reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Czy bedzie Euro na Islandii??
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Tomsson
Go
PostWysany: 11 Pa 2008, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mr. TIG coś Ty taki czlowieku , jak nie człowiek ????? weś się chłopie napij, a najlepiej nie pisz nic na forum, nikt Cie nie lubi... Wiemy ,ze straciłeś kasę bo jest kryzys ?, ze byleś i jestes tu za karę, wiemy o Tobie wiele innych rzeczy, znamy nawet Twoj charakter... Mi osobiscie szkoda Ciebie, bo jesteś takim rodakiem-ponurakiem Sad

Nasze zdrowie Rodacy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

\

piwo
Powrt do gry
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 11 Pa 2008, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a`propos postu TIGa..

Czasem to ja juz nie wiem.. Czy ludzie pisza takie rzeczy tylko dlatego, że "są jacy są...", czy po to żeby innych wkurwić..?!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 11 Pa 2008, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak wracając do tematu:

Jeśli korona osłabnie i ceny wyraźnie to uszczupleni z realnych dochodów Islandczycy rękami i nogami zagłosują za Euro. Żadne lobby w rządzie tego nie zmieni.

Żeby mieć Euro, nie trzeba być w Unii. Euro mają Czarnogóra, Kosowo i Andora - a w UE przecież nie są. Myślę, że UE zastanowi się dwa razy i przyjmie Islandię do Wspólnoty niż pozwoli na zagarnięcie jej do rosyjskiej strefy wpływów.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 11 Pa 2008, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro Euro mogą mieć kraje spoza Unii, to kwestia tego czy wprowadzi je rząd Islandii rozstrzygnie sie w przeciagu najblizszego miesiaca.. A przynajmniej nieoficjalnie.. Jeśli po ustabilizowaniu sytuacji korona nadal bedzie słaba to Islandczycy będą bardzo pro. Jeśli pójdzie w górę, czego wszyscy chcemy, a w co ja osobiscie wątpię, to rząd zajmie się sprawami nieudanych inwestycji, a o E zapomni.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 11 Pa 2008, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli przychylam się dotego że bliżej Islandii do Euro niż nam się wydaje...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
gawrzyk

Doczy: 12 Sty 2008
Posty: 32
PostWysany: 11 Pa 2008, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to nie mozna sobie ot tak zdecydowac. od dzis euro i tyle. trzeba spelnic kryteria konwergencji.

Aby wejść do strefy euro, należy spełnić wcześniej ścisłe kryteria konwergencji takie jak:

* inflacja nie wyższa niż o 1,5 pkt% od średniej stopy inflacji w trzech krajach UE, gdzie inflacja jest najniższa (3,0% wg danych za marzec 2007 r.)
* dług publiczny nieprzekraczający 60% PKB
* deficyt budżetowy nie wyższy niż 3% PKB
* długoterminowe stopy procentowe nieprzekraczające o więcej niż o 2 p.p. średniej stóp procentowych w 3 krajach UE o najniższej inflacji (6,4% wg danych za marzec 2007 r.)
* stabilny kurs wymiany waluty w ciągu ostatnich 2 lat – wahania kursów walut nie mogą przekroczyć +/- 15% do ustalonej początkowo wartości (wprowadzenie waluty do Mechanizmu Kursów Walutowych ERM II)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 11 Pa 2008, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gawrzyk napisa:
ale to nie mozna sobie ot tak zdecydowac. od dzis euro i tyle. trzeba spelnic kryteria konwergencji.

Aby wejść do strefy euro, należy spełnić wcześniej ścisłe kryteria konwergencji takie jak:

* inflacja nie wyższa niż o 1,5 pkt% od średniej stopy inflacji w trzech krajach UE, gdzie inflacja jest najniższa (3,0% wg danych za marzec 2007 r.)
* dług publiczny nieprzekraczający 60% PKB
* deficyt budżetowy nie wyższy niż 3% PKB
* długoterminowe stopy procentowe nieprzekraczające o więcej niż o 2 p.p. średniej stóp procentowych w 3 krajach UE o najniższej inflacji (6,4% wg danych za marzec 2007 r.)
* stabilny kurs wymiany waluty w ciągu ostatnich 2 lat – wahania kursów walut nie mogą przekroczyć +/- 15% do ustalonej początkowo wartości (wprowadzenie waluty do Mechanizmu Kursów Walutowych ERM II)


dokladnie

Jakies 4 miesiace temu wypowiadal sie jeden z urzedasow w Brukseli, ze Islandia nie wejdzie do strefy euro jezeli nie bedzie w UE. Wtedy to moze spelnienie tych warukow z duzym przymruzeniem oka byloby mozliwe.

W tym momencie UE musialaby ponaginac wiele przepisow aby wpuscic Islandie do strefy Euro.

Ale .. wszystko jest mozliwe i nigdy nie mow nigdy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 11 Pa 2008, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, troche tego jest...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
TS
Go
PostWysany: 11 Pa 2008, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty TIG czy jak tam masz, czytam tak twoje posty to nie wierze az. Jaki z cibie cwel, społeczniak i konfident. Chłopak napisał ze piwo sprzedaje a ty go prokuratura straszysz... Niewierze
Powrt do gry
Mr TIG
Go
PostWysany: 11 Pa 2008, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomsson napisa:
mr. TIG coś Ty taki czlowieku , jak nie człowiek ????? weś się chłopie napij, a najlepiej nie pisz nic na forum, nikt Cie nie lubi... Wiemy ,ze straciłeś kasę bo jest kryzys ?, ze byleś i jestes tu za karę, wiemy o Tobie wiele innych rzeczy, znamy nawet Twoj charakter... Mi osobiscie szkoda Ciebie, bo jesteś takim rodakiem-ponurakiem Sad

Nasze zdrowie Rodacy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

\

piwo



A co to? Towarzystwo Wzajemnej Troski? Ja nie potrzebuje, zeby ktoś mnie lubił. A Ty Tomsson, przyjaciół na Forum szukasz? W normalnym świecie nie możesz? A jak na razie, żadnej kasy nie straciłem.... Chyba zazdrościsz...... Ale pisz ze smakiem........ I co to Wiemy? Już reprezentujesz Matkę-Rosję????
Powrt do gry
Mr TIG
Go
PostWysany: 11 Pa 2008, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TS napisa:
Ty TIG czy jak tam masz, czytam tak twoje posty to nie wierze az. Jaki z cibie cwel, społeczniak i konfident. Chłopak napisał ze piwo sprzedaje a ty go prokuratura straszysz... Niewierze


A niech sobie sprzedaje.... Jak nie potrafi uczciwie pracować.... Skoro ma dwie lewe ręce, grube nogi i nadętą xxxxę......

I szcza na krajan, którzy biorąc nadgodziny, nie mają czasu iść do sklepu...

"Trzeba być zwykłą kurwą, żeby na innych zarabiać"...

Ale niech zarejestruje działalność "transportową"i płaci odpowiednie podatki....

I niech się nie wpierdala w każdy post ze swoją żenują reklamą....

Na razie zarabia tylko na rodakach............

Taki nowoczesny Patriota.....

A Tobie się to podoba, bo masz w niedzielę zachlaną mordę i pewnie byś coś na kaca chlapnął.....

To nie myśl, że 14.500 Polaków ma podobne potrzeby...
Powrt do gry
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 11 Pa 2008, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Euro można przyjąć jednostronnie. Inna sprawą jest przyjęcie do strefy euro, wspólnotowych finansów a inna zmiana waluty.
Myślę że ojro jest trendy ale są i inne możliwości korony innych skandynawskich banków jak i dollar.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWysany: 11 Pa 2008, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he he he

To zaczyna mi się podobać jako sport.. Może ułozymy regulamin i zaczniemy przyznawać punkty za wzajemne docinki i obrzucanie się błotem.. w skali od jeden do dziesięciu + bonus za związek z tematem wątku.. hehe Albo urządzimy konkurs na wrzut dnia albo pojazd tygodnia...

ehe he he he
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mr TIG
Go
PostWysany: 11 Pa 2008, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocur napisa:
He he he he

To zaczyna mi się podobać jako sport.. Może ułozymy regulamin i zaczniemy przyznawać punkty za wzajemne docinki i obrzucanie się błotem.. w skali od jeden do dziesięciu + bonus za związek z tematem wątku.. hehe Albo urządzimy konkurs na wrzut dnia albo pojazd tygodnia...

ehe he he he


Zacznij się do tego przyzwyczajać, jak szukasz forum dyskusyjnego .... to szukaj.
Powrt do gry
!Piwo&
Go
PostWysany: 11 Pa 2008, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mr TIG

pragnę Ci zakomunikowac ze lecisz ze mną samolotem

pozdro
Powrt do gry
Mr TIG
Go
PostWysany: 11 Pa 2008, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!Piwo& napisa:
mr TIG

pragnę Ci zakomunikowac ze lecisz ze mną samolotem

pozdro


I co? bedziesz mi probował sprzedać piwo jeszcze na lotnisku?

Nie osmieszaj się człowieku......

I powiem Ci szczerze, od serca..........

W tych ciężkich czasach.......

SP.......AJ MENDO !!!!!!!!!!!!!

I weź się do roboty, to jeszcze może coś na Święta nazbierasz..
Powrt do gry
BOBER22111

Doczy: 17 Lip 2008
Posty: 76
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 11 Pa 2008, 22:07    Temat postu: Re: Czy bedzie Euro na Islandii?? Odpowiedz z cytatem

lovisa napisa:
Jak myslicie?


ja myśle że będzie szybciej ruble rosyjskie jak euro piwo piwo piwo piwo piwo piwo piwo piwo piwo
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
stalin
Go
PostWysany: 11 Pa 2008, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisa:
!Piwo& napisa:
mr TIG

pragnę Ci zakomunikowac ze lecisz ze mną samolotem

pozdro


I co? bedziesz mi probował sprzedać piwo jeszcze na lotnisku?

Nie osmieszaj się człowieku......

I powiem Ci szczerze, od serca..........

W tych ciężkich czasach.......

SP.......AJ MENDO !!!!!!!!!!!!!

I weź się do roboty, to jeszcze może coś na Święta nazbierasz..
skoro ten kraj nazywasz bagnem to na cholere tu przyjechales, i wyrazaj sie troche kulturalniej tryglodyto Very Happy
Powrt do gry
hondziak
Go
PostWysany: 11 Pa 2008, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisa:
!Piwo& napisa:
mr TIG

pragnę Ci zakomunikowac ze lecisz ze mną samolotem

pozdro


I co? bedziesz mi probował sprzedać piwo jeszcze na lotnisku?

Nie osmieszaj się człowieku......

I powiem Ci szczerze, od serca..........

W tych ciężkich czasach.......

SP.......AJ MENDO !!!!!!!!!!!!!

I weź się do roboty, to jeszcze może coś na Święta nazbierasz..

ja mysle ze raczej nie bedzie ci probowal sprzedac piwo Smile

Primo pierwsze, predzej wlozy ci wszystkie puszki do geby zebys zamknal morde, a otwieraczem do piwa pourywa ci palce abys nie mogl pisac do konca zycia beznadziejnych, obrazajacych i totalnie bezsensownych postow na tym forum, bo przeciesz kazdy temat przez 'ciebie' pisany to OT..
Primo drugie, sam sie czlowieku nie osmieszaj, nie wymadrzaj sie i nie popisuj sie ze taki MADRY z ciebie czlowiek, ze ''na islandi bagno'' itp. pieprzysz jakies farmazony od dawna, juz w lbie ci sie poprzewracalo, a spieprzasz za 8 tygodni? Lepiej zaaktualizuj swoj podpis bo cos te 8 tyg. wisi ci dlugo men, polecisz do polski i bedziesz wyl do ksiezyca ''islandio wracaj'' ale po tym co napisze pewnie sie uprzez i nie wrocisz Wink
wielkie pozdro
Powrt do gry
Mr TIG
Go
PostWysany: 12 Pa 2008, 1:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hondziak.......

Coś się tak zestresował????

A napluskałeś się textem......

Chyba masz coś mokro w gaciach, teraz to dopiero wszystkim pokazałeś....

A to co piszesz, to są tzw. grożby karalne - od 3 do 5 lat kara więzienia....

Ja rozumiem, że Sołtys Was nie informował, jak Wam Wiadomości puszczał....

Bierz się do roboty, ni marnuj sił na forum.......... Smile

Narka...
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron