reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mati15

Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 12
PostWysłany: 8 Sie 2013, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś z Was wie jaki akt urodzenia (islandzki czy może europejski) trzeba dołączyć do wniosku o polski paszport dla niemowlaka urodzonego na Islandii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
megii797

Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 6
PostWysłany: 8 Sie 2013, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do pierwszego paszportu tymczasowego może być islandzki akt urodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asdqaz

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 11
Skąd: Iceland
PostWysłany: 10 Sie 2013, 14:32    Temat postu: kosmetyki Zjaji czy dostępne na Islandii? Odpowiedz z cytatem

Chciałabym zapytać mamy które byc moze wiedzą, w polskim sklepie niestety nie mogę sie doczekać Balsamu (przeciwko rozstępom) a zdecydowanie jest najlepszy i niestety mi sie kończy, czy moze widzialyście gdzieś drogie mamy tę serię? Czy to jeszcze większy koniec swiata i tu takie rzeczy nie trafiają Smile Dziekuje za wszelkie informacje (dodam ze oliwka J&J to nie to samo choć w chwilach dyskomfortu musi zastąpić braki ehmmm Smile dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gaja

Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 2
PostWysłany: 13 Sie 2013, 12:53    Temat postu: dagmama Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mam pytanie może któraś coś podpowie w tej sprawie.Jak wygląda sprawa zalegalizowania opieki dziennej dzieci.Jakie warunki należy spełnić aby stać się dagmamą.Mam sama 3,5 letnie dziecko i zastanawiam się jakby to wyglądało gdybym chciała wziąć jeszcze np.3 dzieci w podobnym wieku.Oczywiście placić podatki itp.czy jest to w ogóle możliwe,byloby to jakieś wyjście i dla mnie i dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym tych,którzy nie otrzymali miejsca w przedszkolu.Co wy o tym sądzicie?Prosze o wszelkie sugestie.Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 13 Sie 2013, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzies o tym czytalam ostatnio, ale szukam teraz i ni cholery nie moge sobie przypomniec, gdzie.. Jak znajde o ci podesle. Wiem, ze na pewno trzeba spelniac okreslone warunki mieszkaniowe, iles tam metrow kwadratowych na dziecko musi przypadac.. Poza tym sama jedna mozesz miec chyba 4-5 dzieci, a z druga osoba maksymalnie 9. Pamietam tez okreslony wiek byl, np. trzeba miec skonczone 22 lata czy cos takiego, ale bierz poprawke bo mowie, artykul czytalam dosyc dawno i mam mgliste wspomnienia. Jak tylko znajde to wrzuce tu linka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 13 Sie 2013, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.reykjavikurborg.is/desktopdefault.aspx/tabid-4600/6316_view-2280/
No juz mam, to byla strona miasta. Tutaj masz o wszystko opisane, po islandzku niestety ,ale mam nadzieje, ze kojarzysz. 20 lat skonczone i 3,5 metra na dziecko to minimum .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gaja

Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 2
PostWysłany: 14 Sie 2013, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super.Dzięki zza pomoc.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania2

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 8
PostWysłany: 15 Sie 2013, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny
Mam pytanie czy znacie dobrego i niedrogiego dentyste dla dzieci. Jestem samotna matka i nie mam za wiele kasy. Zgory dzieki za info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kocurek
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 96
Skąd: Rvk
PostWysłany: 15 Sie 2013, 15:43    Temat postu: zwolnienie Odpowiedz z cytatem

Witajcie, mam pytanie może ktoś miał taka sytuacje jak ja. Jestem w zaawansowanej ciazy, nadal pracuje(sprzatam) jest mi coraz ciezej wiadomo. Chce pojsc na zwolnienie, albo na cześć etatu dalej pracować a reszte żeby pokrywało zwolnienie. Kto wtedy płaci mi ? czy to firma pokrywa, zwiazki czy te biura fajdinga(nie naliczając mi jeszcze macierzynskiego). Prosze o odpowiedz i z góry dziekuje pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 15 Sie 2013, 21:47    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

ania2

placisz rachunek za usluge dentystyczna a pozniej dostajesz zwrot z TR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ania2

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 8
PostWysłany: 15 Sie 2013, 23:05    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

agatka
a moze masz namiar na dobrego dentyste dla dzieci?
ja jestem tu od roku i szcerze to nie orietuje sie. moja corcia ma 3,5 roku i musze isc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania2

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 8
PostWysłany: 15 Sie 2013, 23:08    Temat postu: przedszkole Odpowiedz z cytatem

Może któraś z was wie ja załatwić przeniesienie dziecka do innego prtzedszkola. W moim caly czas mi powtarzają że to jest nie dobre dla mojej córki. Z góry dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 16 Sie 2013, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ania2
dlaczego mialoby byc niedobre dla Twojej corki ?

kocurek,
placi ci firma chyba do dwoch miesiecy na chorobowym, pozniej placi ci Efling. W zaleznosci od tego, ile tam masz wykorzystane, ja poszlam na zwolnienie 50 % w 27 tygodniu, a w 34 na 100 procent i do konca ciazy placila mi moja firma, a nie zwiazki. Ale juz kolezanka jest na zwolnieniu od dwudziestegoktoregos tam ygodnia i firma jej placila tylko przez miesiac, pozniej Efling przez jakies 3 tygodnie, a pozniej wystaralysmy sie o 2 miesiace EKSTRA macierzynskiego ( czyli nic ci nie potracaja z prawdziwego macierzynskiego ) w Faedingarolofsjodur trzeba zlozyc podanie, oglolnie w Urzedzie pracy. Musisz miec do tego zaswiadczenie ze zwiazkow ze przestaja ci placic, zaswiadczenie od lekarza ze jestes na chorobowym, od firmy ze nie pracujesz i wypelnic stosowny wniosek. Taki ekstra macierzynski przyznaja do dwoch miesiecy, nei dluzej.Ale jak piszesz, ze jestes w zaawansowanej, to moze nie bedzie tak zle ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martusia

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 78
PostWysłany: 16 Sie 2013, 14:36    Temat postu: dentysta dla dzieci Odpowiedz z cytatem

Ja moge polecic bardzo dobra dentystke, do tego mila i sympatyczna. Chodzimy do niej juz od kilku lat, kobieta ma swietne podejscie do dzieci. Jesli chodzi o oplaty to w tym gabinecie od razu naliczaja znizke przyslugujaca dzieciom, wiec nie trzeba jezdzic juz nigdzie z rachunkami.

http://ja.is/tannlaeknastofa-kristinar-ragnarsdottur/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 21 Sie 2013, 7:19    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

pomocy
dziewczyny potrzebuje porady i pomocy jestem w 7 tyg ciazy wczoraj mialam plamienie delikatne i akurat wizyte u lekarza powiedzial ze no musimy czekac nic nie zrobi ,boje sie ze tu tak podchodza i starce ciaze
czy moge sie gdzies udac indziej czy dostane jakies tabletki .prosze o rade
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pajoweł

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 2
PostWysłany: 21 Sie 2013, 21:40    Temat postu: Pomocy Odpowiedz z cytatem

Witam. Wypełniał ktoś może jakoś niedawno wnioski o urlop macierzyński i orientuje się trochę? Mamy z żoną nie lada zagwozdkę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 21 Sie 2013, 21:50    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

pyza27 napisał:
pomocy
dziewczyny potrzebuje porady i pomocy jestem w 7 tyg ciazy wczoraj mialam plamienie delikatne i akurat wizyte u lekarza powiedzial ze no musimy czekac nic nie zrobi ,boje sie ze tu tak podchodza i starce ciaze
czy moge sie gdzies udac indziej czy dostane jakies tabletki .prosze o rade

Nie sądzę aby TU podchodzili gorzej niż w Polsce.
Na pewno jeżeli stwierdziliby jakąkolwiek nieprawidłowości z jednoczesną szansą na pomoc,to zrobiliby to.
Bądź dobrej myśli i tak jak powiedzieli lekarze,czekaj.

Życzę dużo zdrowia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewcia

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 22 Sie 2013, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turboneta - tutaj jest inaczej z utrzymaniem tak wczesnej ciazy, wiem to od kilku osob ktore tego doswiadczyly.0 Wiec badz uprzejma nie pisac o tym czego nie wiesz z wlasnego zycia. Nie powiem dokladnie ale ciaza dla nich zaczyna sie dopiero chyba po 10 lub 12 tygodniu i jesli ktos ma problem wczesniej to nic nie robia, czekaja bo traktuja to jako samoistne poronienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 23 Sie 2013, 5:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jeżeli nie wiesz tego, a tylko tak Ci się wydaje na zasadzie "jedna baba drugiej babie", to nie rzucaj oskarżeń. Nie jesteśmy lekarzami i nie wiemy tego co wiedzą oni w chwili badania.
Na pewno jednak współczuję kobietom, które straciły swoje dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 23 Sie 2013, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja calkowicie zgadzam sie z poprzedniczka. Nie ingeruja i nie pomagaja we wczesnej ciazy. Jesli matce by sie cos dzialo co zagraza jej zycia pomaaja jej a na ciaze nie zbyt patrza. Sama poronilam tutaj wiec mam juz doswiadczenie z podejsciem lekarzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 74 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron