reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kino
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sty 2005, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monellina napisał:

a ja jednak stawiam na "noi" jako ze wpisal sie w moje wyobrazenie, poza tym oczywiscie "the saddest music in the world"... genialne mniam mniam:)
...

He he he Very Happy
Mi sie w filmie Maddina najbardziej podobalo, ze Polska wygrala z Niemcami 1:0 Wink

Bardzo lubie "stara" kinematografie, ma mnostwo czaru. "Pancernik Patiomkin" ze Scianka w roli taperow to najmocniejszy punkt moich przeodstatnich NH. Gdyby ktos otworzyl w Poznaniu kino filmow niemych, ehhh.. Pomarzyc mozna. A mimo tego "Saddest music" mnie nie zachwycil, choc nakrecalem sie na niego duzo wczesniej, specjalnie opoznilem wyjazd, zeby zobaczyc. Moze swiadomosc, ze to tylko stylizacja sprawil, ze klimat popedzil nie dokladnie w tym kierunku co trzeba. Mnie ten film ..przerazal ;-)
Ciekawa rzecz, ale dla mnie za mocne- jakos nie chcialbym sie przeniesc na druga strone ekranu, dziwny swiat ;-) Film na raz, ale to moje laickie odczucie :]

A Noi. To sie rozumie samo przez sie :-) Chocby za scene z zamarznietym wodospadem bedzie dla mnie w czolowce. 8)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Stalker
Gość
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
Mi sie Era wybitnie nie podobala, podle miejsce, czulem sie jak w hangarze- echo nioslo, wiatr hulal.. A pech chcial, ze grali tam najfajniejsze filmy.
;]



A jakie filmy Tobie sie najbardziej podobaly?
.


Najlepsze filmy festiwalu jak dla mnie to 'Buongiorno notte' Marco Bellocchio, 'Złe wychowanie', 'Życie jest cudem', cała trylogia obrzydliwości Petera jacksona w ramach obowiązkowej powtórki, 'Noi Albinoi', 'The Saddest Music in the World'. A poza tym kilka przyjemnych rzeczy których niestety w dystrybucji nie będzie, bo Gutek wybrał naprawdę żenujące rzeczy... np. taka 'Anatomia piekła', po co to dystrybuować...
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Gdyby ktos otworzyl w Poznaniu kino filmow niemych, ehhh.. Pomarzyc >mozna

ano nie, wystarczy :>..w kazdy poniedziałaek zawitac w pieknej stolicy, gdzie w kazdy poniedziałek o 17 w kinie iluzjon odbywaja sie zajecia z Historii Kina wraz z wykladami profesora Wernera....

Mimo tego, ze cały zeszły rok ogladalismy kino nieme [pod koniec roku szczerze mialem juz dosc, dzwieku jak wody na pustyni było mi brak ;>]...to w tym semestrze nie zabrakło filmow z "monstwem czaru", przez filmy Rene Cleira, Alana Croslanda, Jeana Cocteau'a, Buneuela, LeRoy, Marka Sandricha po Sternberga, Franka Capre, Jeana Vigo, Julien Duvier, Wiliama Wylera....czy Chaplina, Langa...czy braci Marx :>

Mysle, ze warto nawet dojezdzac z innych miast, bo chyba nigdzie w Polsce czegos takiego nie ma. Karnet na semestr kosztuje 200zl , ale w nadchodzacym semestrze bedzie mozna zobaczyc kolejne perełki kina dzwiekowego do 45 roku ....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalker napisał:

Najlepsze filmy festiwalu jak dla mnie to 'Buongiorno notte' Marco Bellocchio, 'Złe wychowanie', 'Życie jest cudem', cała trylogia obrzydliwości Petera jacksona w ramach obowiązkowej powtórki, 'Noi Albinoi', 'The Saddest Music in the World'. A poza tym kilka przyjemnych rzeczy których niestety w dystrybucji nie będzie, bo Gutek wybrał naprawdę żenujące rzeczy... np. taka 'Anatomia piekła', po co to dystrybuować...


To chyba najwieksza sila tego festiwalu, nieprzewidywalnosc. Kazdy odbiera dany film inaczej.

Po mnie np. Buongiorno splynelo kompletnie, choc znajomym bardzo sie podobalo. Za duzo mam do czynienia z ekstremistami ;-) zeby wierzyc w takie bajki.
"Zle wychowanie" - obrzydliwy, niezrozumialy, uhhhhh. Seans uratowala mi publiczna telewizja, ktora zamiast Kutza wolala kamerowac moja skromna osobe, hehe:-) Bylem mocno zawiedziony.

Wieczory z Jacksonem to prawdziwa uczta, nic nie musze dodawac.

A jesli chodzi o dystrybucje to mam mieszane uczucia. Zdecydowanie moim faworytem na plus jest "Khabi khushi, khabi gham" (Sometimes happy, sometimes sad), Bollywood kroluje, Sharukh Khan + Kajol, no jak ich nie uwielbiac Very Happy Sciezke dzwiekowa katuje juz od miesiaca.
Nie moge sie doczekac kiedy zobacze to znow w Poznaniu, premiera 21. stycznia. Chce zobaczyc miny ludzi ;-) I nikt mi nie wmowi, ze kino hinduskie nie jest urocze!!! 8)

Dzieki za ciekawe opinie, fajnie tak sobie powspominac dyskutujac..
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Stalker
Gość
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz, a ja mam takie perełki co tydzień, ponieważ studiuję filmoznawstwo.... no tylko z tą różnicą że my to oglądamy na telewizorku, ale jednak zawsze.... no i w Krakowie też był ostatnio festiwal kina niemego... oj było pięknie...
Powrót do góry
Stalker
Gość
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprzedni post był do jeana, zapomniałem go zacytować.

A co do Złego wychowania... no cóż.. dla mnie Almodovar jest mistrzem i nic tego nie zmieni. Jeżeli mówisz że to obrzydliwy film to ciekawe jakbyś zareagował na Anatomię Piekła... hmm...

a Buongiorno Notte to był wstrząs... zwłaszcza w momencie gdy weszło The Great gig in the sky Floydów... no i to "Shine on you crazy diamond..." , w ogóle strasznie to było "kieślowskie" kino, nieprawdaż?
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj nie "Czasem słonce, czasem deszcze"...toz to kiła do szescianu
jak dla mnie oczywiscie

co do Almodovara to napisze tylko tyle, ze mimo ze nie jestem wielkim entuzjasta jego filmow, to poklony przed scenariuszami, to jest mistrzostwo swiata....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisał:
>Gdyby ktos otworzyl w Poznaniu kino filmow niemych, ehhh.. Pomarzyc >mozna

ano nie, wystarczy :>..w kazdy poniedziałaek zawitac w pieknej stolicy, gdzie w kazdy poniedziałek o 17 w kinie iluzjon odbywaja sie zajecia z Historii Kina wraz z wykladami profesora Wernera....

Mimo tego, ze cały zeszły rok ogladalismy kino nieme [pod koniec roku szczerze mialem juz dosc, dzwieku jak wody na pustyni było mi brak ;>]...to w tym semestrze nie zabrakło filmow z "monstwem czaru", przez filmy Rene Cleira, Alana Croslanda, Jeana Cocteau'a, Buneuela, LeRoy, Marka Sandricha po Sternberga, Franka Capre, Jeana Vigo, Julien Duvier, Wiliama Wylera....czy Chaplina, Langa...czy braci Marx :>

Mysle, ze warto nawet dojezdzac z innych miast, bo chyba nigdzie w Polsce czegos takiego nie ma. Karnet na semestr kosztuje 200zl , ale w nadchodzacym semestrze bedzie mozna zobaczyc kolejne perełki kina dzwiekowego do 45 roku ....


Shocked Shocked Shocked
To mi teraz podzialales na wyobraznie.. Naprawde, szczerze zazdroszcze.

W poniedzialki to ja niestety musze byc w domu :/ Ale nowy semestr daje nowe nadzieje- w mijajacym mialem wolne srody i piatki, w kolejnym moze poniedzialki? Wtedy z czystym serce pokonalbym chociaz ze dwa razy w miesiacu te kilkaset kilometrow. A gdyby jeszcze udalo sie uzupelnic samochod wieksza iloscia chetnych to juz wogole byloby wspaniale.

A jak nie to niech mnie kule bija - robie przeglad tu na miejscu!! Twisted Evil Chocbym mial byc nawet jedynym widzem ;-) Tylko Ty mi sie Jeanie wypytaj prosze, skad sie wyczarowuje takie perelki a o reszte zatroszcze sie sam...
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Stalker
Gość
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jest iść do jakiegoś niewielkiego kina, w którym działą DKF i zrobić im listę filmów z propozycją zorganizowania przeglądu... takie rzeczy kosztują niewiele i można na nich zarobić, bo Poznań to jednak duże miasto i ludzi chętnych do obejrzenia pewnie wiele. Podejrzewam że nie powinno być z tym problemów... bo samemu to ciężko załatwić taśmy... prawie niemożliwe
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sty 2005, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalker napisał:

A co do Złego wychowania... no cóż.. dla mnie Almodovar jest mistrzem i nic tego nie zmieni. Jeżeli mówisz że to obrzydliwy film to ciekawe jakbyś zareagował na Anatomię Piekła... hmm...


Nie widzialem Anatomii i nie zamierzam zobaczyc ;-)

Ale wiem jak zareagowalem na "The Isle" Kim Ki - Duka lol Mocne kino! Ale cos jest w tym szokowaniu, od czasu Cieszyna obejrzalem kolejne szesc jego filmow i wciaz mi malo.. Po reszte to juz chyba tylko do Korei Crying or Very sad

Cytat:

a Buongiorno Notte to był wstrząs... zwłaszcza w momencie gdy weszło The Great gig in the sky Floydów... no i to "Shine on you crazy diamond..." , w ogóle strasznie to było "kieślowskie" kino, nieprawdaż?


Dla mnie to byla jedynie "proba kieslowskiego kina". Proba nie bardzo udana. Bardzo to bylo przerysowane, karykaturalnie wrecz momentami, wydalo mi sie zbyt "czarno- biale", troche niezyciowe, nienaturalne. A przeciez w zamysle ten film mial byc bardzo zyciowy. Tak to odczulem, moze znow za duzo sie spodziewalem.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sty 2005, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisał:
oj nie "Czasem słonce, czasem deszcze"...toz to kiła do szescianu
jak dla mnie oczywiscie

To, ze jest to kila trzeba przyjac jako aksjomat i zaczac dostrzegac w tym inne rzeczy ;-)
Bo jesli ktos idzie na hinduskie kino w przeswiadczeniu, ze to nie bedzie kila to wyjdzie zalamany. :]

Uwwwwieeeelbiam te grzmoty piorunow w podnioslych momentach i wiatr we wlosach Kajol na slow motion lol mrrrraaaau! he he
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sty 2005, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalker napisał:
Najlepiej jest iść do jakiegoś niewielkiego kina, w którym działą DKF i zrobić im listę filmów z propozycją zorganizowania przeglądu... takie rzeczy kosztują niewiele i można na nich zarobić, bo Poznań to jednak duże miasto i ludzi chętnych do obejrzenia pewnie wiele. Podejrzewam że nie powinno być z tym problemów... bo samemu to ciężko załatwić taśmy... prawie niemożliwe


Mam nad czym myslec :-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
monellina
Gość
PostWysłany: 15 Sty 2005, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
Moze swiadomosc, ze to tylko stylizacja sprawil, ze klimat popedzil nie dokladnie w tym kierunku co trzeba. Mnie ten film ..przerazal ;-)


dla mnie wlasnie ta stylizacja to geniusz, no ale wiadomo- kwestia gustu, bo wg mnie np. "buongiorno notte" kiepsko, no ale w porownaniu w "niezwyciezonym" herzoga, to wprost dzielo he he. moze ktos by cos napisal o "good bye dragon in"? z "anatomia piekla" w kinach to raczej sredni pomysl pana gutka, widzialam i zaliczylam do filmow, ktorych wiecej nie chce juz zobaczyc. natomiast chyle czola przed guru greenaway'em "the tulse luper suitcase" Smile
...

ps: co jest w walizkach?Wink
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15 Sty 2005, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akademia Filmowa
Akademia Filmowa istnieje ponad 30 lat i wykształciła wiele pokoleń młodzieży akademickiej. Została powołana do życia na początku lat 70-tych przez członków dyskusyjnego klubu filmowego "KWANT" we współpracy z prof. Aleksandrem Jackiewiczem. Wśród absolwentów znajdują się twórcy filmowi, krytycy, wybitni dziennikarze, producenci utworów audiowizualnych, dystrybutorzy filmowi, dyrektorzy stacji telewizyjnych i kinomani.

Akademia Filmowa jest jedynym w Polsce cyklicznym studium historii kina na poziomie akademickim. Wykłady Akademii Filmowej są uznawane jako zajęcia fakultatywne przez wiele uczelni warszawskich. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki o godz. 17.00 i składają się z godzinnego wykładu oraz projekcji filmów ilustrujących wykład. Terminy zajęć nie kolidują z wykładami na uczelniach. Uczestnicząc w zajęciach Akademii Filmowej można wzbogacać swoją wiedzę np.: studenci dziennikarstwa, polonistyki lub poszerzać zainteresowania o nową problematykę np.: studenci politechniki, medycyny, kierunków menedżerskich. W Akademii Filmowej wykładają wybitni znawcy przedmiotu: prof. Andrzej Werner, dr Rafał Marszałek, mgr Zygmunt Machwitz.

Celem Akademii Filmowej jest zapoznanie słuchaczy ze stuletnią historią filmu w czteroletnim kursie:

Rok I - Początki i rozwój filmu niemego 1895 -1925 r.
Rok II - Początki i rozwój kina dźwiękowego 1926 - 1944 r.
Rok III - Od Neorealizmu Włoskiego do Czeskiej Szkoły Filmowej 1945 -1968 r.
Rok IV - Kino MistrzĂłw 1969 - 1995 r.
Akademia Filmowa zapoznaje słuchaczy z rozwojem gatunków filmowych, języka filmowego, z kształtowaniem się dramaturgii, narracji i estetyki filmowej, z powstaniem nowych stylów, kierunków i szkół filmowych.

Przemysł audiowizulany jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki światowej. Akademia ze swoim programem daje solidne podstawy dla tych studentów, którzy będą tworzyć przemysł audiowizualny. Chcą studiować w szkole filmowej, pracować w przyszłości w TV, Radio, produkować filmy, pisać scenariusze, myślą o zawodzie krytyka filmowego lub publicysty kulturalnego, chcą poznać historię kina.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15 Sty 2005, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzecz jest nieprzecietna, niestety nie mozna uczestniczyc w wybranych pokazach, trzeba nabyc, droga kupna, karnet na cały semestr za 200zł.

fajna atmosfera jest, spotkac mozna prawdziwych freak'ow ;> jak i panow pod 70-y rok zycia ;>

No i zaliczenie pozwala darowac sobie egzamin z Bloku F, czyli miast psychologii, pegagogiki, filozofii, moge zdawac z kina :>

polecam bardzo
www.akademiafilmowa.pl
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sty 2005, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monellina napisał:


dla mnie wlasnie ta stylizacja to geniusz, no ale wiadomo- kwestia gustu, bo wg mnie np. "buongiorno notte" kiepsko, no ale w porownaniu w "niezwyciezonym" herzoga, to wprost dzielo he he


Stylizacja- ok. Np. to krociutkie "cos" Maddina wyswietlane przed glownym filmem bylo oszalamiajace, naprawde wcisnelo mnie w fotel. Niestety nie przytocze teraz tytulu, bo pozyczylem katalog :x

Ja "Saddest.." nic nie jestem w stanie zarzucic. Po prostu nie podobalo mi sie, ze odczuwalem pewien dyskomfort, niepokoj podczas ogladania go. Jesli kiedys przysni mi sie kobieta w image mojej prababci ze szklanymi protezami zamiast nog wypelnionymi browarem to obudze sie zlany potem. Koszmar! Ja sie bardzo daje lapac na magie kina, staram sie wyostrzac wszystkie zmysly gdy gasnie swiatlo.. Zostaje tylko ja i swiat filmu. A w swiecie Najsmutniejszej Piosenki nie chcialbym sie nigdy znalezc. Ten jeden raz sie znalazlem i juz nie chce ;-) Przerazajacy surrealizm.

Ciesze sie, ze wreszcie ktos podziela moje zdanie co do Buongiorno.. Bo jesli chodzi o Herzoga to raczej moje zdanie jest takie jak wiekszosci ;-) Po prostu Confused Confused Heh lol
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Stalker
Gość
PostWysłany: 16 Sty 2005, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skoro juz jesteśmy przy filmach nieislandzkich to polecam "Kontrolerów" - wpadłem w niekończący się zachwyt, po wyjściu z kina nie czułem nóg, nie byłem w stanie biec do tramwaju.... ostatnio coś takiego przytrafiło mi się przy okazji 'Mulholland Drive'.... Genialny film... uzależniłem się... chyba będe chodził na niego codziennie
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16 Sty 2005, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwna rzecz, mi nie przypadł szczególnie....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Stalker
Gość
PostWysłany: 19 Sty 2005, 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż... mnie wgniótł, u mnie na roku ludziom też sie średnio podobał...
ale wróćmy do kwestii Islandzkich, bo odpłynęliśmy daleko od wyspy...
poszukuję teledysku do 'Svefn - g - englar' Sigur Ros... bardzo mi na tym zależy, jeśli jest jakaś strona, skąd można to ściągnąć to wyślijcie link...

w zasadzie powinienem był o tym pisać w temacie muzycznym ale teledysk to dzieło filmowe więc myślę że nie robię bałaganu na forum:)

a w ogóle co nowego w kinematografii islandzkiej... ktoś słyszał coś o jakimś nowym arcydziele?
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 19 Sty 2005, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalker napisał:
a w ogĂłle co nowego w kinematografii islandzkiej...


Jak wiadomo Islandia to kraina (nie, nie... żadnego tam ognia i lodu) kina. W internecie można znaleźć fantastyczne strony o kinomatografii na Islandii.

Polecam na początek tę stronę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron