reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edzia
Gość
PostWysłany: 25 Wrz 2014, 12:25    Temat postu: pRZEDSZKOLE PRYWATNE Odpowiedz z cytatem

KTOS WIE ILE KOSZTUJE 8 GODZ W PRZEDSZKOLU PRYWATNYM...LeikskĂłlinn Vinaminni. ,
Powrót do góry
gloomibir

Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 15
Skąd: Blonduos
PostWysłany: 29 Wrz 2014, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie mozna dostac akt urodzenia dziecka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
meniaa94
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 21
Skąd: Mazury
PostWysłany: 29 Wrz 2014, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Niedlugo z narzeczonymi z dzieckiem planujemy zjechac na Islandie
I mam do was pytanka ...nie wiem czy dobrze tu pytam ale zaryzykuje. Dziecko nie ma 5 lat I paszport jest wazny tylko rok,w takim razie gdzie moge wyrobic paszport dla dziecka na Islandii? I czy jak wezmiemy slub I maz.dostanie kenitale jak pojdzie do pracy to moze tez sie starac okenitale dla dziecka? A jak bedzie ze mna jak na.poczatku nie pojde do pracy? Dpstane tez czy nie? I nie chodzi mi o te kenitake turystyczne ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
myszka2301

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 30 Wrz 2014, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gloomibir napisał:
Gdzie mozna dostac akt urodzenia dziecka?


Podanie o akt urodzenia składasz w þjĂłðskrĂĄ (BorgartĂşni 21) - wysyłają do domu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madziołek=)

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 171
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 6 Paź 2014, 19:44    Temat postu: zel na zeby Odpowiedz z cytatem

witam, jakiego zelu uzywacie / uzywalyscie drogie Panie na wyrzynajace sie zabki u niemowlaczkow ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 17 Paź 2014, 14:59    Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

witam
pilnie poszukuje namiary na laryngologa dzieciecego w przychodni Glæsibær bardzo pilne bede wdzieczna za informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lew
=konto odzyskane=
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWysłany: 17 Paź 2014, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o podanie orientacyjnych cen jakie płaci sie "opiekunce". Jakie obecnie są stawki? A może ktoś ma namiary do dobrej niani? Dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maniosania

Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 20 Paź 2014, 22:21    Temat postu: Re: zel na zeby Odpowiedz z cytatem

madziołek=) napisał:
witam, jakiego zelu uzywacie / uzywalyscie drogie Panie na wyrzynajace sie zabki u niemowlaczkow ?


Ja stosowalam Calgel i sie sprawdzil Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Okreglicka_Michalina

Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 6
PostWysłany: 20 Paź 2014, 23:35    Temat postu: Re: zel na zeby Odpowiedz z cytatem

a są tu jakies kobiety z Akureyri???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
open84

Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 31
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 3 Lis 2014, 11:16    Temat postu: opieka dorazna Odpowiedz z cytatem

szukam osoby ktora w jest w stanie zaopiekowac sie 9miesiecznym dzieckiem `doraznie`` od czasu do czasu, w godzinach pracy, na telefon, a moze ma ktos kontakt do takiej osoby?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona30
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWysłany: 7 Lis 2014, 17:13    Temat postu: pytanie odnosnie usg Odpowiedz z cytatem

Witam Chcialabym sie tylko upewnic pierwsze usg okolo 12 tygodnia ciazy odbywa sie dopochwowo prawda:) Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madziołek=)

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 171
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 7 Lis 2014, 19:49    Temat postu: Re: pytanie odnosnie usg Odpowiedz z cytatem

ona30 napisał:
Witam Chcialabym sie tylko upewnic pierwsze usg okolo 12 tygodnia ciazy odbywa sie dopochwowo prawda:) Pozdrawiam


skad Ci to do glowy przyszlo ?! ja mialam dopochwowe usg u ginekologa w 8 tyg ciazy, a w 12 tyg,normalne usg- platne ok.12 tysiecy, jest to w sumie nie obowiazkowe badanie, ale WARTO bo pokazuje ono wady dziecka typu zespol downa, rozszczepy itd. nastepne usg w 20-21 tydzien ciazy jest bezplatne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona30
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWysłany: 7 Lis 2014, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to super dzieki za odp.Smile skad mi przyszlo do glowy hmm w necie roznie pisza a w sumie lepiej pytac niz bladzic:P
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
izabelka

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 43
PostWysłany: 20 Lis 2014, 14:34    Temat postu: usg Odpowiedz z cytatem

witam, jestem w 26tyg ciązy. jestem od 8tygodni na islandi. Chcialabym się dowiedzieć ile kosztuję usg w reykieviku i czy moglby mi ktoś podać nr do polożnej , aby się umowić. polozna ktora prowadzi moją ciaze powiedziala ze usg powinnam zrobic dopiero w 32tyg, pozniewaz zle mnie zrozumiala.Myślala ze majac robione usg w polsce w 16tyg mialam wykonane banadnie plodu, lozyska itd . Dlatego postanowiłam zrobić usg na wlasną ręke. Nie mam ubezpieczenia na islandi. Jeszcze przez kilka dni mam wazna kartę europejską. z tego co wiem, usg z tą kartą nic nie bedzie kosztowało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 18 Gru 2014, 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niebezpieczne substancje w kaszce dla dzieci!!!
http://www.pressan.is/Frettir/Lesafrett/varud-atropin-i-lifraenum-barnamat--getur-valdid-ofondum-ringlun-og-oroa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 22 Gru 2014, 10:33    Temat postu: Re: usg Odpowiedz z cytatem

izabelka napisał:
witam, jestem w 26tyg ciązy. jestem od 8tygodni na islandi. Chcialabym się dowiedzieć ile kosztuję usg w reykieviku i czy moglby mi ktoś podać nr do polożnej , aby się umowić. polozna ktora prowadzi moją ciaze powiedziala ze usg powinnam zrobic dopiero w 32tyg, pozniewaz zle mnie zrozumiala.Myślala ze majac robione usg w polsce w 16tyg mialam wykonane banadnie plodu, lozyska itd . Dlatego postanowiłam zrobić usg na wlasną ręke. Nie mam ubezpieczenia na islandi. Jeszcze przez kilka dni mam wazna kartę europejską. z tego co wiem, usg z tą kartą nic nie bedzie kosztowało.


W ktorej dzielnicy mieszkasz w Reykjaviku?
Powinnas udac sie do osrodka zdrowia najblizszego Twojego miejsca zamieszkania i tam przydziela Ci polozna. Tutaj masz liste wszystkich osrodkow http://www.heilsugaeslan.is/heilsugaeslustodvar/
Tutaj podstawowe informacje o opiecie w czasie ciazy w jezyku ang. http://www.heilsugaeslan.is/library/Files/MM/Medgonguvernd/Welcome%20almennt.pdf

Niedawno przyjechalas, wiec pewnie jeszcze nie mowisz po islandzku, ale na tej stronie http://www.ljosmodir.is/ masz tez zakladke z podstawowymi informacjami po polsku.
Mozesz tez wziac udzial w prowadzonych po polsku zajeciach szkoly rodzenia, moze byc to dobry pomysl , szczegolnie, ze jestes w zupelnie nowym miejscu.

Ubezpieczenie zdrowotne obejmuje osobe po 6 miesiacach zameldowania, nie przyspieszysz tego, ta zasada dotyczy tez Islandczykow, ktorzy np. wracaja z zagranicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 22 Gru 2014, 10:53    Temat postu: homeopata Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny, czy ktoras z Was korzystala moze z pomocy lekarza homeopaty tutaj na Islandii lub ma dostep do takiego lekarza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 5 Sty 2015, 13:13    Temat postu: dziasla Odpowiedz z cytatem

Witam
Zwracam sie z prosba i z pytaniem czy moze znacie jakies nazwy plynow badz zeli do plukania ,smarowania dziasel u doroslych na stan zapalny .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amorfivell

Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 52
PostWysłany: 5 Sty 2015, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny Smile szukam kogoś kto pomoże mi wypełnic papiery na urlop macierzynski ... oczywiscie zapłace za pomoc Smile priv
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DELETED
Gość
PostWysłany: 5 Sty 2015, 21:05    Temat postu: Kenital dla dziecka Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny
Strona 81 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron