reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 123

Autor Wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Sie 2005, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, jesli ktos Wam wmawia, ze z powodu protestow ekologow zatrzymano budowe, to informuje, ze, przynajmniej do tej pory, nie zatrzymano. Jesli jakis posrednik tak twierdzi to po prostu Was zwodzi i tyle...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 2 Sie 2005, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ello Wszystkim
Dzisiaj wzialem nocki bo wczoraj mialem dopiero pierwszy dzien pracy, jednak moja praca wymaga nocnej zmiany i niestety musze pracowac od 7wieczorem do 7 rano, no coz zobaczymy. Pracuje tak jak zostalem zakwalifikowany na rozmowie wstepnej czyli loozik. Co to sytuacji tutaj nie ede sie rozpisywal bo z Grzegorzem opisalismy to wczesniej,

Greenpeace byl na tamie, akcja byla krotka i nieistotna bo praca tam idzie do przodu. Nie mam pojecia czy przyjda tutaj, chociaz nie sadze. tym bardziez zeby zaprzestali rekrutacji z tegoz powodu.

Ludzie z polski przyjezdzaja tu 2 razy w tyg tj w niedziele i w srody, w ostatnia niedziele przyjechali z krakowa, a w srode z wrocka...

przypomne tylko ze w moim przypadku od rozmowy kwalifikacyjnej do wyjazdy minelo 3 miesiace ?*niespelna* moze to komus poprawi humor, nie wiem....

trzeba poprostu wyciagnac jak najwiecej informacji od posrednika i nudzicich jak cholera, przeciez sprawa was bezposrednio dotyczy!!!!

odnosnie opieki medycznej czy tam innych medycznych spraw.
w moim przypadku niewzialem zadnych drukow E111 *turystyczna i E104 z ZUSu na ta druga ponoc trzeba czekc miesiac a turystyczna dziala tylko miesiac, tak czy inaczej zachorujesz to idziesz do lekarza i do 50 tys koron pokrywa sie samemu kosztym, jak przekroczy to juz pracodawca placi...ponadto dobrze ubezpieczyc sie przed wyjazdem NNW, ja mam to ubezpieczenie, i jakiekolwiek koszty leczenia zostana mi zwrocone po powrocie, najlepiej wybrac takie by bylo jak najwiecej kasy przeznaczone na stomatologa,osobiscie pytalem gdzie tutaj mozna isc do dentysty jakby cus, wszyscy na to zrobili oczy, naprawde jest on tutaj drogi jak cholera, nie wiem ile, ale ludzie wola drzwiami zeby wyrywac niz chodzic do stomatologa leczyc zeby ehhehehe, takze NNW zawsze moze sie przydac...aha ubezpieczenie zdrowotne jest takze jak cokolwiek stanie si ew pracy projekt pokrywa calkowite koszty, a jak poza praca to tak jak wyzej napisalem....pozdrawaiam...

trzymcie sie wszyscy i slusznie Mirek napisal....w kupie sila ludzie takze trzymcie sie i wspierajcie nawzajem a informacjami wymieniajcie...

powodzenia, a tutaj na was juz czekaja
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
adamus
Gość
PostWysłany: 2 Sie 2005, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barth dzieki za news o medykach. A jaka robote masz ze musisz robic po nocach, bo ja mam trade assistant ?
Wylot mam planowany na 28 sierpnia z Krakowa. Wyjazdy sa tez 14 i 21. Ja załatwiałem wszystko przez Rimec. W czerwcu oddałem papiery, badania itp.
Najgorsze to to ze latem w Polsce truno kupic kalesony na zime, a o czapkach i rekawicach zimowych nie wspomne.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
zamek
Gość
PostWysłany: 2 Sie 2005, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barth - jako trade assistant tłumaczysz ang-pol-ang czy dają też samemu coś do zrobienia? Jak widziałem zakres obowiązków trade assistanta, to było to baaardzo rozmyte i ogólnikowe, i jednocześnie takie same jak foreman. Czy mogą zmienić stanowisko pracy na inne niż jest w umowie?
I pytanko dodatkowe - jak jest z ubraniami roboczymi - sensowne jakieś dają? Chodzi mi o ochronę przed spodziewanym mrozikiem i wiatrem.

pozdr
zamek
Powrót do góry
mariusx
Gość
PostWysłany: 2 Sie 2005, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barth, mam pytanie - czy żałujesz że czegoś nie zabrałes z Polski?(może ja takiego błędu nie popełnię).

A może coś podrzucić?, wylatuję 7 z Balic, a planuję jeszcze jakieś zakupy(dobre buciki trekkingowe, jakiś sztormiak, itd)

Co radzisz zabrać?, aha - gdzie wykupiłeś NNW?
Powrót do góry
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 3 Sie 2005, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ELLO PONOWNIE, AJK WIDZICIE NOCKI MAJA TA ALETE, ZE W DZIEN KIEDY WSZYSCY SA W PRACY KAWIARENKA JEST WOLNA, PENWIE DLATEGO Grzegosz malo co pisze bo ciezko sie dopchac do 8 kompow przy takiej ilosci uzytkownikow.

Wiec tak, czego nei zabralem a powinienem, przede wszystkim filmy DVD, bo urzadzenie jest w kazdym living roomie, slyszalem ze na zime przda sie kominiarka, bo deszcz pada tutaj poziomo i wbija sie w twarz niczym male szpilki, ponadto hmmm co jeszcze...ubezpieczenie mam ISIC mozna inne kupic jakiekolwiek NNW, odnosnie cieplych, najlepiej czarnych skarpet nei trzeba wspominac poniewaz po budynkach, biurach i stolowce chodzi sie na boso, o kalesonach i czapce rowniez.

Ciuchy do pracy dostaje sie eleganckie. firmy 3M, cieple, nieprzemakalne, wiatrochronne kurtki, kombinezon drelichowy i buty z noskami, a na zime dostaje sie ocieplany wypasiony kombinezonik takze loozik.

Odnosnie TTA bo sam takowym jestem, po pierwsze praca polega na tlumaczeniu swojemu zespolowi co maja robic, bo informacje przekazywane sa wlasnie do TTA od foremanow i inndych supervisorow, jednymi slowy taki lacznik, ale nie tylko, nalezy sie do grupy i z ta grupa sie pracuje, takze loozik.
TTA sa wszedzie, przy konstrukcjach, przy dzwigach przy betonie, no wszedzie, poprostu lacznik miedzy szefem a pracownikami. Ale jak juz wspomnialem, praca nie polega wylacznie na tlumaczeniu, pracuje sie w zespole.
hmm co jeszcze...no nei wiem, naprawde inna kultura pracu tutaj jest, zupelnie inna, nikt nie biega jak oszolom, kierownik nie pogania, czlowiek ma czas by przemyslec prace, zawsze moze odetchnac jakby cus...sytuacja taka jaka powinna bycodnosnie wymiany euro na korony, nie przejmujcie sie, jest tutaj bank, w zasadzie 2 i bez problemu mozna wymienic,
jedzenia tez bnie bierzcie, zadnych konserw etc...ludzie tu jest 15 roznych dan do wyboru na obiad, na luch troche mniej bo z 5 hehehe takze jedzenia naprawde nikomu nie zabraknie, baraki sa sprzatane, ciuchy prane przez firme, my7dlo i reczniki sa, naprawde, wielu ludzi jest w szoku, takz enie ma sie co przejmowac tylko brac kapetki, cieple ciuchy NNW i przyjezdzac...
pozdrawiam wszystkich...aha...forumowiczkow jest juz tuitaj 3 albo 4 takze loozik

NIE ZAPOMNIJCIE O filmach DVD....bo jedyne polskie kanaly to tvnstyle i mango hehehe...pozdrawiam zycze powodzenia,

pozdrawiam wszystkich, nie zrazajcie sie ksiezycowym krajobrazem w drodze z keflaviku do rejkjaviku...tutaj jest slicznie, inaczej,,,,poprostu pieknie

trzymanko...
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mariusx
Gość
PostWysłany: 3 Sie 2005, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, przybiorę parę filmideł na dvd, zamiast konser i ręczników heheee.
Z tymi skarpetami to ważne info, dzięki.
Aha, ile trwa cała podróż?

Czy jest mozliwość podłączenia w kawiarence swojego kompa do sieci?, mam takiego szrota - może wezmę, zawsze to mniej pchania.
Powrót do góry
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 3 Sie 2005, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

15 dan do wyboru!!!!!!!! dvd w pokoju!!!!!
jezu gdzie my Ĺźyjemy!!!!!!
u nas masz starą szawke na zagrzybiałej łazni!!!!!!

pozdrawiam was...
na ile macie kontrakty bo juz raczej szybciej dostane odpowiedz niz doczytam.. 6 miesięcy, tak ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 3 Sie 2005, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisał:
15 dan do wyboru!!!!!!!! dvd w pokoju!!!!!
jezu gdzie my Ĺźyjemy!!!!!!
u nas masz starą szawke na zagrzybiałej łazni!!!!!!

Ja myślę, że to poprostu dobra inwestycja w pracowników.
Przy inwestycji rzędu wielu milirdów dolarów zrobienie DVD w pokojach i stołówki na 15 dań nie jest szczególnie kosztowne, a pracownicy tym małym kosztem są zadowoleni i nie tracą czasu na gotowanie czy pranie - wszystko hurtem robią wyspecjalizowane służby, tak jest taniej i wygodniej, bo pracownik, który się zrelaksuje po pracy nastepnego dnia jest bardziej skupiony w pracy i nie popełnia tak dużo błędów.
To jest oczywiste dla kaĹźdego...
Natomiast w Polsce albo mamy do czynienia z poPRLowskimi fabrykami, gdzie zarząd rozkrada co może i zakład się chyli ku upadkowi, albo mamy do czynienia z chciwymi nowobogackimi kombinatorami, którzy chcą się szybko dorobić kosztem pracowników bez jakiejś wizji na przyszłość no i wreszcie mamy też małych przedsiębiorców, którzy po prostu nie mają kapitału na inwestycje w pracowników i często sami muszą współuczestniczyć w tych marnych warunkach pracy.

Zadowolenie pracownikĂłw to pierwszy krok do sukcesu firmy Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 3 Sie 2005, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZGADZAM SIE CAŁKOWICE choć tą dyskusją nic nowego nie wniesiemy..:-) każdy to wie.. u nas modne jest hasło "nie podoba sie ? - na twoje miejsce jest 10 innych - czyt. to spier***aj!!!!

ponowiłem próby i wysłałem cv do rimeca - na jobs@rimec.pl jak by ktoś jeszcze pytał..

psychiczny komfort pracy i warunki to 90% sukcesu pracodawcy...
jak widać w hucie nie ma na co narzekać... chyba ze??

CHŁOPAKI PONARZEKAJCIE NA COŚ!!! bardzo was prosze.. jak jest na co oczywiscie... (bo na rozłąke z bliskimi to wiadomo)
a własnie czesto się kontaktujecie z mama, tatą, ukochaną ?? jak to wygląda w praktyce??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
retarder
Gość
PostWysłany: 3 Sie 2005, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barth-x jak wygląda sprawa kierowców samochodów ciężarowych jest już pełna obsada czy jeszcze przybywają na bieżąco w ramach zapotrzebowania??
Powrót do góry
mariusx
Gość
PostWysłany: 3 Sie 2005, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...ponadto dobrze ubezpieczyc sie przed wyjazdem NNW, ja mam to ubezpieczenie, i jakiekolwiek koszty leczenia zostana mi zwrocone po powrocie, najlepiej wybrac takie by bylo jak najwiecej kasy przeznaczone na stomatologa,osobiscie pytalem gdzie tutaj mozna isc do dentysty jakby cus, wszyscy na to zrobili oczy, naprawde jest on tutaj drogi jak cholera, nie wiem ile, ale ludzie wola drzwiami zeby wyrywac niz chodzic do stomatologa leczyc zeby ehhehehe, takze NNW zawsze moze sie przydac...aha ubezpieczenie zdrowotne jest takze jak cokolwiek stanie si ew pracy projekt pokrywa calkowite koszty, a jak poza praca to tak jak wyzej napisalem....


Reasumując:

- ubezpieczony jesteś tylko na terenie budowy, w przypadku jakiegoś wypadku np. na wycieczce(wulkan, wieloryby, gejzery itp.) koszty leczenia we własnym zakresie?

- czy " oryginalne :wink: " płyty DVD też są łykane przez playery ?

- jak jest z pieniedzmi, przy opcji wpłaty na polskie konto można bez problemu korzystać z bankomatów w hucie?
(to jest chyba najkorzystniejsze rozwiazanie)
Powrót do góry
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 3 Sie 2005, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barth_x napisał:
naprawde inna kultura pracu tutaj jest, zupelnie inna, nikt nie biega jak oszolom, kierownik nie pogania, czlowiek ma czas by przemyslec prace, zawsze moze odetchnac jakby cus...sytuacja taka jaka powinna byc


jeszcze raz...witam w Islandii...tak wlasnie tutaj jest !!! 8)
czyz to nie piekne?? Very Happy

barth_x napisał:
czego nei zabralem a powinienem, przede wszystkim filmy DVD, bo urzadzenie jest w kazdym living roomie


i tak dla jasnosci, macie dvd w pokojach czy w swietlicach (tudziez salonach) jakkolwiek to nazwac (living rooms)?? zeby niektorzy sie nie rozczarowali pozniej... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 3 Sie 2005, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak bym był na twoim mijscu i zabrał ze sobą laptopa to była by możliwość (leze sobie w pokoju na lożu i pisze) i ile by mnie taki bezprzewód kosztował ??
pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adamus
Gość
PostWysłany: 4 Sie 2005, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanko - czy techniczne słowniki ang - pol i odwrotnie to wziac ze soba - czy na budowie jest jakas kanciapa gdzie to mozna bezpiecznie rozlozyc i jak zajdzie potrzeba to skorzystac ?
język
Pozdrawiam
Powrót do góry
adamus
Gość
PostWysłany: 4 Sie 2005, 7:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze by wizac wizje TV, w innych krajach na kontraktach tak to robia, biora anteny, dekodery i podlaczaja sie, a w Polsce ktos tylko placi abonament. Mozecie sie dowiedziec czy isnialaby taka mozliwosc, bo jesli w kazdym pokoju jest TV to chyba najprostrze rozwiazanie. No jest tylko jedno ale - caly czas goscie w pokoju 2,5 x 2,5 m - ciekawe ilu chlopa glodnych polskich news'ow zmiesci sie w pokoiku ?
Na razie
Powrót do góry
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 4 Sie 2005, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehheheheheh PANOWIE!!! drodzy forumowicze...no nie zadajcie juz tak szczegolowych pytan, na ktore mozna samemu sobie odpowiedziec czytajac poprzednie moje wypowiedzi....
DVD jak powiedzialem jest w living roomie, nie w kazdym pokoju, a taki pokoik jest jeden na caly barak (30 pokoi jednoosobowych) jest tak duzy telewizor wygodne fotele, czajnik, kawa, herbata i nawet cukier tez!!!
laptopa sam mam ale wpiac jedynie moge do go gniazdka z napieciem w celu zaladowania, innego plugina nie ma w pokojach i na razie nie bedzie, to samo z wifi, na razie nie bedzie chociaz rozmawiam na ten temat...moze pozniej...aha jak ktos pali, paczka fajek tutaj kosztuje ok 40zl, piwko kolo 20 zl...hihihihiihihitakze lozzik

trzmajcie sie cieplo i nie zapomnijcie skarpet i czapek!!! i DVD..duzo DVD
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 4 Sie 2005, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha biblioteka jest, na razie tylko z anglojezycznymi pozycjami, nie widzialem slownikow. Mam swoj i non stop z niego korzystam...
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mariusx
Gość
PostWysłany: 4 Sie 2005, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy można własny laptop podłączyć do sieci w kawiarni internetowej(czy jak to się tam nazywa), mając sieciówkę i kabel. (wiem że się powtarzam, ale mogę zabrać skretkę i będzie ok)

Czy playery odtwarzają kopiowane płyty dvd
Powrót do góry
Jurhan
Gość
PostWysłany: 6 Sie 2005, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem telefon,lecę do Islandi na budowę huty 14.08.2005.Czekałem od pierwszej rozmowy 8 tygodni.Wylot z Krakowa,muszę wstawić się o 4 rano na lotnisku.Może ktoś leci w tym dniu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 12 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron