reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 38, 39, 40  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Gosw : 123

Autor Wiadomo
melosz

Doczy: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysany: 28 Wrz 2005, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mąż składał w north star, bechtelu czy urzędzie pracy ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
albatros
Go
PostWysany: 29 Wrz 2005, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

north star adres podawalam wczesniej sprawdz wypowiedzi
Powrt do gry
mariusx
Go
PostWysany: 2 Pa 2005, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opowiadanie bzdur, typu:
Cytat:

z aktualnosci wiem ze bede potrzebni elektrycy

Jest wprowadzeniem w blad, wlasnie koncza sie przyloty nowych grup. Jezeli ktos nie dostal informacji o wylocie w terminie do konca pazdziernika, to dopiero na wiosne moze sie spodziewac takowej.
Jezeli chodzi o informacje na temat potrzebnych zawodow, to chyba jankesi sami nie sa zorientowani kogo potrzebuja, sa tu juz: murarze, malarze, pomocnicy budowlani i cala reszta potrzebnych profesji.

Najlepiej zadzwonic do biur podanych wczesniej i zapytac sie czy jeszcze prowadza rekrutacje na ta budowe, a podobno sa nowe propozycje w szwecji i irlandii
Powrt do gry
melosz

Doczy: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysany: 4 Pa 2005, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakim etapie jest budowa huty ?
Beziecie betonować fundamenty w zimie ?

Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 4 Pa 2005, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie aktualne inormacje sa tutaj /http://fjardaalproject.is/
Również o pracy, mozna nawet zadzwonic do biura tu na miejscu i zasiegnac info pewnego w 100%
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 4 Pa 2005, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marius_x z ta strona to dobry pomysl ale aparat cyfrowy Panasonic??? heh :>
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
veroniq
Go
PostWysany: 9 Pa 2005, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka!

Witam wszystkich hutowcow obecnych na Islandii Exclamation Exclamation Exclamation
Widze ze zdjec zamieszczanych w necie, ze calkiem szybko wam rosnie ta budowa..... i nawet polskie dni w szkole byly no...no, a polskiego pysznego smalcu ze skwarkami tez wam na te polskie dni kucharz ukucharzyl, czy standardowo znowu ryba i ryba.... lol lol lol

dajcie znac co u Was slychac i czy wiatr bardzo dokucza? i czy niedzwiadki na krach do Was z Grenlandii juz przyplynely?hihihi..........

A co niektorzy...(barte_x i mariusz) to pewnie niebawem maja urlop???? co chlopaki????

pozdross z kraju, gdzie panuje zlota polska piekna jesien Smile i gdzie wlasnie zakonczyla sie I tura wyborow na Prezydenta. A propos: wy pewnie nie mieliscie mozliwosci glosowania? A moze sie myle.....

trzymajcie sie, pa
Powrt do gry
veroniq
Go
PostWysany: 17 Pa 2005, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyzby tu bylo az tak pusto, ze sama mam sobie zadawac pytania i sama na nie odpowiadac Question Question Question

A swoja droga chlopaki przy tej hucie to musza niezle harowac skoro nie daja znaku zycia Exclamation

W taklim razie moze cos na rozweselenie zaspanego towarzycha.... Coz sprobujmy.....

lol lol lol lol

Wchodzi babcia do autobusu i pyta kierowcę:
- Synku chcesz orzeszka?
- Poproszę.
Na drugi dzień to samo, kierowca dostał orzeszka, ale mówi do babci:
- To niech pani też zje.
- Chłopcze, ja już nie mam zębów.
Trzeci dzień znowu:
- Synku chcesz orzeszka?
Kierowca zaciekawiony pyta:
- Babciu, a skąd masz takie dobre orzeszki?
- Z Toffifee...


lol lol lol

Trwa egzamin na studia prawnicze. Przewodniczacy komisji egzaminacyjnej
zadaje pierwsze pytanie kandydatowi:
- Dlaczego chce pan zostac prawnikiem?
- Tato, nie wyglupiaj sie...

lol lol lol
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 17 Pa 2005, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

veroniq napisa:
wy pewnie nie mieliscie mozliwosci glosowania? A moze sie myle.....


Oczywiście, że nie mieli.. Siedzą tam odcięci od świata, nieświadomi co dzieje się w Polsce i pozbawieni praw obywatelskich.. A reklama wyborów dla Polonii islandzkiej jest juz na naszej stronie głównej chyba ze 2 miesiące! Czasami miewam chwile zwątpienia...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 17 Pa 2005, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu, ale to w Reykjaviku... A chlopaki sa na Wschodzie. Nie wiem, czy obywatelski obowiazek byl na tyle silny, ze wskoczyli w samolot i pognali do stolicy...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 17 Pa 2005, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że oni są w Reyðarfjörður i że to jest na wschodzie. Ale bez przesady - nie może być komisji wyborczych dla polonii islandzkiej wszedzie gdzie są Polacy, a wiemy, że Polacy są tam wszędzie. Jeśli w Reykjavíku zagłosowało 50 czy 100 osób, to przecież oczywistym jest, że nie opłaca się robić gdzie indziej okręgu wyborczego, bo przyjdą jednostki, o ile w ogóle przyjdą.
A poza tym i tak pewnie co jakis czas trzeba każdemu jechac po cos do stolicy i jakby miał potrzebę zagłosowania, to by połączył te dwie rzeczy i pofatygował się do urny.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 17 Pa 2005, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze jest tutaj 460 polakow, po drugie nie jestesmy odcieci od swiata, a po trzecie to moglismy leciec na wybory za chyba 16.000 isk.

A tak na marginesie to jestem zawiedziony ze ambasada polska nie zainteresowala sie taka potezna grupa polakow na islandii, skoro organizuje sie wybory na statkach dla 20, 30 marynarzy z zalogi, to takie zbiorowisko chyba tez jest tego warte.

Na wiosne bedzie nas ok 1100, wtedy wciagamy na maszt w FTV flage bialo-czerwona, i oglaszamy teren Fiardaal Team Village strefa wolnoclowa, a prezydenta wybierzemy sobie sami, bez laski. Wink
Powrt do gry
veroniq
Go
PostWysany: 18 Pa 2005, 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie!
Mariusx ma racje nawet jakby w FTV frekwencja byla 30% to do urny trafiloby wiecej kart do glosowania niz w stolicy Islandii.
Ambasada chyba nieco pokpila sprawe..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Mariusx- a jakbyscie sie tak spieli i wystosowali jakas petycje do Ambasady Question Question Question Ale obawiam sie, ze jest juz nieco za późno..... A szkoda taki liczny elektorat......
Ale by frekwencja skoczyla Wink

pozdrosss



A jak warunki pogodowe??? Dają w kość?
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Pa 2005, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, ale to nie zależy od ambasady, gdzie będzie urna do głosowania. Wytyczne daje im Warszawa.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 18 Pa 2005, 10:12    Temat postu: polskie wybory na Islandii Odpowiedz z cytatem

Jak rozmawialiśmy z Panią Konsul to sugerowaliśmy jej, że warto by było zrobić komisje wyborcze w Reyðarfjörður czy Kárahnjúkar. Muszę przyznać, że byłem zdziwiony bo Pani Konsul była mocno zaskoczona takim pomysłem. Mi się wydawało logiczne, żeby zrobić wybory w tych miejscach, gdzie jest najwięcej Polaków, bo oczywiście w Reykjavíku komisja być musi ale akurat tak niska frekwencja była tam oczywista. Wydaję mi się, że w stolicy mieszka najwięcej tych Polaków, którzy wyjechali już dawniej, często na dłużej lub na stałe i oni raczej stanowią elektorat, który jeśli pójdzie do wyborów to na pewno nie tak chętnie jak Ci, którzy traktują Islandię tylko jako miejsce przystankowe. Bo ci, którzy wyjechali na stałe, mogą nie czuć już takiej potrzeby wpływania na losy kraju, z którego wyjechali (podkreślam - "mogą", to nie znaczy, że tak musi być) niż Ci, którzy zamierzają po skończonym kontrakcie wrocić i żyć w kraju z tymi politykami, których przyszło nam wybierać.
No ale MSZ uznał widocznie, że to by było zbytnio skomplikowane, choć można z tym dyskutować. Pani Konsul twierdziła (nie bez jakiejś racji), że ostatnio była tak niska frekwencja, że w ogóle nie było pewne czy wybory na Islandii będa organizowane. No ale z drugiej strony to właściwie powinno leżeć po stronie samych służb konsularnych, żeby zachęcać ludzi do głosowania. No ale wiemy jakich mamy urzędników... Właśnie dlatego powinniśmy głosować, żeby próbować cośkolwiek zmienić.
(nie żebym w ten sposób sugerował zmianę Pani Konsul, bo mogło to tak zabrzmieć Wink)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 18 Pa 2005, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tez namawialismy Oslo,zeby miejsce do glosowania bylo nie tylko w Rvk,ale nam powiedziano ze koszty sa za wysokie. Tez jestem zawiedziona frekwencja,mysle ze ci co nie wzieli udzialu w wyborach powinni przestac narzekac. Evil or Very Mad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 18 Pa 2005, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci co nie wzieli udziału a mogli w ogóle powinni zamilknąć w tej sprawie... Bo ja doskonale rozumiem, że są sytuacje, w których faktycznie człowiek nie ma możliwości oddania swojego głosu. Ale jeżeli ktoś (w tym przypadku mówimy o uprawnionych do głosowania Polakach w Reykjavíku, ale to dotyczy też wszystkich innych) miał możliwość i nie poszedł bo: mu się nie chciało, zapomniał, nie wiedział etc. to nie bardzo ma teraz moralne prawo do narzekania. I to nie tylko narzekania na to jak przebiegała sama procedura głosowania (która jest troszkę uciążliwa ze względu na konieczność zdobycia zaświadczeń, ale jednak nie jest to niemożliwe) ale w ogóle nie powinni narzekac na polską politykę. Bo okazja do wyrażenia swojego głosu była. Będzie jeszcze w tę niedziele, ale wybory prezydenckie nie są juz tak bardzo ważne moim skromnym zdaniem.
A MSZ niech lepiej o kosztach nie wspomina - jakoś na idiotyczny budynek w Warszawie za grube miliony ponad rynkową cenę mieli pieniądze... A w sumie co to za koszta dla MSZ wysłać jedną skrzynkę wgłąb Islandii i zapłacić trzem osobom, które by pracowały w komisji?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 18 Pa 2005, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
(która jest troszkę uciążliwa ze względu na konieczność zdobycia zaświadczeń, ale jednak nie jest to niemożliwe)

Wcale to nie jest uciazliwe.Wystarczy:zadzwonic albo wyslac mail do konsulatu ze swoimi danymi,a oni zajmuja sie cala reszta.To na prawde nie jest trudne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 18 Pa 2005, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to tym bardziej... Jeżeli to nie jest takie trudne to powinno więcej osób zagłosować.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Artur
Go
PostWysany: 18 Pa 2005, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałem zedytować - bo to stasznie politycznie brzmiało. Gdybyście , tam w Islandi mieli polską telewizje (tak z 20 kanałów) i słyszeli codzienne oblewanie się pomyjami - to faktycznie , lepiej pracować i nie zaprzątać sobie głowy polityką - lepiej liczyć pieniądze na koncie....


u nas już tak jest ogólnie przyjęte - że co innego się obiecuje wyborcą przed wyborami , a co innego potem się robi ...to jest polaki standart demokracji ludowej Smile

Ja osobiscie ide głosować na Kaczyńskiego ...każdy ma prawo wyboru...

Pozdrawiam wszystkich pracowników zatrudnionych przy budowie huty.


Ostatnio zmieniony przez Artur dnia 20 Pa 2005, 10:02, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 38, 39, 40  Nastpny
Strona 17 z 40

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron