reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 25 Maj 2014, 21:01    Temat postu: szczepienia Odpowiedz z cytatem

Czy orientujecie sie, czy na Islandii jest prawny obowiazek szczepien?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 26 Maj 2014, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy ci to pomoze, ale jak kiedys z powodu wiadomosci o smierci rodzica z Polski nie poszlam do swojej przychodni na szczepionke z dziecieciem, i nie zadzwonilam, ze nie przyjde, to w przeciaqgu godziny urywaly sie do mnie telefony od pielegniarki, poloznej, pani z recepcji i lekarza. Razem dzwonili jakies 14 razy. Takze chyba jest prawnie regulowane, bo cos za bardzo sie zmartwili,ze sie nie pojawilismy. Oczywiscie przeprosilam i poporsilam o wyznaczenie innego terminu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miiii

Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 7
PostWysłany: 26 Maj 2014, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny , Jezeli ktora miala taka sama sytuacje , prosze o pomoc . A wiec pracuje na islandii od kilka lat , no i zaszlam w ciaze , dzidzius pojawiaja sie niedlugo , ale ojciec dziecka jest w polsce i pracuje tam na islandie przyjezdza tylko na urlop , wiem ze o macie reynslu star am sie sama i tutaj bo chce urodzic tutaj , ale jak to jest pozniej z aktem urodzenia i paszportem ? Pózniej chciałabym wyjechać z dzieckiem na urlop do polski i wrócić po kilku miesiącach do pracy , gdyż mam taka możliwość wiec jak to jest ze szczepieniami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 26 Maj 2014, 20:11    Temat postu: odp. Odpowiedz z cytatem

Hej Kasia, dzieki za odpowiedz. Takie wydzwanianie zdarza sie i mnie, jesli nie pojawie sie na jakiejkolwiek wizycie , wiec moze to niekoniecznie chodzilo o szczepienie. Z informacji, ktore wyszukalam wynika, ze szczepienia na Islandii nie sa jednak obowiazkowe i zaleza od woli rodzica. Mam nadzieje ze tak jest, wolalabym nie przekonac sie kiedys na wlasnej skorze, ze jest inaczej. Wiem z innych wiadomosci , ze masz dzieci, wiez pewnie znasz tez jakies inne mamy Smile Prosze daj znac, gdybys slyszala o kims, kto nie szczepi dziecka i czy nie ma w zwiazku z tym problemow.

P.S. Czy zaczynasz we wrzesniu islandzki na HI?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
myszka2301

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 15 Lip 2014, 16:42    Temat postu: laktator Odpowiedz z cytatem

Witam Mamuśki! Potrzebuje laktatora, jeśli któraś ma i chciałaby sprzedać to proszę o kontakt Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kpkacha

Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 1 Sie 2014, 0:00    Temat postu: problem z maleństwem Odpowiedz z cytatem

Hej mamusie... czy miałyście może taki problem z maluszkami:
co mały robi mi dziwne kupy a włąsciwie to nie kupy tylko dosłownie woda z niego wypływa zielonkawa (jak oliwa z oliwek) z grudkami mleczka, a zanim puści taką kupę to się pręży i męczy jakby miał zatwardzenie. Do tego mamy straszne gazy, czasem suche czasem właśnie mokre z tą oliwkową wodą. Nie ma żadnej temperatury, nie jest osowiały, je normalnie.... tylko pręży się przy bąkach któych ma dużo. Wieczorami oczywiście mamy kolki.
Mały ma miesiąc dopiero. Sama nie wiem co mam o tym myśleć. Położna i pielęgniarka mówią że dopóki jest na samej piersi to każda kupa jest normalna.
Ja dietę trzymam, już praktycznie wszystko odstawiłam co mogłam, surowe warzywa i owoce, mleko i produkty mleczne, jem tylko gotowane, lekkostrawne rzeczy a mały dalej wypróżnia się wodą.... raz jest jej więcej raz mniej, oznak odwodnienia nie ma.
Sama nie wiem co o tym myśleć.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kpkacha

Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 3 Sie 2014, 12:25    Temat postu: Pieluchowanie wielorazowe Odpowiedz z cytatem

Hej.
Czy są tu mamusie które pieluchują dzieci wielorazowymi pieluszkami?
Nie chodzi mi o tetrę a o wilelorazówki typu AIO, SIO, kieszonki.
Jakich najczęściej używacie? Ja lubię AIO mimo że bardzo długo schną, z kieszonkami za dużo zachodu jak się jest samym z dzidzią w domu.

Ja przez pierwszy tydzień używałam jednorazówek a w drugim powoli przechodziłam na wielorazówki, teraz (mały ma 1 miesiąc) jesteśmy praktycznie tylko na wielorazówkach, jednorazówkę używam od biedy raz na tydzień jak akurat mam wszystkie pieluszki brudne lub mokre i nie zdążyły wyschnąć.
Najważniejsza różnica to to że małemu się tyłek nie odparza i nie ma takiego czerwonego jak w pampersach, pozatym przy jego mokrych bąkach i wodnistych kupach jednorazówki paskódnie sie mu do skóry przyklejały i przy zmianie pieluchy musiałam wręcz odrywać pieluchę od skóry..

Czekam właśnie na nową dostawę kolejnych wielorazówek bo stwierdziłam że mam ich za mało Smile a pozatym są śliczne i kupowanie ich to sama przyjemność Wink
_________________
"- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bałwanek

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWysłany: 7 Sie 2014, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamuski na macierzynskim mam pytanie. Wskoczyl wam juz rachunek z podatku na konto bankowe? Bo wlasnie nie wiem o co chodzi a na pewno mam do zapłaty a fo tej pory nie przyszlo mi nic na konto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
simonarvk

Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 16
PostWysłany: 7 Sie 2014, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi z rodzinnego zabrali od razu i pomniejszoną kwotę o podatek przelali na konto bankowe Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bałwanek

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWysłany: 7 Sie 2014, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rodzinne dostane dopiero od nowego roku bo niedawno urodzilam. Wiec u mnie to nie to...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iks

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 2
PostWysłany: 12 Sie 2014, 14:31    Temat postu: powrĂłt po macierzyńskim do pracy Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny nie długo kończy mi się macierzyński. Czy muszę przedtem ,,zgłosić,, u pracodawcy że wracam, czy po prostu idę normalnie do pracy? I jeszcze jedno, czy muszę wykorzystać urlop za poprzedni rok ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 15 Sie 2014, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie pisze w zlym miejscu, ale moze mamy sa poinformowane:)
Zastanawia mnie to, ze nie moge znalezc stoisk z duzym wyborem serow, typu ser owczy czy kozi. Jakies pomysly??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martusia

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 78
PostWysłany: 15 Sie 2014, 18:29    Temat postu: sery Odpowiedz z cytatem

moze tu znajdziesz cos : http://www.ostabudin.is/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 15 Sie 2014, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki, sprawdze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
logitech00

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 38
PostWysłany: 20 Sie 2014, 13:21    Temat postu: Przedszkole Odpowiedz z cytatem

czy ktos wie ile mniej wiecej kosztuje miesiecznie przedszkole prywatne dla jednego dziecka na 8 godzin ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
myszka2301

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 5 Wrz 2014, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ktoś orientuje się, gdzie dostanę woreczki do mrożenia pokarmu (mleka)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 6 Wrz 2014, 17:03    Temat postu: woreczki Odpowiedz z cytatem

hej, nie widzialam woreczkow, ale plastikowe pojemniki na mleko medela w aptece (dokladnie w Rima)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 15 Wrz 2014, 14:14    Temat postu: zabki Odpowiedz z cytatem

Witam
Mamusi pisze do was z zapytaniem czy sa tu jakies skuteczne maci ,lub cos co pomoze na bolesne zabkowanie u 6 miesiecznego dziecka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 15 Wrz 2014, 14:32    Temat postu: zabki Odpowiedz z cytatem

Witam
Mamusi pisze do was z zapytaniem czy sa tu jakies skuteczne maci ,lub cos co pomoze na bolesne zabkowanie u 6 miesiecznego dziecka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BubblesNFun

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 13
PostWysłany: 17 Wrz 2014, 12:34    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

woreczki do mroĹźenia mleka są w kaĹźdej aptece, w sklepach z artykułami dziecięcymi (fifa, babysam..) oraz na laugavegur w mĂłðurĂĄst i w rekstrarland na skeifanie;)
o żel na bolesne ząbkowanie najlepiej zapytać w aptece.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81, 82  Następny
Strona 80 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron