co maja problem ze splata dlugow" Very Happy Very Happy oj duzo bedzie bankrutow Sad bo ostatnim okresie rozkwitu gospodarczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 11 Cze 2005, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
W tej chwili napewno wiecej opiera sie na pozyczkach ale chyba Islandia pobila wszelkie rekordy.Chcesz mieszkanie -100% kredytu ,chcesz samochod ,znajdziesz taki na 100% pozyczki ,sprzet domowy ,remont-nie ma sprawy -jest przeciez karta Visa,nawet na wakacje ci pozycza,albo debecik na konto.A jak juz nie bedziesz mogl placici to dadza ci poczyczke "dla tych co maja problem ze splata dlugow" Very Happy Very Happy oj duzo bedzie bankrutow Sad


Czy to jest coś dziwnego? Przecież tak jest i powinno być w każdym normalnym kraju. Czy w USA jest inaczej? Przecież tam całe życie żyje się na kredyt. To, że jest taka sytuacja, to przede wszystkim za sprawą banków. To im się opłaca by ludzie pożyczali i dlatego dają takie możliwości. A ponieważ banki są pewne, że Islandczycy mają i będą mieli pracę, to nie boją się dawać kredytów. Czego wyspiarze mają się bać? Jak mają stałą, wręcz można powiedzieć, dożywotnią pewność że jej nie stracą (jak nawet nie ta, to będzie inna), więc jest zero stresu o przyszłość i przede wszystkim można sobie w takich warunkach czynić nawet bardzo dalekosiężne plany! Więc w czym Islandczykowi przeszkadza zaciągnięty kredyt? Nie w tym rzecz by chomikować kasę i za nią po kilku latach cos kupić. Lepiej teraz juz kupić na kredyt, już używać sprzętu, już niech przynosi zyski, czy chociażby wygodę, a co miesiąc oddawać kawałek pensji za te wygody.

Co innego u nas, gdzie banki zabezpieczają się jak mogą na wypadek ewentualnego wylania klienta z roboty. A i tak przecież w Polsce udziela się bardzo dużo kredytów. Już chyba mało kto nie ma czegoś wziętego na kredyt. Ani to nic złego, ani nie ma się czego obawiać, zwłaszcza kiedy ma się pracę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 11 Cze 2005, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest nic dziwnego ze wszystko na kredyt.Tylko ze ...niektorzy nie znaja umiaru i naprawde pograzaja sie w poteznych dlugach.I to wcale nie przesada - tz biura Porad finansowych bija na alarm .Ludzie wogole nie potrafia oszczedzac,i suma na jaka zadluzony jet tylko na debecie przecietny islandczyk jest ogromna.Mlodzi ludzie nie potrafia ocenic swoich mozliwosci finansowych i czesto bywa to pozniej problemem a nawet powodem konfliktow.Konsumpcja jest ogromna i nie zna granic....A z ta praca -taka stala i na dlugie lata .moze sie kiedys zmienic.Jednego nie zalapuja -ze sami napedzaj spirale cen ....a pozniej narzekaja...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 11 Cze 2005, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
chyba Islandia pobila wszelkie rekordy.Chcesz mieszkanie -100% kredytu ,chcesz samochod ,znajdziesz taki na 100% pozyczki ,sprzet domowy ,remont-nie ma sprawy -jest przeciez karta Visa,nawet na wakacje ci pozycza,albo debecik na konto.A jak juz nie bedziesz mogl placici to dadza ci poczyczke "dla tych co maja problem ze splata dlugow"

Very Happy szkoda ze nie maja kredytow dla obcokrajowcow przebywajacych w Islandii :wink: ...chetnie pozyczylbym sobie z 20-25 milonow na jakies fajne mieszkanie np. w KĂłpavogur :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 11 Cze 2005, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pobedziesz" chwilke "(rok ,dwa ,trzy)w Islandii i mozesz kupic mieszkanie,moze nie na 100 % ale 90% .Kiedys bylo wymagane 5 lat pobytu ale dawno juz to zniesli,kilku znajomych kupuje teraz a sa tu niecale 3 lata.Pozyczka jest pod zastaw mieszkania ,wiec specjlanie nie robia problemu tylko musisz pracowac i przedstawic zeznanie podatkowe z poprzedniego roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 12 Cze 2005, 4:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niesamowite jak dla Was to wszystko wydaje sie proste Smile A prawda jest taka by wziasc cos na kredyt lub dostac Karte Visa (a bez tej owej kary nie ma wielkich szans na pozyczke )gdy nie ma sie islandzkiego obywatelstwa to potrzebujesz gwaranta, ktory jest wiarygodna osoba dla banku (czyt. obywatel islandii posiadajacy mieszkanie na wlasnosc min od 3 lat)
Bo przykro to mowic ale jednak banki (a jest ich az piec) stracily ufnosc w obcokrajowcow zbyt wielu ucieklo bez sladu lol

Przyznaje racje Karucie ze Islandia to raj dla kredytobiorcow :
powiedz co chesz a My(tj.bank) powiemy Ci w jaki sposob to osiagnac!

Wiec moze to dla naszej ochrony sa nam utrudnione kredyty, oszczedzaja nam tej pieknej i wyrafinowanej petli na szyje lol

Pozdrawiam Was serdecznie

p.s a mieszkanie z ogrodkiem w stollicy mozesz wynajac tak jak ja to robie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 12 Cze 2005, 4:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno: milo czytac, ze tak wielu ludzi pragnie przyjechac do Islandi.
To potwierzenie, ze juz nieublaganie stracilismy status miejszosci narodowej lol lol lol lol lol lol lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
major59
Gość
PostWysłany: 12 Cze 2005, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusx... przegladnij prywatna wiadomośc
Powrót do góry
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 12 Cze 2005, 15:07    Temat postu: taaaaaaaaa Odpowiedz z cytatem

dobrze jest zyc na kredyt czy cos kupic pod warunkiem ze kredyty sa dawane na dobrych warunkach (nie tak jak w polsce) dlatego polak jest zmuszony tutaj do ciulania kasy by pozniej cos sobie kupic. Mam pytanko do wszystkich zwlaszcza tych KTORZY POSIADAJA KONTO W POLSKIM BANKU A MIESZKAJA W ISLANDII

1/ jak oplaca sie przelewac wynagdrodzenie z Islandii do polskiego banku? w koronach w euro czy z przewalutowieniem z koron na zlotowki?

2/ czy majac karte debetowa w polskim banku i bedac w islandii moge z niej w bankomacie wybrac pieniadze albo cos kupic? czy jest mi niezbedna karta kredytowa?

z gory dzieki za odpowiedz...a ta osoba ktora rowniez wyjezdza do pracy w islandii i tez czeka na bilet mowiac ze moze potrwac to do 8 tyg przerazila mnie, choc mnie powiedziano ze min 4 tyg, czyli jest w tym cos z prawdy bo moze byc i 8!!!!
Zastanawiam sie tylko czy Bechtel sobie pozwoli na takie opoznienia terminowe, no chyba ze ma to wszystko zaplanowane co do dnia.

Pierwszy wyjazd do Islandii do pracy przy hucie jest koncem czerwca/ poczatkiem lipca!! to sa info z pierwszej reki Very Happy

Pozdrawiam wszystkich Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 12 Cze 2005, 15:15    Temat postu: AHA odnosnie NETU przy pracy w hucie Odpowiedz z cytatem

bedzie jakas kawiarenka z kompami i dostepem do netu na miejscu, a ewentualne wyperswadowanie co do podlaczenia sieci do pokojow trza bedzie na miejscu uzgodnic Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 12 Cze 2005, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otrzymanie pozwolenie na prace i pobyt trwa od 4 do 8 tygodni. Kazdy pracodawca jest tego swiadom. Tylko przyszli pracownicy zyja w niepewnosci bo czesto gesto zdaza sie przeciagac powyzej 8 tyg. Ale glowa do gory odmowy przychodza znacznie szybciej Smile

To tylko biurokratyczna strona islandii tak tu powszechna lol lol lol lol lol
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 12 Cze 2005, 16:04    Temat postu: Re: taaaaaaaaa Odpowiedz z cytatem

barth_x napisał:
1/ jak oplaca sie przelewac wynagdrodzenie z Islandii do polskiego banku? w koronach w euro czy z przewalutowieniem z koron na zlotowki?

2/ czy majac karte debetowa w polskim banku i bedac w islandii moge z niej w bankomacie wybrac pieniadze albo cos kupic? czy jest mi niezbedna karta kredytowa?


Ad1. bezposrednio na zlotowki raczej nie dokonasz przelewu,musisz miec konto walutowe w Polsce...a nawet jakby, to az boje sie pomylec jaki bylby koszt przewalutowania :wink:
Ad2. kazda karta debetowa z Polski (Visa Electron,Maestro) wybierzesz pieniadze w bankomacie, to samo dotyczy placenia...problem tylko taki, ze za kazda taka operacje bank odpowiednio Cie podliczy....dodam ze nie malo :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Następny
Strona 2 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron