reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Mniejsze ilo艣ci wolnych bilet贸w na promy i samoloty
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 8:28    Temat postu: Mniejsze ilo艣ci wolnych bilet贸w na promy i samoloty Odpowiedz z cytatem

Portal TVN24 podaje:

Z Islandii do Polski bilet贸w brak
"POLACY PRZYJAD膭 DO KRAJU NA 艢WI臉TA I JU呕 TU ZOSTAN膭"


http://www.tvn24.pl/-1,1568220,0,1,z-islandii-do-polski-biletow-brak,wiadomosc.html

Jesli tak bedzie to moze trzeba zaczac organizowac chartery ewakuacyjne? Shocked

Ciekawa wypowiedz z tej wiadomosci:

"Bezrobotny ma tu lepiej, ni偶 w Polsce"

Polacy wyje偶d偶aj膮, cho膰 nie musieliby, gdy偶 w Islandii bezrobotni mog膮 liczy膰 na du偶e przywileje. - Tu bezrobotny ma lepiej ni偶 w Polsce. Je偶eli chcia艂bym szuka膰 tutaj pracy to przez rok b臋d臋 utrzymywany przez rz膮d islandzki – ocenia Dariusz Bednarczyk, pracownik budowy.

Pytanie czy Islandie jeszcze bedzie stac na duze przywileje i jakie beda ceny gdy opadnie py艂Question
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gawrzyk

Do潮czy: 12 Sty 2008
Posty: 32
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan konsul cos sciemnia

wlasne patrzylem na icelandexpress.
bilety dostepne procz najblizszego terminu

a z promami to nie wiem.
pewnie bedzie problem ale tylko z tego pwoodu ze sezon kursowania konczy sie 22 pazdziernika. prawda to ?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
darek 13
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Sk眃: Z nie nacka
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie media zawsze s膮 ma艂o wiarygodne no chyba 偶e kto艣 wierzy w>
mocna z艂ot贸wk臋
stabilny polski system bankowy
dynamicznie rozwijaj膮ca si臋 gospodark臋
spadek bezrobocia
wzrost 艣redniego wynagrodzenia tu akurat jestem w stanie przyzna膰 racje ale je艣li doprecyzuj臋 i napisze - wzrost 艣redniego wynagrodzenia sfery bud偶etowej Smile

Bilety do Polski od roku dobrze si臋 sprzedaj膮, wiele os贸b kupuje z wyprzedzeniem.
Jest na wyspie pewna grupa os贸b znudzona urokami wyspy zim膮 i wraca bo ju偶 to dobrze zna.
Cz臋艣膰 os贸b wraca bo osi膮gn臋艂o zak艂adane przed przyjazdem cele.
Cz臋艣膰 wraca bo t臋skni za rodzin膮, ma do艣膰 roz艂膮ki.
Jaka艣 grupa pozostanie w nowej ojczy藕nie.

Ka偶dy z nas ma swoje 偶ycie i nim kieruje, ka偶de uog贸lnienie w znacznej mierze mija si臋 z prawd膮. Cho膰 z pewno艣ci膮 i kryzys wielu sk艂oni艂 do powrotu to tak naprawd臋 jest wile powod贸w dla kt贸rych wracamy lub zostajemy d艂u偶ej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
stalin
Go舵
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="darek 13"]Polskie media zawsze s膮 ma艂o wiarygodne no chyba 偶e kto艣 wierzy w>
mocna z艂ot贸wk臋
stabilny polski system bankowy
dynamicznie rozwijaj膮ca si臋 gospodark臋
spadek bezrobocia
wzrost 艣redniego wynagrodzenia tu akurat jestem w stanie przyzna膰 racje ale je艣li doprecyzuj臋 i napisze - wzrost 艣redniego wynagrodzenia sfery bud偶etowej Smile

dodaj jeszcze prawdomownosc PiS-u i madrosc Kaczorow i bedzie komplet Very Happy
Powr髏 do g髍y
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 10:20    Temat postu: Re: Brak biletow na ewakuacje? Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
Portal TVN24 podaje:

Z Islandii do Polski bilet贸w brak
"POLACY PRZYJAD膭 DO KRAJU NA 艢WI臉TA I JU呕 TU ZOSTAN膭"


http://www.tvn24.pl/-1,1568220,0,1,z-islandii-do-polski-biletow-brak,wiadomosc.html

Jesli tak bedzie to moze trzeba zaczac organizowac chartery ewakuacyjne? Shocked

Ciekawa wypowiedz z tej wiadomosci:

"Bezrobotny ma tu lepiej, ni偶 w Polsce"

Polacy wyje偶d偶aj膮, cho膰 nie musieliby, gdy偶 w Islandii bezrobotni mog膮 liczy膰 na du偶e przywileje. - Tu bezrobotny ma lepiej ni偶 w Polsce. Je偶eli chcia艂bym szuka膰 tutaj pracy to przez rok b臋d臋 utrzymywany przez rz膮d islandzki – ocenia Dariusz Bednarczyk, pracownik budowy.

Pytanie czy Islandie jeszcze bedzie stac na duze przywileje i jakie beda ceny gdy opadnie py艂Question



nied艂ugo beda pisac, ze nas tu okradaja, gwa艂ca i morduja - g艂ownie w celach konsumpcyjnych (bo w koncu kryzys jest a w sklepach pusto!), a znajda sie i tacy, kt贸rzy w to uwierza
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
agga

Do潮czy: 06 Pa 2008
Posty: 52
Sk眃: RVK
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie tak...

do mnie dzwonia znajomi i rodzina z Polski. W ich glosach slychac przerazenie i naprawde dobre kilka minut zajmuje mi usokojenie, ze ja mam co jesc i gdzie spac, a dziecku moge kupic nowa zabawke bez obawy, ze na chleb mi zabraknie.

Ja zostaje, nie mam zamiaru sie stad ruszac. Islandia pozwolila mi sie poczuc na nowo czlowiekiem a tak jak to bylo w Polsce - niewolnikiem.

Owszem martwie sie ale wiem, ze w Polsce nie jest lepiej. Idz do banku i sprobuj dostac kredyt na mieszkanie... bardzo trudno go dostac. Sytuacja tez nie jest rewelacyjna a i ceny znacznie wzrosly. Roznica - nikt nie wrzeszczy na cale gardlo KRYZYS i nie rozsiewa paniki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
Polskie media zawsze s膮 ma艂o wiarygodne no chyba 偶e kto艣 wierzy w>
mocna z艂ot贸wk臋
stabilny polski system bankowy
dynamicznie rozwijaj膮ca si臋 gospodark臋
spadek bezrobocia
wzrost 艣redniego wynagrodzenia tu akurat jestem w stanie przyzna膰 racje ale je艣li doprecyzuj臋 i napisze - wzrost 艣redniego wynagrodzenia sfery bud偶etowej Smile


Co cie napadlo? Wszystko jest jak napisales bez porownania lepsze niz 5 lat temu wiec calkiem na odwrot niz w Islandii i to ci sie chyba odbija? No bo byla mocna korona, stabilny system bankowy i ultradynamiczna gospodarka a teraz okaze sie jakie bedzie bezrobocie, srednie wynagrodzenie i ile za to trzeba bedzie zaplacic. Z placenia nie da sie wywinac bo sami brytyjczycy ostro domagaja sie miliardow.

darek 13 napisa:

Bilety do Polski od roku dobrze si臋 sprzedaj膮, wiele os贸b kupuje z wyprzedzeniem.
Jest na wyspie pewna grupa os贸b znudzona urokami wyspy zim膮 i wraca bo ju偶 to dobrze zna.
Cz臋艣膰 os贸b wraca bo osi膮gn臋艂o zak艂adane przed przyjazdem cele.
Cz臋艣膰 wraca bo t臋skni za rodzin膮, ma do艣膰 roz艂膮ki.
Jaka艣 grupa pozostanie w nowej ojczy藕nie.
Ka偶dy z nas ma swoje 偶ycie i nim kieruje, ka偶de uog贸lnienie w znacznej mierze mija si臋 z prawd膮. Cho膰 z pewno艣ci膮 i kryzys wielu sk艂oni艂 do powrotu to tak naprawd臋 jest wile powod贸w dla kt贸rych wracamy lub zostajemy d艂u偶ej.


Jasne, kazdy moze mieszkac gdzie mu sie podoba ale zobaczymy ilu kamikaze pozostanie jak przyjdzie placic za by艂y dobrobyt.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

im dalej, tym trudniej cos samemu sprawdzic, wiec liczyczymy na pomoc innych, kt贸rzy wiedza cos wiecej na ten temat, ale sztuka podania informacji przez media pozostawia wiele do zyczenia.


moim zdaniem bardzo na czasie jest has艂o: MY艢L SAMODZIELNIE
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
!Piwo&
Go舵
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ci, co zostan膮, bed膮 harowa膰 na odbudow臋/odd艂u偶enie tego kraju. AMEN
piwo piwo piwo piwo piwo piwo piwo piwo
Powr髏 do g髍y
agga

Do潮czy: 06 Pa 2008
Posty: 52
Sk眃: RVK
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee od razu harowac... nie przesadzaj

do Polski tlumnie zjezdzaja nie tylko nasi z Islandii ale takze z UK i Irlandii...

DAMY RADE!!!

Ty nam zapewnisz dostawe wody zycia i Islandia dalej bedzie piekna
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czas na dobrze znane czyny spo艂eczne! Obywatele! Very Happy

http://pl.youtube.com/watch?v=eDfcANo8r3Q
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
!Piwo&
Go舵
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agga napisa:
eee od razu harowac... nie przesadzaj



Embarassed

ok, niektorym sie poszczesci i beda ciagn膮c na zasi艂ku Smile

pzdr
Powr髏 do g髍y
Rafal
Go舵
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dokladnie tak...

do mnie dzwonia znajomi i rodzina z Polski. W ich glosach slychac przerazenie i naprawde dobre kilka minut zajmuje mi usokojenie, ze ja mam co jesc i gdzie spac, a dziecku moge kupic nowa zabawke bez obawy, ze na chleb mi zabraknie


Do mnie ojciec pare dni temu zadzwonil jak sie naogladal w tv tego wszystkiego o Islandii i spytal :"synu masz jeszcze prace i co jesc?" ,ja dzownie do rodzicow na biezaco i wyjasnialem im ,gdy zaczelo sie zle dziac,ze Islandia ma problem,ale byli spokojni.Po widaomosciach w tv juz nie.
Powr髏 do g髍y
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisa:
Cytat:
dokladnie tak...

do mnie dzwonia znajomi i rodzina z Polski. W ich glosach slychac przerazenie i naprawde dobre kilka minut zajmuje mi usokojenie, ze ja mam co jesc i gdzie spac, a dziecku moge kupic nowa zabawke bez obawy, ze na chleb mi zabraknie


Do mnie ojciec pare dni temu zadzwonil jak sie naogladal w tv tego wszystkiego o Islandii i spytal :"synu masz jeszcze prace i co jesc?" ,ja dzownie do rodzicow na biezaco i wyjasnialem im ,gdy zaczelo sie zle dziac,ze Islandia ma problem,ale byli spokojni.Po widaomosciach w tv juz nie.


Do mnie napisala siostra: "W tv podali ze Islandia jest na skraju bankructwa. Nie brzmi to za fajnie".
Pomyslalam tylko jaka schiza musi byc w kraju, skoro dotarlo to nawet do mojej siostry nie sluchajacej radia, nie ogladajacej TV i nie czytajacej gazet....
_________________
W ma艂ych r膮czkach mie艣ci si臋 ca艂a mi艂o艣膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do mnie tez dzwonia. na poczatku panikowali ale po naszych wyjasnieniach juz sie uspokoili. wiadomoci w kraju sa bardzo naciagane. jest kryzys,nic na to nie poradzimy ale staraja sie wyjsc z tego!!! no ale jesli media beda dalej gadac ze kraj jest bankrutem to nie bedzie latwo!! przeczytalam ze litwa zaoferowala pomoc,islandia kiedys jej pomogla!! niech biora kase od cioci rosji i nie patrza sie na innych!bilety powrotne do polski tez sa!nie trzeba leciec bezposrednio do wawy,mozna do berlina,kopenhagi!


ja tam nie wracam do polski,pracowac za 2tys i nie mogac sobie kupis mieszkania nawet kawalerki bo zdolnosci kredytowej nie mami! spoko.moge sobie t siedziec zbierac do skarpety korony i kiedys je wymienic! a moze w polsce kiedys sie cos poprawi!!
rozmawialamdzis z mama!wczoraj w jakims programie mowili o islandii wypowiadal sie jakis ekonomista i powiedzial ze islandia wygrzebie,a ci co wyjezdzaja w poplochu stad straca na tym.
jak ktos chce to niech jedzie!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aguska27

Do潮czy: 14 Sie 2007
Posty: 85
Sk眃: Polska
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie wracaja w pop艂ochu i panice. Czesc z nich na pewno w Polsce sobie zyce ulozy i bedzie szczesliwa ale mysle ze wiecej ludzi juz po kilku miesiacach bedzie zalowac pochopnych i nie do ko艅ca przemyslanych decyzji. Widocznie tak ma byc. Ja na dzien dzisiejszy zostaje bylebym ja i moi bliscy mieli prace poza tym lubie ten kraj.
Pamietam dobrze polskie bolaczki i troski. Takiej znakomitej sytuacji tam tez nie ma niestety Sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
agga

Do潮czy: 06 Pa 2008
Posty: 52
Sk眃: RVK
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przed wakacjami wiele osob wyjechalo mowiac nigdy tu wiecej nie wroce, tu jest beznadziejnie, kasa slaba, porazka itp.itd.

a po 3-4 miesiacach pobytu w Pollandi rozdzwanialy sie telefony czy nie da sie jakiejs roboty zalatwic albo mialo byc tak pieknie a wcale nie jest i w tej Islandii wcale nie bylo tak zle

wyjscie najgorsze z mozliwych to poddac sie panice i chaosowi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agga napisa:
a po 3-4 miesiacach pobytu w Pollandi rozdzwanialy sie telefony czy nie da sie jakiejs roboty zalatwic albo mialo byc tak pieknie a wcale nie jest i w tej Islandii wcale nie bylo tak zle


Teraz tez jeszcze dzwonia? Chyba nie bo bardziej prawdopodobne ze sa zadowoleni ze udalo im sie wydostac?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
agga

Do潮czy: 06 Pa 2008
Posty: 52
Sk眃: RVK
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdziwisz sie ale tez dzwonia i zapytaniem, ze skoro tyle ludzi wyjezdza i wyjechalo to jest szansa na prace i najlepiej kiedy maja przyleciec
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
darek 13
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Sk眃: Z nie nacka
PostWys砤ny: 11 Pa 2008, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak by艂em ch艂opcem bajki zaczyna艂y sie najcz臋艣ciej s艂owami
- Jak podaje agencja TASS, lub
- Moskiewska Prawda donosi o ...
Dzisiejsze nadal bajki maja podobny wst臋p tylko s艂owa TASS i Prawda nale偶y zast膮pi膰 s艂owami TVN Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron