reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kino
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 21 Lip 2006, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed a to przepraszam, nie doszukałam
_________________
.::hafandi eyra? Ă­ vasanum::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monellina
Gość
PostWysłany: 18 Sie 2006, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milo mi poinformowac jeszcze nie poinformowanych, ze baltasar kormakur kreci nowy film! "myrin" powstaje w oparciu o powiesc arnaldura indridasona, a w jedna z glownych rol wcielil sie ingvar eggert sigurdsson (znany m.in. z "zimnego swiatla" oddssona, czy "aniolow wszechswiata" fridrikssona).
kolejno: na jesieni dagur kari rozpocznie zdjecia do filmu "the good heart", premiera planowana na maj/czerwiec 2007 i zagra tom waits.
islandczycy do kamer! Very Happy
Powrót do góry
tedson

Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 53
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 31 Sie 2006, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczĂłw.

Właściwie chciałem odpowiedzieć nie w tym temacie, ale że nie mogę go znaleźć, albo mam oczopląs, robie to tu.

Był tu poruszony temat dotyczący legendy małżeństwa ukrywającego się przed światem na Islandii. Tak na 100% nie jestem pewny czy chodziło akurat o tą parę, ale jeszcze z wykładów poświęconych Szwedzkiej Szkole Filmowej pamiętam dziełó Victora Sjostroma zatytułowane 'Banici' [Berg-Ejvind Och Hans Hustru], z roku 1918. Film powstał na podstawie sztuki Johanna Sigurjonsona, islandzkiego dramatopisarza. Ja niestety ogladałem tylko fragmenty. Akcja tego filmu rozgrywa się właśnie na Islandi i co charakterystyczne dla Szwedzkiej Szkoły Filmowej i w ogóle skandynawskiej egzotyki, twórca kładzie duży nacisk na kwestie związaną z przyrodą, na jej wymiar egzystencjalny. To jak wiele w naszym życiu zależy od praw natury. Jak na wybitnego reżysera przystało świetnie zostało to w tym filmie wygrane.

Pozdrwaiam wszystkich Wink
_________________
on the roll
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monellina
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tedson napisał:

Film powstał na podstawie sztuki Johanna Sigurjonsona, islandzkiego dramatopisarza. (...) Akcja tego filmu rozgrywa się właśnie na Islandi


Wspaniały to film! Akcja faktycznie ma miejsce w połowie XIX wieku w Islandii, choć (tu Cię może trochę rozczaruję) większość zdjęć nakręcono w Laponii. Shocked Tak, tak... Nie ulega jednakże wątpliwości, że jest w tym filmie, tak jak już wspomniałeś, charakterystyczne dla Skandynawów podejście do natury, jako do triumfującej, dającej wręcz mistyczne odkupienie. Film zakłada przesłanie, iż 'dusza człowieka zostanie oczyszczona w żywiole natury'.
Ponadto jest to historycznie bardzo waĹźny film - uznanao wĂłwczas PEJZAĹť za jednego z bohaterĂłw.
Piękne dzieło.
Powrót do góry
tedson

Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 53
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zapomniałem o tym wspomnieć, natura w Szwedzkiej Szkole Filmowej stawała się bohaterką.

Pozdrawiam wszystkich!
_________________
on the roll
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mori

Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysłany: 3 Wrz 2006, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monellina napisał:
milo mi poinformowac jeszcze nie poinformowanych, ze baltasar kormakur kreci nowy film! "myrin" powstaje w oparciu o powiesc arnaldura indridasona, a w jedna z glownych rol wcielil sie ingvar eggert sigurdsson (znany m.in. z "zimnego swiatla" oddssona, czy "aniolow wszechswiata" fridrikssona).
kolejno: na jesieni dagur kari rozpocznie zdjecia do filmu "the good heart", premiera planowana na maj/czerwiec 2007 i zagra tom waits.
islandczycy do kamer! Very Happy


bardzo możliwe, że przywiozę kopię tego filmu za kilka tygodni... Myrin czyli Smile Rozmawiałem podczas Global Village w Warszawie z dziewczyną z Islandii - po polsku Myrin znaczy ni mniej ni więcej jak Bagno lub Mokradło Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
narsiltm

Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skąd: Skądinąd.
PostWysłany: 27 Gru 2006, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Chcialem sie dowiedziec, czy sa w Reyjkiaviku jakies dobre kina. Niedlugo wychodzi ciekawy film, ktory bardzo chcialem obejzec, bedzie mial niesamowite efekty i dlatego ogladanie na kompie mija sie z celem.

Oto link do filmu, moze i Was zainteresuje: http://www.apple.com/trailers/wb/300/
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorĂłw,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27 Gru 2006, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisał:
Witam! Chcialem sie dowiedziec, czy sa w Reyjkiaviku jakies dobre kina. Niedlugo wychodzi ciekawy film, ktory bardzo chcialem obejzec, bedzie mial niesamowite efekty i dlatego ogladanie na kompie mija sie z celem


http://www.visitreykjavik.is/yellowpages.asp?cat_id=89

http://www.bio.is
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
pstpila

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Cze 2007, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o filmie Tropiciel (Pathfinder), który właśnie jest w kinach? Czy tacy właśnie byli Wikingowie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 15 Cze 2007, 0:20    Temat postu: Wikingowie? Odpowiedz z cytatem

Żeby nie off-topikować, odpowiadam na twoje pytanie tutaj: http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?p=26155#26155
Mam nadzieję, że właśnie o to pytasz odnośnie filmu Tropiciel.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 15 Cze 2007, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pstpila napisał:
Co sądzicie o filmie Tropiciel (Pathfinder), który właśnie jest w kinach? Czy tacy właśnie byli Wikingowie?


Zacytuje dziennikarza "The Washington Post", ktory napisal, ze przy "Tropicielu" ogladanie "Conana Barbarzyncy" przypomina czytanie Dostojewskiego lol.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hans

Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 29 Lip 2007, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś może "Med allt a hreinu"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zakonczonym wlasnie Copenhagen International Film Festival glowna nagrode Zlotego Labedzia dostal film "Dzieci" (Born) w rezyserii Islandczyka Ragnara Bragasona. Oto, co o nim napisano:

Reykjavik is often portrayed as being the capital of North Atlantic hedonism, complete with a hip upper class, Icelandic sushi and huge four-by-four vehicles. But Ragnar Bragasson turns this depiction inside out in his clever, black-and-white multiplot drama, where people on the bottom rungs of society are struggling with the problems of everyday life, while they are being pulled into a downward spiral of ill-fated events. Four stories dissect the reality of relationships between parents and children, and their attributes of intimacy, powerlessness and overprotectiveness: Marino, the local retard with the mind and inner demons of a young child; Gardar, a heartless criminal with no roots, who is willing to do anything for a bit of money; Karitas, a nurse and single mother of four, who is caught in a net of economic and emotional powerlessness; and Gudmund, Karitas’s fatherless son, who’s having a hard time trying to find his place in the world, until he one day suspects who his father might be. The film is the product of a collaborative effort by the award-winning theatre group Vesturport. Much like Mike Leigh’s character actors, the performers have used improvisation techniques to get into the lives of their characters. The resulting portraits are both authentic and disturbingly serious, with space for ample eccentricity. One of Iceland’s new kids on the music block, Petur Ben (Screaming Masterpiece), is behind the film’s soundtrack.

Jesli to prawda, ze inspirowal go Mike Leigh, to jest to na pewno swietny film. Ktos widzial moze?
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salka Valka

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 8
PostWysłany: 1 Paź 2007, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widziałam wczoraj 'One top, down under', mam nadzieje, że nie przekręciłam. Dużo myślałam po oglądnięciu tej krótkometrażówki, i ciężko mi było ją sklasyfikować. Z jednej strony film jest pełen symboli, dominujący to woda, i metafizyki iście kieślowskiej a z drugiej strony wydał mi się, płytki, nie wiem czy to dobre słowo. Momentami miałam wrażenie, że góruje w nim forma nad treścią, pocieszeniem może być fakt, że film ma bardzo piękne zdjęcia. Fridriksson właściwie wyczarował ten film, dwa tak skrajne a mimo wszystko tak podobne do siebie miejsca. Połączył je motywem lodu, który w filmie symbolizuje zarówno śmierć jak i życie.

Widziłam również 'Children of nature', równie piękny film, opowiadający bardzo uniwersalną historię, w sposób bardzo egzotyczny, co chyba zrozumiałe. Pełno w nim północnej mistyki, pojawia się w nim również motyw śmierci, często obecny w islandzkiej literaturze. To ciekawe, że islandczycy nie boją się pokazywać starości i śmierci, którą zachodnia kultura raczej ukrywa, nie dostrzegać. Salka Valka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
157

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 18
PostWysłany: 30 Gru 2009, 0:16    Temat postu: Imaginarium of Doctor Parnassus Odpowiedz z cytatem

Hej!
Mam 2 pytania dotyczace Islandii.

1. Czy jest to czeste ze w kinach puszczaja angielskie napisy (zamiast islandzkich) czy nie mam na co liczyc?

2. Czy ktos z was orientuje sie kiedy jest na Islandii premiera filmu Imaginarium of Doctor Parnassus??? Niestety w Polsce nie zdaze go ogladnac a bardzo na niego czekam.

3. W ktorym kinie sa najtansze bilety? Czy studenci maja znizki?


Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 30 Gru 2009, 1:32    Temat postu: Re: Imaginarium of Doctor Parnassus Odpowiedz z cytatem

157 napisał:
Hej!
Mam 2 pytania dotyczace Islandii.

1. Czy jest to czeste ze w kinach puszczaja angielskie napisy (zamiast islandzkich) czy nie mam na co liczyc?


nieczesto

157 napisał:

2. Czy ktos z was orientuje sie kiedy jest na Islandii premiera filmu Imaginarium of Doctor Parnassus??? Niestety w Polsce nie zdaze go ogladnac a bardzo na niego czekam.


22 stycznia
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salena

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 2
PostWysłany: 28 Wrz 2010, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda wątek troszkę xxxxł, ale...
Chciałam nawiązać do postu Ireth. Czy film Ragnara Bragasona "Dzieci", był kiedykolwiek wydany lub wy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salena

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 2
PostWysłany: 28 Wrz 2010, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Salena"]Co prawda wątek troszkę ucichł, ale...
Chciałam nawiązać do postu Ireth. Czy film Ragnara Bragasona "Dzieci", był kiedykolwiek wydany lub wyswietlany w Polsce? Czy gdziekolwiek mozna go zdobyc?
Wybaczcie 2 posty naraz, ale klawiatura mi sie psuje Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron