reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 38, 39, 40  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Gosw : 123

Autor Wiadomo
Jurhan
Go
PostWysany: 4 Sty 2006, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam przepracowane okolo 30 lat ,w roznych zawodach ,ale to nie mialo znaczenia przy rozmowie kwalifikacyjnej,warunek to ostatnie 5lat,

na jlepiej skladac podania w kilku agencjach pracy,to przyspiesza wyjazd Znam to z wlasnego doswiadczenia Starajac sie do pracy w ISLANDI zlozylem podanie w KRAKOWIE i WROCLAWIU wyjechalem z Krakowa chociaz mieszkam na DOLNYMSLASKU.NORDSTARD JEST FIRMOM MALEGO LOTU DLUGO SIE CZEKA I DUZO KOMBINACJI.
Powrt do gry
Horpyna

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skd: KALISZ
PostWysany: 4 Sty 2006, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę Jurhan, że jesteśmy w porównywalnym wieku, Czy nie masz wewnętrznych oporów, lęków i znaków zapytania przed wyjazdem?
Ja trochę mam
Jak z tym walczysz?

Horpyna
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Horpyna

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skd: KALISZ
PostWysany: 4 Sty 2006, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jurhan napisa:
Cialbym zaproponowac aby koledzy ktorzy pracuja przy budowie huty zrobili kolekcje zdjec z budowy huty dla serwisu ICELAND i dla TYCH ,ktorzy maja zamiar wyjechac do pracy przy hucie co WY NATO.


Bardzo dobry pomysł, może niektórym ułatwi postawienie kropki nad i.
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Jurhan
Go
PostWysany: 4 Sty 2006, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory ja juz tam jestem od 5 miesiecy.Gdy wyjezdzalem mialem opory jak kazdy -rodzina,inny kraj,daleko od domu,ale chec poprawienia bytu sobie,rodzinie byla silniejsza-teraz lepiej sie czuje ze moge zapewnic byt moim dziecia,rodzinie -stalem sie silniejszy.
Powrt do gry
Horpyna

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skd: KALISZ
PostWysany: 5 Sty 2006, 0:37    Temat postu: Do Jurhana i innych Odpowiedz z cytatem

To mnie trochę przekonuje. Mam podobne problemy. Dwoje dzieci (??? już właściwie dorośli ale niesamodzielni) studiuje, każde w innym mieście. Najtrudniejsze z tego wszystkiego to to, że mam pracę. Poprzednia (upadłość układowa firmy - odszedłem na własną prośbę) dawała pewien komfort psychiczny z tego powodu, że była dobrze płatna a obecna daje więcej satysfakcji ale mniej kasy i tutaj zaczyna się problem. Zakładając, że będą mnie na (w) Islandii chcieli przyjąć ze względu na doświadczenie itp. itd. to w chwili rozpoczęcia pracy tam poprawiam sobie i swojej rodzinie byt. Pozostaje jedno ale, .... ale co po zakończeniu kontraktu. Nie będę miał możliwości powrotu do obecnego miejsca pracy bo to już był powrót. Przyjęto mnie po 9 latach pracy w przemyśle, przyjęto dlatego, że kiedyś się sprawdziłem i pozostawiłem trwały ślad. Niestety mam swoje lata i w tej naszej głupawej (ale kochanej ojczyźnie) każdemu zagląda się do kalendarza i feruje wyroki na tej podstawie czy człowiek się do czegoś nadaje czy nie. Obawiam się, że po kontrakcie mogę zostać bez pracy a do emerytury jeszcze sporawo zostało. A może można takie kontrakty przedłużać w nieskończoność, może tam nie patrzy się tak mocno na kalendarz i można nawet kilkanaście lat ciągnąć, czy wręcz nawet do emerytury pracować na emigracji zarobkowej.

Mam wiele tego typu wątpliwości a także pomysłów na przyszłość, niestety nie znam realiów Islandii na tyle dobrze aby już teraz na 100 % powiedzieć tak. Jeżeli będzie poważna dyskusja z Twoje strony Jurhan i innych forumowiczów to może odkryję się dalej ze swoimi wątpliwościami, marzeniami czy nawet naiwnymi być może wizjami przyszłości związanymi z Wyspą


Pocieszającym jest także fakt niskiego bezrobocia na (w) Islandii (około 3 %) i być może można tam mieć większą pewność pracy i nadzieję na przyszłość.

Ale się rozpisałem tak poważnie i na smutno.

Horpyna
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
mike_mil
Go
PostWysany: 5 Sty 2006, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HORPYNA.....................
A nie myślałeś zęby pojechać tam na IS np i zostać?
Po co wracać do kraju?Patriotyzm Cię trzyma czy świeczki na cmentarzu?
Ja kiedyś byłem za granicą(nl)wróciłem,przywiozłem pieniążki,zrobiłem jakieś remonty itp,pieniążki sie rozeszły i została szara codzienność......
Jak dla mnie nie ma na obecny czas sensu wracac....
Moim marzeniem jest wyrwanie sie z tego padołu razem z żona i dzieckiem...................
sam nie wiem co pisać.........szkoda czasu na nasz kraj,a przynajmniej na jakieś pierwsze 15lat....
trzeba sie ''deportować'',tylko jak Crying or Very sad
Powrt do gry
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 5 Sty 2006, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te lata doświadczeń, przeszkody i mnożenie problemów to wymysły polskich pośredników. Dla Bechtela osoba z 3 letnim doświadczeniem w zawodzie jest już "skilled worker", pamiętajcie -rekrutują nas na robotników, nie na dyrektorów (TA i TTA bez obrazy, ale opiszcie czym się zajmujecie na budowie, może oszczędzicie rozczarowań).

Z tego co wiem, to faktycznie za NORDSTAREM idzie jakiś zapaszek, kogoś tam wywalili za "kombinacje" przy kwalifikacji, dlaczego? - bo dla przedstawiciela Bechtela, każdy dopuszczony do rozmowy z nim jest OK, prawdziwa selekcja jest przeprowadzana przez ludzi mieszających w papierach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
melosz

Doczy: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysany: 5 Sty 2006, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na budowie nie wplno robić zdjęć.Ochrona kontrwywaidowacza.Same tajemnice.Nie wolno oddawa
Kod:
 moczu ...........
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mike_mil
Go
PostWysany: 6 Sty 2006, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jak narazie u mnie cisza,zero odzewu ze strony tej firmy...
W kraju dostałem propozycje pracy:
750zł na rękę za miesiąc pracy-technik elektryk,upr SEP,i jeszcze innych kilka,.........................nic tylko się załamać,jak z tego utrzymać dom,żonę i dziecko.......ta cała POLSKAjest porąbana......
mam 400zł opłat miesięcznie,nie licząc przedszkola,a oni dają 750zł na rękę(najniższa krajowa)
nic tylko się pociąć........

ps.naprawde nikt nic nie wie o jakiejs pracy w IS?ludzie-odezwijcie się,proszę........... Crying or Very sad
Powrt do gry
Lubsko

Doczy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skd: Keflavik
PostWysany: 6 Sty 2006, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że sie wetnę do roznowy, bo mój zawód nijak nie pasuje do pracy w hucie, ale mieszkam na zachodzie Polski w mieście co mamy 53% bezrobocia a okolo 25% w powiacie. Ludzie jak mają prace pracują za 600zł na rekę, po 12 h dziennie razem z sobotami. Mam znajomą w sklepie co musi brać część wypłaty w towarze.
Jestem technikiem piekarzem, wiedziałem, że nie mam szans na pracę w hucie i postanowiłem sam poszukać jakiś firm (piekarnie itp.) Udało mi się!!!
Radzę innym też bezpośrednio szukać firm w zawodzie jaki macie!!! Tylko nie liczcie na innych, że wam dadzą wszystko na tacy (linki, adresy, emaile).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mike_mil
Go
PostWysany: 6 Sty 2006, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lubsko.......
Naprawdę sam znalazłeś pracę za granicą?
Powiedz co i jak,dzwoniłeś?pisałeś emaile?
Powrt do gry
music80s
Go
PostWysany: 6 Sty 2006, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:17, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Lubsko

Doczy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skd: Keflavik
PostWysany: 6 Sty 2006, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcz raz przepraszam adminów, że piszę w tym temacie.

Nie jestem nikim niezwykłym. Niektórzy starają podkreślać własne zdolności w wymiarze znalezienia pracy. Miałem szczęście, że sam znalazłem pracę w Rejkiawiku, ale też wysłałem setki emaili, i odwiedziłem duuużżżżoooo stron w internecie. Nie można się zniechęcać.

Jestem technikiem piekarzem więc przetłumaczyłem sobie na islandzki słowo piekarnia i szukałem tym tropem......to podstawy szukania. Miałem gotowy email co wysyłałem do firm, instytucji, itd.....portale biznesowe, ekonomiczne, listy islandzkich firm, związków zawodowych to strony które odwiedzałem. Nie nastawiajcie sie tylko na hutę. Trochę wyobrażni.....nawet miałem ofertę do pilnowania i opiekowania sie psami....Szukajcie z wyobrażnią. Powodzenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Adriana
Go
PostWysany: 6 Sty 2006, 18:13    Temat postu: Po przerwie Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam nadzieję że mnie jeszcze ktoś pamięta Very Happy

Do 10. stycznia mam dostać odpowiedź z Rimec`u... czy jadę, a jeśli jadę to kiedy i do jakiej pracy. Miałam pracować w ESS, ale wiem już że na 100% nie będę tam pracować.

Nie trace nadziei... cały czas z całego serduszka wierze w to, że przyjadę na budowę.

A propo`s muzyki:
Bardzo się cieszę, że jest na budowie muzyczne towarzystwo i jest karaoke lol Od dziecka jestem muzykiem, teraz w sumie żyję z muzyki i bardzo by mi było cieżko, gdybym nagle została pozbawiona możliwości grania i śpiewania. Z dziką rozkoszą podżemuję na budowie lol lol lol

Coż, miejmy nadzieję że niebawem przylecę Smile

Pozdrawiam mocno i życzę duuużo serdeczności na codzień Smile

Adriana
Powrt do gry
melosz

Doczy: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysany: 7 Sty 2006, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kiedy są wyjazdy ? Nikt się nie odzywa /
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
colo
Go
PostWysany: 7 Sty 2006, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim! ostatnio bardzo tu spokojnie ,chciałem się zapytać czy coś wiadomo o grupie która ma wyjechać 8 stycznia, lecą zgodnie z planem czy jest jakieś przesunięcie terminu?
Pozdrowienia dla Wszystkich w Nowym Roku
Powrt do gry
Bert-Cracoff
Go
PostWysany: 8 Sty 2006, 11:14    Temat postu: huta Odpowiedz z cytatem

Panowie na razie cisza,ponoć tylko tyle wiem ze dalej rekrutują 5,01,06 była kolejna rozmowa a jakie zawody i gdzie tego nie wiem.
Ja tez po rozmowie kwalifikacyjnej, badaniach i dalij cisza.Może w przeciągu miesiąca .....do roku sie to wyjaśni.Oj szkoda gadać ;o(



Ps.Wszytkim zycze aby ten Nowy Rok był lepszy niz ten stary Wink
Powrt do gry
Tomaszz
Go
PostWysany: 8 Sty 2006, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie zasadnicze do tych, którzy już tam są (zwłaszcza elektryków) :

- ile rzeczywiście można zarobić / odłożyć na tej budowie ?
Czytałem ten temat w całości i doczytałem się tylko teoretycznych informacji, a chciałbym wiedzieć, czego można się spodziewać.
Powrt do gry
melosz

Doczy: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysany: 9 Sty 2006, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U RIMECA w Krakowienie odbierają telefonu.Macie może komórkę ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 10 Sty 2006, 2:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz zarobić tyle ile wynika z twojej stawki (zawartej w kontrakcie), odłożyć możesz wszystko co zarobisz (jeżeli tylko będziesz chciał).

Czyli jakieś XXXX euro miesięcznie :lol:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 38, 39, 40  Nastpny
Strona 25 z 40

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron