reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 123

Autor Wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 21 Lip 2006, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. chcialem sie zapytac czy sa jeszcze przyjecia do pracy w tym temacie:) bo widac ze tam budowa postepuje ale widze ze ciagle ktos dojezdza do pracy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
murzyn

Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skąd: Iceland
PostWysłany: 14 Sie 2006, 9:25    Temat postu: kogo potrzeba Odpowiedz z cytatem

Potrzeba kilku elektrykow i spawaczy ale trzeba w kadrach zapytać. I kucharz by sie przydal bo tu zarcie podle. Polmetek budowy mamy juz dawno za soba ale sa klopoty z dostawa sprzetu i dlatego na niektorych odcinkach budowy sa spore opoznienia. Tymczasem tu juz czuc zime i dni coraz krotsze. Widze ze forumowicze sa na wakacjach bo nie odpisuja. zazdrosze im. Sle wiec pozdrowienia z deszczowej Islandii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zorro

Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 6
PostWysłany: 27 Sie 2006, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sprawie formalnej !!!!!

Czytałem posty wielu ludzi tutaj którzy wysłali CVałki do RIMEC-u w Krakowie wysłali i czekali czekali...czekali...CZEKALI...szlak ich trafiał że nie ma żadnej odpowiedzi miesiącami się łudzili (jak ja) że może jednak. A tu nic "cisza" i to właśnie ta "cisza" świadczy co to jest za firma młotkogłowych którzy nie wiedzą że odpisuje się na maile żeby ludzie nie żyli złudzeniami, o pracy na lodowej wyspie.

Dlatego dla szukającym pracy przez tą firmę życzę dużo dużo DUŻO wytrwałości i zdrowych zębów (do zaciskania szczęk z nerwów) oraz wątroby.

Z PowaĹźaniem
Suchy Jak WiĂłr (od czekania)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olo70

Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 1
Skąd: 3-miasto
PostWysłany: 1 Paź 2006, 1:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
czy sa osoby z zaplanowanym wylotem na 15 pazdziernika?
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyganeczka30

Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 2
Skąd: Brzeg
PostWysłany: 6 Paź 2006, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów.Chciałabym zapytać sie czy są jeszcze szanse na prace dla mężczyzny (33 l.)przy budowie huty i gdzie mozna szukać informacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
cyganeczka30

Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 2
Skąd: Brzeg
PostWysłany: 6 Paź 2006, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie sie zorientowalam ze pomylilam tematy postow i napisalam nie tam gdzie trzeba Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 26 Paź 2006, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, moze nie do konca dotyczace huty, ale wogole pracy na budowie. Znajomy dostal oferte pracy i w listopadzie rozpoczyna prace. Bardzo chcialby przywiesc jakies suveniry z polski tak na dobry poczatek. Doradzilam mu slodycze typowe dla Polski, cos na temat slodyczozernosci Islandczykow wiem juz sama, jednak pozostaje pytanie co z alkoholem. W kraju bez "wódeczki" na dzian dobry nie ma rozmowy. Jak to wygląda na Islandii? CZy przywiezienie wódki na powitanie nei bedzie nietaktem? Jakie suveniry mozecie jeszcze zaproponowac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
murzyn

Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skąd: Iceland
PostWysłany: 20 Lis 2006, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To juz ostatnie tygodnie tutaj bo na swieta zjezdzam do Polski. 20 miesiecy wystarczy.Troche zarobilem i trzeba wracac. Zaluje tylko kumpli co tu poznalem i przyjaciol co zostawiam ale trudno bo zycie toczyc sie musi dalej. Musze powiedziec że bylo ciezko bo to byl moj najtrudniejszy kontrakt i wiele razy chcialem wracac do kraju ale chyba sie zahartowalem wiec zaden kontrakt juz nie bedzie dla mnie trudny. Ekstremalne warunki i dlatego co trzeci to wytrzymal. Teraz tu wieje jak cholera i śniegu po pas. Adieu. Yasminum weź polskie zarcie i wodke tez nasi ci beda wdzieczni, bo tu zarcie z plastykow i tylko sie nim zygac chce. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
atos

Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 5
PostWysłany: 27 Lis 2006, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze powiedziec Ĺźe bylo ciezko bo to byl moj najtrudniejszy kontrakt i wiele razy chcialem wracac do kraju ale chyba sie zahartowalem wiec zaden kontrakt juz nie bedzie dla mnie trudny. Ekstremalne warunki i dlatego co trzeci to wytrzymal.


Co ty gadasz?
Tu trudno Ci było?
Jakie ekstremalne warunki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Lis 2006, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowa huty konczy sie okolo kwietnia, czyz nie? Moze wiec czas na podsumowanie...
Jakie wrazenia? Co bylo do kitu? Co dzialalo dobrze? Czy jestescie zadowoleni z kontraktu?
Bechtel to duza firma i wielu z nas moze sie jeszcze na nich nadziac w przyszlosci, wiec fajnie byloby posluchac jakis opinii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jan boryna

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 1
PostWysłany: 2 Gru 2006, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
śmieszne są takie opowieści że trudny kontrakt, takiego nieróbstwa i niekompetencji jak tam to jeszcze nie widziałem na żadnym kontrakcie,
faktycznie ciężko stać pod słupem cały dzień i nic nie robić albo łazić po budowie w poszukiwaniu czegoś tam, faktem jest że warunki atmosferyczne są tam nie najlepsze, ale przecież jak wiało to nic się nie robiło, na deszcz jest odzież przeciwdeszczowa, ja zjechałem nie tak dawno z tego kontraktu, i słyszę od ludzi że coraz więcej osób zjeżdża na własną prośbę lub nie wraca na budowę, robi się coraz większy syf, myslę że jednym z powodów takiego bałaganu jest to że coraz więcej niekompetentynych TTA dochodzi tam do władzy,
napiszcie coś ciekawego jak tam przy końcu budowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
UncleBechtel

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysłany: 4 Gru 2006, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

budowa sie skonczy jakos po koniec 2007, natomiast w kwietniu planowany jest pierwszy goracy metal.
rekrutacji juz niema, dojezdzaja osoby tylko na zamiane za zjezdzajacych(zrekrutowane wczesniej), warunki nie sa wcale takie zle, jezeli ktos nie wytrzymuje to albo sprawy osobiste, albo zbyt duzo cukru w cukrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krisbaum

Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 1
PostWysłany: 8 Gru 2006, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka!
Pozdrowienia najpierw dla wszystkich rodakĂłw z lodowej krainy!
No a teraz w kwesti formalnej, wiadomo coś o przyjęciach do huty? Uprzedzam gromy i pierony, chodzi mi o pracę w hucie, przy produkcji, nie przy budowie, kiedy i gdzie walić? Bedę wdzięczny za wszelkie informacje. Poza tym jak oceniacie moje szanse: 3 lata w hutnictwie żelaza (walcownia blach grubych, dział wykańczalni), około kwietnia 2006 będę miał certyfikat UT-1, na razie zaliczyłem tylko kurs i łapię pierwsze doświadczenie (defektoskopia ultradźwiękowa- "ultrasonic testing of materials"), dopiero stawiam w tym pierwsze kroki, wcześniej zajmowałem się odbiorem (przygotowaniem wstępnym blach grubych na eksport). Język angielski w stopniu komunikatywnym, lat 26, wykształcenie średnie. Strasznie się napaliłem na tę robotę, bo zawsze marzyłem o Islandii...
Ale nie wiem jakie młody hutnik żelaza ma szanse na pracę w hucie alumunium Very Happy
Z góry dzięki za wszelkie, nawet najmniejsze namiary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 9 Gru 2006, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krisbaum napisał:
Hejka!
...
Ale nie wiem jakie młody hutnik żelaza ma szanse na pracę w hucie alumunium Very Happy
...

.


ja smiem powiedziec ,Ĺźe masz wieksze szanse niz niewyuczony w tym kierunku Islandczyk, a jak wiadomo wyspecjalizowanych Islandczykow w czyms co jest tymbardziej nowoscia tutaj jest brak.Na Twoim miejscu juz bym slala cv i list motywacyjny do pracodawcy.Oczywiscie po angielsku .
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
UncleBechtel

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysłany: 10 Gru 2006, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety zadnych szans, bezwzgledne pierwszenstwo dla islandczykow(wymagany j. islandzki), pierwsze grupy juz sa szkolone w innych hutach alkoi.
pracowac ma ok 340 ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 10 Gru 2006, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko jest moĹźliwe.Mie mniej jednak dalej upre sie przy Swoim,bo z ekonomicznego punktu widzenia to ,ze beda zatrudniach emigrantow jest raczej bardzo prawdopodobne.MoĹźe za rok moze za dwa...zobaczysz.

Pracowalam w Posce w pewnej firmie od poczatku i najpierw jak powstala zatrudnioano tylko i wylacznie stolarzy i to z doswiadczeniem, a operatorow maszyn wybierano z pośrod nich i wysylano na szkolenia.

Po kilku latach zatrudniano juz do produkcji ludzi tzw "ludzi z ulicy"
Bierze sie to z tego ,ze poprostu jak rusza jakas fabryka/przetwornia cokolwiek... to wiadomo ze na poczatku gdy sie wszystko uruchamia nie moze byc zadnych "barier" czy to jezykowych czy spowodowanych niekompetencja personelu itp itd. PoĹźniej gdy sie wszystko "dotrze" /ustabilizuje wtedy wyjdzie na to, ze wystarczy brygadzista Islandczyk a pod nim watacha Polakow ,Litwinow i wszelkiej masci innych ludzi "PodIslandczykow".
Jeśli ktos chce, to niech zlozy tam podanie, co mu szkodzi?, mozna to najprosciej zrobic przez neta,bez jakis posrednikow,
...i czekaćSmile
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 11 Gru 2006, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcecie mieć fluorozę? jak tak, to idźcie do huty!
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 11 Gru 2006, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tam Frago, rownie dobrze mozna powiedziec - chcecie miec reumatyzm? odmrozone ręce? - idzcie do pracy w rybach.
Chcecie miec hemoroidy? - idzcie na kierowce
Chcesz oslepnąć? zostan spawaczem.
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 11 Gru 2006, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nie moge się zgodzić z tym co mówisz! Fluoroza jest częstą chorobą pracowników hut aluminium ponieważ w halach elektrolitycznych (tam gdzie stoją piece) jest dużo oparów fluoru, który jest dodawany do procesu.
Oprócz tego często gesto wdycha się kriolit (biały proszek drobniejszy niż mąka, a bardzo szkodliwy)
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 11 Gru 2006, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale Frago przeciez ludzie majacy z tym do czynienia sa ubrani napewno w kombinezony ochronne , butle z tlenem w ostatecznosci maska pciw. gazowa.
W takiej hucie sa procedury,BHP, sa inspekce itp itd.

Np. w Polsce, kazdy pracownik przy maszynie glosniejszej niz ustalony poziom dB,zobowiazany jest do pracy ze sluchawkami ochronnymi, na lakierni pracuje sie w maskach i kombinezonach,rekawiczkach .Ale są wyjątki nie kazdy szanuje Swoje zdrowie, dziś spawał mi pewnien czlowiek tlumik w aucie bez okularów/maski ochronnej Shocked
Jak zapytalam bo nie wierzylam oczom, czy "naprawde spawa Pan bez maski" - odparl dumny twierdząco. szok. Taki delikwent straci wzrok... inny zachoduje na fluorozę , nie mniej jednak zaczynamy powoli zbiegac od tematu, A ja chcialabym jescze tylko mimo wszystko zachecic do skaldania podan hehe
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następny
Strona 37 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron