reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Strzelaniny w Finlandii- Pekka Auvinen i jego poglądy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 28 Cze 2010, 19:50    Temat postu: Strzelaniny w Finlandii- Pekka Auvinen i jego poglądy. Odpowiedz z cytatem

W Finlandii, w kraju gdzie żyje tylko koło 5,5 mln ludzi doszło, w najbliższych latach, do kilku zdarzeń.

1. W 1989r. w szkole w Rauma (zach. Finlandia) 14-letni uczeń zastrzelił dwie osoby.

2. W 1994r. w Kotka (płd. Finlandia) 22-latek zastrzelił 3 przypadkowych osoby na ulicy.

3. W 2002 r. w Centrum Handlowym Myyrmanni, niedaleko Helsinek (płd. Finlandia), 19-letni Petri Erkki Tapio Gerdt, student chemii, podłożył bombę, w eksplozji zginął sam, 6 innych osób, a 166 zostało rannych.



4. W 2008r. w Kauhajoki (zach. Finlandia) 22-letni Matti Juhani Saari, student, wszedł do szkoły z bronią (Walther P22) zabijając siebie, 10 innych osób i raniąc jedną.

Matti Juhani Saari:


5. Nim jednak zdarzyła się strzelanina w Kauhajoki, 7 listopada 2007r., w Jokela (płd. Finandia), 18-letni Pekka E. Auvinen wszedł to swojej szkoły z bronią i zabił siebie i 8 innych osób, a ranił 12.

Pekka Auvinen:


Auvinen był bardzo aktywny na portalu You Tube, gdzie miał swoje konto (podobnie jak i Saari). Zostawił tam i na kilku portalach 3 pliki w formacie .doc po angielsku i po fińsku.

TREŚĆ PLIKÓW, KTÓRE ZOSTAWIŁ AUVINEN (TŁUMACZENIE NA POLSKI):

1. Attack Information.doc / HokkayksenTiedot.doc :

INFORAMCJE NA TEMAT ATAKU

Zdarzenie: Masakra w Szkole Średniej w Jokela.
Przedmioty: Jokelan Lukio (Szkoła Średnia w Jokela), uczniowie i wykładowcy, społeczeństwo, ludzkość, rasa ludzka.
Data: 11/7/2007.
Typ Ataku: Masowe morderstwo, terroryzm polityczny (mimo, że wybrałem szkołę jako cel, moje motywy dla tego ataku są polityczne i znacznie, znacznie głębsze i dlatego nie chcę by było to nazywane tylko “szkolną masakrą”).
Miejsce: Jokela, Tuusula, Finlandia.
Sprawca: Pekka-Eric Auvinen (aka NaturalSelector89, Natural Selector, Sturmgeist89 i Sturmgeist). Także używałem międzynarodowo nazwy Eric von Auffoin.
Broń: Półautomatyczny pistolet .22 Sig Sauer Mosquito.

2. HateLove.doc / VihaRakkaus.doc :

Czego nienawidzę/ Czego nie lubię?
Równości, tolerancji, praw człowieka, politycznej poprawności, hipokryzji, ignorancji, niewolniczych religii, antydepresantów, telewizyjnych oper mydlanych i przedstawień, muzyki rap, mass mediów, cenzury, politycznych populistów, fanatyków religijnych, moralnej większości, totalitaryzmu, konsumpcjonizmu, demokracji, pacyfizmu, mafii państwowej, reklam TV, rasy ludzkiej.
Co kocham/ co lubię?
Egzystencjalizm, samoświadomość, wolność, sprawiedliwość, prawdę, moralną i polityczną filozofię, personalną i społeczną psychologię, naukę o ewolucji, polityczną niepoprawność, pistolety, strzelanie, komputery, internet, agresywną elektroniczną i industrialno-rockową i metalową muzykę, przemoc z filmach, komputerowe gry FPS, sarkazm, ironię, czarny humor, makabryczną sztukę, sprawy masowych i seryjnych morderców, katastrofy naturalne, eugenikę.


3. I najważniejszy plik, czyli Manifesto.doc / Manifesti.doc :

Manifest Selektora Naturalnego

Jak Naturalna Selekcja zmieniła się w Idiokratyczną Selekcję?

Dzisiaj proces naturalnej selekcji całkowicie zbłądził. Został odwrócony. Rasa ludzka rozwijała się bardzo długo do teraz. Zacofani umysłowo i głupi, słabi umysłowo ludzie rozmnażają się bardziej I szybciej niż inteligentni, silni umysłowo ludzie. Prawo chroni zacofaną większość, która wybiera liderów społeczeństwa. Obecna rasa ludzka nie tylko zawstydza jej przodków, ale także następne pokolenia. Homo Sapiens, HAH! Bardziej Homo Idioticus, jak dla mnie! Gdy patrzę na ludzi, których widuję codziennie w społeczeństwie, szkole i wszędzie… Nie mogę powiedzieć, że należę do tej samej rasy co wstrętna, żałosna, arogancka, samolubna ludzka rasa! Nie! Wyewoluowałem jeden stopień wyżej!

Naturalność uległa dyskryminacji przez religie, ideologie, prawa i inne masowe oszukańcze systemy. Indywidualista, który wykorzystuje jego/jej naturalną moc stara się żyć naturalnie, ale jej postępowanie lub myślenie zostaje nazwane złym i głupim, zwykle zostaje to nazwane przez władzę „psychologicznym bałaganem”. W rzeczywistości są to naturalne reakcje wynikające z naturalnych procesów. To jest kilka z nich (w zależności od osobowości): poczucie niższości / wyższości, wrogość, agresja, frustracja, depresja, nienawiść do siebie / nienawiść do innych ludzi, samobójstwo, morderstwo itd… i to jest całkowicie normalne.

Ludzie to tylko gatunek pośród innych zwierząt i świat nie istnieje tylko dla ludzi. Śmierć i zabijanie nie jest tragedią, to dzieje się w naturze cały czas pomiędzy wszystkimi gatunkami. Nie wszystkie istnienia ludzkie są ważne i warte uratowania. Tylko lepsze (inteligentni, świadomi, silni umysłowo) indywidualności powinny przetrwać podczas niższe (głupie, zacofane umysłowo, słabe umysłowo masy) powinny zginąć.

Jest także inne rozwiązanie problemu: głupi ludzie jako niewolnicy i inteligentni jako wolni.
Mam na myśli, że ci co mają wolne umysły są zdolni do inteligentnej egzystencji i filozoficznego myślenia i wiedzą czym jest sprawiedliwość, powinni być wolni i rządzący… a robotyczne masy, one mogą być poddanymi.
Gangsterzy, którzy obecnie rządzą społeczeństwem powinni oczywiście dostać to na co zasłużyli.

Oczywiście jest też ostateczne rozwiązanie: śmierć całej rasy ludzkiej. To rozwiązałoby wszystkie problemy ludzkości. Im szybciej rasa ludzka zostanie usunięta z tej planety, tym lepiej… nikt nie powinien pozostać żywy. Nie mam żadnej litości dla śmiecia tej ziemi, żałosnej rasy ludzkiej.

Zbiorowa Deindywidualizacja: Totalitaryzm i Oszustwo Demokracji

Zbiorowa deindywidualizacja jest zjawiskiem gdzie indywidualność zostaje wyszkolona jako część bezmyślnego stada kontrolowanego przez państwo, korporacje, kościół lub inne organizacje, grupy, ideologie, religie lub masowy oszukańczy system i przyjmuje jego zasady, moralność i kodeks zachowań. To zjawisko jest spokrewnione ze wszystkimi despotycznymi, autorytarnymi, totalitarnymi, monarchistycznymi, komunistycznymi, socjalistycznymi, nazistowskimi, faszystowskimi i religijnymi społecznościami w całej historii.
Także nowoczesne demokracje zachodnie są tym samym zjawiskiem. To jest po prostu zrobione tak, że ludzie będą myśleć, że są wolni i nie uświadamiają sobie, że są zniewoleni. Większość ludzi w społeczeństwie jest słaba umysłowo i ignorancko zacofana umysłowo, masy, które działają jak zaprogramowane roboty i akceptują dobrowolnie niewolę. Ale nie ja! Ja jestem świadomy i zdaję sobie sprawę co się dzieje w społeczeństwie! Mam wolny umysł! I wybrałem być wolnym zamiast żyć jak robot lub niewolnik. Możecie powiedzieć, że mam „kompleks boga”, pewnie… więc wy macie „kompleks grypy”! W porównaniu do was zacofanych mas, ja jestem faktycznie jak bóg.

Totalitarne rządy rządzą ludźmi przez edukację, konsupcjonizm, mass media, monopol na prawne używanie fizycznej siły (policja, wojsko) i prawo dyskryminujące ludzi myślących inaczej niż większość. Demokracja… myślicie, że demokracja znaczny wolność i sprawiedliwość? Jesteście w będzie. Demokracja jest dyktaturą większości… i ta większość jest manipulowana i rządzona przez mafię krajową. Nowoczesna zachodnia demokracja nie ma nic wspólnego z wolnościa i sprawiedliwością; to jest totalitarny i skorumpowany system. Prawo jest stworzone ponad głowami ludzi i ludzie mają wyprane mózgi tak by popierać system i by być podłączonym do struktur systemu tuż po ich narodzinach. Społeczeństwo jest rządzone przez manipulacyjnych i charyzmatycznych polityków, którzy tylko dbają o interesy większości, i którzy nie bazują swoich decyzji na rozsądku, ale na emocjach i uczuciach mas. Te masy dają zaufanie państwu, które podejmuje ważne decyzje za nich. Masy dostają edukacje, studiują, dostają pracę, idą do pracy, i głosują w wyborach. Myślą, że są wolni i nie krytykują i nie zadają pytań na temat systemu. Stają się robotami. To jest jak mechanizm w umyśle, który zostawia mały obszar dla indywidualnego myślenia, mówienia i niepodległego działania.

Trzy Rodzaje Ludzi

Na świecie Istnieją trzy rodzaje ludzkiej osobowości:
1) indywidualiści (3% światowej populacji)
2) manipulatorzy (3% światowej populacji)
3) masa ludzka (94% światowej populacji)

#1 i #2 typ osobowości jest inteligentny, kreatywny i świadomy. Oni mają wybór między różnymi drogami. #3 typ osobowości jest mało inteligentny i mało kreatywny, słabi umysłowo ludzie kontrolowani przez #2 typ osobowości. Wartości w procentach są tylko przybliżone, ale bazują na gaussowskiej dystrybucji i historii ludzkiej rasy i jak ludzie są zorganizowani w społeczeństwa. I to jest droga jaką szli ludzie od czasu gdy zaczęli organizować się w społeczeństwa.

Inny rodzaj podziału jest nieco inny, ale bazuje na tych samych faktach, ludzkiej naturze i historii. Podział bazuje na poziomie inteligencji i jakości mentalności:
1) inteligentni (3% światowej populacji)
2) nieco zacofani umysłowo więc nazywani “normalnymi ludźmi, lub “robotami” (94% światowej populacji)
3) wysoce zacofani umysłowo, “warzywa” (3% światowej populacji)

Totalna Wojna Przeciw Ludzkości

Nienawiść, jestem jej tak pełny i kocham ją. To jest jedyna rzecz, którą naprawdę kocham. Jakiś czas temu zwykłem wierzyć w ludzkość i chciałem mieć długie i szczęśliwe życie… ale potem się obudziłem. Zacząłem myśleć głębiej i zdałem sobie sprawę z wielu rzeczy. Ale to nie jest łatwe stać się egzystencjalny… to, że wiem tak dużo jak wiem czyni mnie nieszczęśliwym, sfrustrowanym i pełnym agresji. Po prostu nie mogę być szczęśliwy w społeczeństwie czy realności w której żyję. Podczas długiego procesu egzystencjalnego myślenia, obserwowania społeczeństwa w którym żyję i kilku innych rzeczy, które zdarzyły się w moim życiu… Doszedłem do punktu gdzie nie czuję nic więcej prócz nienawiści przeciw ludziom i ludzkiej rasie

Życie jest tylko bezsensownym zbiegiem okoliczności… wynikiem długiego procesu ewolucji i kilku innych czynników, powodujących efekty. Jednakże, życie jest także czymś, co indywidualista determinuje. I jestem dyktatorem i bogiem mojego życia. I ja wybrałem moją drogę. Jestem gotowy do walki i śmierci dla mojej sprawy. Ja, jako naturalny selektor, będę eliminował wszystkich, którzy mi nie pasują, zhańbioną ludzką rasę i błąd naturalnej selekcji.

Możecie zapytać, dlaczego ja to zrobiłem i czego chcę. Więc, większość z was jest zbyt arogancka I ma zbyt zamknięty umysł by to zrozumieć… Będzie mnie prawdopodobnie nazywać szalonym, nienormalnym, psychopatycznym, przestępczym lub bzdurami jak te. Nie, prawda jest taka, że jestem tylko zwierzęciem, człowiekiem, indywidualistą, dysydentem.

Mam dość. Nie chce być częścią tego p[...] społeczeństwa. Jak kilku mądrych ludzi powiedziało w przeszłości, rasa ludzka jest niewarta walki o przetrwanie… warta tylko zabicia. Ale… Gdy moi wrogowie będą uciekać i chować się w strachu gdy wypowie się moje imię… Gdy gangsterzy skorumpowanych rządów będą zabijani na ulicach… Gdy rządy idiokracji i system demokratyczny zostaną zastąpione sprawiedliwością… Gdy inteligentni ludzie będą ostatecznie wolni i będą rządzić społeczeństwem zamiast idiokratycznych rządów większości… W wielkim dniu wyzwolenia, będziecie wiedzieć czego chcę.

Długa rewolucja... rewolucja przeciw systemowi, który zniewala nie tylko większość słabych umysłowo, ale również małą mniejszość silnych umysłowo i inteligentnych indywidualistów! Jeśli chcemy żyć w w innym świecie, musimy działać. Musimy powstać przeciw niewolniczym, skorumpowanemym i totalitarnym reżimom i obalić tyranów, gangsterów i rządy idiokracji. Nie mogę sam zmienić tego za bardzo ale ufam, że moje działania zainspirują wszystkich inteligentnych ludzi na świecie i zacznie się pewnego rodzjau rewolucja przeciw obecnym systemom. System dyskryminujący naturalność i sprawiedliwość jest moim wrogiem. Ludzie żyjący w oszukańczym świecie i popierający system są moimi wrogami.

Jestem gotów umrzeć dla sprawy, którą uważam za dobrą, właściwą i sprawiedliwą… nawet gdybym przegrał lub bitwa zostałaby zapamiętana tylko jako zło… Wolę walczyć i zginąć niż mieć długie i nieszczęśliwe życie.

I zapamiętajcie, że to jest moja wojna, moje idee i moje plany. Nie obwiniajcie za to nikogo oprócz mnie. Nie obwiniajcie moich rodziców lub przyjaciół. Nikomu nie mówiłem o moich planach i zawsze trzymałem to tylko w moim umyśle. Nie obwiniajcie filmów, które oglądam, muzyki, którą słucham, gier w które gram i książek, które czytam. Nie, to nie ma z tym nic wspólnego. To jest moja wojna: jeden człowiek przeciw ludzkości, rządom i słabym umysłowo masom na świecie! Żadnej litości dla śmieci ziemi! LUDZKOŚĆ JEST PRZECENIONA! To jest czas by przestawić SELEKCJĘ NATURALNĄ I PRZETRWANIE NAJLEPSZYCH powrotem na właściwe tory!

Sprawiedliwość przyznaje każdemu co mu się należy.

- Pekka-Eric Auvinen (aka NaturalSelector89, Natural Selector, Sturmgeist89 i Sturmgeist).
Także, międzynarodowo, używałem pseudonimu Eric von Auffoin.


CO SĄDZICIE O POGLĄDACH PEKKI AUVINENA?

Część ludzi uważa, że poglądy Auvinena były zainspirowane poglądami Pentti Linkoli. Pentti Linkola jest znanym fińskim naturalistą, żyje w chacie, w lesie w Finlandii bez niemal żadnych zdobyczy cywilizacji, żywi się tym co znajdzie w lesie. Jego radyklane poglądy są szeroko popularne w internecie. Linkola uważa, ze ludzkość powinna zostać zniszczona ze względu na szkodliwość jaką przynosi środowisku naturalnemu przez co nazywany jest często ekofaszytą. Nie jest zresztą jedynym Finem, który ma podobne poglądy i żyje z dala od jakiejkolwiek cywilizacji.

Pentti Linkola:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 28 Cze 2010, 21:42    Temat postu: Re: Strzelaniny w Finlandii- Pekka Auvinen i jego poglądy. Odpowiedz z cytatem

suomieesti napisa:

CO SĄDZICIE O POGLĄDACH PEKKI AUVINENA?


Ja myślę że wybrał zły cel - powinien był wejść do parlamentu i tam postrzelać niż do szkoły. Fajnie że napisał że to tylko jego wina - a nie jak to wmawia się w TV - gier i filmów Tarnatino, oraz gdzie byli rodzice.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 29 Cze 2010, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne suomi ze tyle miejsca i czasu straciles na prezentacje pogladow swira z Finlandii. O ile wiadomo wypadki masowego mordowania ludzi przez swirow w tym kraju mozna przypisac niezwykle latwemu i rozpowszechnionemu dostepowi do broni. Calkiem niedawno podobna sprawa zdarzyla sie w UK.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 30 Cze 2010, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finlandia ma największy odsetek ludzi posiadających broń po USA i Jemenie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 30 Cze 2010, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany, a Ty jak zwykle, krytycznie i bez więszkej analizy... zdobądź się troszkę na wysiłek i pomyśl, jak jest w Finlandii. Może i jest tam dostęp do broni, ale tak samo jak np. z alkoholem, jedni potrafią jej używać do celów zgodnych z logiką, np. zastrzelić lisa, który zabija kury, a część nie.
Finlandia to kraj, w którym prawo jest tak ,,dobre'' dla człowieka, że przypomina złotą klatkę.
Za palenie marihuany, podobnie jak w Polsce możesz pójść do więzienia, 0,7 litra wódki kosztuje w przeliczeniu na złotówki 140 zł, a papierosy po 2013 roku mają być traktowane jak ,,narkotyki'' czyt. marihuana, za które posiadanie będzie groziła nawet kara więzienia.
Sam nie jestem ani alkoholikiem, ani palaczem, z marihuaną lubię sobie pospędzać czas, ale jakiś raz na 3 miesiące, ale nie uważam, że to sprawiedliwe i mądre, by narzucać takie restrykcje wobec używek.
W Polsce wyprodukowanie 1 l spirytusu kosztuje 1,15zł (włącznie z ceną wody, prądu, cyklu produkcyjnego itp), cena tego samego litra spirytusu w sklepie jest ok. 75 razy wyższa. A kto za tym stoi?? Państwo. To jedyna taka instytucja, która chce, byś zarabiając pieniądze, oddawał lwią część tych pieniędzy do wspólnej kasy, po czym to co Ci zostanie wydawał na rzeczy opodatkowane po raz kolejny. Podwójne złodziejstwo, ktoś kto stoi obok by powiedział, co tu jest do cholery grane?? Na co My się godzimy??? Żeby ktoś nas okradał , tak jawnie, w biały dzień?? Myślę, że Finlandia jeśli chodzi o młodych ludzi jest chorym krajem, bo co tu dużo mówić, każdy za gnoja lubił wypić wino, piwko, czy sobie przypalić. Tam młodzi ludzie nie mają takiej możliwośći, bo alko jest przeraźliwie drogie, nie wspominając o innych używkach.
Im więcej zakazów, tym więcej patologii.
Ps. Mieszkam sobie teraz w Manchesterze, obok mnie jest pub z parkingiem ,,only for customers'' ciekawe co by było w Polsce, gdyby taki twór miał miejsce. Stawiam 100, że za winklem czekałyby psy, żeby kogoś zgarnąć za prowadzenie ,,po piwku''. Ale co tam, inny kraj, inna rzeczywistość, inna mentalność.
Nie porównuje się drewnianej łodki do jachtu.
Pozdro;)
Pps. Chłopak źle zrobił, że zabił jakichś tam ludzi, ale ogolnie nie ma co się dziwić, że jak wszystkiego zakazujemy to każdy będzie się na to bezsprzecznie godził....takie społeczeństwo staje się wrogiem....
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 1 Lip 2010, 6:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
zatroskany, a Ty jak zwykle, krytycznie i bez więszkej analizy... zdobądź się troszkę na wysiłek i pomyśl, jak jest w Finlandii. Może i jest tam dostęp do broni, ale tak samo jak np. z alkoholem, jedni potrafią jej używać do celów zgodnych z logiką, np. zastrzelić lisa, który zabija kury, a część nie. Finlandia to kraj, w którym prawo jest tak ,,dobre'' dla człowieka, że przypomina złotą klatkę.
Za palenie marihuany, podobnie jak w Polsce możesz pójść do więzienia, 0,7 litra wódki kosztuje w przeliczeniu na złotówki 140 zł, a papierosy po 2013 roku mają być traktowane jak ,,narkotyki'' czyt. marihuana, za które posiadanie będzie groziła nawet kara więzienia.


Co twoj wywod ma na celu? Udowodnienie ze jakis swir w Finlandii strzelal do ludzi bo uzywki sa bardzo drogie a prawo surowe??? To sie kompletnie kupy nie trzyma bo alkohol i papierosy sa bardzo drogie we wszystkich krajach polnocnych a prawa ich spozycia bardzo restrykcyjne. Trzeba by to sprawdzic ale tak na intuicje bez sprawdzania to ceny uzywek w Norwegii i Szwecji powinny byc jeszcze wyzsze niz w Finlandii.

Scissor_Sisters napisa:

Sam nie jestem ani alkoholikiem, ani palaczem, z marihuaną lubię sobie pospędzać czas, ale jakiś raz na 3 miesiące, ale nie uważam, że to sprawiedliwe i mądre, by narzucać takie restrykcje wobec używek.
W Polsce wyprodukowanie 1 l spirytusu kosztuje 1,15zł (włącznie z ceną wody, prądu, cyklu produkcyjnego itp), cena tego samego litra spirytusu w sklepie jest ok. 75 razy wyższa. A kto za tym stoi?? Państwo. To jedyna taka instytucja, która chce, byś zarabiając pieniądze, oddawał lwią część tych pieniędzy do wspólnej kasy, po czym to co Ci zostanie wydawał na rzeczy opodatkowane po raz kolejny. Podwójne złodziejstwo, ktoś kto stoi obok by powiedział, co tu jest do cholery grane?? Na co My się godzimy??? Żeby ktoś nas okradał , tak jawnie, w biały dzień?? Myślę, że Finlandia jeśli chodzi o młodych ludzi jest chorym krajem, bo co tu dużo mówić, każdy za gnoja lubił wypić wino, piwko, czy sobie przypalić. Tam młodzi ludzie nie mają takiej możliwośći, bo alko jest przeraźliwie drogie, nie wspominając o innych używkach.
Im więcej zakazów, tym więcej patologii.


Nie mozna tu mowic tylko o Finlandii ale trzeba dolaczyc co najmniej Szwecje i Norwegie. Czy te kraje sa "chore" to raczej w twojej wyobrazni podtrutej paleniem gandzi. Zeby wiedziec skad wziely sie ograniczenia alkoholowe w krajach polnocnych trzeba znac nieco historii Szwecji. W XIX i na poczatku XX wieku byla tam powszechny alkoholizm ze spozyciem ponad 20 litrow czystego spirytu na glowe. Zeby z tego wyjsc wprowadzono najpierw calkowita prohibicje, pozniej alkohol na kratki a pozniej ograniczenia sprzedazy i wysokie ceny. Dalo to doskonale wyniki bo alkoholizm ogromnie sie zmniejszyl.

Co twojego poparcia dla palenia, picia i cpania to jest godne pozalowania. No bo niestety znaczna czesc uzywajacych wpada w nalogi a z tego w choroby, potem spoleczenstwo musi ponosic tego skutki. Ale z twojego egoistycznego punktu widzenia skoro ty podobno nie jestes nalogowcem to cie nie obchodzi ze uzaleznienia sa powszechne i kosztuja mase kasy spolecznej.


Scissor_Sisters napisa:

Ps. Mieszkam sobie teraz w Manchesterze, obok mnie jest pub z parkingiem ,,only for customers'' ciekawe co by było w Polsce, gdyby taki twór miał miejsce. Stawiam 100, że za winklem czekałyby psy, żeby kogoś zgarnąć za prowadzenie ,,po piwku''. Ale co tam, inny kraj, inna rzeczywistość, inna mentalność.
Nie porównuje się drewnianej łodki do jachtu.
Pozdro;)


A to zapoznaj sie ze statystykami wypadkow po pijanemu w Polsce, za nimi kryja sie ogromne nieszczescia i tragedie. Sa kraje z tradycja ostrego picia i tam kary musza byc bardzo surowe. Tylko ze ty nie bedziesz w stanie tego zrozumiec dopoki sam nie staniesz sie ofiara pijanego kierowcy.

Scissor_Sisters napisa:

Pps. Chłopak źle zrobił, że zabił jakichś tam ludzi, ale ogolnie nie ma co się dziwić, że jak wszystkiego zakazujemy to każdy będzie się na to bezsprzecznie godził....takie społeczeństwo staje się wrogiem....


Chyba marycha dobrze ci mozg zjarala jak piszesz "zabił jakichś tam ludzi". Swir dokonal potwornej zbrodni bo zniszczyl zycie wielu ludzi i zatrul na zawsze zycie ludziom z calego ich otoczenia. Przypisywanie tego restrykcyjnym prawom to piramidalna bzdura. Jest wlasnie na odwrot bo uwaza sie ze zbyt lagodne prawo dostepu do broni przyczynia sie to takich tragedii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 1 Lip 2010, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,, marycha ci mózg zjarała'' hahahahha
człowieku, o czym Ty bredzisz?? Wszystko jest dla ludzi i pogódź się z tym.
O człowieku, który pije jedno piwo na tydzien powiesz, że jest alkoholikiem??
Rzeczywiście, tutaj z tego co zauważyłem jest inna kultura picia, tylko gnoje się uchlewają do upadłego, ale o tego rodzaju patologii rozmawiać nie chcę.
Chciałem tylko powiedzieć, że jak się wszystkiego wszystkim zakazuje to jest wielce prawdopodobne, że wszystkim się to wszystko podobać we wszystkim nie będzie. Także w grupie wielu sfrustrowanych ludzi jest o wiele bardziej prawdopodobne wystąpienie patologii, o jakiej jest mowa w temacie głownym tego wątku.
Takie jest moje zdanie...
I naprawdę nie mam przećpanego mózgu, mój drogi forumowiczu...
Mam 21 lat i jeszcze zyje to dostateczny dowód hehehe;)
Ps. Mam tutaj takiego znajomego, wsiun niesamowity, słoma z butów wystaje(nie wszyscy ludzie ze wsi są wziunami, on akurat jest) i twierdzi, że nigdy by narkotyków nie spróbował czyt. marihuana, bo to nie po bożemu itp. z tym, że całkiem ,,po Bożemu'' chleje tydzień w tydzień do upadłego, piątek i sobota, wiem, bo często go widuję''
Taki Polak już mądry, że widzi drzazgę w czyimś oku, a nie widzi kłody w swoim.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 1 Lip 2010, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
,, marycha ci mózg zjarała'' hahahahha
człowieku, o czym Ty bredzisz?? Wszystko jest dla ludzi i pogódź się z tym.
O człowieku, który pije jedno piwo na tydzien powiesz, że jest alkoholikiem??

Tu nie chodzilo o same jaranie marychy tylko o zwiazek z twoja wypowiedzia ze swir "zabił jakichś tam ludzi". Trzeba miec nie po kolei w glowie zeby pomniejszac to co ten swir zrobil.

Natomiast picie alkoholu jest OK tylko ze sa potezn skutki uboczne w postaci alkoholizmu. Tak samo palenie nie powoduje u kazdego raka pluc ale powoduje wystarczajaco czesto zeby je eliminowac. I tak samo cpanie marychy nie uzaleznia kazdego ale wystarczajaco czesto zaczyna sie od marychy a konczy na herze zeby to eliminowac.

Scissor_Sisters napisa:

Rzeczywiście, tutaj z tego co zauważyłem jest inna kultura picia, tylko gnoje się uchlewają do upadłego, ale o tego rodzaju patologii rozmawiać nie chcę.


Ano wlasnie tylko ze ciebie nie obchodzi choroba czyli alkoholizm. Ale w krajach gdzie byla i jest kultura ostrego picia czyli np. w krajach polnocnych nie ma innego wyjscia niz bardzo ostre ograniczenia. Inaczej byloby tam tak jak w krainie alkholikow czyli w Rosji.

Scissor_Sisters napisa:
Chciałem tylko powiedzieć, że jak się wszystkiego wszystkim zakazuje to jest wielce prawdopodobne, że wszystkim się to wszystko podobać we wszystkim nie będzie. Także w grupie wielu sfrustrowanych ludzi jest o wiele bardziej prawdopodobne wystąpienie patologii, o jakiej jest mowa w temacie głownym tego wątku.
Takie jest moje zdanie...
I naprawdę nie mam przećpanego mózgu, mój drogi forumowiczu...
Mam 21 lat i jeszcze zyje to dostateczny dowód hehehe;)


Poglad ze jesli dostep do uzywek jest szeroki wszystko idzie lepiej to nonsens. Z uzywkami powiazane sa choroby ktore powoduja mase tragedii i wydawanie kasy na leczenie. Zorientuj sie ilu jest alkoholikow i narkomanow w UK.

Scissor_Sisters napisa:

Ps. Mam tutaj takiego znajomego, wsiun niesamowity, słoma z butów wystaje(nie wszyscy ludzie ze wsi są wziunami, on akurat jest) i twierdzi, że nigdy by narkotyków nie spróbował czyt. marihuana, bo to nie po bożemu itp. z tym, że całkiem ,,po Bożemu'' chleje tydzień w tydzień do upadłego, piątek i sobota, wiem, bo często go widuję''
Taki Polak już mądry, że widzi drzazgę w czyimś oku, a nie widzi kłody w swoim.


To dowodzi tylko w jak glupawym towarzystwie obracasz. Natomiast roznica miedzy uzywaniem alkoholu i narkotykow jest taka ze jedno jest legalne a drugie zwiazane z naruszaniem prawa. Lepiej prawa nie naruszaj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 2 Lip 2010, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowo ,,znajomy'' nie oznacza, że z tym człowiekiem się zadaję. Moich sąsiadów też mogę nazwać ,,znajomymi'', albo kolegów z pracy tak samo, co nie znaczy, że się z nimi zadaję.
AKurat z ludźmi o bardzo wąskim swiatopoglądzie, których cechują wypowiedzi w stylu ,, ćpanie marychy'' nie mam zwyczaju, ani rozmawiać, ani spędzać czasu....
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 2 Lip 2010, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
Słowo ,,znajomy'' nie oznacza, że z tym człowiekiem się zadaję. Moich sąsiadów też mogę nazwać ,,znajomymi'', albo kolegów z pracy tak samo, co nie znaczy, że się z nimi zadaję.
AKurat z ludźmi o bardzo wąskim swiatopoglądzie, których xxxxą wypowiedzi w stylu ,, ćpanie marychy'' nie mam zwyczaju, ani rozmawiać, ani spędzać czasu....


Nie rob tu bajerow o szerokim swiatopogladzie bo ćpanie to ćpanie a ćpun to ćpun.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 3 Lip 2010, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A znasz osobiśćie jakichś ćpunów???
Co ich cechuje??
Przez większość mojego życia mieszkałem na dużym osiedlu z wielkiej płyty, ok 40 000 ludzi, i widziałem to i owo.
Ćpunem na pewno nie można nazwać człowieka, który lubi sobie zapalić raz czy dwa razy do roku....można natomiast nazwać kogoś, kto pali dzień w dzień i nie widzi sensu w przebywaniu ,,bez fazy''. Bo miałem okazję i takich ludzi spotykać, i być z nimi na ,,siema''
Ćpun jest to osoba uzależniona, nie wyobrazająca samego siebie bez narkotyków, zrobiąca wszystko żeby kupić, zdolna okraść nawet własną matkę. To choroba. I takich ludzi znam, i sam nazywam ćpunami.

Ale na wsi często mało się widuje, więc rozumiem Ciebie zatroskany, że masz bardzo ograniczony światopogląd, i tendencję do podciągania wszystkiego pod jedną kreskę.

Dosyć przykre musi być takie życie, w którym wszystkich mamy za ćpunów, alkoholików, idiotów, a sami stawiamy siebie na piedestale.
Tylko czasami będąc w takiej pozycji wystawiamy się na pośmiewisko, jak Ty na tym forum.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 3 Lip 2010, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
A znasz osobiśćie jakichś ćpunów???
Co ich xxxx??
Przez większość mojego życia mieszkałem na dużym osiedlu z wielkiej płyty, ok 40 000 ludzi, i widziałem to i owo.
Ćpunem na pewno nie można nazwać człowieka, który lubi sobie zapalić raz czy dwa razy do roku....można natomiast nazwać kogoś, kto pali dzień w dzień i nie widzi sensu w przebywaniu ,,bez fazy''. Bo miałem okazję i takich ludzi spotykać, i być z nimi na ,,siema''
Ćpun jest to osoba uzależniona, nie wyobrazająca samego siebie bez narkotyków, zrobiąca wszystko żeby kupić, zdolna okraść nawet własną matkę. To choroba. I takich ludzi znam, i sam nazywam ćpunami.


No ale ilu z tych hard-ćpunasow zaczynalo od okazyjnego jointa? Wszyscy. I to jest problem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron