reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kino
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stalker
Gość
PostWysłany: 19 Sty 2005, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki einar... miną wieki zanim uda mi się dotrzeć do któregoś z tych filmów ale próbować z pewnością warto Smile
Powrót do góry
seba
Gość
PostWysłany: 28 Mar 2005, 19:05    Temat postu: kino Odpowiedz z cytatem

witam!!! Wlasnie uzupelniam swoje braki jesli chodzi o kino islandzkie,jesli mozecie podajcie mi tytuly wszystkich filmow islandzkich jakie znacie,oczywiscie widzalem juz killka tzn.101 Reikiavik,Noi Albanoi(moj ulubiony) wlasnie sciagam Cold light i Niceland ,prosilbym o jakies inne tytuly..A moze znacie jakies islandzkie zespoly reggae bo z takimi sie nie spotkalem.Z goey dziekuje Smile PS..Ostatnio czytalem sagi islandzkie , uwazam ze sa naprawde dobre!!!
Czekam na odpowiedz.DZIEKI!!!
Powrót do góry
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 28 Mar 2005, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko jeden islandzki zespół reggae - hjalmar. Sama nie wyrażam opinii, bo nie za bardzo się znam na gatunku, ale pewien islaniec bardzo go polecał, więc spróbuj, być może dobry :wink:
Pozdrawiam
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
seba
Gość
PostWysłany: 28 Mar 2005, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok!!!DZIEKI! lol
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 29 Mar 2005, 1:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

islandzkie rege..
szaaa
musze sie tym zainteresowac
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
seba
Gość
PostWysłany: 29 Mar 2005, 12:16    Temat postu: kino Odpowiedz z cytatem

Niedawno przyjechali do nas Turcy na wymiane ,mieszkaja z nami w akademiku.Wczorj przyszedl do mnie jeden z nich (moj kolega 'Orkun"}.Puscilem mu film 'REIKIAVIK 101", ogladna go i stwierdzil ze jest naprawde dobry,i to jest dowod na to ze jednak jest cos w tym islandzkim kino ,cos magicznego ,cos co potrafi zainteresowac nawet Turka(zaprosilem go na kolejne islandzkie seanse).

PS.A co do 'hjalmara', czy to nie jest przypadkiem norweski zespol? Very Happy
Powrót do góry
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 29 Mar 2005, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puściłam kiedyś 101 Reykjavik koledze, tylko bez napisów, angielskie momenty chyba rozumiał, ale po islandzku oczywiście nic, ale wcale nie narzekał i film mu sie bardzo podobał lol
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
seba
Gość
PostWysłany: 29 Mar 2005, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My ogladalismy angielska wersje filmu ,takze problemow ze zrozumieniem nie mial Very Happy
Powrót do góry
Ronja
Gość
PostWysłany: 15 Cze 2005, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja się mogę pochwalić, że widziałam JEDEN film islandzki, dokładnie "101 Reykjavik" puszczany w jedynce. Trochę szkoda, że nie było napisów, bo chciałam sobie posłuchać islandzkiego, a tak to lektor zagłuszał. Natomiast co mnie zafascynowało to wanna Smile Oprócz tego, że w kuchni, to jeszcze przykrywana malowaną deską, tak, że z powodzeniem udawała szafkę. Czy w islandzkich mieszkaniach często można spotkać coś takiego? Smile

A poza tym, może się ktoś orientuje, czy islandzkie filmy są dostępne w jakiejś wypożyczalni w Warszawie? Bo koło mnie to na pewno nie Sad
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 22 Cze 2005, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NĂłi AlbinĂłi dostaniesz z pewnoscia w kazdej wypozyczalni :-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 23 Cze 2005, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ronja napisał:
wanna Smile Oprócz tego, że w kuchni, to jeszcze przykrywana malowaną deską, tak, że z powodzeniem udawała szafkę. Czy w islandzkich mieszkaniach często można spotkać coś takiego? Smile


Takiej wanny nie widziałam Smile
Widziałam za to kościotrupa w suterenie tudzież nagą czarownicę w kuchni (nie mam na myśli pani domu!)...
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ronja
Gość
PostWysłany: 23 Cze 2005, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes dzięki! Byłam ostatnio w jakiejś dużej i tylko się pogubiłam, ale chyba po prostu pójdę jeszcze raz i się zapytam. Smile

Nul - naga czarownica? Brzmi interesująco Very Happy A duża była? Uroki rzucała? :wink:
Powrót do góry
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 24 Cze 2005, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naga, maskotkowa Smile
Wisiała pod lampą, między nóżkami miała miotłę - i tylko po tym poznałam, że to czarownica... Smile

Pomysł z wanną jest ciekawy dla wszystkich chcących oszczędzać miesjce, poza ytm, gdyby napuścić wody ciepłej, to można mieć podgrzewane siedzisko Smile
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
archer

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 18
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 29 Sty 2006, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Hej ! Very Happy

Mam straszny niedosyt kina islandzkiego a udalo mi sie tylko zdobyc NoiAlbinoi i Reykjavik 101, Zakochani widza slonie ( ale to islandzko dunskie ). Niestety reszta jest bardzo niekomercyjna i prawie nigdzie niema dostepu do tych filmow Sad
Czy ktos moze ma wie gdzie sa , albo gdzie sa jakies projekcje innych filmow islandzkich ??

Zimnego swiatla nawet nie puszczano w trojmiescie ze wzgledu na klimat i tematyke bardzo chial bym to obejzec Sad

Jak zadziwiajacy jest zupelnie inny odbior np problemu lawin kiedy bylo sie w islandi i dociera wtedy ze to prawdziwa prawda , a nie fikcja filmowa . Czy wy macie tez podobne wrazenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 30 Sty 2006, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archer napisał:
Zimnego swiatla nawet nie puszczano w trojmiescie ze wzgledu na klimat i tematyke bardzo chial bym to obejzec Sad

w trójmeście nie ale w telewizji tak - jakiś czas temu leciało na ale kino! więc zapewne trafią się jeszcze powtórki
_________________
.::hafandi eyra? Ă­ vasanum::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
archer

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 18
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 1 Lut 2006, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sick4Toys napisał:

w trójmeście nie ale w telewizji tak - jakiś czas temu leciało na ale kino! więc zapewne trafią się jeszcze powtórki


niestety niemam tego kanalu Sad

i teraz widze ze kolo nosa niezle perelki mi ucieklaja Crying or Very sad ( bo np zupelnym przypadkiem udalo mi sie trafic na znajoma ktora na video nagrala "Wojaczka" rowniez perelka ktorej nigdzie nie mozna trafic )
A niestety wszyscy maja tylko NoiAlbinoi Sad

moze tez przpadkiem lub niechcacy Wink nagralas na video "zimne swiatlo" ?? Very Happy lub inne dziela kinematografi Islandzkiej

Za cokolwiem bede strasznie mocno i bardzo do tego wdzieczny Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 2 Lut 2006, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archer napisał:
moze tez przpadkiem lub niechcacy Wink nagralas na video "zimne swiatlo" ?? Very Happy lub inne dziela kinematografi Islandzkiej

Za cokolwiem bede strasznie mocno i bardzo do tego wdzieczny Very Happy

jak na razie to chyba jedyny islandzki film jaki udało mi się trafić na ale kino! ale niestety nie nagrałam [choć tak naprawdę imho gdyby nie islandia jako miejsce akcji i ładna muzyka to film zupełnie nijaki]. jeśli trafię na powtórki, a sprzęt nie odmówi posłuszeństwa to może wyświadczę Ci przysługę Wink
[a Wojaczka nagrałam ładnych parę lat temu z tvp więc proszę nie narzekać Wink ]
_________________
.::hafandi eyra? Ă­ vasanum::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
archer

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 18
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 2 Lut 2006, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sick4Toys napisał:
jeśli trafię na powtórki, a sprzęt nie odmówi posłuszeństwa to może wyświadczę Ci przysługę Wink
[a Wojaczka nagrałam ładnych parę lat temu z tvp więc proszę nie narzekać Wink ]


tak jak pisalem bede Ci niesamowicie wdzieczny Wink ( i odwdziecze sie jesli tylko bede potrafil Very Happy )
Wiesz byc moze film rzeczywiscie jest lekko nijaki , ale tez bardzo chcialbym zobaczy wlasnie te pejzarze Islandzkie , ktorych doznania sa uspione w glebi duszy ...
no wiesz moje narzekanie jest spodowodowane tym ze polowalem pare lat na Wojaczka a on mi umykal ( to naprawde moze sfrustrowac Evil or Very Mad )
i nie chcial bym by sytuacja z kinematografia islandza byla podobna ( a narazie jest Sad)

A teraz pytanko do ciebie jako skandynawistki , czy moze w bibliotece sa dostepne filmy Islandzkie lub norweskie ( w ramach materialow dydaktycznych lub czyms podobnym ) no albo w ramach zajec lub kol nukowych sa realizowane jakies projekcje ??
Gdyby w łapki wpadly Ci takie informacje byl bym bardzo wdzieczny Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 21 Lip 2006, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejene islandzkie produkcje na ale kino!
tym razem Fridriksson!!!
najbliĹźsze seanse Niceland - sobota 20.00, czwartek 18.25
_________________
.::hafandi eyra? Ă­ vasanum::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ndISL

Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 92
Skąd: Siedlce
PostWysłany: 21 Lip 2006, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na forum ju z była informacja o tym. Będzie również jeszcze "Nawałnica" na AleKino

25 lipca o 02:30
3 sierpnia o 08:00
_________________
lokar augum blĂĄm
litla stĂşlkan mĂ­n
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron