reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 78, 79, 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KMK

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 60
PostWysłany: 31 Sty 2014, 15:34    Temat postu: szczepionka Odpowiedz z cytatem

Drogie mamy czy któraś z was szczepiła dziecko na rotawirus tu na Islandii. Czy można szczepionkę kupić w aptece i orientacyjnie ile kosztuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sprzedaĹź

Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 2
PostWysłany: 2 Lut 2014, 22:48    Temat postu: Re: Pytanie do mam mieszkających na Islandii Odpowiedz z cytatem

ania-sz2 napisał:
Dzień dobry,
planujemy najbliższy urlop spędzić na Islandii. Będziemy podróżować z dwójką dzieci i stąd moje pytanie na tym forum. Podczas wyjazdu synek będzie miał rok i dwa miesiące, więc chciałabym karmić go gotowymi obiadkami. Mam pytanie jak jest z wyborem jedzenia dla dzieci powyżej roku. Czy są słoiczki czy puszki z daniami, jaka jest ich orientacyjna cena i jaki jest wybór smaków tzn czy zdarzają się takie polskie smaki typu pomidorówka czy rosół czy przeważają rybne? Drugie pytanie to pieluchy w jakiej są cenie?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam



hej bardzo maly wybor jest sloiczkow wrrr a pampersy kosztuja 80szt kr 2800 kr jesli masz jakies pytanie pisz pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martusia1206

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2
PostWysłany: 3 Lut 2014, 13:13    Temat postu: Witam :) Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje , ze tu znajde konkretna odpowiedz . Jestem samotna matka na IS przyjechalam rok temu w styczniu , moj syn przyjechal z babcia w kwietniu zeszlego roku . Pracowalam do tej pory , jednak tydzien temu dostalam wypowiedzenie z winy pracodawcy (brak produktu ) . Chcialabym sie dowiedziec od kiedy przysluguje mi zasilek na dziecko i czy wogole mi przysluguje . Syn ma 5 lat . Chodzi do przedszkola ,. W chwili obecnej jestem w trakcie poszukiwania nowej pracy . Mam nadzieje ze mi sie szybko zacznie ukladac . Co moge zrobic zeby bylo lzej ? Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
martusia1206

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2
PostWysłany: 3 Lut 2014, 13:17    Temat postu: Re: Pytanie do mam mieszkających na Islandii Odpowiedz z cytatem

[quote="sprzedaĹź"]
ania-sz2 napisał:
Dzień dobry,
planujemy najbliższy urlop spędzić na Islandii. Będziemy podróżować z dwójką dzieci i stąd moje pytanie na tym forum. Podczas wyjazdu synek będzie miał rok i dwa miesiące, więc chciałabym karmić go gotowymi obiadkami. Mam pytanie jak jest z wyborem jedzenia dla dzieci powyżej roku. Czy są słoiczki czy puszki z daniami, jaka jest ich orientacyjna cena i jaki jest wybór smaków tzn czy zdarzają się takie polskie smaki typu pomidorówka czy rosół czy przeważają rybne? Drugie pytanie to pieluchy w jakiej są cenie?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam



Zalezy w jakim okregu bedziesz ... W sklepach typy Samkoup jest maly wybor ... Wiekszy wybor jest w BONUSIE tam sa rozne obiadki dla dzieci a takim wieku ... Mozesz poszukac PL sklepow .... Papmersy rozne ceny zalezy jaka firma ale cena zazwyczaj zaczyna sie od 2.000 kr .. obiadki od 400 kr ... pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bałwanek

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWysłany: 14 Lut 2014, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny jak radziłyście sobie z uporczywym kaszlem w czasie ciąży?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 17 Mar 2014, 13:59    Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

Witam
dziewczyny mam pytanie od ktorego miesiaca islandzka dagmama moze wziasc pod opieke dziecko chodzi mi od kiedy juz mozna wyslac dziecko do takiej opiekunki.i ile wczesniej trzeba zaczac szukac takiej opiekunki i jak to wyglada trzeba gdzies zapisywac sie na liste czy isc do biora wziasc wydruk od siebie z dzielnicy i samemu dzwonic i pytac sie o opieke
prosze o pomoc i wskazowki
dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 17 Mar 2014, 14:02    Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

.. i jeszcze chcialabym spytac jaki jest miej wiecej koszt takiej dagmamy za 8godz .i jak to jest jesli starsze dziecko uczeszcza do przedszkola czy sa jakies ulgi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 17 Mar 2014, 19:50    Temat postu: Re: .. Odpowiedz z cytatem

pyza27 napisał:
.. i jeszcze chcialabym spytac jaki jest miej wiecej koszt takiej dagmamy za 8godz .i jak to jest jesli starsze dziecko uczeszcza do przedszkola czy sa jakies ulgi
http://www.dagmamma.is/index.php/dagforeldrar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 17 Mar 2014, 19:53    Temat postu: Re: .. Odpowiedz z cytatem

pyza27 napisał:
Witam
dziewczyny mam pytanie od ktorego miesiaca islandzka dagmama moze wziasc pod opieke dziecko chodzi mi od kiedy juz mozna wyslac dziecko do takiej opiekunki.i ile wczesniej trzeba zaczac szukac takiej opiekunki i jak to wyglada trzeba gdzies zapisywac sie na liste czy isc do biora wziasc wydruk od siebie z dzielnicy i samemu dzwonic i pytac sie o opieke
prosze o pomoc i wskazowki każda dagmama ma swoje zasady niektóre biorą już od 9 miesiąca , musisz zacząć szukać przynajmniej rok wcześniej z tego copamietam musisz poszukać sobie na własna rękę , popytaj po znajomych może oni coś wiedza o miejscu u dagmama , albo maja jakaś dobra sprawdzona
dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 17 Mar 2014, 19:55    Temat postu: Re: .. Odpowiedz z cytatem

pyza27 napisał:
.. i jeszcze chcialabym spytac jaki jest miej wiecej koszt takiej dagmamy za 8godz .i jak to jest jesli starsze dziecko uczeszcza do przedszkola czy sa jakies ulgi
koszt jest podobny co do opłaty przedszkolnej , nie jeżeli jedno dziecko jest w przedszkolu a drugie u dagmama nie ma żadnych ulg . Jeżeli dzieci uczęszczają do tego samego przedszkola tak sa ulgi zapisane w regulaminie przedszkola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Axnnna

Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 2
PostWysłany: 23 Mar 2014, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy warto zaszczepić niemowlaka na rotawirusy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juzia21

Dołączył: 09 Lip 2011
Posty: 60
PostWysłany: 14 Kwi 2014, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Mam pytanie, moja mała pije NAN1 od jakiegoś czasu zuważyłam że mała ma bardzo suche uszka i za nimi do tego policzki są suche i ,,błyszczą,, się, czy to może być skaza białkowa? Czy któraś z Was miała takie objawy? Może to azs?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MartaMar
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 13
PostWysłany: 14 Kwi 2014, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda to na azs, niestety:( ale jak jest bardzo źle to warto udać się do lekarza. U mojego synka występowały jeszcze suche plamy np. pod kolanami, w zgięciach rączek. Niestety tu podchodzą do tego bardzo na "luzie". Nam powiedziano, że z wiekiem przejdzie i kazali tylko nawilżać skórę. jednak to słabo pomagało,wiec radziliśmy sobie sami i sprowadzaliśmy maść Polski. Mój synek ma teraz 2 latka i sporadycznie występują plamki, jak zje bardzo dużo nabiału w ciągu dnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edzia
Gość
PostWysłany: 16 Kwi 2014, 13:33    Temat postu: NA WZDECIA I ZAPARCIA Odpowiedz z cytatem

SZUKAM CZEGOS NA WZDECIA I ZAPARCIA DLA 10 DNIOWEGO DZIECKA JEST COS TU W APTECE. ORAZ POTRZEBUJE CZEGOS NA ZASUSZENIE POKARMU ,,,
Powrót do góry
edzia
Gość
PostWysłany: 17 Kwi 2014, 8:59    Temat postu: Re: NA WZDECIA I ZAPARCIA Odpowiedz z cytatem

SZUKAM CZEGOS NA KLOKE , ZAPARCIA, WZDECIA DLA MALUSZKA 10 DNIOWEGO ..
Powrót do góry
KoAlicja

Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 13
PostWysłany: 17 Kwi 2014, 12:54    Temat postu: rejestracja dziecka Odpowiedz z cytatem

Witam, czy któraś z mam wie ile czasu mam na rejestracje dziecka w thjodkra? Czy w ogóle jest jakiś określony czas od momentu narodzin? I czy papiery musze złożyć osobiśćie wraz ze świadkiem ( w przypadku uznania ojcostwa)? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lewan

Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 5
PostWysłany: 17 Kwi 2014, 21:11    Temat postu: Re: NA WZDECIA I ZAPARCIA Odpowiedz z cytatem

edzia napisał:
SZUKAM CZEGOS NA KLOKE , ZAPARCIA, WZDECIA DLA MALUSZKA 10 DNIOWEGO ..
posiadam krople doustne na kolkę ESPUTICON data wazności 06.2016
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skilabod11

Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 9
PostWysłany: 18 Maj 2014, 12:50    Temat postu: Ospa Odpowiedz z cytatem

Drogie mamy prosze o porade. Dopadla nas ospa i poradzcie mi jak mam ulzyc mojemu dziecku. Kompie w rumianku ,kupilam pianke do smarowania . A jaka masc? Czy moze ktos ma cos sprawdzonego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kocurek
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 96
Skąd: Rvk
PostWysłany: 19 Maj 2014, 21:32    Temat postu: ospa Odpowiedz z cytatem

Hej, u mnie dziec i (3,5roku i 6 m-ęcy) własnie zakończyły te cholerstwo. U starszej zaczynałam stosować ten biały płyn KALAMID (na półce w aptece ok 1300kr) na wacik i na ciało.szybko obsluszało smarowałąm chyba z 10razy dziennie przez najgorszy wysyp i pozniej juz mniej i jakoś jej minęło 3 tyg....
u młodszej odrazu kupiłam spray żeby już sie nie motać z tym płynem. Więc smarowałąm ją też pare razy dziennie była calusieńka obsypana stopy, powieki, usta, miedzy placami masakraa i jakoś też szybko minęło, na noc dodatkowo smarowałam tym białym wydawalo mi sie że dłuzej zostaje na skorze i lepiej wtedy obsusza. po 1,5tyg juz nic prawie nie było.
Ale to chyba zależy od wysypu. Starsza miała mniej a większe, a młodsza miała całe ciało a drrobniutkie jak kropka od długopisu Smile może dlatego szybko znikneły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoAlicja

Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 13
PostWysłany: 24 Maj 2014, 13:46    Temat postu: spacery Odpowiedz z cytatem

hej, szukam mamy do wspólnego pospacerowania. Jestem młodą mamą z dwumiesięcznym synkiem. Mieszkamy na Breidholt 111 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 78, 79, 80, 81, 82  Następny
Strona 79 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron