reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulli88

Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 17
PostWysłany: 25 Lut 2013, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecę na urlop w czerwcu a moje dziecko przyjdzie na świat dopiero we wrześniu, więc to raczej się nie sprawdzi, gdyz dzwoniłam i pytałam jak jest dziecko to wtedy jest za darmo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lachorra

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 12
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 26 Lut 2013, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ja sprowadzalam sobie wozek 3-funkcyjny i zabralam 2 ogromne kartony do samolotu Smile
(wozek mozna wziac za darmo jezeli jest juz dzidzia z toba, to ze jest w brzuszku jeszcze nikogo nie obchodzi) na lotnisku w keflaviku musialam oczywiscie zaplacic clo, ktore zalezy od wartosci wozka, warto miec jakis paragon, ja nie mialam powiedzialam ze to prezent od rodziny....pan celnik zaczal googlowac i znalazl tylko spacerowke o wartosci 50 tys koron i od tej sumy placilam clo - w sumie kosztowalo mnie to okolo 6 tys koron Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
freda75

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 2
PostWysłany: 28 Lut 2013, 20:03    Temat postu: rodzinne do Polski Odpowiedz z cytatem

Witam.Moze mi ktoś powiedzieć od czego mąż ma zacząć załatwianie rodzinnego na dzieci w Polsce,gdzie zgłosić,co wypełnić...bo jak do tej pory to wiemy tylko tyle że przysługuje,ale nikt nie wie jak się za to zabrać.
dzięki za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e_miilka

Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 61
Skąd: B.
PostWysłany: 2 Mar 2013, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, mam pytanie odnośnie mleka hipoalergicznego... czy tutaj dostepny jest tylko Nutramigen czy jest jeszcze jakies inne?aa i to na receptę jest?
_________________
"Zawsze się wydaje, że w innym miejscu będzie lepiej."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
lachorra

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 12
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 6 Mar 2013, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dostalam, przeczytalam i podaje dalej ksiazke o rozszerzaniu diety dla maluchow po polsku, http://www.eksiegarnia.pl/Bobas-lubi-wybor-Nie-chcesz-wychowac-niejadka-;s,karta,id,261892 ktos chetny ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 6 Mar 2013, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pilnie szukam informacji dla mojej kolezanki, ktora jest calkiem nowa w Islandii i spodziewa sie dziecka. Bedzie wychowywala je samotnie, a sytuacje od poczatku ma troche nieciekawa, tj. wynajmuje pokoj w hotelu, na pomoc rodzicow nie moze liczyc.. Dziewczyny moglybyscie podeslac mi potrzebne linki, to jest jaka pomoc moglaby otrzymac ? Chodzi mi mniej wiecej o dotacje do mieszkania i zasilek rodziny na dziecko w przypadku samotnych matek.. Nie mam pojecia jak tu wyglada sprawa, bo wychowuje swoje dziecko w pelnej rodzinie, a wiem, ze samotne matki maja wieksze ulgi i na pewno by sie tej dziewczynie przydaly w tak trudnym okresie.. Za wszystkie informacje bede z gory wdzieczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pinki

Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 18
PostWysłany: 6 Mar 2013, 23:11    Temat postu: 1 Odpowiedz z cytatem

dotacje załatwi w urzędzie miasta, musi mieć umowę, już podstęplowaną, ostatnie odcinki wypłat i klucz do rozliczenia lub rozliczenie podatkowe. Dofinansowanie można dostać na mieszkanie z samodzielną kuchnią i łazienką, pokój w hotelu nie wchodzi w grę. Rodzinnego się nie załatwia po urodzeniu dziecka dostanie je automatycznie. Jeśli dziecko urodzi się w tym roku to pierwsze rodzinne dostanie 1 lutego 2014. Na stronie rsk.is jest kalkulator i może sobie sama wyliczyć i zobaczyć ile dostanie.
_________________
językjęzykjęzyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paleczka

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 4
PostWysłany: 8 Mar 2013, 15:01    Temat postu: Wyjazd na Islandie z 8 miesięcznym dzieckiem.. Odpowiedz z cytatem

Witam. Z góry chciałabym przeprosić jeśli wątek jest nie w tym temacie.
Planujemy z mężem wyjazd na Islandię, mamy 8 miesięczne dziecko, chciałabym zapytać jaka jest cena utrzymania dziecka? Czy trudno znaleźć dobrą nianię/żłobek? Ile się płaci dla Niani?

Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lachorra

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 12
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 8 Mar 2013, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej oddam ksiazke o rozszerzaniu diety dla maluchow po polsku, http://www.eksiegarnia.pl/Bobas-lubi-wybor-Nie-chcesz-wychowac-niejadka-;s,karta,id,261892 ktos chetny ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
ciaociao

Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 10
PostWysłany: 16 Mar 2013, 13:09    Temat postu: Dla mamy i dziecka Odpowiedz z cytatem

Witam,mam bardzo duzo sprzetow niemowlecych (wanienka ze stojakiem, materac do przewijania i pojemniki, laktator, steryzlizator, posciel niemowleca, spiworek oraz ciuszki chlopiece od 3-9 miesiecy i inne) oraz pake ubran ciazowych. Chetne zapraszam na priv. Wszystko w bardzo dobrym stanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bakry

Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 1
PostWysłany: 27 Mar 2013, 13:37    Temat postu: nutramigen Odpowiedz z cytatem

witam
posiadam na islandii refundacje na te mleko czy ktos sie orientuje czy ta karta znizkowa na mleko dziala w polsce - chodzi mi zebym i tam kupywala ze znizko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koniu0739

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skąd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysłany: 27 Mar 2013, 14:46    Temat postu: Re: Wyjazd na Islandie z 8 miesięcznym dzieckiem.. Odpowiedz z cytatem

paleczka napisał:
Witam. Z góry chciałabym przeprosić jeśli wątek jest nie w tym temacie.
Planujemy z mężem wyjazd na Islandię, mamy 8 miesięczne dziecko, chciałabym zapytać jaka jest cena utrzymania dziecka? Czy trudno znaleźć dobrą nianię/żłobek? Ile się płaci dla Niani?

Pozdrawiam. Smile


jezeli bedziecie oboje pracowac to nie masz co sie martwic ile bedzie kosztowac utrzymanie dziecka, do zlobka/przedszkola nie powinno byc problemow, z niania nie wiem jak jest ale w Reykjaviku na pewno duzo latwiej niz gdzies na wioskach gdzie znalezienie osoby do pilnowania graniczy z cudem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
yoga82
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 3
PostWysłany: 31 Mar 2013, 11:45    Temat postu: szukam dermatologa dziecięcego Odpowiedz z cytatem

moze znacie jakiegoś lekarza godnego polecenia za wszystkie informacje dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yoga82
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 3
PostWysłany: 31 Mar 2013, 11:46    Temat postu: Re: szukam dermatologa dziecięcego Odpowiedz z cytatem

moze znacie jakiegoś lekarza dermatologa dziecięcego godnego polecenia za wszystkie informacje dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona30
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWysłany: 1 Kwi 2013, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na przedszkole sie troszke czeka niestety...wiem z autopsji:) co do utrzymania dziecka hmm jesli oboje rodzicow pracuje za najnizsza krajowa szalu nie ma ale zyc sie ponoc da Pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 3 Kwi 2013, 18:44    Temat postu: sluch Odpowiedz z cytatem

witam
mamuski czy ma ktoras z was telefon i adres do przychodni w ktorej bada sie tylko sluch u dzieci w reykjaviku
bede bardzo wdzieczna za informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anika

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 92
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Kwi 2013, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Dziewczyny - czy ktoras z was zapisala swoja pocieche do przedszkola na bretholcie - Vinaminni - z tego co wiem to jest to przedszkole prywatne. Czy macie jakies informacje na temat cen np za 8 godzin pobytu. A moze jakies opinie Smile
Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asias03

Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 11
PostWysłany: 11 Kwi 2013, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do pyza27
dobzi lekarze dla dzieci sa w glæsibær

http://laeknastodin.is/

Glæsibær. Álfheimum 74, 104 ReykjavĂ­k. SĂ­mi: 599-1300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
noir
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 64
PostWysłany: 11 Kwi 2013, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukuje polskiego logopedy. moje dziecko nie umie mowic, a ma 2,5 roku Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asias03

Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 11
PostWysłany: 12 Kwi 2013, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj ma 2 lata i tez mu ciezko przychodzi sklecenie wyrazĂłw. Ale tak juz jest, ze jesli rodzice mĂłwia w 1 jezyku a np w przedszkolu w innym to dziecko uczy sie mowic pozniej ale od razu w dwĂłch jezykach.
Nie ma powodĂłw do niepokoju, raczej kazdy lekarz/logopeda Ci to powie. W kazdej przychodni czy przedszkolu sa ulotki na ten temat. Ja daje swojemu duzo czasu i go nie popĂŠdzam bo na codzien musi sluchac 3 jezykow.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 72 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron